ОПИС ДОКУМЕНТУ
Автор: | Тарица Дорін Іванович |
---|---|
Дата: | 25.11.2016 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 2
Про Програму економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2017 рік
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 21418809@mail.gov.ua
XIII СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № ____________
Про Програму економічного і соціального смт.Глибока
розвитку Глибоцького району на 2017 рік
Керуючись п.16 ч.1 ст. 43 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради від «_____» _____________ 2016 р., районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити районну Програму економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2017 рік (додається).
- Райдержадміністрації, рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад та сільським головам, установам, організаціям і підприємствам району забезпечити виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік в повному обсязі.
Голова районної ради П.В.Панчук
ПРОЕКТ
«Затверджено» Рішенням сесії районної ради Від _______________________ № ________________________ Програма економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2017 рік Глибока
2016 р. |
Структура програми економічного і соціального розвитку
Глибоцького району на 2017 рік1. Аналіз економічного і соціального розвитку у 2016 році |
1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу |
1.2. Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери |
2. Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку в 2017 році |
2.1. Транскордонне співробітництво |
2.2. Розвиток промисловості |
2.3. Розвиток високопродуктивного агропромислового комплексу |
2.4. Розвиток рекреаційно-туристичної сфери |
2.5. Розбудова та модернізація транспортної інфраструктури |
2.6. Розвиток житлово-комунального господарства, водопостачання |
3. Фінансові ресурси |
3.1. Джерела фінансування та фінансування заходів |
3.2. Фінансовий стан суб’єктів господарювання |
4. Ринкові перетворення |
4.1. Розвиток підприємництва та реалізація конкурентної політики |
4.2. Розвиток ринкової інфраструктури |
5. Механізми регулювання |
5.1. Інвестиційна діяльність |
5.2. Закупівля товарів, робіт, послуг для потреб району за державні кошти |
5.3. Реалізація районних програм |
6. Розвиток реального сектора економіки |
6.1. Паливно-енергетичний комплекс |
6.2. Промисловість |
6.3. Агропромисловий комплекс |
6.4. Транспорт і зв’язок |
6.5. Виробництво споживчих товарів та послуг |
7. Зовнішньоекономічна діяльність, транскордонне співробітництво |
7.1. Зовнішньоекономічна діяльність |
7.2. Транскордонне співробітництво |
8. Соціальна сфера |
8.1. Зайнятість населення та ринок праці |
8.2. Грошові доходи населення та заробітна плата |
8.3. Соціальне забезпечення |
8.4. Пенсійна реформа |
8.5. Житлово-комунальне господарство |
8.6. Будівництво та газифікація |
9. Гуманітарна сфера |
9.1. Охорона здоров’я та демографічна ситуація |
9.2. Освіта |
9.3. Культура |
9.4. Діти, сім’я та молодь |
9.5. Фізкультура і спорт |
9.6. Туристично-рекреаційна сфера |
10. Природокористування та безпека життєдіяльності людини |
10.1. Розвиток мінерально-сировинної бази |
10.2. Охорона навколишнього природного середовища |
10.3. Протипаводковий захист |
10.4. Техногенна безпека |
10.5. Охорона праці |
11. Додатки 11.1. Роботи, які необхідно провести на об’єктах соціально-культурного призначення у 2017 році в розрізі об’єднаних територіальних громад та сільських рад району |
Програма економічного і соціального розвитку
Глибоцького району на 2017 рік
ВСТУП
·Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” від 23 березня 2000 року № 1602-ІІІ;
·керуючись п. 1 ст. 17, ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»;
- постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» (із змінами);
- розпорядження голови облдержадміністрації № 570-р від 30.08.2016 «Про формування Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2017 рік».
Метою Програми є зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого економічного розвитку.
На основі аналізу результатів економічного і соціального розвитку за 2016 рік та нагальних проблем, у Програмі визначено пріоритети економічного і соціального розвитку, показники та завдання щодо їх реалізації на 2017 рік.
Фінансування заходів Програми у 2017 році здійснюватиметься за рахунок різних джерел фінансування: бюджетних коштів, кредитних ресурсів, власних коштів господарюючих суб’єктів, грантів, міжнародної технічної допомоги, доходів від надання платних послуг бюджетними установами, благодійної, гуманітарної спонсорської допомоги та інших джерел не заборонених чинним законодавством.
- Аналіз економічного і соціального розвитку району за 9 місяців 2016 року
Впродовж 2016 року в районі послідовно здійснювалась політика в напрямку забезпечення економічного зростання та поліпшення життєвого рівня населення краю, виконання завдань Президента України, Кабінету Міністрів, розпоряджень та доручень голови ОДА, а також Програми економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2016 рік.
З метою покращення економічної і соціальної ситуації в районі:
- щокварталу на колегіях райдержадміністрації розглядали підсумки економічного та соціального розвитку району та приймали рішення, спрямовані на усунення наявних недоліків, забезпечення подальшого динамічного розвитку;
- щокварталу на координаційній раді з питань розвитку підприємництва заслуховували проблемні питання, які стримують розвиток підприємництва в районі і пропонувалися напрямки їх вирішення.
- наради з керівниками підприємств району, які входять до основного кола товаровиробників, для виявлення ситуації та вжиття заходів, спрямованих на покращення показників виробництва та реалізації промислової продукції;
- наради з керівниками та головними бухгалтерами підприємств, установ та організацій району, у яких зафіксовано низький рівень заробітної плати (нижче мінімальної);
- наради з перевізниками щодо покращення умов перевезення пасажирів;
- наради з керівниками підприємств, установ та організацій району, які не в повному обсязі сплатили за спожиті енергоносії, житлово-комунальні послуги.
В економіці Глибоцького району одну з провідних ролей відіграє промисловий комплекс.
За січень-вересень 2016 р. промисловими підприємствами району реалізовано продукції на 59932,4 тис. грн., що на 3804,1 тис. грн., або на 6,8% більше, порівняно з відповідним періодом 2015 р.
Загальна площа сільськогосподарських угідь у всіх категоріях господарств району становить 35 881 га, у тому числі ріллі – 28 939 га, багаторічних насаджень – 1 317 га, сіножаті – 760 га, пасовища – 4 865 га.
В 2016 р. всіма категоріям господарств отримано 36 тис.тон зерна при середній урожайності 44,5 цнт/га, сільськогосподарські підприємства району отримали 13, 6 тис. тон збіжжя при середній урожайності 46,3 цнт/га. В поточному році урожай чорної смородини склав 10 цнт/га; яблук по 120 цнт/га. У всіх категоріях господарств підготовлено ґрунту під посів озимих культур на загальну площу 4,5 тис.га.
За 9 місяців 2016 р. всіма категоріями господарств вироблено м'яса в живій вазі 5,9 тис. тонн, молока – 27,0 тис. тонн, яєць – 97,0 млн. шт. Станом на 01.10.2016 р. в господарствах утримувалось 9,7 тис. голів ВРХ в тому числі – 6,2 тис. голів корів, 28,6 тис. голів свиней, 457,0 тис. голів птиці та 4,1 голів овець та кіз. Функціонує 12 пунктів штучного осіменіння для сільськогосподарських тварин населення.
На території району налічується 53 водних об’єктів (ставки) загальною площею водного дзеркала 235 га, із них 36 водних об’єктів (ставків) передано в оренду для риборозведення та рекреаційного призначення.
Сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства за 9 місяців 2016 року залучили інвестицій на загальну суму 5,5 млн.грн. Серед них найбільше залучено: ПП «Купа - Бюлд» - 4,5 млн. грн., ф/г «Земля Буковини» - 1,0 млн.грн., ф/г «Еком’ясо - Нік» - 0,23 млн.грн. та інші.
За 9 місяців 2016 р. обсяг експорту склав 3746,7 тис.дол.США, що на 611,5 тис.дол.США або на 19,5 % більше, порівняно з показником за відповідний період 2015 р. За січень — вересень 2016 р. показник імпорту становить 1319,1 тис. дол. США, що на 462,5 тис. дол. США або на 54% більше, порівняно з показником за січень-вересень 2015 року. Коефіцієнт покриття експортом імпорту – 2,84.
Підприємствами району виконано будівельних робіт на 16117,0 тис.грн., що становить 2,7% до загальнообласного показника (591812 тис.грн.). За 9 місяців п.р. прийнято в експлуатацію 9680м2 загальної площі житла, в т.ч. у міських поселеннях 357м2 загальної площі.
Автомобільним транспортом перевезено (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) 73,3 тис.т вантажів (128,8% до січня-вересня 2015 р.), виконано вантажообіг в обсязі 45,9 млн.т/км. (117,1% до січня-вересня 2015 р.). Пасажирським транспортом перевезено 1031,7 тис. пасажирів (69,4% до січня-вересня 2015 р.), виконано пасажирооборот в обсязі 21,9 млн.пас./км. (53,3% до січня-вересня 2015 р.).
В єдиному державному реєстрі по району зареєстровано 702 юридичні особи та 2788 фізичних осіб. За січень – вересень 2016 р. зареєструвалося 228 суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та 26 юридичних осіб. Натомість скасовано 172 фізичні особи, що в порівнянні з відповідним періодом 2015 року на 108 осіб менше.
За даними Глибоцького ВУЖКГ станом на 01.09.2016 р. на балансі знаходиться 66 житлових будинків загальною площею 33,8 тис. кв.м, житловою площею 22,7 тис.кв.м., які охоплені послугами цеху сан очистки, що складає близько 100% мешканців селища (704 абонента).
За звітний період підприємством подано в мережі 63,859 м.куб. води, реалізовано 52,030 м.куб. на загальну суму 580,509 грн. Надано послуг з водовідведення на загальну суму 387,880 тис.грн., загальний об’єм стічних вод склав 50,452 м.куб. Цехом санітарної очистки за вивезено для захоронення на полігоні твердих побутових відходів загальним об’ємом 1887,3 т., сума надходжень за вказану послугу склала 239,157 тис.грн.
Протягом звітного періоду відремонтовано будинки, покрівлі, під'їзди, облаштовано територію об’єднаної громади. На проведення робіт з благоустрою витрачено 1477,0 тис.грн. (вивіз сміття, ремонт доріг, відновлення вуличного освітлення тощо).
За даними фінансового управління в цілому по доходах загального та спеціального фондів за січень-вересень 2016 р. до місцевих бюджетів при плані затвердженого розпису місцевими радами з урахуванням змін 37279,1 тис.грн., фактично надійшло 41373,9 тис.грн., що складає 111 % до плану або перевиконання складає в сумі 4094,8 тис.грн. До відповідного періоду за минулий рік в умовах змін БКУ надійшло доходів більше на 14909,4 тис.грн., або темп приросту склав 156,3 відсотки.
Доходи загального фонду місцевих бюджетів району за січень-вересень 2016 року складають 37052,7 тис.грн., при плані затвердженого розпису місцевими радами з урахуванням змін 33659,8 тис.грн., що складає 110,1 % або перевиконання складає в сумі 3392,9 тис.грн. До відповідного періоду за минулий рік в умовах змін БКУ надійшло доходів більше на 13539,1 тис.грн., або темп приросту склав 157,6 %.
Всі 22 місцевих бюджети району план загального фонду на січень-вересень 2016 року затвердженого розпису місцевими радами з урахуванням змін виконали та досягли рівня надходжень в порівнянні з відповідним періодом минулого року в умовах змін БКУ.
За січень-вересень 2016 р. 17 місцевих бюджетів виконали планові показники по загальному фонду більше, як на 105% і сума перевиконання склала 3125,1 тис. грн.
За даними Глибоцького відділення Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області за 9 місяців 2016 року мобілізовано збір до Зведеного бюджету в сумі 92217,5 тис. грн., що складає 119,9%, до прогнозних передбачень. Зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 15326,7 тис. грн., що на 31166,7 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року, в тому числі виконання планової нормативної бази по податку з доходів фізичних осіб за 9 місяців 2016 р. складає 128,8 %.
Планові завдання збору до Державного бюджету виконано на 121,7%, при плані 23400,8 тис. грн., забезпечено 28471,3 тис. грн. зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 5070,5 тис. грн., що на 9944,0 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.
У розрізі основних джерел наповнення загального фонду Державного бюджету планові показники за 9 місяців 2016 року виконано з податку на додану вартість на 121,3 %, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 4089,3 тис. грн., плати за спеціальне використання лісових ресурсів – на 134,1 %, що більше на 391,8 тис. грн. ніж за відповідний період минулого року, податку на прибуток – на 126,1%, що більше на 500,0 тис. грн. ніж за відповідний період минулого року.
До місцевих бюджетів надійшло 63746,2 тис. грн., що складає 119,2% до прогнозних передбачень зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 10256,2 тис. грн., що на 21222,3 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.
В Глибоцькому відділенні Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області станом на 01.10.2016 року зареєстровано 3534 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 670 - юридичні особи та 2864 фізичних осіб.
Рух робочої сили через центр зайнятості протягом січня-вересня 2015р. склав 1308 осіб. Протягом звітного періоду зареєстровано 529 вакансій, із яких 484 укомплектовано (91,5%).
Центр зайнятості прияв працевлаштуванню 536 громадян (планове завдання – 510 осіб), з яких 454 – безробітних, з них за направленням центру зайнятості 428 осіб та 26 осіб працевлаштувались самостійно.
