ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

VIII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

23

Дата реєстрації:

14.06.2016

Проголосовано:

15.07.2016 11:07:29

Автор:

Райдержадміністрація

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    26
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    2
  • Відсутні
    8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 23



ПРОЕКТ                                            



УКРАЇНА



Глибоцька районна рада   



ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ



вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, raionarada07@bigmir.net



  



­­­­­­  VIІІ СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ



РІШЕННЯ № _______



                                      











«____»  _____________   _______



смт. Глибока






Про затвердження  Положення про



Глибоцький районний краєзнавчий



музей



Керуючись ст.ст. 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Законів України: «Про музеї та музейну справу» від 29.06.1995 № 249/95-ВР зі змінами, «Про культуру» від 14.12.2010 № 2778 – УІ зі змінами, та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про музейний фонд України» від  20.07.2000 № 1147,  розглянувши  листа  відділу культури і туризму Глибоцької районної державної адміністрації від __ червня 2016 року № _____,  з метою науково-дослідної, культурно-освітньої діяльності музею, комплектування та зберігання музейних зібрань,  та враховуючи пропозиції постійних комісій районної ради від «____»__________ 2016, районна рада





ВИРІШИЛА:



1.      Затвердити Положення про Глибоцький районний краєзнавчий музей в новій редакції (далі- Положення), що додається.



2.      Визнати таким, що втратив чинність п.2 рішення Глибоцької районної ради № 29-18/05 від 28 квітня 2005 «Про створення та діяльність Глибоцького районного краєзнавчого музею».



3.      Директору Глибоцького районного краєзнавчого музею  (Жижиян А.К.) у встановленому чинним законодавством порядку подати Положення для реєстрації.  



3.      Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника голови райдержадміністрації В.К.Коломійця,  заступника голови районної ради В.В.Гуменного, постійну комісію  районної ради з питань економіки, бюджету та фінансів (Мігоряну Д.І.) та постійну комісію  районної ради з питань  промисловості, підприємництва  та управління об’єктами спільної власності (Самушко В.К.)





 Голова районної ради                                                        П.В.Панчук







ПРОЕКТ



Погоджено                                                                  Затверджено



Начальник відділу культури                            Рішення Глибоцької районної



та туризму Глибоцької                                      ради



райдержадміністрації                                       від «___»_________2016



                                                                           № _________



____________Рєпіна О.М.



«___»_________2016







ПОЛОЖЕННЯ





про Глибоцький районний  краєзнавчий музей



 2016





                                    



I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ



            1.1.Комунальний заклад Глибоцької районної ради «Глибоцький районний  краєзнавчий музей»(далі-Музей) є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, призначений для вивчення, збереження і використання пам’яток природи, матеріальної та духовної культури, залучення громадян до надбань історико-культурної спадщини.  Музей є осередком освіти і виховання, який формує у молодого покоління любов до рідної землі свого народу і призначений для збирання вивчення зберігання і використання пам’яток природи, старовини і духовної культури .



            1.2.Засновником Музею та власником його майна є Глибоцька районна рада. Заклад підпорядкований відділу культури і туризму Глибоцької райдержадміністрації



            1.3.Глибоцький районний  краєзнавчий музей утворений згідно з рішенням  Глибоцької районної ради  від 28 квітня 2005 року  “Про створення та діяльність Глибоцького районного краєзнавчого  музею.



                1.4. Музей у своїй діяльності керується чинним законодавством України, законами України «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 № 1147 “Про затвердження Положення про Музейний фонд України”, нормативно-правовими документами Міністерства культури і туризму України з питань діяльності музеїв, рішеннями та наказами відділу культури і туризму Корюківської  райдержадміністрації, а також цим Положенням. Музей взаємодіє з державними, науковими, громадськими закладами, зокрема з Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм /далі ЧОКМ/.        



         1.5.Координацію та поточний контроль діяльності Музею здійснює відділ культури і туризму Глибоцької районної держаної адміністрації, який призначає директора Музею, фінансує діяльність музею, визначає режим його роботи.



            1.6.Музей є юридичною особою, діє на підставі Положення, затвердженого засновником, може мати самостійний кошторис, самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і свої найменуванням та ідентифікаційним кодом.       



