ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Керуючий справами районної ради

Дата:

30.08.2016

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 6
Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій

ПРОЕКТ                                            
УКРАЇНА
Глибоцька районна рада   
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ
вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 21418809@mail.gov.ua
  
­­­­­­   Х СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № _______
                                      
«____»  _____________   _______ смт. Глибока
 
 
Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій
 
Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 23-1 Закону України "Про звернення громадян", відповідно до положень Конституції України та з метою розширення можливостей реалізації права громадян на звернення до Глибоцької районної ради, передбаченого Конституцією України, із застосуванням ефективних новітніх методів, зокрема, шляхом електронної петиції, Глибоцька районна рада 
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій згідно з додатком.
2.      Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради В.В.Гуменного, постійну комісію  районної ради з питань регламенту, етики, законності, контролю за виконанням рішень ради, делегованих повноважень, гуманітарних та соціальних питань (О.М.Левицька).
 
 
 
 
Голова районної ради                                                       П.В.Панчук
 
 
 
 
Додаток
до рішення Глибоцької районної ради
від ______________
N ______________
 
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок подання та розгляду електронних петицій
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Електронна петиція - це колективне звернення громадян до Глибоцької районної ради через офіційний веб-сайт Глибоцької районної ради або веб-сайт громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.
1.2. Електронні петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції Глибоцької районної ради.
II. СТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ
2.1. Для створення електронної петиції до Глибоцької районної ради її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради або веб-сайті громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, та розміщує текст електронної петиції.
Автор нової електронної петиції має дотримуватися правил щодо оформлення петиції, а саме:
- авторизуватися на офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради або веб-сайті громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій (безпосередньо на сайті);
- вказати заголовок петиції;
- викласти суть електронної петиції;
- надати посилання на фото або відео, яке ілюструватиме петицію (на розсуд автора).
2.2. Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
2.3. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
2.4. Електронна петиція оприлюднюється на офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради або на веб-сайті громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).
2.5. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору із зазначенням причин відмови, не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.
2.6. Автор (ініціатор) електронної петиції, щодо оприлюднення якої отримано відмову, може виправити петицію і розмістити її повторно на офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради або сайті громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій.
III. ЗБІР ПІДПИСІВ
3.1. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради або на веб-сайті громадського об'єднання є датою початку збору підписів на її підтримку.
3.2. Форма підписання петиції передбачає створення акаунту на порталі, або авторизації вже зареєстрованого користувача.
3.3. На веб-сайті Глибоцької районної ради або веб-сайті громадського об'єднання, що здійснює збір підписів, обов'язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.
3.4. Електронна петиція, адресована Глибоцькій районній раді, розглядається за умови збору на її підтримку не менше як 200 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції.
3.5. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян.
3.6. Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об'єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів надсилається громадським об'єднанням Глибоцькій районній раді із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та адресу електронної пошти громадського об'єднання.
IV. РОЗГЛЯД ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ
4.1. Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об'єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.
4.2. Голова Глибоцької районної ради невідкладно, але не пізніше ніж через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, направляє її на розгляд до постійної комісії Глибоцької районної ради, предметом відання якої є порушене автором петиції питання.
4.3. Постійна комісія не пізніше ніж через десять робочих днів після отримання електронної петиції розглядає електронну петицію на своєму засіданні.
На засідання постійної комісії, у разі необхідності, запрошується автор електронної петиції, залучаються фахівці, спеціалісти, інші особи виконавчого апарату Глибоцької районної ради  або Глибоцької районної державної адміністрації та інших державних органів.
За результатами розгляду електронної петиції постійна комісія надає висновок або рекомендацію відповідно до компетенції, або готує проект рішення Глибоцької районної ради.
4.4. Голова Глибоцької районної ради у разі отримання висновку або рекомендації від постійної комісії щодо електронної петиції, з метою вирішення питань порушених у петиції чи врахування поданих у ній пропозицій, видає доручення, розпорядження у межах своїх повноважень чи виступає суб'єктом подання проекту рішення Глибоцької районної ради.
4.5. Розгляд електронної петиції, проекту рішення з питання, зазначеного в електронній петиції, здійснюється Глибоцькою районною радою першочергово на найближчому пленарному засіданні у порядку, визначеному Регламентом Глибоцької районної ради.
Висновок або рекомендація постійної комісії щодо електронної петиції, проект рішення з питання, зазначеного в електронній петиції, розглядається Глибоцькою районною радою першочергово на найближчому пленарному засіданні у порядку, визначеному Регламентом Глибоцької районної ради.
4.6. Інформація про результати розгляду електронної петиції надсилається автору електронної петиції на вказану під час реєстрації електронну адресу, а також оприлюднюється на офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради та веб-сайті громадського об'єднання, яке здійснювало збір підписів на підтримку електронних петицій.
 
Керуючий справами  районної ради М. Д. Шмідт