За 9 місяців за направлення центру зайнятості працевлаштовано 124 безробітних вищезазначеної категорії, що складає 24,3% від усіх перебуваючих на обліку осіб квотної категорії та 29,0% від загальної кількості працевлаштованих безробітних. Із них 10 осіб з інвалідністю.
За звітний період прийнято рішення про надання компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштували на нові робочі місця 19 осіб з числа безробітних, що потребують додаткових соціальних гарантій у сприянні працевлаштуванню.
На професійне навчання направлено 265 безробітних (при плані 262), з них працевлаштовані – 172.
Чисельність безробітних, залучених до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру у 2016 році склала 178 осіб. Профорієнтаційною орієнтацією за звітний період охоплено 4442 особи, з них 1262 особи мали статус безробітного.
Одним із основних завдань органів Пенсійного фонду України в районі залишаються забезпечення повного і своєчасного надходження коштів до бюджету, пошук додаткових джерел його поповнення, вжиття невідкладних заходів щодо зменшення заборгованості до Пенсійного фонду України.
Планові показники надходжень коштів, які адмініструють органи Пенсійного фонду у вересні 2016 р. становлять 80,15 тис. грн., фактична сума надходження коштів становить 60,6 тис. грн., тобто на19,55 тис. грн. менше за планові, або відсоток виконання становить 75,6 %.
Планові показники надходжень коштів, які адмініструють органи Пенсійного фонду з початку року становлять 494,56 тис.грн., фактична сума надходжень за січень-вересень 2016 року склала 476,27 тис. грн., тобто надійшло на 18,29 тис.грн. менше за планові показники, або план з початку року виконано на 96,3 %.
Станом на 01.10.2016 р. заборгованість по страхових внесках становить 1344 тис.грн. Питома вага боргу по страхових внесках складає 61,2 %. Сума економічно-активного боргу до Пенсійного фонду становить 1015,7 тис.грн., безнадійного боргу становить 328,3 тис. грн.
Заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01.10.2016 року становить 64,7 тис. грн. (питома вага боргу по єдиному внеску в загальній сумі складає 2,9 %), що на 77,8 тис. грн. менше в порівнянні з початком року.
Заборгованість економічно – активних платників складає 64,7 тис грн.. Найбільшими боржниками до Пенсійного фонду по єдиному внеску є ДП «Карапчівський спиртовий завод» (сума боргу – 54,4 тис. грн.), ПП «Туркер» (сума боргу – 10,3 тис. грн.).
За 9 місяців 2016 року в форматі «єдиного вікна» 8904 чол. було надано консультаційно –роз’яснюючих послуг.
Станом на 01.11.2016 р. управління праці та соціального захисту населення виплатило всіх видів соціальних допомог на 131560,1 тис. грн. За 11 місяців 2016 р. за субсидіями звернулося 10040 сімей. Призначено субсидії 9738 сім'ям, а загальна сума нарахованих субсидій складає 27984,1 тис. грн.
Середньомісячна заробітна плата по Глибоцькому району, згідно статистичних даних, становить 2992 грн. На Глибоччині мешкає 3236 інваліди з них 289 — діти. 30 інвалідів забезпечили технічними засобами реабілітації (милицями, колясками, палицями, протезними виробами). Проводилася робота щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Нині на обліку перебуває 171 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно програми «Турбота», виплатили одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям — учасникам АТО на сході України (згідно рішення сесії районної ради станом на 01.11.2016 р.) – 113,0 тис. грн. 19 особам. 2 пораненим в зоні АТО — на суму 65,0 тис. грн.
Загалом в управлінні праці та соцзахисту населення перебуває на обліку 14794 пільговики. Станом на 01.11.2016 р. виплачено компенсацій за тверде паливо та скраплений газ в сумі 892,8 тис. грн.
До початку нового 2017/2016 навчального року забезпечено функціонування 64 закладів освіти. З них: загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. – 18; І-ІІ ст. – 5; І ступеня – 2; ліцеїв – 3; НВК – 11, (І-ІІІ ст. – 5; І-ІІ ст. –4; І ст. – 2), позашкільних навчальних закладів – 3, дошкільних навчальних закладів – 22. У загальноосвітніх навчальних закладах функціонують 37 харчоблоків.
Забезпечено умови для безперешкодного доступу до загальноосвітніх навчальних закладів осіб з обмеженими фізичними можливостями (обладнання пандусів) в усіх ЗНЗ району. Діючі внутрішні вбиральні наявні в усіх ЗНЗ. Для підвезення дітей та вчителів до школи та у зворотному напрямку наявні 10 шкільних автобусів на балансі управління освіти. До початку опалювального сезону стопроцентна потреба в паливі забезпечена.
В шкільних їдальнях проведений поточний ремонт приміщень, каналізаційних та водопровідних систем.
Всього придбано для підготовки закладів до роботи в новому навчальному році матеріалів на суму 3 911 892 грн.
За даними служби у справах дітей Глибоцької РДА станом на 30.09.2016 кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування становить 89 осіб, з них 12 дітей-сиріт та 77 дітей, позбавлених батьківського піклування.
На місцевому обліку для усиновлення знаходиться 10 дітей, протягом 2016 року на такий облік поставлено 2 дітей. Сформована база потенційних кандидатів в усиновителі, яка налічує 1особу.
Станом на 30.09.2016 діє 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 13дітей (8 рідних дітей та 5 прийомних) і 9 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей. Сімейними формами виховання охоплені 89,9 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 9 місяців 2016 року створено – 1 прийомну сім’ю, куди влаштовано 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.
Під соціальним супроводом центрів СССДМ знаходиться 1 - ДБСТ і 9 прийомних сімей.
З метою забезпечення доступності позашкільної освіти у районі функціонує 3 позашкільних навчальних заклади: Будинок творчості дітей та юнацтва, Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та дитяча юнацька спортивна школа.
У 133 гуртках та творчих об’єднаннях займається понад 2 тис. дітей, що становить 22 % від загальної кількості школярів району.
У районі діють 34 клубних, 37 бібліотечних установ, 4 музеї та 4 школи естетичного виховання, а саме: 3 музичні, 1 художня. 18 художніх колективів удостоєні почесного звання «народний» і представляють Глибоччину на багатьох зарубіжних фестивалях та конкурсах.
В Глибоцькому районі функціонує центральна районна комунальна лікарня на 250 ліжок, яка надає населенню Глибоцького району вторинну допомогу. Первинну медико-санітарну допомогу надають комунальний заклад «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Центр первинної медико-санітарної допомоги Глибоцької селищної об’єднаної територіальної громади (ОТГ) та заклади охорони здоров’я Волоківської ОТГ. До складу первинної ланки Глибоцького району входять 21 лікарських амбулаторій загальної практики – сімейної медицини (ЗПСМ) та 14 фельдшерсько-акушерських пунктів.
Сьогодні медична галузь району безвідмовно виконує свої обов’язки, тобто надає кваліфіковані своєчасні та якісні медичні послуги. Медичні працівники обслуговують 74 119 чол., з них 14 577 дітей, 2 765 підлітків та 56 777 дорослих.
За 9 місяців 2016 року до медичних працівників було 475657 відвідувань. Число відвідувань на одного лікаря складає 6078,7 проти 5796,8 у 2015 р. По ФАПах число відвідувань на одного мешканця складає – 5,7, за 9 місяців 2015 р. – 5,9.
У 2016 році на галузь охорони здоров’я Глибоцького району заплановане виділення коштів з загального фонду районного бюджету (з урахуваннями змін, враховуючи кошти медичної субвенції,кошти передані громадами та додаткові кошти з місцевих бюджетів) у сумі 40 млн. 738,8 тис.грн. У т.ч. бюджет лікарні складає – 26 млн. 559,9 тис.грн. (65,2 %), КЗ «Глибоцький центр) ПМСД - 14 млн. 178,9 тис.грн. (34,8%).
За 9 місяців поточного року профінансовано з районного бюджету (на фінансування Глибоцької ЦРКЛ та КЗ «Глибоцький центр ПМСД») 29 825,6 тис. грн., що становить 73,2 % від запланованої суми на рік. Касові видатки Глибоцької ЦРКЛ склали 19 млн. 393,4 тис. грн. (73 % від затвердженого плану), у т.ч. видатки на медикаменти – 456,2 тис.грн. або 64,3% від запланованої суми. Видатки на харчування склали 245,5 тис. грн. або 57,5 % від запланованого.
Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги - комунальний заклад, який створений 02.01.2013 р. До його складу входять 18 лікарських амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 13 фельдшерсько-акушерських пунктів. В центрі ПМСД працюють 45 лікарів, всі спеціалісти з вищою медичною освітою, 154 середніх медичних працівників, 47 молодших медичних працівників та 53 – інших. Загалом в комунальному закладі центру ПМСД працюють 299 фізичних осіб.
Медичні працівники обслуговують 57386 чол., з них 11698 дітей, 2268 підлітків та 56774 дорослих.
За 9 місяців 2016 року загальна кількість відвідувань до медичних працівників склала 223986. Число відвідувань на одного лікаря складає 5463,1 проти 5796,8 у 2015 році. По ФАПах число відвідувань на одного мешканця складає – 5,7.
У 2016 році на охорону здоров’я Глибоцького районного центру ПМСД заплановане виділення коштів з загального фонду бюджету (з урахуваннями змін) у сумі 14 178 843 тис.грн.
Покращилась матеріально-технічна база лікувально-профілактичних закладів КЗ «Глибоцький районний центр ПМСД».
Станом на 1 вересня 2016 р. чисельність наявного населення району складає 74125 чол. загальний приріст населення по Глибоцькому району становить – 71 особа.
Природний рух населення характеризується наступними показниками: кількість народжених – 665, кількість померлих – 563, природний приріст - 102 ос. Коефіцієнт смертності на 1 тис. осіб наявного населення становить 11,4.
1.2. Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери
Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери
Глибоцького району
На сьогоднішній день невирішеними залишаються ряд проблемних питань, які перешкоджають динамічному й стабільному розвитку району.
Так, одним з ключових стримуючих факторів є обмеженість фінансування, в тому числі з Державного бюджету, що спрямовується на виконання завдань в напрямку забезпечення стабільної ситуації та динамічного зростання показників соціально-економічного розвитку району. Як наслідок - заплановані заходи, в тому числі передбачені галузевими програмами, залишаються нереалізованими, або здійснюються не в повному обсязі, через що проблемні питання тієї чи іншої сфери залишаються невирішеними.
В промисловому комплексі, як одному з пріоритетних напрямків економічного розвитку, проблемними питаннями є: зменшення обсягів виробництва на ПП «Бурак», НВМ «МІМ». Негативний вплив на показники роботи промислового комплексу мали наступні фактори та чинники: вихід з основного кола ТзОВ «Галс ЛТД»; зниження попиту; підвищення цін на сировину, матеріли та паливно–мастильні матеріали; зростання тарифів на електроенергію та газ; коливання валютних курсів; невигідні умови кредитування; значний ступінь фізичного та морального зносу основних фондів їх енерго- та ресурсоємність; відсутність державної підтримки, зокрема програм, заходи яких спрямовувалися б на підтримку промисловості, тощо.
Розвитку малого підприємництва перешкоджає відсутність дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки та державного стимулювання розвитку сфери малого та середнього бізнесу, як наслідок — зменшення показників реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, їх безприбуткова діяльність, відсутність належної фінансової дисципліни, тощо.
Головними проблемами розвитку агропромислового комплексу є недостатня державна фінансова підтримка виробництва основних видів сільгосппродукції, відсутність державної цінової політики та недосконалий механізм оновлення матеріально-технічної бази агропромислового комплексу, недостатній державний контроль за ефективним використанням земель сільськогосподарського призначення. Існують певні проблеми з проведення комплексу робіт з охорони земель та підвищення родючості ґрунтів, вилучення з обробітку деградованих та малопродуктивних земель, проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення. До того ж, суттєвою проблемою для місцевих сільгоспвиробників є відсутність сховищ для зберігання плодоовочевої продукції.
Низька інвестиційна активність суб’єктів господарювання та залучення інвестиційних ресурсів — наслідок недостатньої концентрації виробничих ресурсів та нерозвинутої інфраструктури району.
Щодо транскордонного співробітництва, як одного з пріоритетних напрямків розвитку, то тут стримуючими факторами є низький рівень залучення до транскордонного співробітництва недержавних установ та громадських організацій, відсутність системного і перспективного підходу до організації транскордонної співпраці, повільні темпи здійснення розбудови прикордонної інфраструктури, відсутність державного співфінансування реалізації транскордонних проектів тощо.
У зв’язку з обмеженими можливостями бюджету житлово-комунальне господарство не отримує належної державної підтримки, а саме: фінансування капітальних вкладень на реконструкцію, модернізацію, оновлення основних фондів комунального господарства, житлового фонду, обладнання, інженерних мереж тощо.
