ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XIV

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

5

Дата реєстрації:

25.01.2017

Проголосовано:

24.02.2017 10:57:23

Автор:

Держпродспоживслужба

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    27
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    9

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 5



ПРОЕКТ



УКРАЇНА

Глибоцька районна рада

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99,21418809@mail.gov.ua

  

XIV СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ № ___________

 

______________ 2017 року                                      смт. Глибока

 

 

Про затвердження Районної

протиепізоотичної програми захисту

життя і здоров’я тварин від

 інфекційних, інвазійних та

зооантропонозних захворювань в

 Глибоцькому районі на 2017-2019 р. р.

                      

 

           Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  відповідно до Законів України «Про ветеринарну медицину», «Про державну підтримку сільського господарства України», постанов Кабінету Міністрів України №517 від 20 квітня 1998 року, « Про затвердження положень про державні надзвичайні протиепізоотичні комісії» та № 478 від 15. 08. 1992року «Про перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок відповідних бюджетних та інших коштів», розглянувши та обговоривши «Районну протиепізоотичну програму захисту життя і здоров’я тварин від інфекційних, інвазійних та зооантропонозних захворювань в Глибоцькому районі на 2016-2018 р. р.», враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради від ________ 20__ р.,  з метою здійснення необхідних заходів щодо ліквідації епізоотій, інформування населення, залучення до виконання заходів підприємств, установ, організацій та окремих громадян, підтримки сільськогосподарських товаровиробників  району, забезпечення продовольчої безпеки, , районна рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Районну протиепізоотичну програму захисту життя і здоров’я тварин від інфекційних, інвазійних та зооантропонозних захворювань в Глибоцькому районі на 2017-2019 роки (далі - Програма), що додається.

  2. Обсяг видатків на виконання заходів Програми визначати в межах бюджетних коштів, затверджених рішеннями сесій районної ради.

  3. Щорічно заслуховувати на сесії або профільній комісії районної ради виконавців про хід реалізації та ефективність заходів Програми.

  4.  Доручити начальнику Управління Держпродспоживслужби в Глибоцькому районі Мінтенко Г.П. та співрозробникам Програми забезпечити виконання її заходів в повному обсязі.

  5. Конроль за виконання даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації Лопуляка І.К.  та постійну комісію районної ради з питань агропромислового розвитку, земельних відносин, охорони довкілля та надзвичайних ситуацій (Сидоряк В.П. ).


 

 

Голова районної ради                                                               Панчук П. В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішення Глибоцької

районної ради VІІ скликання

від __ ______ 2017 р. №________

 

 

 

 

 

 

 

РАЙОННА

ПРОТИЕПІЗООТИЧНА ПРОГРАМА

ЗАХИСТУ ЖИТТЯ І ЗДОРОВЯ ТВАРИН

ВІД ІНФЕКЦІЙНИХ, ІНВАЗІЙНИХ ТА

ЗООАНТРОПОНОЗНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

В ГЛИБОЦЬКОМУ РАЙОНІ

НА 2017-2019 РОКИ

 

 

 

 

                                                           

 

 

 

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                                 «ПОГОДЖЕНО»

Начальник управління                                       Начальник фінансового

агропромислового  комплексу                          управління райдержадміністрації

та економічного розвитку

 

_______________                                               _______________

 

«__»_________2017 р.                                        «__»_________2017 р.

 

  

 

 

2017 р.



1.1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАМИ





































































1 Ініціатор розроблення

Програми:
Управління Держпродспоживслужби в Глибоцькому районі
2 Дата, номер і назва

Розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення Програми
Бюджетний кодекс України. Закон України «Про ветеринарну медицину». Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». «Про державну підтримку сільського господарства України». Постанова Кабінету Міністрів України від 15. 08. 1992 № 478 «Про перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок відповідних бюджетних та інших коштів».
3 Розробник Програми Глибоцька районна державна лікарня ветеринарної медицини .
4 Співрозробники Програми Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку Глибоцької районної державної адміністрації.
5 Відповідальний виконавець Програми Управління Держпродспоживслужби в Глибоцькому районі.
6 Учасники Програми Сільськогосподарські товаровиробники різних форм власності району.
7 Терміни реалізації Програми 2017-2019 роки
7.1 Етапи виконання Програми

