ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

VIII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

7

Дата реєстрації:

09.06.2016

Проголосовано:

15.07.2016 10:36:51

Автор:

КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    28
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 7



               ПРОЕКТ



УКРАЇНА



Глибоцька районна рада



ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ



вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, raionarada07@bigmir.net



  



­­­­­­  VIІІ СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ



РІШЕННЯ № _______





                                      











«____»  _____________   _______



смт. Глибока






Про затвердження Комплексної



програми   Трансплантологія



у Глибоцькому районі



на 2016 – 2018 роки





Керуючись п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до рішення Чернівецької обласної ради № 17-2/15  від 25.12.2015  “Про затвердження комплексної програми Трансплантологія у 2015 - 2018 роках”, розглянувши  листа КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» від 09 червня 2016 року № 570, та з метою збереження та зміцнення здоров’я, зниження інвалідності і смертності населення, підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги хворим, що перенесли трансплантацію органів, враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради від ________ 2016 року,  районна рада





ВИРІШИЛА:



         1. Затвердити Комплексну програму  Трансплантологія у Глибоцькому районі на 2016 – 2018 роки  (далі Програма), що додається.



         2. Сума фінансування Комплексної програми на відповідний бюджетний період визначається рішенням про районний бюджет, виходячи із наявних бюджетних можливостей.



3. Головним розпорядником коштів даної Програми є Глибоцька районна державна адміністрація, відповідальним виконавцем є Комунальний  заклад «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».



4. Покласти координацію робіт, пов’язаних з виконанням Комплексної програми Трансплантологія у Глибоцькому районі на 2016 – 2018 роки на КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».



         5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника голови райдержадміністрації В.К.Коломійця,  заступника голови районної ради В.В.Гуменного, постійну комісію  районної ради з питань економіки, бюджету та фінансів (Мігоряну Д.І.) та постійну комісію  районної ради з питань регламенту, етики, законності, контролю за виконанням рішень ради, делегованих повноважень, гуманітарних та соціальних питань (Левицька О.М.).







           Голова районної ради                                                                 П.В.Панчук









ЗАТВЕРДЖЕНО



                                                  Рішенням VIІI сесії Глибоцької



                                                  районної ради VII скликання



                                                  від «____»_________ 2016 року



№  _______













КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА



 ТРАНСПЛАНТОЛОГІЯ У ГЛИБОЦЬКОМУ РАЙОНІ



НА 2016 - 2018 РОКИ





смт. Глибока






  1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕСТИКА ПРОГРАМИ





































































1.



Ініціатор розроблення Комплексної програми



КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».



2.



Дата,номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Комплексної програми



Рішення ІІ сесії VІІ скликання № 17-2/15  Чернівецької обласної Ради від 25.12.2015  “Про затвердження комплексної програми Трансплантологія у 2015 - 2018 роках”



3.



Розробник Комплексної програми



КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»



4.



Співрозробники  Комплексної програми



КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»



5.



Відповідальний виконавець Комплексної програми



КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  



6.



Учасники Комплексної програми



КЗ «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  



7.



Термін реалізації Комплексної програми



2016-2018 роки



8.



Перелік місцевих бюджетів, які приймають участь у виконанні Комплексної програми



Районний бюджет



9.



Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Комплексної програми, всього



4956,9тис.грн





з них коштів Державного бюджету України



2478,4тис.грн





з них коштів Районного бюджету



2478,4тис.грн



10.



Основні джерела фінансування програми



Державний бюджет України, районний бюджет.











  1. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ



ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА





Трансплантація як метод лікування ряду найтяжчих захворювань людини застосовується у разі, коли усунення небезпеки для життя або відновлення здоров’я реципієнта іншими методами лікування неможливе. Щорічна потреба в трансплантації органів становить в Україні при захворюваннях нирок 2000 осіб, печінки – 1500 і серця – 1000 осіб, а у хворих на цукровий діабет – 2000 осіб.



Усі хворі, які перенесли трансплантацію органів потребують пожиттєвого прийому препаратів, які запобігають відторгненню органів, тобто імунодепресантів. Зазначене лікування є дороговартісним.



Необхідність затвердження програми зумовлена передбачуваною критичною ситуацією, що може скластися в 2016 – 2018 роках через недостатність фінансування з державного бюджету заходів із забезпечення лікарськими препаратами пацієнтів з пересадженими органами.