Серйозну стурбованість викликає робота каналізаційних очисних споруд в смт. Глибока, які на сьогоднішній день практично зруйновані, а стічні води напряму без будь-якої очистки надходять у водні об’єкти. Через обмеженість фінансових ресурсів впродовж кількох років невирішеним залишається питання завершення будівництва очисних споруд каналізації 800м.куб/добу (з виділенням 1-ї черги 400 м.куб/добу). Гостро постали питання необхідності оновлення та модернізації існуючого обладнання, устаткування, ремонту і заміни аварійних водопровідних та каналізаційних мереж селища з впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій, а також проведення реконструкції водозабірної станції в селі Петричанка та ін.
Одним з ключових питань, яке потребує вирішення є завершення газифікації району. Села Глибоцького району та смт. Глибока забезпечені природним газом тільки частково. Потрібні кошти на будівництво газопроводів для забезпечення природним газом усіх населених пунктів краю.
Серед проблемних питань соціального розвитку слід відзначити:
- недостатній рівень доходів громадян;
У сфері пенсійного забезпечення - неповне залучення платників до сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; високе демографічне навантаження на працездатне населення; наявність значних сум заборгованості з платежів до Пенсійного фонду економічно-активних підприємств, тощо.
Головними проблемами у сфері туристично-рекреаційного розвитку є недостатній рівень розвитку відповідної інфраструктури, низький рівень залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій у розвиток туризму, неналежний рівень облаштування туристичних маршрутів (брак обладнаних місць відпочинку); незадовільний стан доріг, тощо.
Недостатній рівень фінансування закладів охорони здоров’я є основною причиною низки проблемних питань в даній сфері, зокрема таких як: застарілість основних фондів, потреба проведення капітального ремонту в діючих та будівництво нових закладів, здійснення енергозберігаючих заходів тощо.
Головною проблемою є відсутність можливості здійснювати капітальні та поточні ремонти, оновити матеріально-технічну базу закладу, придбати сучасне медичне обладнання, санітарний транспорт тощо.
Так, станом на 01.10.2016 року сума нарахованого зносу склала понад 80 % вартості будівель, що знаходяться на балансі Глибоцької ЦРКЛ, у тому числі 100% зносу нараховано на інфекційне відділення та лікувальний корпус дитячого відділення. Аналогічна ситуація з медичним обладнанням, що потребує заміни на сучасне. Не краща ситуація з автотранспортом. Так, станом на 01.10.2015 року на балансі Глибоцької ЦРКЛ знаходяться 8 автомобілів, з яких 2 - в неробочому стані. Окрім того, з 8-ми автомобілів у 7-ми одиниць закінчився термін експлуатації, тобто нарахований 100-% знос.
Першочергові проблемні питання, що потребують вирішення:
1. Необхідна термінова заміна лікарняного ліфта №1, який обслуговує відділення анестезіології та інтенсивної терапії, операційний блок та пологове відділення у зв’язку з вичерпанням експлуатаційного терміну існуючого.
2. Приведення у відповідність до вимог приміщень лабораторій для проведення акредитації Глибоцької ЦРКЛ ( реконструкція вентиляційної системи, проведення ремонтних робіт).
3. Необхідність проведення ремонту пожежного резервуару, пожежного водопроводу, водонапірної башти.
4. Реконструкція вентиляційної системи рентгенологічного кабінету поліклінічного відділення.
5. Недостатній рівень фінансування Глибоцької ЦРКЛ для забезпечення її діяльності у відповідності до вимог чинних законів України, Постанов КМУ, наказів Міністерства охорони здоров’я.
За даними Глибоцького центру первинної медико-санітарної допомоги ключовими проблемами є:
- завершення будівництва Стерчанської ЛА;
- вирішення питання про відкриття лікарської амбулаторії в с. Привороки;
- вирішення питання щодо проведення ремонту або зміни місця розташування ФАП в с. Просіка;
- ремонт даху Багринівської ЛА, Синівецької ЛА;
- забезпеченням спец. автотранспортом ЛА в селах: Чагор, Турятка, Синівці, Луківці;
- забезпечення комп’ютерною технікою.
Проблемою в сфері культури є низький норматив бюджетного фінансування галузі, що не дає можливості ліквідувати неповну зайнятість працівників культури у сільській місцевості, провести ремонти закладів культури, систем опалення, впровадити енергозберігаючі технології, придбати музичні інструменти, технічні засоби, сценічні костюми, комп’ютерну техніку, укомплектувати книжкові фонди бібліотек, тощо.
Наслідком недостатнього фінансування сільських закладів культури стало значне погіршення технічного стану багатьох будівель, в яких розташовані культурно-освітні заклади (музичні та художні школи, бібліотеки). Вирішити проблему незадовільного технічного стану сільських закладів культури можна лише шляхом зміни механізмів формування сільських бюджетів, які сьогодні, у переважній більшості, не здатні утримувати їх у належному стані.
Існує низка проблемних питань щодо протипаводкового захисту, які пов’язані з існуючими загрозами підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії річок Малий Сірет та Сірет. Така ситуація вимагає: проведення робіт з укріплення берегів, будівництво захисних споруд, відновлення берегоукріплюючих дамб, проведення руслоочисних та русло регулюючих робіт в селах Черепківці та Петричанка (район водозабору), проведення протизсувних заходів, тощо.
Ключовими проблемними питаннями у сфері охорони праці є: неналежне ставлення роботодавців до питань безпеки, незадовільний стан функціонування на окремих підприємствах системи управління охороною праці, низький рівень спеціальної підготовки щодо охорони праці роботодавців та відповідальних посадових осіб.
Серед інших проблемних питань, що стримують розвиток району та потребують вирішення, слід відзначити:
- недостатній розвиток інфраструктури та неналежний матеріально-технічний стан значної кількості об’єктів, причиною чого є обмеженість фінансування;
- обмеженість бюджетних ресурсів, що спрямовуються на фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, що є причинами недостатнього рівня надання населенню послуг в тій чи іншій галузі; повільні темпи будівництва, добудови, реконструкції, проведення капітальних та поточних ремонтів; низький рівень матеріально-технічного забезпечення та оновлення основних фондів того чи іншого об’єкта тощо;
- недофінансування напрямків молодіжної та сімейної політики, заходів, спрямованих на роботу з дітьми, результатом чого є високий рівень дитячої безпритульності та бездоглядності, поширення соціального сирітства дітей.
- Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку у 2017році
Метою Програми є стабілізація та розвиток усіх секторів економіки району, що повинно стати передумовою для вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку.
Підґрунтям для досягнення поставленої мети є:
- забезпечення економічної стабільності, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва;
- посилення інноваційної складової розвитку;
- залучення інвестицій та активізація транскордонного співробітництва;
- технологічне оновлення та підвищення конкурентоспроможності промисловості;
- активне використання в господарській діяльності ресурсо- та енергозберігаючих технологій;
- перехід до високоефективного ведення сільського господарства;
- забезпечення всіх складових людського розвитку.
Пріоритетні напрямки розвитку Глибоцького району на 2017 рік
Пріоритетні напрями розвитку | Шляхи їх досягнення | Очікувані результати |
1. Транскордонне співробітництво | 1.1. Реалізація транскордонного проекту «Завершення реконструкції з надбудовою будівлі кінотеатру «Буковина» (у рамках програми Україна – Румунія 2020) | Створення майстер класів, музею історії південної Буковини, різноманітних приміщень для культурного просвітництва молоді |
2. Розвиток високопродуктивного агропромислового комплексу | 2.1. Будівництво овочесховища з газовим середовищем ємністю 1200 тонн для зберігання плодоовочевої продукції в селі Червона Діброва на базі фермерського господарства «Дубрава». | Створення належних умов для зберігання овочів та фруктів, що сприятиме продовженню терміну їх споживчої придатності, збільшення на ринку частки продукції місцевого виробництва. |
2.2. Будівництво зерносушильного комплексу на базі ПП «Купа Бюлд + » (с. Кам´янка) |
Створення відповідних умов для зберігання зерна | |
2.3. Будівництво на обладнання цеху для виробництва кормів на базі ТзОВ «Генетік-Інвест», яке займається вирощуванням свиней | Забезпечення поголів’я якісними кормами власного виробництва, створення належних умов для вирощування свиней | |
3. Розвиток рекреаційно-туристичної сфери | 3.1. Завершення реставрації Свято – Успенського Собору старообрядництва в с. Біла Криниця та створення відповідної інфраструктури по обслуговуванню туристів в с. Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету). 3.2. Завершення ремонтних робіт приміщення краєзнавчого музею в смт. Глибока, облаштування внутрішньої вбиральні та благоустрій прилеглої території музею; 3.3. Облаштування прилеглої території (ремонт огорожі, колодязя) музею-садиби ім. О.Кобилянської в с.Димка (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з обласного бюджету). 3.4. Встановлення сигналізації та облаштування прилеглої території музейного комплексу старообрядництва в с.Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету) |
Створення привабливого туристичного іміджу району, покращення надання туристичних послуг та розбудова туристичної інфраструктури. |
4. Розвиток промисловості | 4.1. Забезпечення позитивної динаміки зростання обсягів реалізованої товарної продукції (ТзОВ «Техно плюс», ДП «Чернівецький лісгосп»). 4.2. Забезпечення позитивної динаміки виробництва промислової продукції (ТзОВ «Техно плюс», ДП «Чернівецький лісгосп») |
Збільшення реалізації промислової продукції не менше ніж на 5%, порівняно з попереднім роком. Забезпечення 100% темпу приросту виробництва промислової продукції, порівняно з попереднім роком. |
5. Розвиток житлово-комунального господарства, водозабезпечення | 5.1. Завершення реконструкції очисних споруд каналізації потужністю 800 м3/добу в смт. Глибока (за умови виділення коштів з державного бюджету) 5.2. Проведення робіт по реконструкції водозабірної станції смт. Глибока, що знаходиться в с. Петричанка (за умови виділення коштів з державного бюджету). |
Покращення санітарно - екологічної ситуації в районі, зменшення рівня забруднення р. Сірет та досягнення санітарно – епідеміологічних показників, що відповідають встановленим нормам. Забезпечення безперебійної роботи водозабірної станції та забезпечення мешканців селища питною водою. |
6. Розвиток інфраструктури | 6.1. Продовження будівництва підвідних газопроводів - завершити будівництво підвідного газопроводу до ГРП № 2 смт. Глибока; - будівництво підвідного газопроводу Кам’янка – Старий Вовчинець; - будівництво газопроводу Глибока – Петричанка - Сучевени (2 черга); - будівництво підвідного газопроводу до сіл Турятка, Поляна, Синівці; - будівництво підвідного газопроводу Глибока – Карапчів – Йорданешти; - будівництво підвідного газопроводу Глибока – Слобідка - Опришени; - будівництво підвідного газопроводу Слобідка - Черепківці - Новий Вовчинець; - будівництво підвідного газопроводу Сучевени – Купка - Корчівці; - будівництво підвідного газопроводу Опришени – Стерче - Тереблече; - будівництво підвідного газопроводу ГРП-2 - с. Валя-Кузьмин. 6.2. Будівництво лікарської амбулаторії в с. Стерче 6.3. Завершити будівництво ФАПу в с. Грушівка 6.4. Завершення будівництва ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Йорданешти 6.5. Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Чагор 6.6. Завершити будівництво ДДУ на 4 групи в с. Опришени. 6.7. Добудова приміщення ДНЗ «Веселка» в с. Валя Кузьмина для 2 додаткових груп 6.8. Добудова приміщення ДДУ в с. Коровія для 2-х додаткових груп. 6.9. Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в с. Кам’янка |
Забезпечення мешканців краю газопостачанням, зменшення споживання та забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. Розширення і покращення соціальної інфраструктури району, надання якісних медичних та освітньо-виховних послуг. |
3. Фінансові ресурси
3.1. Джерела фінансування та фінансування заходів
Фінансування заходів Програми у 2017 році здійснюватиметься за рахунок різних джерел фінансування: бюджетних коштів, коштів Пенсійного фонду, Фонду обов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, кредитних ресурсів, власних коштів господарюючих суб’єктів, доходів від надання платних послуг бюджетними установами, кредитів і грантів міжнародних фінансових організацій, коштів ЄС, що виділяються для реалізації програм транскордонного співробітництва, ресурсів благодійної гуманітарної допомоги, спонсорів та інших джерел, які не заборонені чинним законодавством.
Збереження соціальної спрямованості бюджету, підтримання позитивної динаміки зростання реальних доходів населення, включаючи зростання реальної заробітної плати і пенсії у поєднанні з покращенням соціально-економічного розвитку регіонів, є основною характеристикою бюджетної політики 2017 року.
Головні проблеми:
- недостатня урегульованість дохідної частини бюджету;
- втрати податкових надходжень через значну кількість збиткових підприємств;
- невідповідність прогнозованих показників місцевих бюджетів, які доведені Міністерством фінансів щодо деяких видів податків;
- наявність податкового боргу з платежів до бюджетів усіх рівнів.