          1.7.Місцезнаходження Музею: 60400 Чернівецька область, Глибоцький район, смт.Глибока, вул.Героїв Небесної Сотні, будинок,98.





                               II. МЕТА, ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ  ТА ОБЛІК



2.1.Мета діяльності Музею у залучені всіх верств населення, до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу.



         2.2. Планування діяльності Музею здійснюється за перспективними планами та основними напрямами діяльності Музею.



         Головними напрямами діяльності Музею є: науково-дослідна, культурно-освітня діяльність, комплектування та зберігання музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, інша діяльність передбачена чинним законодавством України.



   



 2.3.Облік та збереження фондів:



2.3.1.Облік пам'яток історій та культури, які зберігаються в Музеї, проводиться в порядку, визначеному в нормативно-правових актах Міністерства культури і туризму України, та в документах ЧОКМ.



2.3.2.Зібрані музейні пам'ятки  складають фонди Музею, тому на кожен з них складається картка та інвентарна книга, інвентарна книга Музею скріплюється початковою установи-засновника, зберігається вічно.



2.3.3.Забороняється збирати зберігати та експонувати  в музеї зброю та її фрагменти без дозволу відповідного уповноваженого органу.



2.3.4.Фонди Музею поділяються на основні (оригінальні пам’ятки історії, культури та природи)  і допоміжні  (схеми, діаграми, муляжі, тощо).



2.3.5.Щороку активом Музею проводиться звірка експонатів за інвентарною книгою з метою недопущення втрати, псування їх, про що складається акт звірки експонатів у трьох примірниках з яких один направляється  до відділу  культури та туризму інший  - в ЧОКМ.



2.3.6.Безпосередня відповідальність за збереження експонатів покладається на відділ культури та туризму райдержадміністрації. Унікальні пам’ятки музею беруться на облік ЧОКМ.





2.4.Оригінальні пам’ятки історії, культури і природи. Які мають наукову, історично, художню цінність і зберігаються у експозиції та фондах музею, входять до складу Музейного фонду України та підлягають обліку в порядку, встановленому чинним законодавством.







                                    ІІІ. ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ МУЗЕЮ



         3.1.Музей виявляє, вивчає, охороняє і пропагує пам’ятки історії, культури і природи рідного краю:



- сприяє загальноосвітній підготовці підростаючого покоління;



- проводить науково-освітню роботу на основі музейних колекцій серед  дорослих і дітей;



- організовує дослідницьку діяльність за тематикою музею;



- поповнює фонди музею, експозиції шляхом проведення експедицій, спілкування з організаторами виробництва, органами влади, громадськими організаціями закладами освіти,  культури спорту, охорони здоров’я і ін.;



- організовує   облік,  науковий опис,  систематизацію  музейних  предметів,  забезпечує  їх збереження;



- створює і поповнює стаціонарні  експозиції і виставки  за  умови недопущення  псування експонатів  (забороняється  наклеювати, надрізати, виставляти для відкритого показу без захисту скла, вітрин штор);



 - організовує та бере участь у районних, обласних,  всеукраїнських   заходах без права дарувати,  продавати, обміняти експонати;



- організовує зустрічі із знатними людьми, встановлює і підтримує зв’язки з громадськими організаціями, творчими спілками та окремими особами;



- надає можливість  використання матеріалів музею  в навчально – виховному процесі  та науково дослідницькій роботі;



-публікує наукові дослідження, каталоги, путівники;



- здійснює іншу культурно-освітню діяльність, не заборонену чинним законодавством;



 - бере участь у роботі асоціацій, громадських об’єднань щодо виконання завдань та цілей музейної діяльності.





3.2. Для забезпечення виконання завдань Музей має право на:



 а) науково-дослідну, культурно - освітню діяльність;



- збирати, досліджувати, зберігати і пропагувати пам’ятки матеріальної та духовної культури краю, об’єктивно відтворювати процес історичного розвитку, самобутність нашого народу етнічну, культурну, суспільно-політичну;



 - проводити усі науково-дослідні роботи, пов’язані з колекціями Музею, а також дослідження історичних проблем краю, включаючи проблеми музеєзнавства, краєзнавства;



 - комплектувати фондову збірку шляхом організації спеціальних наукових експедицій та відряджень, залучення колекцій із різних установ та відомств;