Після перенесених операцій з трансплантації органів пацієнти повинні пожиттєво отримувати препарати-імуносупресори для запобігання відторгнення пересаджених органів. Ці препарати хворі отримують за кошти державного та місцевого бюджетів. На сьогодні в Глибоцькому районі склалась критична ситуація із забезпеченням пацієнтів імунодепресантами.



Так, станом на 01.01.2016 на диспансерному обліку в Глибоцькому районі перебуває 5 таких хворих, які отримують імуносупресивну терапію. Сьогодні потреба у забезпеченні хворих, які перенесли трансплантацію органів, лікарськими засобами на 2016 рік становить 1360,7 тис.грн. На виконання державної програми КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Централізовані заходи з трансплантації органів та тканин» Департаментом охорони здоров'я Чернівецької ОДА у 2016 році здійснено розподіл лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, які потребують трансплантації органів чи інших анатомічних матеріалів або перенесли трансплантацію, на суму 129,0 тис.грн., що складає 14,9 % від потреби Глибоцького району.



Внаслідок запровадження оподаткування операцій з постачання лікарських засобів за ставкою 7% та стрімкого зростання курсу іноземних валют суттєво підвищилась вартість лікарських засобів.



Для забезпечення в адекватних, рекомендованих стандартами і протоколами, дозах лікарськими засобами пацієнтів з пересадженими органами на 2016 – 2018 роки необхідно 4956,9  тис. грн., за умови збереження стабільності курсу валют (всі препарати зазначеної категорії є імпортованими).




  1. МЕТА КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ



Метою Програми є:



- збереження та зміцнення здоров’я, зниження інвалідності і смертності населення, підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги, забезпечення соціальної справедливості і захисту прав громадян на охорону здоров’я;



- наданя якісної імуносупресивної терапії хворим з трансплантованими (пересадженими) органами, що покращить їх медичну та соціальну реабілітацію, дозволить збільшити час виживання трансплантованого органу та тривалість життя кожного хворого.






  1. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ, СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ



Для розв’язання проблеми належного забезпечення лікарськими засобами хворих з пересадженими органами, необхідно забезпечити безперебійне та достатнє фінансування заходів із надання медикаментозної допомоги таким хворим. Програма розрахована на 2016 – 2018 роки.



Згідно чинної постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» хворі, які перенесли трансплантацію органів підлягають безкоштовному медикаментозному забезпеченню за місцем проживання в межах загальних асигнувань, передбачених на охорону здоров’я. Поряд із цим щорічне недофінансування медикаментозного забезпечення хворих створює загрозу переривання імуносупресивної терапії, що в свою чергу зумовлює відторгнення трансплантата.






  1. ЗАВДАННЯ, ЗАХОДИ ПРОГРАМИ ТА



РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ





Запровадження комплексної Програми трансплантологія у 2016 – 2018 роках дозволить забезпечити неухильне виконання заходів програми з надання медикаментозної допомоги пацієнтам з пересадженими органами, а також запобігатиме соціальній напрузі і врятує людські життя.



Запропонована модель Програми створить передумови до безперешкодного забезпечення хворих необхідними лікарськими засобами, зменшить соціальну напругу серед зазначеної категорії населення та збільшить показник виживання вказаної категорії хворих у короткостроковій – до 1 року та довгостроковій – більше 5 років перспективі після проведення трансплантації органів. Також, зазначена Програма передбачає якісно новий рівень забезпеченості хворих, які перенесли трансплантацію органів необхідними лікарськими засобами на рівні 100% від  потреби  на  2016-2018 роки за рахунок відповідного планування та забезпеченості видатків на охорону здоров'я Глибоцького району.



Показники затрат, результативні показники реалізації та заходи програми відображені в додатках № 1, № 2, № 3.



Виконання зазначених заходів регіональної програми дозволить досягти:



-        покращення якості та збільшення тривалості життя людей, які потребують медикаментозного забезпечення імунодепресивними препаратами;



-        створення сталого рівня забезпеченості імунодепресантами хворих, які перенесли трансплантацію органів на рівні 100% від потреби;



-        зменшення соціальної напруги серед хворих з пересадженими органами та суттєвого покращення стану надання медичної допомоги мешканцям Глибоцького району, забезпечивши рівний доступ громадян до сучасних якісних медичних послуг.