- посилення соціальної функції місцевих бюджетів, зростання частки соціальних витрат, інвестицій в людський капітал — освіту, охорону здоров’я, соціальні компенсації;
- підвищення рівня сплати податків шляхом застосування нових підходів до кожного платника та підвищення вимогливості до тих, хто ухиляється від оподаткування;
- забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ;
- виконання взятих на себе розпорядниками бюджетних коштів зобов’язань здійснювати видатки в межах асигнувань, затверджених бюджетом;
- продовження роботи щодо погашення простроченої кредиторської та дебіторської бюджетної заборгованості;
- впровадження нових видів банківського обслуговування з метою збільшення кількості клієнтів;
- внести зміни у формульний метод розподілу видатків для сільських та селищного бюджетів, додатково коригуючи ці видатки в залежності від штатної чисельності працівників (планової чи розрахункової) особливо по закладах культури.
- своєчасне та повне фінансування бюджетних видатків;
- збалансованість показників місцевих бюджетів;
- недопущення бюджетної заборгованості по захищених статтях видатків;
- недопущення зменшення частки видатків бюджету соціального спрямування;
- посилення відповідальності головних розпорядників бюджетних коштів за витрачання коштів, передбачених Законом України про державний бюджет на відповідний рік, рішеннями відповідних рад;
- збільшення надходжень до місцевих бюджетів району;
- зменшення податкового боргу до бюджетів усіх рівнів;
- підвищення рівня довіри населення до банківської системи;
- збільшення обсягів надання короткотермінових кредитів.
3.2. Фінансовий стан суб’єктів господарювання
Головні проблеми:
- низький рівень фінансової дисципліни;
- значна кількість збиткових підприємств;
- неналежне виконання повноважень органами, уповноваженими управляти державним майном боржника;
- недостатній рівень відповідальності арбітражних керуючих за збитки заподіяні їх непрофесійними діями боржнику чи кредиторам.
- вжиття заходів щодо підвищення платіжної дисципліни господарюючих суб’єктів;
- виявлення підприємств, які займаються потенційно прибутковими видами економічної діяльності, але звітують про наявність збитків та вжиття заходів щодо поліпшення результатів їх діяльності;
- зменшення кількості збиткових підприємств;
- формування і ведення Єдиної бази даних про підприємства щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство та їх кредиторів;
- активізація роботи щодо прискорення завершення процедур банкрутства, шляхом оптимізації заходів з виявлення активів боржників, їх оцінки та реалізації;
- координація дій всіх учасників процедури банкрутства для забезпечення сплати боргів із заробітної плати та податків до бюджетів.
- зниження заборгованості підприємств та покращення стану розрахунків;
- фінансове оздоровлення та відновлення платоспроможності підприємств;
- скорочення кількості збиткових підприємств.
4. Ринкові перетворення
4.1. Розвиток підприємництва та реалізація конкурентної політики
Головні проблеми:
- відсутність дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки розвитку підприємницької діяльності;
- недостатній рівень професійних знань і досвіду починаючих підприємців щодо ведення підприємницької діяльності в сучасних умовах;
- недосконалість інституційної інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва;
- недостатня кількість закладів побутового обслуговування населення в сільській місцевості.
- забезпечення реалізації державної регуляторної політики;
- створення спеціалізованих установ мікрокредитування (кредитних спілок, товариств взаємного кредитування, інших небанківських кредитних установ);
- залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі в тендерах на закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти державного та місцевих бюджетів;
- підтримка розвитку підприємництва на селі, в тому числі селянських (фермерських) господарств;
- активізація виставково-ярмаркової діяльності суб’єктів малого і середнього підприємництва;
- забезпечення гласності у процесі підготовки проектів регуляторних актів, що впливають на ринкове середовище, права та інтереси підприємців;
- проведення засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва стосовно питань провадження регуляторної політики та покращення бізнес середовища в районі.
- зниження рівня безробіття в районі;
- насичення ринку товарами і послугами місцевих виробників;
- збільшення кількості суб’єктів малого і середнього підприємництва на 5%;
- вихід місцевих товаровиробників на нові ринки збуту продукції власного виробництва.
- збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого і середнього підприємництва;
- недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.
4.2. Розвиток ринкової інфраструктури
Головні проблеми:
- нерозвиненість комунікаційної та комерційної інфраструктури;
- нерозвиненість інфраструктури підтримки підприємництва в районі.
- сприяння та створення належних умов щодо розвитку ринкової інфраструктури підтримки підприємств малого і середнього бізнесу;
- забезпечення розвитку сучасної телекомунікаційної інфраструктури.
- створення належних умов щодо розвитку елементів ринкової інфраструктури.
- розширення інфраструктури підтримки підприємництва малого та середнього бізнесу, забезпечення ефективного функціонування;
- забезпечення ефективного функціонування центру по наданню адміністративних послуг
- стабільне функціонування інфраструктури аграрного ринку.
5. Механізми регулювання
5.1. Інвестиційна діяльність
Головні проблеми:
- неврегульованість нормативно-правового поля у сфері залучення іноземного капіталу;
- відсутність економічних стимулів для іноземних інвесторів (оподаткування технологічного обладнання, яке ввозиться іноземним інвестором як внесок до статутного капіталу підприємства та відноситься до основних фондів);
- відсутність механізму державного страхування іноземних інвестицій та неврегульованість на законодавчому рівні діяльності приватних фінансових страхових компаній зі страхування іноземних інвестицій;
- обмежені можливості доступу до фінансових ресурсів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках;
- наявність ризиків дестабілізації на валютному ринку.
- нарощення обсягів залучення інвестицій в економіку району, створення сприятливого інвестиційного клімату та іміджу району в Україні та за її межами;
- забезпечення інформаційної й організаційної підтримки вітчизняних та іноземних інвесторів;
- поширення інформації щодо інвестиційного потенціалу та інвестиційної діяльності району через засоби масової інформації та мережу Інтернет;
- постійне оновлення та розробка нових інвестиційних пропозицій, враховуючи пріоритетні напрямки розвитку району;
- залучення інвестиційних ресурсів для створення туристичної інфраструктури в с. Біла Криниця, облаштування пункту пропуску та будівництво готельного комплексу;
- сприяння підготовці якісних пропозицій і проектів, створених за міжнародними стандартами;
- сприяння участі місцевих підприємств та організацій у міжнародних інвестиційних заходах як на державному так і на міжнародному рівнях;
- підвищення інвестиційної привабливості району шляхом розробки та реалізації проектів транскордонного співробітництва;
- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо особливостей здійснення державно-приватного партнерства та можливості його впровадження на території району;
- забезпечення участі району в реалізації національних проектів;
- залучення іноземних інвестицій у пріоритетні напрями розвитку району.
- збільшення обсягів залучених іноземних та вітчизняних інвестиційних ресурсів;
- підвищення інвестиційної привабливості району;
- збільшення кількості підприємств з іноземними інвестиціями;
- нарощення інвестицій в туристичну сферу;
- формування ефективної системи взаємодії органів влади, недержавних та громадських організацій з інвесторами.
5.2. Закупівля товарів, робіт, послуг для потреб району за державні кошти
Головні проблеми:
- неналежне дотримання розпорядниками всіх рівнів вимог законодавства щодо здійснення державних закупівель;
- відсутність кадрового забезпечення системи ведення державних закупівель та брак достатньої професійної кваліфікації працівників, діяльність яких пов’язана із здійсненням державних закупівель;
- постійне інформаційне забезпечення замовників, організаторів торгів щодо змін у законодавстві про державні закупівлі та надання їм методичної допомоги;
- проведення моніторингу закупівель замовниками товарів, робіт і послуг та здійснення аналізу закупівельних цін з метою недопущення перевитрачання державних коштів;
- забезпечення обліку державних закупівель шляхом ведення щоквартального звіту про проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти;
- підвищення кваліфікації спеціалістів з питань організації та проведення процедур державних закупівель;
- здійснення постійного контролю органами контрольно-ревізійної служби за дотриманням вимог законодавства у сфері державних закупівель.
- забезпечення прозорості закупівельних процедур через вільний доступ до всієї інформації щодо державних закупівель, яка підлягає оприлюдненню;
- досягнення оптимального і раціонального використання державних коштів;
- підвищення професійної кваліфікації працівників, діяльність яких пов’язана із здійсненням державних закупівель;
- зменшення економічних зловживань при здійсненні державних закупівель.
5.3.Реалізація районних програм
Головні проблеми:
- недостатній рівень фінансового забезпечення програм у зв’язку з чим заходи, які передбачені програмами виконуються не в повному обсязі;
- оптимізація кількості діючих програм, уникнення дублювання в них заходів і завдань та укрупнення споріднених програм, відповідно до визначених пріоритетів;
- посилення контролю за ефективністю використання коштів, що виділяються з місцевих бюджетів на реалізацію програм.
- ефективне використання бюджетних коштів;
- прискорення розв’язання проблемних питань району соціального, економічного, екологічного характеру;
- підвищення якісного рівня підготовки проектів програм.
6. Розвиток реального сектора економіки
6.1. Паливно-енергетичний комплекс
Головні проблеми:
- низька якість електричної енергії;
- значний знос основного обладнання: ліній електропередач та трансформаторних підстанцій;
- низький темп впровадження енергозберігаючих технологій;
- наявність значних боргів за спожиту електроенергію;
- недостатнє фінансування проведення ремонтно-експлуатаційних робіт електромереж 0,4-10 кВт.
- модернізація та реконструкція електричних мереж і трансформаторних підстанцій з впровадженням перспективного електроустаткування, автоматизованих систем керування виробництвом, систем релейного захисту та протиаварійної автоматики;
- виконання заходів щодо зниження понаднормативних втрат електроенергії;
- виявлення безоплатного споживання електроенергії та посилення претензійно-позовної роботи з боржниками.
- забезпечення безперебійного енергопостачання району;
- підвищення ефективності використання електричної енергії;
- забезпечення стовідсоткової оплати за спожиті енергоносії;
- покращення технічного стану електромереж та трансформаторних підстанцій з урахуванням підготовки до безперебійної роботи в умовах повені, гроз, підвищеної пожежонебезпеки.
6.2. Промисловість
Головні проблеми:- низький рівень реалізації промислової продукції на одну особу в порівнянні з іншими районами Чернівецької області;
- високий ступінь фізичного та морального зносу основних фондів їх енерго- та ресурсоємність;
- брак власних оборотних коштів для здійснення фінансово-господарської та інвестиційної діяльності підприємств;
- висока конкуренція на ринках промислової продукції (ринок надання поліграфічних послуг, деревопереробки, виробництва продуктів харчування тощо), що часто є причиною зменшення замовлень і скорочення обсягів виробництва;
- висока відсоткова ставка за користування банківським кредитом;
- недофінансування з державного бюджету промислових підприємств державної форми власності та відсутність спеціалізованих фондів підтримки промислових підприємств та державних програм підтримки інноваційного та інвестиційного розвитку промисловості;
- на сьогоднішній день ключовою проблемою для підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність є коливання валютних курсів.
- забезпечення позитивної динаміки виробництва та реалізації промислової продукції;
- нарощення показників експорту;
- створення нових робочих місць;
- участь у виставках та ярмарках, що сприятиме популяризації продукції, розширенню ринків збуту та залучення інвестиційних ресурсів;
- освоєння виробництва нових видів продукції, розширення асортименту тієї, яка вже виробляється та покращення її якісних характеристик;
- збільшення у 2017 р., порівняно з 2016 р., обсягів реалізації промислової продукції на 5%;
- досягнення 100% темпу росту виробництва промислової продукції, порівняно з попереднім роком;
- забезпечення темпу росту експорту промислової продукції у 2017 р. на рівні 102,3% по відношенню до показника за 2016 р.;
- розширення асортименту продукції, покращення її характеристик, освоєння виробництва нових видів продукції, що сприятиме підвищенню її конкурентоздатності, збільшенню попиту на неї та розширенню ринків її збуту;
- ведення чіткого обліку та контролю за відпуском деревини, попередження незаконних рубок.
6.3. Агропромисловий комплекс
Головні проблеми:- низькі закупівельні ціни на сільськогосподарські продукцію;
- недостатній рівень залучення інвестиційних ресурсів в галузь тваринництва;
- недостатність оновленого посівного матеріалу у приватному секторі;
- низький рівень генетичного потенціалу та продуктивності сільськогосподарських тварин;
- відсутність сховищ для зберігання плодоовочевої продукції та картоплі;
- високі ціни на паливо-мастилні матеріали, міндобрива та хімічні засоби захисту рослин;
- недотримання сівозмін при вирощування сільгоспкультур підприємствами району;
- реконструкція приміщень колишнього тваринницького комплексу в с. Просіка, що в перспективі може використовуватись для вирощування індиків;
- оптимізація структур посівних площ сільськогосподарськими підприємствами району з метою дотримання сівозмін та підвищення родючості ґрунтів;
- покращення роботи в напрямку сортооновлення сортів сільгоспкультур;
- нарощування поголів’я худоби та птиці, підвищення їх продуктивності за рахунок залучення інвестиційних коштів для будівництва тваринницьких приміщень та вдосконалення організації та проведення селекційно-племінної роботи у тваринництві, ефективного ветеринарного обслуговування;
- будівництво овочесховища з газовим середовищем ємністю 1200 тонн для зберігання плодоовочевої продукції в селі Червона Діброва на базі фермерського господарства «Дубрава».
