ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Відділ економічного розвитку і торгівлі Глибоцької райдержадміністрації

Дата:

06.06.2017

ЗАПРОПОНОВАНІ ПОПРАВКИ
ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 2
Про Програму підтримки місцевих товаровиробників на 2017-2018 роки

ПРОЕКТ
УКРАЇНА
           Глибоцька районна рада
          
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ
вул. М. Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 21418809@mail.gov.ua
  
 
ХVII СЕСІЯ VІI СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № _________
 
 «__» _______ 2017 року                                                              смт. Глибока
 
Про Програму підтримки місцевих
товаровиробників на 2017-2018 роки
 
Керуючись п.16 ч.1 ст. 43 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст.10 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», Закону України «Про здійснення державних закупівель», з метою оптимізації витрачання бюджетних коштів замовниками торгів в районі, соціально-економічного розвитку, максимальної економії та ефективності здійснення закупівель, враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради від «_____» _____________ 2017р., районна рада
 
ВИРІШИЛА:
 
            1. Затвердити районну Програму підтримки місцевих товаровиробників на 2017-2018 роки (додається).
             2. Відповідальному виконавцю програми звітувати на сесіях районної ради про хід виконання Програми та ефективність реалізації її заходів та по її закінченні підготувати заключний звіт про результати виконанню програми.
              3. Рекомендувати сільським та селищному головам, керівникам усіх бюджетних установ та комунальних підприємств, з дотриманням якісних та вартісних показників предмету закупівлі, передбачених чинним законодавством, вжити заходів щодо забезпечення здійснення публічних закупівель з максимальним здійсненням закупівель товарів тих виробників, робіт тих виконавців та послуг тих надавачів, що мають фактичне місцезнаходження на території Глибоцького району Чернівецької області.
            4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань з питань промисловості, підприємництва та управління об’єктами спільної власності (В.К.Самушко).
    
   Голова Глибоцької районної ради                                                     П.В.Панчук




 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням ____сесії  Глибоцької районної  ради
____  скликання
від __________№_________
 
 
 
 
 
Програма
 
підтримки місцевих  товаровиробників
 
на 2017-2018 роки
 
 
 
  1. Паспорт
Програми підтримки  місцевих товаровиробників
смт. Глибока на 2017-2018 роки (далі Програма)
 
Назва Програми Підтримка місцевих товаровиробників   на 2017-2018 роки
Підстава для розроблення Рішення Координаційної ради Глибоцької районної ради з питань розвитку підприємництва
Ініціатор розробки Програми Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації
Глибоцька районна рада
 
Дата, номер та назва розпорядчого документа органу виконавчої влади Протокол № 12 засідання Координаційної ради Глибоцької районної ради з питань розвитку підприємництва
Мета Програми Створення сприятливих умов щодо стабільного розвитку місцевих товаровиробників
Завдання Програми Відповідно до наданих повноважень:
- формування сприятливого середовища та підтримка стабільного розвитку місцевих товаровиробників;
- популяризація якісної продукції місцевих товаровиробників, розширення її асортименту і підвищення конкурентноздатності;
- проведення інформаційно-рекламної  діяльності;
- надання інформаційно-консультаційної допомоги суб’єктам господарювання
Термін реалізації Програми 2017-2018 роки
Очікувані результати Програми - підвищення попиту на продукцію місцевих товаровиробників;
- нарощування обсягів виробництва продукції місцевих товаровиробників;
- створення нових робочих місць;
- створення сприятливих умов для розвитку підприємств -  товаровиробників та приватних підприємців;
- формування європейських стандартів ведення бізнесу;
- створення умов для зростання конкурентоспроможності місцевих товаровиробників на основі активізації інноваційних процесів та створення нового виробництва;
- збільшення надходжень до районного бюджету від місцевих товаровиробників;
- збільшення доходів працівників підприємств - товаровиробників та приватних підприємців
Організатор реалізації Програми Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації
 
Контроль за реалізацією Програми Про хід виконання Програми та ефективність реалізації заходів щорічно заслуховується на засіданні координаційної ради та сесіях районної ради.
 