  1. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА



ХОДОМ ВИКОНАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ





Управління та координацію зусиль учасників Комплексної програми по виконанню її заходів, а також організаційне супроводження здійснює Глибоцький центр ПМСД.



Щорічно до 01 березня року, наступного за звітним Глибоцький центр ПМСД  подає для управління економічного розвитку та інфраструктури районної державної адміністрації узагальнену інформацію про хід виконання програми, про стан та результати виконання Комплексної програми відповідно до форми, встановленої додатком 5 до Порядку формування, фінансування і моніторингу виконання регіональних (комплексних) програм та включення їх до щорічних програм соціально-економічного розвитку Заставнівського району, затвердженого рішенням VІ сесії районної ради V скликання від 26.12.2006 року № 68-6/2006, та пояснювальну записку про роботу учасників бюджетної програми з її виконання.



До 30 січня року, наступного за звітним звіт про хід виконання та ефективність реалізації заходів Комплексної програми заслуховується щорічно на сесії районної ради.



Керуючий справами районної ради                                       М.Д.Шмідт



Додаток №1









ПОКАЗНИКИ ЗАТРАТ



(РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ)



                                                                                                                                                                (тис.грн).
















































































Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми



2016 рік



2017 рік



2018 рік



Всього витрат на виконання програми





1



2



3



4



5





Обсяг ресурсів всього, в тому числі:



956,9



2000,0



2000,0



4956,0





Державний бюджет



478,4



1000,0



1000,0



2478,4





Районний бюджет



478,4



1000,0



1000,0



2478,4





Централізоване постачання ліків (безкоштовно)



129,0



-



-



129.0


















Керуючий справами районної ради                                                                                  М.Д.Шмідт













Додаток № 2



Показники програми


















































































№ п/п



Назва показника



Одиниця виміру



Вихідні дані на початок дії програми



2016 рік



2017 рік



2018 рік



Всього за період дії програми (або до кінця дії програми)



I



показники продукту





1.



Кількість хворих, яким буде забезпечено імуносупресорну терапію в повному обсязі  за рахунок державного та місцевого бюджетів



особи



5



5



6



7



Кількість хворих, яким буде забезпечено імуносупресорну терапію в повному обсязі орієнтовно становить 18 осіб



II



показники ефективності





1.



Забезпеченість хворих імуносупресорною терапією



%



100



100



100



100



Забезпеченість хворих імуносупресорною терапією на період дії програми досягатиме 100%



2.



Середня вартість забезпечення одного хворого імуносупресивною терапією в рік



тис.грн



227,9



227,9



250,5



250,5



III



показники якості





1



Виживання трансплантата (нирки) до 5 років/більше 5 років



%



100



100



100



100



Виживання трансплантата (нирки) до 5 років/більше 5 років досягатиме 100%




                                                                          



Керуючий справами районної ради                                                                                  М.Д.Шмідт







   Додаток № 3   



    Напрями діяльності та заходи комплексної програми Трансплантологія у 2016 - 2018 роках


















































































№ з/п



Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)



Перелік заходів програми



Строк виконання заходу



Виконавці



Джерела фінансування



Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), у тому числі по роках:



(тис. грн.)



Очікуваний результат



2016



2017



2018



Всього



1.



Забезпечення  лікування  хворих, які перенесли трансплантацію органів



2.1.Придбання препаратів для хворих, які перенесли трансплантацію органів  



 щорічно



Глибоцький центр ПМСД



Державний бюджет



550,0



650,0



650,0



1850,0



Забезпечення хворих



імуносупресивною



терапією



Районний бюджет



550,0



650,0



650,0



1850,0



2.



Підвищення кваліфікації медичних працівників



3.1.Забезпечення підвищення кваліфікації лікарів  на базі ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»



 постійно



Глибоцький центр ПМСД



Не потребує фінансування



-



-



-



-



Підвищення



кваліфікації



лікарів з



питань спостереження хворих, які перенесли трансплантацію органів



РАЗОМ:











1100,0



1350,0



1350,0



3700,0












Керуючий справами районної ради                                                                                  Шмідт  М.Д.