 - зберігати, обліковувати, консервувати музейні предмети;



 - проводити обмін виставками з музеями України та зарубіжних країн в межах чинного законодавства України;



 - проводити науково-освітню роботу на основі експозицій та фондових колекцій Музею;  



 - проводити екскурсії на  об’єктах, пов’язаних з історією  Глибоцького краю;



- розробляє туристичні маршрути на території району;





б) господарську діяльність:



 - визначати напрями подальшого розвитку і розширення матеріальної бази Музею;



- користуватися та розпоряджатися майном Музею в межах, передбачених цим Положенням і чинним законодавством;



- здійснювати комплексне обслуговування виставками та лекціями шкіл та інших навчальних закладів;



- і інше.





         3.3. Музей зобов’язаний:



         3.3.1. Забезпечувати цільове використання комунального майна та коштів;



         3.3.2. Створювати належні умови для високопродуктивної праці своїх працівників, додержуватися вимог чинного законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки;



          3.3.3. Забезпечувати здійснення робіт, виконання доручень відділу культури і туризму  районної державної адміністрації в межах їх повноважень, надавати послуги згідно з предметом діяльності;



         3.3.4. Здійснювати ведення статистичної звітності згідно з чинним законодавством.





                                           ІV. МАЙНО МУЗЕЮ



         4.1. Майно, закріплене за  Музеєм є  спільною власністю територіальних громад району, селища та сіл Глибоцького району.



         4.2. Матеріально-технічну базу Музею становлять основні фонди та інші цінності, вартість яких відображається в балансі відділу культури і туризму райдержадміністрації.



         4.3. Музей володіє, користується і розпоряджається зазначеним майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать діючому законодавству України і цьому Положенню та забезпечує раціональне його використання.



         4.4. Майно Музею  складають основний музейний фонд, до складу якого, згідно Закону України «Про музеї та музейну справу», входять музейні зібрання та окремі пам’ятки, що належать до державної частини Музейного фонду України.



         4.5. Джерелами формування майна Музею є:



 - майно, передане Музею відповідно до рішення про його створення;



 - бюджетні кошти;



 -безоплатні або благодійні внески, пожертвування юридичних та фізичних осіб;



 - інші джерела, які не заборонені чинним законодавством України.





                     V. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЖИМУ РОБОТИ МУЗЕЮ



         5.1. Правила поведінки відвідувачів Музею визначаються директором.



         5.2. В приміщенні Музею забороняється діяльність, що суперечить цільовому призначенню Музею, а саме:



 - діяльність, яка може призвести до руйнування, зміни, пошкодження чи знищення пам’яток культурної спадщини, історичного середовища, природних комплексів та об’єктів музейного фонду;



- проведення професійних теле -, відео -, кіно - і фотозйомок на об’єктах Музею без дозволу директора Музею.





                     VІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ



         6.1. Фінансово-господарська діяльність закладу проводиться відповідно до чинного законодавства України та Положення.



         6.2. Фінансування Музею здійснюється за рахунок коштів районного бюджету. Фінансування закладу може здійснюватися також за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством. Бюджетне фінансування Музею не може зменшуватися або припинятися в разі наявності в зазначеному закладі додаткових джерел фінансування.



         6.3. Додатковими джерелами формування коштів закладу є:



- кошти, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності»;



- кошти гуманітарної допомоги;



- добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, установ, організацій всіх форм власності та окремих громадян;



- інші надходження відповідно до чинного законодавства України у встановленому порядку.



Кошти отримані Музеєм з додаткових джерел фінансування використовуються для проведення діяльності, передбаченої Положенням.



Розмір оплати за надання платних послуг визначається Музеєм самостійно за погодженням з відділом культури і туризму районної державної адміністрації.



 Невикористані залишки коштів по спеціальному фонду вилученню не підлягають і використовуються Музеєм у наступних бюджетних періодах.



         6.4. Музей є бюджетною не прибутковою організацією. Доходи закладу у вигляді коштів, матеріальних цінностей та нематеріальних активів, одержаних Музеєм від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої його Положенням, звільняються від оподаткування.



         6.5. Ведення бухгалтерського обліку та звітності у Музеї здійснюється централізованою бухгалтерією відділу культури і туризму районної державної адміністрації.