( для довгострокових програм)
2017-2019 роки
8 Перелік бюджетів, які приймають участь у виконанні Програми (для комплексних програм) Районний бюджет
9 Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього 600,0 тис. грн.
9.1 в тому числі кошти районного бюджету, сільських бюджетів, об’єднаних територіальних громад, та інших джерел, не заборонених законодавством 600,0тис. грн.
9.2 Державного бюджету -
9.3 Не бюджетні кошти (власні кошти підприємств) -

 

 

 

 

1.2 Загальні положення Програми

 

Районна протиепізоотична програма захисту життя і здоров’я тварин від інфекційних, інвазійних та зооантропонозних захворювань в Глибоцькому районі на 2016-2018 роки (далі- Програма) розроблена відповідно до законів України Закон України «Про ветеринарну медицину». Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». «Про державну підтримку сільського господарства України». Постанова Кабінету Міністрів України від 15. 08. 1992 № 478 «Про перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок відповідних бюджетних та інших коштів» та річного плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин  в Глибоцькому районі, погодженого районною державною адміністрацією та затвердженого Головним управлінням Держпродспоживслужби Чернівецькій області.

Завдяки здійсненню протиепізоотичних заходів район є стабільно благополучним щодо гостро - інфекційних, інвазійних захворювань тварин і птиці. Проте, за останні роки напруженою , як в Україні, так і в районі, є епізоотична ситуація зі сказу, та залишається складною ситуація щодо інфекцій з хронічним перебігом – туберкульоз, лейкоз, сибірка, бруцельоз та лептоспіроз тварин, а також щодо Африканської чуми свиней (АЧС).

Сибірка – гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей, яке спричиняється мікробами Bac.anthracis.

Бруцельоз – небезпечна інфекційна хвороба тварин і людей переважно з хронічним перебігом.

Збудник бруцельозу – бактерії роду Brucella. Визначають 6 самостійних видів бруцел: Br. Melitensis    (кози, вівці) – 3 біовари. Вr. Abortus  (велика рогата худоба) – 9 біоварів. Br. Suis (свині) – 5 біоварів. Br. Ovis (вівці). Br. Canis (собаки). Br. Neotomae (пацюки).

На бруцельоз хворіють люди, які заражаються від тварин або через інфіковані продукти тваринництва. Найбільш небезпечним для людей є збудник бруцельозу овець і кіз - Br. Melitensis,   особливо у випадках міграції її у великої рогатої худоби.

Лептоспіроз – інфекційне  захворювання сільськогосподарських тварин, диких гризунів і м’ясоїдних, що проявляється гарячкою, жовтяницею, атонією кишечника, гемоглобінурією, анемією, некрозами слизових оболонок і шкіри та у неімунних свиноматок і, рідше, у корів абортами в останній місяць вагітності, народженням нежиттєздатного приплоду, перегулами і безплідністю. Захворювання характеризується наявністю природних вогнищ. До лептоспірозу сприйнятлива також і людина.

Туберкульоз великої рогатої худоби – небезпечне захворювання тварин, птиці і людини, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Хворі на туберкульоз тварини можуть бути джерелом інфекції для тварин і людей, а хворі люди – джерелом інфекції для тварин. Заходи по профілактиці та боротьбі із туберкульозом в районі проводяться згідно Протиепізоотичного плану, щорічних діагностичних досліджень громадського та приватного секторів.

Лейкоз великої рогатої худоби – хронічна, інфекційна, з повільним перебігом хвороба, яка характеризується ураженням кровотворної системи з проявленням лімфоцитозу у крові пухлино подібних утворень в органах і тканинах організму.

Лікування та специфічна профілактика лейкозу у тварин не розроблена. Ветеринарна служба району щорічно проводить дослідження крові великої рогатої худоби приватного сектору та сільськогосподарських підприємств з метою діагностики даного захворювання.

Сказ – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин, а також людини, що характеризується гострим перебігом з тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який виявляється в головному мозку, в слинних залозах та слині.