- будівництво зерносушильного комплексу на базі ПП «Купа Бюлд + » (с. Кам´янка);
- збільшення орендної плати за використання земельних паїв орендарями;
- зростання валової продукції сільського господарства у 2017 році, порівняно з 2016 роком;
- підвищення продуктивності та збільшення чисельності худоби і птиці за рахунок роботи пунктів штучного осіменіння та підвищення генетичного потенціалу маточного поголів’я в особистих селянських господарствах;
- збільшення поголів’я великої рогатої худоби, свиней та овець в сільськогосподарських підприємствах та в приватному секторі;
- створення належних умов для зберігання овочів та фруктів, що сприятиме продовженню терміну їх споживчої придатності, збільшення на ринку частки продукції місцевого виробництва;
6.4. Транспорт і зв’язок
Головні проблеми:
- низький рівень інвестицій в модернізацію та розвиток інфраструктури транспорту та зв’язку;
- малий обсяг коштів, який виділяється на ремонт автодоріг загального користування, невідповідність стану доріг технічним нормам;
- недостатній рівень безпеки пасажирських перевезень;
- недостатня кількість автобусних зупинок.
- забезпечення належного розвитку дорожнього господарства комунальної та державної власності;
- забезпечення контролю за виконанням перевізниками умов договору на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування шляхом проведення планових, позапланових рейдових перевірок;
- влаштування та облаштування автобусних зупинок;
- проведення капітального ремонту автодорожніх мостів с. Валя Кузьмина та в с. Купка;
- проведення капітального та поточного ремонту доріг в населених пунктах району;
- забезпечення дотримання державної соціальної політики щодо пільгового перевезення громадян;
- проведення поточних, капітальних ремонтів та оновлення телефонних мереж.
- проведення капітального та поточного ремонту доріг в населених пунктах району;
- приведення в належний стан транспортного сполучення та підвищення рівня безпеки перевезення пасажирів та вантажів;
- збільшення обсягів перевезень вантажів та пасажирів;
- розширення телефонної мережі та покращення якості телефонного зв’язку;
- збільшення ємності телефонних станцій та покращення швидкісного доступу до мережі “Інтернет”.
Завдання, які передбачено реалізувати впродовж 2017 року по напрямку «Розбудова та модернізація транспортної інфраструктури» |
1. Проведення капітального ремонту доріг в населених пунктах району: с. Сучевени: вул. Мічуріна – 0,5 км; с. Просикуряни: вул. Центральна – 02, км с. Купка: вул. Присіретська – 1,0км;с. Чагор: вул. Н. Яремчука – 0,5км, Інтернаціональна – 0,7км; с. Коровія: вул. Центральна – 0,9, вул. Перемоги – 0,6 км; с. Михайлівка: вул. Шевченка - 1,3км, с. Червона діброва: вул.. Шевченка - 1,6 км; смт. Глибока, вул. Паркова – 2,0 км; с. Тереблече: вул. Фрунзе - 2,8 км., Першотравнева - 1,5 км.; Горбівці: вул. Головна - 2,0 км; с. Карапчів: вул. Новоселка – 6,0 км, Григорча – 2,8 км; с. Молодія: вул.. Садова1,0 км; с. Кам’янка: вул.Б.Хмельницького – 2,5 км, вул. Садова – 3,0 км, вул. В. Стуса – 1,5 км, вул. Нова – 2,0 км, вул. Л. Кобилиці - 0,3 км . 2. Проведення поточного ремонту доріг в населених пунктах району: с. Привороки: вул. Незалежності – 1,0 км.; с. Димка: вул. І. Крянге – 6,0 км, вул. В.Александрі - 0,5 км. вул. Кожедуба - 3,0 км., вул.. О. Кобилянської – 0,9 км. вул.. Севастопольська – 0,5 км; с. Турятка: вул. Буковинська – 0,5,; с. Поляна пров. Польовий - 0,3 км; с. Корчівці: вул. Зелена – 0,3 км, вул. Н.Яремчука - 0,3, вул. Чорновола – 0,4 км, вул. Українська – 0,3 км, вул. Чапаєва; с. Н.Вовчинець: вул. Зелена Долина – 1,0 км, с. Черепківці: вул. Калинівська - 0,8 км, вул. Панська – 1,0 км; с. Синівці: вул. Українська – 1,0 км; с. Станівці: вул. Польова – 0,5 км, вул. Комарова – 0,7 км, вул. Т. Шевченка – 0,5 км, вул. Миру -0,4 км, вул. Чернівецька - 0,5 км; с.Йорданешти: вул. Туріу – 1,8 км; с. Тереблече: вул. Гастелло -1,0 км, вул. Свободи -1,1 км, вул. Кошового - 1,3 км, вул.Конституції – 1,2 км, вул. Кобилянська – 1,4 км, вул. Стасюка – 1,8 км; с. Багринівка: вул. Прикордонна – 1,7 км; с. Опришени: вул. Порумбеілор - 0,8 км, вул. Флорілор – 0,5 км., вул. Сонячна – 0,6 км, вул. Буковинська - 0,3 км, вул. Ч. Порумбеску – 0,6 км, с. Слобідка: вул.. Діброва вул. Полова - 0,6 км; с. Волока: вул. Т. Шевченка - 0,5км, вул. І. Крянге – 0,5 км, вул. М. Емінеску - 0,5 км. с. Грушівка: вул. Городище – 0,5 км, вул. Лісна – 0,5 км, вул. М. Вітязу – 0,5 км. с. Стерче: вул. Нова - 0,8 км, вул. Березина - 0,3 км, с. Валя Кузьмин: вул. Чехова – 07, км; с. Старий Вовчинець: вул. Лісна - 0,3 км, вул. Шкільна - 0,4 км; с. Луківці: вул. Комсомольська - 1,0 км. 3. Проведення капітального ремонту автодорожнього мосту в с. Валя Кузьмина по вул. Головній –12м. 4. Проведення капітального ремонту автодорожнього мосту в с. Купка по вул. Сонячній – 12 м. |
6.5. Виробництво споживчих товарів та послуг
Головні проблеми:- низький платоспроможний попит населення;
- наявність на ринку значної кількості товарів контрабандного та тіньового походження;
- відсутність цілісної системи законодавчого регулювання діяльності торговельної галузі, необхідність її гармонізації з міжнародними та європейськими нормами і стандартами;
- нерівномірне розміщення торговельних об’єктів та об’єктів сфери побуту в сільській місцевості, що не дає змоги придбавати товари та отримувати побутові послуги першої необхідності за місцем проживання;
- наявність стихійних ринків та торгівлі у невстановлених місцях;
- недосконалість системи контролю за якістю і безпекою продукції та усіх видів робіт (послуг), яка б гарантувала споживачам придбання споживчих товарів належної якості;
- низький рівень середньої заробітної плати штатного працівника у сфері торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку і діяльності готелів та ресторанів.
- забезпечення стабільних умов розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів і побутових послуг;
- розбудова торговельної інфраструктури здатної забезпечувати високий рівень торговельного обслуговування населення, створення сприятливого інвестиційного клімату у сфері внутрішньої торгівлі;
- оновлення матеріально-технічної бази, переоснащення, запровадження нових форм обслуговування, ефективне використання сучасного торгово-технологічного обладнання, створення конкурентоспроможної торговельної мережі.
- сприяння розширенню мережі сучасних підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, залучення інвестицій у розвиток даної галузі;
- здійснення заходів спрямованих на ліквідацію та запобігання виникненню стихійної торгівлі;
- запобігання надходженню на споживчий ринок незаконно ввезених (виготовлених), неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя і здоров’я людей товарів.;
- збільшення обсягів роздрібного товарообороту підприємств всіх форм власності;
- нарощення обсягів реалізації послуг;
- збільшення кількості об’єктів роздрібної торгівлі та закладів ресторанного господарства;
- підвищення ефективності державного захисту прав споживачів, посилення контролю за якістю і безпекою продукції та усіх видів робіт (послуг);
- рентабельна робота підприємств торгівлі;
- забезпечення населення району товарами високої якості та послугами, що відповідають встановленим стандартам і нормам.
7. Зовнішньоекономічна діяльність, транскордонне співробітництво
7.1. Зовнішньоекономічна діяльність
Головні проблеми:- недосконале нормативно-правове забезпечення зовнішньоекономічної діяльності;
- недостатній рівень доступу продукції місцевих товаровиробників до зовнішніх ринків, низька товарна і географічна диверсифікація експорту;
- значні коливання валютних курсів.
- сприяння підвищенню конкурентоспроможності та якості продукції, що виробляється підприємствами району;
- всебічна підтримка та сприяння підприємствам та організаціям району у налагодженні співробітництва з іншими країнами світу шляхом надання консультативної та методичної допомоги з питань написання проектів, здійснення зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, пошуку нових ділових партнерів, підготовки зовнішньоекономічних договорів (контрактів), видачі документів дозвільного характеру тощо.
- нарощування експортного потенціалу суб’єктами господарювання, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність, в тому числі промисловими підприємствами ТзОВ «Техно плюс», ПП «Бурак», ДП «Чернівецький лісгосп», ПП «Труд»;
- залучення підприємств, організацій та установ району до участі у міжнародних виставках, ярмарках та форумах.
- розробка та реалізація інвестиційних проектів, які сприятимуть вирішенню проблемних питань економічного та соціального характеру району;
- нарощення обсягів експорту промислової продукції підприємствами основного кола до 1576,7 тис. дол. США, та досягти темпу приросту на рівні 102,3% (порівняно з 2016 роком);
- розширення зовнішньоторговельних зв’язків та підписання договорів з іноземними партнерами на предмет поставки продукції.
7.2. Транскордонне співробітництво
Головні проблеми:- відсутність системного і перспективного підходу до організації транскордонної співпраці, в тому числі відсутність кваліфікованих кадрів, що володіють основами знань з практичного менеджменту, здатних самостійно готувати транскордонні проекти;
- низький рівень залучення до транскордонного співробітництва недержавних установ та громадських організацій;
- повільні темпи здійснення розбудови прикордонної інфраструктури, яка на даний час не відповідає європейським стандартам.
- сприяння модернізації та розвитку існуючої транскордонної транспортної мережі для збільшення її пропускної спроможності;
- сприяння розвитку транскордонної співпраці між органами місцевого самоврядування, педагогічними колективами, закладами культури та громадськими організаціями Глибоцького району та повітами Румунії;
- проводити системну роботу з формування міжнародного іміджу району шляхом проведення зустрічей та переговорів керівників місцевих органів влади, підприємств і організацій з представниками ділових кіл країн Румунії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Польщі та ін.;
- проводити роботу по пошуку партнерів, підготовці матеріалів для написання концептуальних нот.
- розвиток транскордонного співробітництва, збільшення обсягу залучених в економіку та соціальну сферу району фінансових ресурсів;
- збільшення обсягу залучених в економіку та соціальну сферу району фінансових ресурсів Європейського Союзу;
- активізація участі органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій тощо у процесі реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.
8. Соціальна сфера
8.1. Зайнятість населення та ринок праці
Головні проблеми:- значні масштаби тіньової зайнятості та оплати праці, нелегальної трудової міграції;
- обмежені можливості працездатних сільських громадян отримати роботу в сільському господарстві;
- недостатня мотивація до праці, значне відставання ціни робочої сили від її вартості;
- дефіцит кваліфікованої робочої сили в умовах зростаючих вимог до професійного рівня працівників;
- недосконалість механізмів державної підтримки підприємницької ініціативи громадян та створення сприятливого підприємницького середовища;
- недостатні обсяги створення нових робочих місць у галузях економіки;
- значне перевиробництво спеціалістів з окремих професій (спеціальностей), що є наслідком дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією;
- недосконалість механізмів державної підтримки підприємницької ініціативи громадян та створення сприятливого підприємницького середовища.
- Реалізація соціальних ініціатив, які вимагають впровадження нових інструментів та механізмів стимулювання зайнятості населення, особливо вразливих категорій громадян;
- Працевлаштування за направленням служби зайнятості на новостворені робочі місця незайнятих громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці з виплатою компенсації роботодавцям ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
- Активізація роботи по безумовному виконанню Програми зайнятості на 2017 рік, вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення реальної зайнятості населення;
- Забезпечення подальшого зростання обсягів охоплення активними заходами політики зайнятості безробітних та незайнятих громадян (працевлаштування; залучення до участі в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру; організація професійного навчання, перенавчання, стажування та індивідуального навчання з перспективою майбутнього працевлаштування) з метою пом'якшення соціальних наслідків масового та довготривалого безробіття;
- При наданні послуг роботодавцям забезпечення індивідуального підходу до кожного роботодавця, до його потреб, детального опрацювання замовлення послуг роботодавцям на 2017 рік та максимального задоволення потреб через заповнення вакантних робочих місць;
- Реалізація права громадян на підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями, тобто підтвердження своєї кваліфікації за певною професією, набутої в процесі життєвого досвіду.
- створення в усіх сферах економічної діяльності нових робочих місць;
- збільшення чисельності працівників зайнятих економічною діяльністю;
- надання одноразової допомоги для започаткування власної справи.