         6.6. Документація Музею ведеться і зберігається відповідно до встановленого Міністерством культури та туризму України порядку.





                                      VІІ. УПРАВЛІННЯ МУЗЕЄМ





         7.1. Управління Музеєм здійснюється на основі прав Власника щодо господарського використання закріпленого майна.



         7.2. Власник здійснює свої права по управлінню Музеєм через відділ культури і туризму  районної державної адміністрації.



         7.3. Структура і штати, посадові оклади відповідно до схем у межах утвореного у встановленому порядку фонду заробітної плати встановлюються відділом культури і туризму районної державної адміністрації за узгодженням з директором Музею.



         7.4. Музей очолює директор, який призначається та звільняється з посади начальником відділу культури і туризму  райдержадміністрації.



         7.5. Директор Музею:



 - здійснює керівництво діяльністю Музею, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Музей завдань;



 - директор виступає від імені Музею на правах особистої відповідальності, представляє його в організаціях і установах;



 - розпоряджається в установленому порядку коштами та майном Музею;



- видає накази та доручення, які є обов’язковими для виконання всіма працівниками Музею та контролює їх виконання;



- визначає коло обов’язків і повноважень  його працівників, затверджує посадові інструкції, здійснює інші дії, необхідні для функціонування і розвитку Музею; 



 - у встановленому порядку звітує перед відділом культури і туризму  районної державної адміністрації;



- забезпечує дотримання вимог щодо санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;



- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України та цим Положенням.



         7.6. Директор Музею у встановленому порядку несе персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність статистичної звітності.



7.7. Відділ культури та туризму районної держаної адміністрації  може призначати громадську раду музею, яка:




  • обирає громадського голову і розподіляє обов’язки між членами ради;

  • комплектує фонди;

  • обговорює і затверджує плани роботи;

  • облікує проведену музеєм роботу в журналі планування і обліку роботи музейної установи;

  • звітує щороку в кінці грудня районному віділу культури та туризму райдержадміністрації про всі види діяльності музею згідно форми звіту, що надається відділом культури та туризму райдержадміністрації;

  • щороку інформує районну раду про свою діяльність;

  • організовує підготовку громадського музейного активу на курсах, семінарах з підвищення кваліфікацій;

  • затверджує відповідальних за ведення музейної документації, картотеки, інвентарної книги, актів прийому і видачі експонатів. Журналу планування та обліку роботи, в якому зосереджені всі необхідні дані про роботу музею, необхідні для заповнення звіту за рік;

  • Затверджує режим роботи музею, виготовляє музейну рекламу – вказівники, вивіски.



Окремо, відділ  культури і туризму районної державної адміністрації:



- здійснює організаційне та матеріально-технічне забезпечення Музею;



-  вирішує питання щодо притягнення директора Музею до дисциплінарної відповідальності;



- визначає розмір премій та надбавок директору Музею;



- затверджує план роботи Музею; фонд оплати праці та кошторис Музею;





7.8.Науково - медичну допомогу музею надає методичний відділ Чернівецького обласного краєзнавчого музею м.Чернівці, вул.Гакмана,17 тел.  52-50-62.



           



VII. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ МУЗЕЮ



         8.1. Ліквідація і реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) Музею здійснюється за рішенням Глибоцької районної ради чи за рішенням суду згідно чинного законодавства.



         8.2. У разі реорганізації чи ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.



         8.3. При реорганізації Музею в іншу юридичну особу до неї, як правонаступника, переходять усі майнові права, а також усі права та обов’язки реорганізованого Музею.



         8.4. Музей вважається таким, що припинив діяльність з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення його діяльності.



         8.5. Порядок подальшого використання майна віднесеного до музейного фонду музеїв, що ліквідуються, заснованих на державній і комунальній формах власності, визначається відповідно до положення Про музейний фонд, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 № 1147.





                                         ІХ. ПОЛОЖЕННЯ  МУЗЕЮ





Це Положення підписано у 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу.



 Зміни та доповнення до Положення вносяться відповідно до законодавства України в тому ж порядку, в якому він був затверджений.



 Щодо питань, не врегульованих Положенням, Музей керується чинним законодавством України.



         Керуючий справами районної ради                                   М.Д.Шмідт