 
2. Загальна частина
Останнім часом все більше уваги, на усіх гілках влади, приділяється питанню підтримки місцевих товаровиробників. Органи місцевого самоврядування направляють свої зусилля на створення позитивного іміджу товарів та послуг, що виробляються  підприємствами району. Споживчий ринок на сьогодні високо насичений, товарний дефіцит відсутній, тому завдання влади - створення сприятливих умов для збільшення обсягів виробництва, покращення якості, конкурентоспроможності споживчих товарів, які виробляються місцевими товаровиробниками, проведення інформаційних компаній серед мешканців району, направлених на підвищення популярності продукції місцевих товаровиробників.
В економіці Глибоцького району одну з провідних ролей відіграє промисловий комплекс, який впливає на ключові аспекти соціально-економічного життя краю.
У 2016 році в основне коло виробників промислової продукції входило 9 підприємств. За 2016 рік ними реалізовано продукції на 87301,8 тис. грн., що на 12432,0 тис. грн., або на 5% більше, порівняно з 2015 роком. У 2015 році показник реалізації становив 74869,8тис.грн.
У 2017 році в основне коло входять 8 підприємств.
Підприємства основного кола працюють в наступних галузях:
- оброблення деревини та виробництво виробів з деревини (ТОВ «Техно плюс», Чернівецьке лісогосподарське державне підприємство, ПП «Труд»);
- видавнича діяльність (Глибоцька районна друкарня);
- виробництво харчових продуктів – м’яса  (Еком’ясо «Нік»);
- виробництво будівельний матеріалів – цегла вогнетривка (НВП «МІМ, ТзОВ «Станівецький цегельний завод»);
- хімічна і нафтохімічна промисловість (ТОВ «Техно плюс»);
- виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції (ТОВ «Техно плюс»);
- інші галузі промисловості (ТОВ «Техно плюс", Глибоцьке ВУЖКГ).
За січень – березень 2017 року обсяг реалізації становив 17809,0 тис.грн, що на 1553,9 тис.грн. або на 8% менше, порівняно з показником за відповідний період 2016 року.
Найбільша частка реалізації промислової продукції припадає на деревопереробні підприємства – 87,9%, на виробництво харчових продуктів – 7,0%, виробництво цегли – 2,0 на решту галузей - 3,1% від загального обсягу виробництва.
Політика, що проводиться у районі, спрямована на надання переваги продукції місцевого виробництва, розвиток формування ефективного конкурентного середовища для товаровиробників, які стабільно сплачують податки, наповнюють районний бюджет та створюють нові робочі місця. На виконання зазначених заходів і спрямована Програма.
Купуючи  продукцію місцевого виробника, кожен мешканець району стає інвестором свого регіону. Кожний куплений продукт, що вироблено в районі, це підтримка місцевого виробника,  вклад у розвиток економіки та бізнесу району.
 
 
 
3.  Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма
Оскільки соціально-економічний розвиток будь-якого регіону залежить від добробуту його сіл та районних центрів, особливого значення набуває справа подальшого розвитку місцевих товаровиробників.
Для створення стабільного підприємницького середовища  удосконалюється мережа регіональних, громадських і професійних об’єднань підприємців та інформаційна підтримка суб’єктів підприємництва. На сьогоднішній день в районі працюють:
  • Центр надання адміністративних послуг;
  • Координаційна рада з питань розвитку підприємництва;
  • Районна організація роботодавців.
Але для збереження існуючого виробництва та подальшого його розвитку товаровиробники постійно потребують підтримки різних гілок влади. Крім того, органи місцевого самоврядування, в рамках своїх повноважень, повинні вживати заходи щодо запобіганню витиснення з ринку товарів місцевих товаровиробників.
Водночас сучасні реалії потребують системної роботи, спрямованої на збільшення попиту на продукцію місцевих товаровиробників, яку можливо виробити на території району.
За оцінками самих підприємств основними проблемами, що стримують розвиток місцевих  товаровиробників та потребують вирішення, є:
 проблеми правового забезпечення:
         - значне податкове навантаження;
         - недосконалість законодавчої бази.
економічні проблеми:
         - зростання  тарифів на енергоносії та сировину;
         - брак фінансових ресурсів, які б спрямовувались на розвиток підприємств;
         - гостра конкуренція між вітчизняними та зарубіжними виробниками аналогічної продукції підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність;
соціальні проблеми:
- нестача спеціалістів робітничих професій для підприємств усіх галузей економіки;
- висока вартість кредитних ресурсів.
Вирішення проблем розвитку місцевих товаровиробників можливе за умови об’єднання спільних зусиль щодо використання програмних  заходів суб’єктами господарювання, органами виконавчої влади  та органами місцевого самоврядування.
 
 
 
4. Мета та основні завдання
 
Основна мета Програми полягає у створенні сприятливих умов щодо стабільного розвитку місцевих товаровиробників, здійснення їх інвестиційно-інноваційної діяльності, збільшення виробничих потужностей діючих підприємств, формування сприятливого середовища та інформаційної підтримки.
Основними завданнями Програми є:
- створення сприятливих умов для збільшення обсягів виробництва товарів, продукції і послуг місцевих виробників, розширення ринків збуту, розвитку фірмової мережі; 
- популяризація якісної продукції місцевих товаровиробників, розширення її асортименту і підвищення конкурентоспроможності;
- створення інформаційного супроводу відомостей щодо інвестиційних можливостей підприємств-товаровиробників;
- формування європейських стандартів ведення бізнесу;
- залучення підприємств-товаровиробників району до участі у виставково-ярмаркових заходах;
- надання інформаційно-консультаційної допомоги суб’єктам господарювання;
- залучення інвестицій для оновлення діючого виробництва;
- інформаційна підтримка діяльності місцевих-товаровиробників.
Проведення заходів з підтримки місцевих-товаровиробників є важливим та необхідним механізмом для ефективного розвитку діяльності місцевих товаровиробників.
 