8.2. Грошові доходи населення та заробітна плата
Головні проблеми:
- відставання рівня заробітної плати в районі від середньо обласних показників (за січень - жовтень 2016 року середньомісячна заробітна плата по району складала 2992 грн., що на 546 грн. менше від середньомісячної заробітної плати по Чернівецькій області, розмір якої за січень-вересень складав 3538 грн.);
- ймовірність зниження рівня заробітної плати на окремих підприємствах у зв’язку з скороченим режимом роботи;
- значна диференціація в оплаті праці за видами економічної діяльності;
- наявність нелегальних заробітків, виплата зарплати «в конвертах»;
- порушення міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці, особливо на приватних підприємствах.
- реалізація заходів щодо забезпечення захисту прав працівників на своєчасне та в повному обсязі отримання заробітної плати;
- активізація контролю за дотриманням законодавства про працю та оплату праці, зокрема, щодо стану виплати заробітної плати, її компенсації та індексації, оплати простою, дотримання гарантій в оплаті праці, міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень та дотримання прав працівників під час скорочення працюючих;
- удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, питань оплати праці, посилення контролю за дотриманням роботодавцями умов колективних договорів;
- надання освітньо-правової допомоги громадянам у питаннях трудового законодавства;
- упровадження подальших заходів із легалізації трудових відносин, у тому числі в сфері малого бізнесу, та виплати заробітної плати.
- зростання рівня середньомісячної заробітної плати;
- зростання реальних доходів населення;
- забезпечення своєчасного та в повному обсязі отримання заробітної плати;
- легалізації трудових відносин, у тому числі в сфері малого бізнесу, та виплати заробітної плати.
8.3. Соціальне забезпечення
Головні проблеми:
- недостатній обсяг фінансування установ, що забезпечують надання послуг соціального захисту населення;
- постійне скорочення чисельності активного населення, що працює, і зростання чисельності населення, яке потребує соціального захисту;
- недостатність коштів у місцевих бюджетах для забезпечення створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями.
- продовження реалізації заходів щодо реформування системи соціальної підтримки та надання соціальних пільг;
- залучення осіб з обмеженими фізичними та розумовими можливостями до групових і масових інформаційних заходів, що проводяться центрами зайнятості, семінарських занять та тренінгів для їх адаптації до умов ринку праці, навчання ефективному пошуку роботи;
- підтримка місцевих ініціатив реформування системи соціальних послуг з метою переходу їх на економічну основу;
- залучення благодійної допомоги для вирішення проблем найбільш незахищених верств населення;
- реалізація заходів комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення „Турбота”, районних програм;
- удосконалення механізму надання реабілітаційних послуг, зокрема соціальних, психологічних, з професійної реабілітації, медичного супроводу тощо;
- забезпечення належного рівня соціальної підтримки сімей з дітьми та малозабезпечених сімей;
- подальше вдосконалення електронного обміну інформацією між районними управліннями праці та соціального захисту населення і надавачами послуг для проведення розрахунків за надані пільги;
- посилення контролю за своєчасністю нарахування та виплати усіх видів допомог.
- підвищення рівня соціального захисту населення;
- покращення соціально-побутового обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями;
- спрощення процедури та скорочення термінів оформлення документів для отримання соціальних допомог;
- підвищення рівня поінформованості населення щодо можливості отримання державних соціальних допомог.
8.4. Пенсійна реформа
Головні проблеми:- високий рівень тінізації економічної діяльності.
- неповне залучення платників до сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- наявність значних сум заборгованості зі сплати страхових та єдиного соціального внесків до бюджету Пенсійного фонду України;
- низький рівень відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах;
- низький рівень стягнення відділом державної виконавчої служби в Глибоцькому районі відшкодування коштів на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
- наявність значної кількості осіб працездатного віку, незайнятих у жодній сфері економічної діяльності;
- високе демографічне навантаження на працездатне населення.
- вжити дієвих заходів щодо скорочення заборгованості по страхових внесках та інших платежах до Пенсійного фонду;
- забезпечити 100% опрацювання заборгованості економічно-активних боржників та активізація взаємодії управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі з РДА, районною радою, соціальними партнерами та правоохоронними органами з метою погашення загальної заборгованості до Пенсійного фонду України підприємств, установ, організацій;
- прискорення завершення процедур по підприємствах-боржниках щодо яких порушено справу про банкрутство або визнані банкрутами;
- продовження інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та через засоби масової інформації щодо необхідності сплати заборгованості страхових та єдиного внесків, основних засад пенсійного страхування, залучення пенсіонерів до отримання пенсійних виплат через установи банків;
- спільно з управлінням агропромислового розвитку РДА проводити роботу з підприємствами, організаціями та товариствами району на предмет своєчасного відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій.
- збільшення власних надходжень управління, що дасть змогу забезпечити виплату пенсій більшому контингенту пенсіонерів;
- забезпечення збалансованості та фінансової стабільності пенсійної системи;
- забезпечення скорочення заборгованості платежів до бюджету Пенсійного фонду;
- своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій;
- підвищення рівня платіжної дисципліни боржників по сплаті страхових внесків та єдиного соціального внеску;
- ліквідація підприємств-банкрутів (що дасть змогу списати їх заборгованість перед ПФУ).
8.5. Житлово-комунальне господарство
Головні проблеми:- недостатній рівень фінансування заходів Загальнодержавних та регіональних програм у сфері житлово-комунального господарства;
- відсутність фінансування з державного бюджету на завершення будівництва очисних споруд каналізації 800 м.куб./добу (з виділенням 1-ї черги 400 м.куб./добу);
- незадовільний стан каналізаційних очисних споруд в смт. Глибока, водозабірної станції в селі Петричанка;
- необхідність оновлення та модернізації існуючого обладнання та устаткування із впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій;
- необхідно продовжити роботи з освітлення вулиць на території сіл та об’єднаних територіальних громад.
- при формуванні бюджету селищної ради на 2017 рік передбачити видатки для покриття різниці в тарифах на водопостатання та водовідведення як за минулі роки так і в поточному році;
- провести комісійне обстеження цеху по сортуванню ТПВ в смт. Глибока, визначити необхідні матеріальні та фінансові ресурси необхідні для його добудови та введення в експлуатація;
- завершити та ввести в експлуатація І-у чергу каналізаційно-очисних споруд потужністю 400м.куб/добу смт. Глибока;
- розпочати ремонтні роботи згідно робочого проекту на водозабірній станції в с. Петричанка;
- проводити роботи з поетапної заміни зношених каналізаційних та водопровідних мереж в смт. Глибока та прокладання нових;
- продовжити роботи з приведення в належний стан дорожнього покриття об’єднаної територіальної громади, проведення капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг;
- придбання автомобільної та тракторної технік, а також засобів малої механізації для виробничих потреб (піскорозкидувач).
- підвищення якості наданих житлово-комунальних послуг;
- забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;
- покращення санітарно - екологічної ситуації в районі, зменшення рівня забруднення р. Сірет та досягнення санітарно – епідеміологічних показників, що відповідають встановленим нормам;
- забезпечення мешканців смт. Глибока якісною водою та налагодження безперебійного її постачання.
- покращення стану розрахунків за надані житлово-комунальні послуги, скорочення простроченої заборгованості;
- забезпечення стабільної та безперебійної роботи водопровідних та каналізаційних мереж, зменшення ризиків аварійних поривів селищних мереж водопостачання та водовідведення, розширення кількості користувачів послуг ВУЖКГ.
8.6. Будівництво та газифікація
Головні проблеми:- наявність в районі об’єктів незавершеного будівництва, в тому числі соціальної сфери;
- наявність об’єктів соціально-культурної сфери, які експлуатуються тривалий період і на даний час потребують проведення капітального ремонту та реконструкції;
- подорожчання вартості будівельних матеріалів;
- не газифіковані частина селища Глибока та переважна більшість сіл району;
- обмеженість бюджетних асигнувань усіх рівнів на нове будівництво;
- недостатність фінансово-кредитних механізмів залучення коштів населення, господарюючих суб’єктів та довготермінових банківських кредитів у будівництво.
- продовження будівництва об’єктів соціальної сфери, скорочення кількості об’єктів незавершеного будівництва;
- продовження реалізації Комплексних програм житлового будівництва «Власний дім», забезпечення молоді житлом, програми доступного житла та здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
- забезпечення проведення капітального ремонту та реконструкції об’єктів соціальної сфери, житлово-комунального господарства, доріг та мостів, які фінансуються за рахунок усіх джерел фінансування; завершити будівництво газопроводів:
- завершити будівництво підвідного газопроводу до ГРП № 2 смт. Глибока;
- будівництво підвідного газопроводу Кам’янка – Старий Вовчинець;
- будівництво газопроводу Глибока – Петричанка - Сучевени (2 черга);
- будівництво підвідного газопроводу до сіл Турятка, Поляна, Синівці;
- будівництво підвідного газопроводу Глибока – Карапчів – Йорданешти;
- будівництво підвідного газопроводу - ГРП-2 смт. Глибока до с. Валя-Кузьмин;
- будівництво підвідного газопроводу Глибока – Слобідка - Опришени;
- будівництво підвідного газопроводу Слобідка - Черепківці - Новий Вовчинець;
- будівництво підвідного газопроводу Сучевени – Купка - Корчівці;
- будівництво підвідного газопроводу Опришени – Стерче - Тереблече;
Для реалізації стратегічних інвестиційних проектів, що потребують першочергового фінансування у 2017 році, у тому числі:
- добудова приміщень на дві групи ДНЗ «Веселка» в с. Валя Кузьмина;
- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Йорданешти;
- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Чагор;
- будівництво дитячого дошкільного закладу на 4 групи в с. Опришени;
- реконструкція приміщення під одну групу ДНЗ в с. Старий Вовчинець;
- реконструкція з надбудовою будівлі кінотеатру «Буковина» для комунального закладу «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва» по вул. Героїв Небесної Сотні (колишня Глибоцька), 2 в смт.Глибока;
- будівництво лікарської амбулаторії п о вул. Головній в с. Стерче;
- добудова сільського клубу в с. Синівці;
- реконструкція сільського клубу в с. Луковиця;
- добудова приміщень ДДУ в с. Коровія;
- будівництво лікарської амбулаторії в с. Грушівка;
- проведення робіт по реконструкції водозабірної станції смт. Глибока, що знаходиться в с. Петричанка;
- будівництво сільського стадіону в с. Чагор.
- збільшення обсягів введення в експлуатацію житла за рахунок усіх джерел фінансування, в тому числі за рахунок реконструкції та капітального ремонту наявного житлового фонду;
- покращення умов проживання мешканців району;
- покращення існуючих та введення в експлуатацію нових об’єктів соціальної інфраструктури, створення належних умов для навчально-виховного процесу, покращення надання медичних послуг;
- газифікація району сприятиме економії паливно-енергетичних ресурсів та коштів.
9.1 Охорона здоров’я
Головні проблеми:- недостатнє фінансування галузі;
- низький рівень забезпечення закладів охорони здоров’я сучасним медичним обладнанням, необхідним інвентарем;
- погіршення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів;
- низький рівень оновлення автомобільного парку медичних установ, сільських лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини;
- недостатній рівень забезпечення медикаментами пільгових категорій населення та невідповідність нормам харчування хворих (біля 30% від потреби);
- неналежний стан більшості споруд та приміщень медичних закладів району;
- проведення ремонту дитячого відділення Глибоцької ЦРКЛ;
- завершення будівництва Стерчанської ЛА;
- вирішення питання про відкриття лікарської амбулаторії в с. Привороки;
- вирішення питання щодо проведення ремонту або зміни місця розташування ФАП в с. Просіка;
- ремонт даху Багринівської ЛА, Синівецької ЛА;
- забезпеченням спец. автотранспортом ЛА в селах: Чагор, Турятка, Синівці, Луківці;
- забезпечення комп’ютерною технікою.
- забезпечення/налагодження водопостачання в заклади охорони здоров’я району;
- профілактика захворюваності, запобігання поширенню інфекційних хвороб;
- оновлення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних установ;
- проведення енергозберігаючих заходів, зокрема здійснення робіт із заміни вікон;
- укладання угод із місцевими фермерськими господарствами та виробниками з метою забезпечення заклади охорони здоров’я продуктами харчування;
- створення необхідних умов роботи і проживання медичних працівників в сільській місцевості (надання житла, виплата стимулюючих надбавок );
- підвищення кваліфікації працівників закладів охорони здоров’я району;
- будівництво нових закладів галузі охорони здоров’я, проведення капітального та поточного ремонту функціонуючих;
- оснащення лікувальних установ новою апаратурою, придбання сучасного діагностичного обладнання, електрокардіографів, тонометрів, стоматологічних установок та ін. (згідно табеля оснащення);
- придбання санітарного транспорту за рахунок централізованих коштів та місцевого бюджету;
- реалізація заходів, спрямованих на забезпечення пріоритетного розвитку материнства та дитинства в напрямках: акушерство та неонатальна служба; первинна медико-санітарна допомога – амбулаторна служба;
- покращити якість надання антенатальної та інтранальної медичної допомоги вагітним жінкам;
- забезпечення пріоритетного розвитку охорони материнства та дитинства, зниження малюкової смертності;
- збільшення обсягів видатків на забезпечення лікувально-профілактичних закладів первинної медико-санітарної допомоги медикаментами та технічними засобами за рахунок бюджетних коштів і централізованих надходжень;
- проведення ремонтних робіт у приміщеннях лікарських амбулаторій і ФАПів;
- придбання сучасного медичного обладнання;
- закупівля санітарного транспорту – 2,5 млн. грн.
- покращення стану здоров’я населення району, зниження рівня захворюваності і смертності;
- зростання відсотку попередження захворювань на ранніх стадіях та надання сучасної медичної допомоги;
- підвищення якості та доступності медико-соціальної допомоги;
- покращення матеріально-технічної бази закладів;
- забезпечення належних побутових та санітарно-гігієнічних умов перебування хворих;
- можливість надання вчасної невідкладної медичної допомоги населенню;
- створення належних умов для забезпечення якісного медичного обслуговування населення.
Головні проблеми:
- недостатнє бюджетне фінансування для зміцнення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти;
- недостатній рівень інформатизації та комп’ютеризації освітніх закладів;
- застаріле чи взагалі відсутнє матеріально-технічне забезпечення для проведення практичних занять з навчальних предметів, для проведення занять у гуртках (географічні майданчики, лабораторії, майстерні, дослідні ділянки, та ін.);
- наявність в районі освітніх закладів, які потребують капітального ремонту, реконструкції та модернізації;
- відсутність дошкільних навчальних закладів у населених пунктах: Горбівці, Просикуряни, Кут Баїнськ, Привороки, Опришени.
- продовжити в освітніх закладах району роботу з проведення робіт по утепленню стін та горищ;
- здійснити капітальний ремонт покрівель Димківського НВК, Корчівецької ЗОШ, Турятського НВК, Тарашанської ЗОШ.
- завершити будівництво Опришенського ДНЗ на 120 місць, Коровійського та Валякузьминського ДНЗ;
- добудова приміщення та відкриття додаткової групи в Луковицькому ДНЗ;
- відкриття двох груп в Кам'янському ДНЗ (кут Фундоя);
- реорганізація Тереблеченської ЗОШ №1 у НВК та відкриття дошкільної групи;
- замінити вікна на металопластикові у Нижньосиньовецькій ЗОШ, Слобідському НВК, Корчівецькій ЗОШ, Купському НВК, Йорданештській ЗОШ №2, Димківському НВК,
- завершити реконструкцію колишнього кінотеатру під БТДЮ;
- добудова корпусу Кам'янської ЗОШ на 700 місць;
- будівництво Йорданештської та Чагорської ЗОШ;
- заміна котлів та реконструкція котельні у Багринівській ЗОШ,
· оздоровлених дітей в стаціонарних та пришкільних таборах;
·придбання нової комп’ютерної техніки для ЗНЗ району.
Очікуваний результат:- покращення матеріально-технічної та навчальної бази закладів освіти, створення належних умов для підвищення якості навчання учнів та роботи працівників освіти;
- збільшення показників охоплення дітей дошкільною освітою;
·збільшення кількості оздоровлених дітей в стаціонарних та пришкільних таборах;
·збільшення частки використання інформаційно-комунікаційних технологій в системі освіти;
- покращення якості роботи котелень, дотримання екологічного законодавства, покращення температурного режиму, санітарного стану та створення належних умов для навчання учнів та роботи педагогічних працівників;
- підвищення якісного рівня проведення навчально - виховного процесу;
·зменшення витрат на оплату енергоносіїв;
- покращення матеріально технічної бази.
Головні проблеми:
- недостатній рівень фінансування сільських закладів культури, в тому числі на проведення їх ремонту, відновлення роботи котелень тощо;
- недостатній рівень запровадження та використання в закладах культури (бібліотеки) нових інформаційних технологій;
- низький відсоток матеріально-технічного забезпечення закладів культури, а саме: придбання меблів для музеїв, придбання транспорту, сценічного одягу, костюмів, літератури, музичних інструментів для творчих колективів народного аматорського театру та клубних закладів району, інструментарію для мистецьких шкіл;
- відсутність державних стандартів у сфері культурних послуг і визначення фінансових нормативів на забезпечення гарантованих соціально-культурних послуг;
- недостатній рівень забезпечення кіномережі району матеріально-технічною базою;
- незадовільний стан приміщень закладів культур району.
- провести капітальний ремонт будинку творчості та дозвілля с.Старий Вовчинець, який знаходиться в аварійному стані;
- капітальний ремонт даху Глибоцького районного будинку культури та дозвілля;
- ремонт класів Турятської музичної школи;
- забезпечення поетапного проведення капітальних та поточних ремонтів клубних та бібліотечних установ району;
- облаштування внутрішніх вбиралень в районній бібліотеці та в районному краєзнавчому музеї;
- покращення матеріальної бази клубних установ: оновлення звукопідсилювальної апаратури, інструментарію, технічних засобів, придбання сценічного одягу, костюмів для хору працівників культури району, літератури, музичних інструментів, поновлення фондів музеїв новими експонатами, збереження та реставрація наявних експонатів;
- збереження та розвиток мережі закладів культури, проведення моніторингу ефективності їх діяльності;
- підтримка професійної та аматорської мистецької творчості, покращення театрально-концертної діяльності в сільській місцевості;
- сприяння розвитку мережі філій та класів дитячих мистецьких шкіл з метою створення рівних соціальних умов у здобутті початкової мистецької освіти між дітьми, що проживають у містах та сільській місцевості.
- проведення новорічно-різдвяних свят та культурно-мистецьких заходів за участю місцевих колективів та колективів Молдови, Румунії, Польщі та ін.
- створення привабливого туристичного іміджу району, покращення надання туристичних послуг та розбудова туристичної інфраструктури;
- повноцінне функціонування діючої мережі закладів культури;
- підвищення рівня культурно - дозвіллєвого обслуговування громадян, забезпечення їх доступу до культурних надбань, розширення надання культурно - дозвіллєвих послуг населенню;
- відродження та збереження традиційної української культури та культури національних меншин;
- збільшення обсягу та якості надання послуг.
Головні проблеми:
Причини, які призводять до виникнення такого явища, як дитяча безпритульність і бездоглядність, поширення соціального сирітства дітей, порушення прав дитини. Зокрема, до основних причин, що зумовлюють дитячу безпритульність і бездоглядність, слід віднести такі:
- неспроможність батьків утримувати дітей, відсутність у них житла;
- жорстокі форми виховання дітей в сім’ях;
- психологічна криза стосунків батьків та дітей;
- неспроможність або небажання сім’ї виконувати виховні функції;
- перебування дітей під опікою матеріально неспроможних родичів (бабусь, дідусів);
- експлуатація батьками праці дітей, що призводить до послаблення будь-якої мотивації до продовження навчання;
- нездатність державної інтернатної системи забезпечити соціалізацію вихованців з урахуванням їх потреб та умов розвитку суспільства;
- низький рівень співпраці сільських рад зі службою у справах дітей;
- недостатнє матеріальне забезпечення для здійснення виїздів у сім’ї опікунів/піклувальників, проблемні сім’ї, по заявах і повідомленнях громадян та інше з метою захисту прав та інтересів дітей згідно чинного законодавства.
- розроблення та запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції, та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім’ях;
- застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
- запровадження ефективних форм і методів роботи з дітьми, які перебувають у закладах соціального захисту;
- Зменшення кількості безпритульних і бездоглядних дітей;
- Запобіганні сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, збільшення кількості дітей, охоплених сімейними формами виховання (ДБСТ, ПС, у сім’ях опікунів);
- Зменшення кількості дітей шкільного віку, які своєчасно не приступили до навчання;
- Зниження рівня дитячої злочинності;
- Збільшення кількості дітей, яким буде надано соціальні послуги, пройдуть соціальну реабілітацію, отримають інші види соціально-психологічної допомоги;
- Збільшення кількості сімей, які бажають усиновити дитину, взяти у сім’ю під опіку, утворити ДБСТ, ПС.
9.5. Фізична культура і спорт
Головні проблеми:
- обмеженість обсягів фінансування сфери фізичної культури і спорту, що перешкоджає проведенню районних та участь в обласних змаганнях з більшості видів спорту;
- в районі немає жодного басейну;
- недостатня кількість спортивних споруд, особливо в сільській місцевості, що відповідають сучасним вимогам та стандартам;
- майже всі спортивні об’єкти району потребують капітального ремонту та реконструкції;
- низький відсоток населення, яке веде здоровий спосіб життя;
- незадовільний стан здоров’я більшості вікових груп населення, особливо дітей шкільного віку.
- збереження та подальший розвиток мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
- створення належних умов для поступового задоволення потреб населення у підвищенні рівня здоров’я та фізичного розвитку за допомогою засобів фізичної культури і спорту;
- залучення до занять фізичною культурою і спортом (на пільгових умовах) дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей;
- збільшити обсяги фінансування на придбання спортивної форми та інвентарю;
- проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах району, за місцем проживання і у місцях масового відпочинку громадян;
- підвищення рівня нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового та інформаційного забезпечення;
- запровадити доступні, якісні та різноманітні форми оздоровчих, рекреаційних, реабілітаційних та спортивних послуг для різних груп населення;
- ремонт Кам`янської ДЮСШ, Волоцької ДЮСШ;
- проведення масових фізкультурно-спортивних заходів;
- посилити медичний контроль за станом здоров’я учнів, особливо тих, які займаються в спортивних секціях, спортивних клубах та ДЮСШ;
- збільшення частки молоді та населення загалом, залученого до фізкультурно-оздоровчих занять;
- впровадження принципів здорового способу життя серед дітей та дорослого населення району;
- проведення на належному рівні районних та забезпечення участі спортсменів району в обласних змаганнях.
9.6. Туристично-рекреаційна сфера.
Головні проблеми:- недостатній рівень розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури;
- нерозвиненість сільського зеленого туризму;
- відсутність фінансування реставраційних робіт історичних та природних пам’яток;
- недостатній рівень залучення зовнішніх інвестицій, а також державних і недержавних коштів у розвиток туризму;
- неналежний рівень облаштування туристичних маршрутів (брак обладнаних місць відпочинку).
- завершення реставрації Свято – Успенського Собору старообрядництва в с. Біла Криниця та створення відповідної інфраструктури по обслуговуванню туристів в с. Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету);
- завершення ремонтних робіт приміщення краєзнавчого музею в смт. Глибока, облаштування внутрішньої вбиральні та благоустрій прилеглої території музею;
- облаштування прилеглої території (ремонт огорожі, колодязя) музею-садиби ім. О.Кобилянської в с.Димка (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з обласного бюджету);
- встановлення сигналізації та облаштування прилеглої території музейного комплексу старообрядництва в с.Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету);
- підвищення іміджу Глибоцького району на обласному, всеукраїнському та міжнародному туристичних ринках, шляхом представлення туристичного потенціалу на виставково-ярмаркових заходах, а саме: участь в Буковинському туристичному ярмарку, Петрівському ярмарку, а також закордоном в містах: Пятра-Нямц, Сучава (Румунія), Орхей (Республіка Молдова), а також в Польщі;
- видання якісної рекламної продукції щодо туристичного потенціалу району: рекламні проспекти туристичних маршрутів, рекламні буклети за профілем відвідування (релігійні об’єкти, музеї, рибальство, мисливство тощо);
- сприяння розвитку внутрішнього, у тому числі сільського зеленого туризму, шляхом проведення семінарів-навчань в кожному населеному пункту району, надання консультативної допомоги тощо;
- участь у міжобласному фестивалі «Маланок» в м. Чернівці та проведення щорічного фестивалю «Маланка» в районі;
- підтримка розвитку культурно-етнічного, релігійного, сільського, екологічного, екстремального та спортивного, багатопрофільного літнього і зимового спортивного туризму;
Очікуваний результат:
·забезпечення сталого розвитку туристичної галузі та підвищення її частки в основних показниках економічного і соціального розвитку району;
·збільшення частки доходів від туристичної галузі в районному бюджеті;
·зростання внутрішнього туризму, підвищення туристичного іміджу Глибоцького району;
- відродження традицій та обрядів, розвиток культурно-етнічного туризму;
- нарощення інвестицій в розвиток туристичної інфраструктури;
- збільшення обсягу надання туристичних послуг;
- введення в експлуатацію нових туристичних комплексів.
10. Природокористування та безпека життєдіяльності людини
10.1. Розвиток мінерально-сировинної бази
Головні проблеми:- недостатній рівень використання ефективних технологій видобутку та переробки мінеральної сировини;
- наявність фактів користування надрами без відповідних дозвільних документів (ліцензій, проектів розробки родовищ, земельних та гірничих відводів, визначених запасів корисних копалин),
- відсутність експертної оцінки природно-лікувальних ресурсів території.
- забезпечення санкціонованої діяльності підприємств - надрокористувачів у відповідності до виданих дозвільних документів та вимог природоохоронного законодавства;
- обґрунтоване використання надр у відповідності до встановлених норм природокористування;
- попередження виникнення небезпечних ситуацій геолого-екологічного характеру;
- забезпечення екологічно безпечних умов господарської діяльності;
- створення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх забруднення та недопущення засмічення водоохоронних зон, проведення очистки стічних вод;
- запобігання шкідливої дії води, ліквідації її наслідків, впровадження протипаводкових заходів в районі;
- забезпечення контролю за законністю експлуатації мінеральних родовищ, контроль за якістю питної води, що реалізується на території району.