 
 
5. Строки виконання Програми, показники її результативності
 
 
Виконання Програми розраховано на 2017-2018 роки. Етапи визначено у системі Програмних заходів.
Реалізація заходів Програми направлена на досягнення результативних показників:
- підвищення попиту на продукцію товаровиробників району;
-  розширення сегменту споживачів продукції місцевих товаровиробників;
- створення додатково нових робочих місць суб’єктами господарської діяльності;
- створення сприятливих умов для розвитку місцевих товаровиробників;
- створення умов для зростання конкурентоспроможності місцевих товаровиробників на основі активізації інноваційних процесів та нового виробництва;
-  підвищення рівня інвестиційної привабливості району.
 
 
 
6. Популяризація місцевого товаровиробника
Місцева  влада (райдержадміністрація, районна рада, сільські та селищна рада району) започатковує акцію «Купуй Наше».
В рамках даної акції місцева влада бере на себе зобов’язання всіма доступними методами популяризувати місцевого товаровиробника. Для цього місцеві товаровиробники надсилають інформацію про себе та про перелік товарів, які вони виробляють, на електронну адресу 21418809@mail.gov.ua з позначкою в темі листа «Акція «Купуй Наше». Підприємства, що здійснюють торгівлю, надсилають на електронну адресу 21418809@mail.gov.ua свої дані (назва магазину, адреса, контакти) з позначкою в  темі листа «Продавець».
Місцева влада, в свою чергу, готує цикл статей з пропагандою купувати товари місцевих товаровиробників та адресами і назвами магазинів де можна придбати продукцію місцевого товаровиробника. Підприємства, що здійснюють торгівлю, розміщують у себе плакати учасника акції «Купуй Наше» для того, щоб покупцю було легше  ідентифікувати, що саме цей магазин є учасником акції «Купуй Наше».
Місцева влада на своїх офіційних сайтах створює спеціальний розділ «Акція «Купуй Наше» в якому буде розміщена інформація про місцевих товаровиробників та продавців, що беруть участь у акції та інша актуальна інформація на цю тему.
7. Контроль за ходом виконання Програми
            Про хід виконання Програми та ефективність реалізації заходів Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації щорічно звітує на засіданні координаційної ради та сесіях районної ради.
 
  1. Заходи  з реалізації Програми підтримки місцевих товаровиробників 
на 2017-2018 роки 
№ п/п Зміст заходу Виконавці Термін виконання
1. Пріоритетне завдання:
Формування сприятливого середовища та підтримка стабільного розвитку місцевих товаровиробників
1.1. Сприяння в межах визначених повноважень у постійному забезпеченні  реалізації продукції місцевих товаровиробників у торговельній мережі району Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади та сільські ради,
керівники підприємств - товаровиробників, суб’єкти господарювання
Протягом дії Програми
1.2. Сприяння створенню пріоритетних умов, які надають можливість значно покращити діяльність місцевих товаровиробників з реалізації ними власної продукції на території району Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади та сільські ради,
керівники підприємств - товаровиробників, суб’єкти господарювання
Протягом дії Програми
       
1.3. Розміщення на офіційних сайтах Глибоцької райдержадміністрації, Глибоцької районної ради, об’єднаних територіальних громад та сільських рад інформації щодо  роботи місцевих товаровиробників та  їх досягнень Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади та сільські ради
Протягом дії Програми
2. Пріоритетне завдання:
Упорядкування та оптимізація територіальної структури споживчого ринку
2.1. Постійне оприлюднення актуальної інформації щодо вільних приміщень, придатних для розміщення об'єктів інфраструктури споживчого ринку Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації
Протягом дії Програми
2.2. Виділення на конкурсних засадах земельних ділянок та приміщень комунальної власності, які не використовуються, для створення об'єктів торгівлі та послуг із визначенням вимог до їх спеціалізації  Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації
Протягом дії Програми
3. Пріоритетне завдання:
Популяризація якісної продукції місцевих виробників, розширення її асортименту  та підвищення конкурентноздатності
3.1. Створення «куточків» місцевого виробника у закладах торгової мережі району Об’єднані територіальні громади та сільські ради,
керівники підприємств – товаровиробників, суб’єкти господарювання,
Протягом дії Програми
3.2 Залучення місцевих товаровиробників до участі у  виставках – ярмарках Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації
Протягом дії Програми
4.  Пріоритетне завдання:
Проведення інформаційно-рекламної  діяльності
4.1. Висвітлення  у ЗМІ роботи товаровиробників, їх досягнень та проблем Глибоцька районна рада
Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації
Протягом дії Програми
4.2. Сприяння створенню позитивного іміджу підприємств-товаровиробників шляхом розміщення інформації в рекламних матеріалах про район, тощо Глибоцька районна рада, об’єднані територіальні громади та сільські ради
 
Протягом дії Програми
 
 
Начальник управління агропромислового
комплексу та економічного розвитку
райдержадміністрації                                                                                                                      Д.І.Тарица