Очікуваний результат:
- ефективне використання мінерально-сировинної бази району;
- відкриття нових родовищ корисних копалин, пошук і розвідка мінеральної сировини, альтернативної до дефіцитних видів корисних копалин (як приклад: видобування піску та вапняку замість вибору з русел річок гравійно-піщаної суміші);
- забезпечення сприятливих умов щодо використання незадіяних промислових потужностей із залученням у видобувну галузь трудових ресурсів.
- недопущення випадків незаконного видобування корисних копалин.
10.2. Охорона навколишнього природного середовища
Головні проблеми:
- забруднення водних об’єктів стічними водами та порушення режиму водоохоронних зон і прибережних смуг;
- наявність сміттєзвалищ, які експлуатуються без дотримання відповідних норм, не виконуються заходи щодо належного їх улаштування і утримання;
- порушення природоохоронного законодавства України при експлуатації сміттєзвалищ;
- деградація земель, зсувні процеси, зниження родючості с/г угідь;
- порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами.
- вжити заходи щодо належного улаштування і утримання сміттєзвалищ, які знаходяться на території району у відповідності до Законів України «Про відходи», «Про благоустрій населених пунктів», Державних санітарних правил улаштування і утримання полігонів твердих побутових відходів № 2811-83;
- впорядкування сміттєзвалищ у відповідності до технологічних вимог;
- реалізація заходів щодо зменшення викидів забруднюючих речовин у водні та інші об’єкти;
- забезпечення ефективного використання коштів, що спрямовуються на збереження та відновлення природних ресурсів;
- збільшення обсягу фінансування на здійснення природоохоронних заходів;
- відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушення природоохоронного законодавства та спрямування коштів на зміцнення місцевих фондів охорони навколишнього середовища;
- завершення будівництва очисних споруд та реконструкції каналізаційних насосних станцій;
- забезпечення мешканців краю якісною питною водою;
- оновлення обладнання та заміна водопровідних мереж водозабору в смт. Глибока;
- розробка проектів в рамках транскордонного співробітництва, спрямованих на покращення екологічної ситуації та охорону навколишнього середовища;
- впровадження ґрунтозахисних технологій обробітку ґрунту та проведення протиерозійних заходів;
- упорядкування забору гравійно-піщаної суміші на річках Сірет та Малий Сірет.
- зниження обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
- зменшення обсягів скидів неочищених та недостатньо очищених вод;
- збільшення перевірок дотримання природоохоронного законодавства;
- покращення екологічної ситуації в районі.
10.3. Протипаводковий захист
Головні проблеми:
- недостатній обсяг фінансування на проведення протипаводкового захисту в басейні річки Сірет;
- відсутність фінансування заходів з відведення і винесення в натуру водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об’єктів;
- існують загрози підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії паводкових вод р. Малий Сірет та р. Сірет;
- наявність фактів забудови територій можливого затоплення без погодження з дозвільними органами;
- неефективність існуючої системи контролю за дотриманням водоохоронного законодавства;
- відсутність автоматичных гідрометричних станцій з передачею даних щодо формування високих вод;
- невиконання експлуатаційних заходів на внутрішньогосподарській меліоративній мережі.
- захист населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії паводкових вод та підготовки водогосподарських об’єктів до безаварійного пропуску паводків;
- встановлення автоматичних гідрометричних станцій з передачею даних щодо формування високих вод;
- проведення паспортизації потенційно-небезпечних об’єктів, створення на них локальних систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій, встановлення системи оповіщення персоналу зазначених об’єктів та населення у зонах можливого ураження.
- зменшення ймовірності підтоплення у зонах р. Сірет та р. Малий Сірет;
- захист від шкідливої дії вод населених пунктів та сільськогосподарських угідь;
- мінімізація розміру збитків, які спричинені шкідливою дією паводкових вод.
10.4. Техногенна безпека
Головні проблеми:
- підвищений рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру (відповідно до паспорту ризику - очисні споруди Глибоцького ВУЖКГ;
- недостатній обсяг фінансування заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
- наявність на території району значної кількості зсувонебезпечних ділянок, їх активізація та недостатнє фінансування протизсувних заходів;
- недостатнє фінансування створення матеріального резерву;
- недосконала система оповіщення керівного складу цивільної оборони та населення;
- здійснення дієвих заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та пожеж;
- створення та накопичення матеріального резерву, спрямованого на запобігання і ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- проведення роз’яснювальної роботи на підприємствах, в установах та організаціях району щодо попередження можливості виникнення надзвичайних ситуацій та дій при цьому;
- проведення протизсувних заходів на зсувонебезпечних ділянках.
- підвищення готовності органів та підрозділів цивільного захисту до дій за призначенням та поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення.
- зниження рівня негативного впливу надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру та їх наслідків на території району;
- забезпечення високого рівня готовності усіх служб до виникнення надзвичайних ситуацій.
Головні проблеми:
- незадовільний стан функціонування на окремих підприємствах системи управління охороною праці;
- недостатній рівень фінансування заходів з охорони праці на підприємствах, установах та організаціях району;
- приховування нещасних випадків на виробництві у сфері малого підприємництва;
- високий рівень зносу основних засобів виробництва, зокрема в енергетиці та будівельній галузі;
- недостатній рівень спеціальної підготовки з питань охорони праці роботодавців та відповідальних посадових осіб.
- здійснення в установленому порядку державного нагляду за промисловою безпекою, охороною праці, дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства у сфері промислової безпеки та охорони праці;
- організація спеціальних розслідувань аварій, групових нещасних випадків та нещасних випадків із смертельними наслідками на виробництві, аварій на виробництві, технічних розслідувань, смертельних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, ведення обліку аварій і нещасних випадків на виробництві, пов’язаних з безпечним веденням робіт, аналіз їх причин, розробка пропозицій щодо запобігання таким випадкам;
- заборона, обмеження або призупинення роботи підприємств, окремих цехів, виробництв дільниць, експлуатацію будівель, споруд, приміщень, машин та механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва, виконання певних видів робіт у разі грубих порушень нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці;
- підвищення ефективності проведення технічної експертизи та діагностики обладнання (особливо обладнання, що відпрацювало свій ресурс) для визначення можливості його подальшої безпечної експлуатації.
- зменшення кількості випадків виробничого травматизму, збереження життя та здоров’я працюючих;
- створення належних та безпечних умов праці.
11. Додатки
11.1. Роботи, які необхідно провести на об’єктах соціально-культурного призначення у 2017 році в розрізі об’єднаних територіальних громад та сільських рад району
Населений пункт | Роботи, які необхідно провести для вирішення проблемних питань економічного та соціального характеру | ||
Глибоцька селищна громада | Глибока |
- реконструкція приміщення лазні під корпус навчального закладу в смт. Глибока; - завершення реконструкції з надбудовою будівлі кінотеатру «Буковина» для комунального закладу «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва» в смт. Глибока; - капітальний ремонт покрівлі та заміна віком в Глибоцькій ЗОШ; - заміна вікон в Глибоцькому ліцеї |
|
Михайлівка |
|
||
Червона Діброва |
|
||
Багринівська | - проведення капітального ремонту лікарської амбулаторії, ремонт даху, заміна вікон; - проведення робіт для забезпечення водопостачання в дитячий садочок (буріння свердловини); - капітальний та поточний ремонт вулиць населеного пункту; - обладнання спортивного майданчика у Багринівській ЗОШ; - капітальний ремонт харчоблоку та кухні у ДНЗ. |
||
Волоська сільська громада | Валякузьминська |
- ремонт та відновлення шкільної майстерні. |
|
Волоківська |
|
||
Димківська | - будівництво підвідного газопроводу та газифікація села Димка; - завершення капітального ремонту будинку культури (ремонт стелі, заміна електропроводки, ремонт підлоги в глядацькому залі та ремонт фасаду); - будівництво стадіону і спортивного залу з відповідною інфраструктурою; - проведення поточного ремонту доріг комунальної форми власності; - проведення капітального ремонту центру по наданню соціальних послуг населенню; - заміна опалювальної системи Димківського НВК; - капітальний ремонт покрівлі та заміна вікон в НВК; - облаштування 3-х автобусних зупинок автомобільної дороги Т-2606 в с. Димка; - реконструкція музею-садиби О.Кобилянкької |
||
Йорданештська |
|
||
Кам'янська |
- заміна та реконструкція котелень, ремонт котла у ЗОШ І-ІІІ ступеня; - монтаж на встановлення вуличного освітлення; - проведення капітального ремонту приміщення ДНЗ (кут Фундоя); - відкриття пологового відділення в медичному закладі села; - придбання матеріалів та проведення робіт із встановлення опалення в приміщенні будинку культури та сільської бібліотеки |
||
Карапчівська |
- капітальний ремонт вул. Центральна; - санітарна очистка території дендрологічного парку та створення належних умов для відпочинку |
||
Коровійська | - капітальний ремонт лікарської амбулаторії в с. Коровія; - капітальний ремонт дороги по маршруту Чернівці – Коровія; - завершення прокладання бруківки по вул. Першотравнева; - облаштування автобусної зупинки; - встановлення альфатерів; - ремонт харчоблоку ЗОШ с. Коровія; - поточний ремонт приміщення бібліотеки; - облаштування колодязя ЛА с. Коровія - виготовлення генерального плану населеного пункту; |
||
Корчівецька | - проведення поточного ремонту дороги по вул. Головній; - завершити облаштування вуличного освітлення селі; - проведення ремонту вул. Інтернаціональна; - капітальний ремонт приміщення для облаштування гаражу на 2-місця (для шкільного автобуса та пожежної машини); - капітальний ремонт покрівлі, заміна вікон в ЗОШ - капітальний ремонт 2-х мостів через річку Корчаска |
||
Купська | - виготовлення проектно - кошторисної документації для будівництва спортивного залу в Купському НВК №2; - заміна вікон в приміщені Купського НВК; - проведення освітлення вулиць в с. Купка; - ремонт центральної дороги сполученням Купка – Корчівці. |
||
Луковицька |
|
||
Молодійська | - капітальний ремонт вулиці Головна та сільських доріг; - капітальний ремонт будинку культури та сільської бібліотеки бібліотеки; - добудова корпусу Молодійського ДНЗ; - проведення капітального ремонту та проведення сантехнічних робіт по Молодійській ЛА ЗПСМ; - реставрація та заміна електроопор ЛЕП; - завершення газифікації будинку культури в с. Молодія; - добудова корпусу ДНЗ |
||
Опришенська |
|
||
Синівецька |
|
||
Станівецька |
|
||
Старововчинецька | - реконструкція котельні під 4 групу Старововчинецького ДНЗ; - асфальтування та освітлення вулиць с. Старий Вовчинець та Біла Криниця; - проведення ремонту дороги с. Біла Криниця – Старий Вовчинець (до пам’ятного меморіалу); - оновлення генеральних планів с. Старий Вовчинець та с. Біла Криниця; - завершення капітального ремонту центру по наданню соціальних послуг населенню (ремонт фасаду); - капітальний ремонт каналізаційної мережі Старововчинецького ДНЗ; - ремонт фасаду музею в с. Старий Вовчинець; - проведення капітального ремонту БНТД в с. Старий Вовчинець |
||
Стерченська |
|
||
Сучевенська | - капітальний ремонт вул. Мічуріна в с. Сучевени; - капітальний ремонт вул. Центральна в с. Просикуряни; - реконструкція лазні під сільський клуб та бібліотеку в с. Просіка; - капітальний ремонт сільського клубу в с. Петричанка; - капітальний ремонт сільського клубу в с. Сучевени; - заміна та реконструкція котелень в сучевенській ЗОШ; - будівництво дитячої дошкільної установи в с. Сучевени |
||
Тарашанська | - відкриття 4-ї групи ДДУ в с. Тарашани; - проведення ремонту гравійних доріг; - встановлення розвантажувальних та збільшення потужності існуючих трансформаторних підстанцій; - реконструкція нового корпусу школи під дитячу установу в с. Привороки; - відкриття лікарської амбулаторії в с. Привороки; - облаштування сміттєзвалищ в с. Тарашани та с. Привороки; - доустановити вуличне освітлення; - ремонт приміщення по наданню соціальних послуг; - заміна вікон в лікарській амбулаторії с. Тарашани; - заміна вікон та дверей в сільському клубі с. Тарашани - заміна вікон в лікарській ЗОШ с. привороки - заміна вікон та вхідних дверей с. Тарашани ; - заміна покрівлі 1 корпусу ДДУ; - заміна огорожі ДДУ; - добува 2-го поверху Привороцької ЗОШ; - окультурити парк с. Привороки |
||
Тереблеченська |
|
||
Турятська | - проведення поточного ремонту дороги по вул. Буковинська та пров. Шевченка;
- облаштування вуличного освітлення в с. Турятка та в с. Поляна; - проведення капітального ремонту приміщення місцевої пожежної охорони |
||
Чагорська |
- провести реконструкцію дошкільного закладу з добудовою другого поверху по вулиці Київській; - продовжити капітальні та поточні ремонти вулиць населеного пункту |
||
Черепковецька |
|
||
Керуючий справами районної ради Шмідт М.Д