На території Глибоцького району за три останні роки, починаючи з 2013 по 2015 роки зареєстровано 146 випадків покусів людей тваринами . Зокрема, в 2013 році постраждало від покусів 60 осіб, в 2014році- 38 осіб, в 2015році – 48 осіб, з початку року станом на 10. 11. 2016 року зареєстровано 50 випадки покусів тваринами людей.За період з 2012 по 10. 11. 2016 роки на території Глибоцького району було зареєстровано 4 неблагополучних пункти щодо сказу тварин. Останній випадок зареєстровано у квітні місяці 2016р. в с. Старий Вовчинець –сказ (собака).

Африканська чума свиней (АЧС) – вірусна хвороба , яка характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів і високою летальністю. Сприятливі до хвороби домашні та дикі свині незалежно від породи. Лікування не розроблене, а профілактичні заходи спрямовані на запобігання занесення збудника, а також на своєчасну і швидку ліквідацію хвороби у разі її виникнення.

Згідно наданих даних  станом на 08.11.2016 року з 2012 року в Україні зареєстровано 132 випадки Африканської чуми свиней (АЧС) (112 - домашні, 19 – дикі та 1 інфікований об’єкт) , один з яких зареєстровано 07. 06. 2016року на території Новоселицького району с. Довжок.

Враховуючи вищесказане, для контрольованої роботи щодо покращення епізоотичного стану району потрібна постійна цілеспрямована робота по профілактиці африканської чуми свиней, а також у випадку виникнення її – своєчасна локалізація та ліквідація. Насамперед, необхідно забезпечити державну службу ветеринарної медицини індивідуальними засобами захисту, а також створити запас паливно-мастильних матеріалів, дезінфікуючих засобів та інших засобів та матеріалів для ефективної роботи.

 

1.3. Мета Програми

 

 Метою цієї Програми є забезпечення ветеринарно – санітарного, епізоотичного благополуччя, охорона території  Глибоцького району від занесення з інших регіонів або держав збудників хвороб тварин, забезпечення оцінки безпечності харчових продуктів тваринного походження та інших об’єктів ветеринарно-санітарного контролю і нагляду, надання адміністративних послуг, проведення діагностичних досліджень , щеплень і лікувально-профілактичних заходів по профілактиці заразних хвороб тварин, проведення ветеринарно-санітарних робіт та здійснення заходів з локалізації та ліквідації інфекційних та інвазійних хвороб тварин у виявлених неблагополучних пунктах.

1.4. Склад проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання програмним методом

Станом на 01 січня 2016 року в господарствах усіх форм власності району нараховується 9620 голови великої рогатої худоби, 4918 голів дрібної рогатої худоби, 1101голів коней, 27008 свиней, 8000 собак та котів та 515499 голів птиці, 4123 бджолосімей.

В Глибоцькому  районі нараховується 6  господарств по вирощуванню свиней: СТзОВ «Колосок-2» с.Луківці , ТзОВ «Генетік -Інвест» с Тереблече , ФГ «Земля Буковини»  с. Молодія , ПП «Меренюк І.Ф.» с. Молодія, Петричанський Психоневрологічний будинок Інтернат с. Петричанка , ПП «Телегуз» с. Михайлівка;  1 господарство по вирощуванню ВРХ - Петричанський Психоневрологічний будинок Інтернат с. Петричанка ; Вирощуванням птиці займається ПП « Еко - м’ясо Нік» с Турятка та виробництвом яйця займається філія Чернівецька птахофабрика ПАТ «Агрохолдинг Авангард» село В.Кузмін.

Служба державної ветеринарної медицини району забезпечує епізоотичне благополуччя в районі шляхом проведення комплексу заходів, спрямованих на профілактику, локалізацію, з-за необхідності - ліквідацію інфекційних хвороб тварин та птиці. В результаті цього досягнуто на протязі багатьох років епізоотичне благополуччя тваринництва в районі щодо гострих інфекційних та інвазійних захворювань, зокрема: бруцельозу, туберкульозу, лейкозу, сибірки, чуми свиней, грипу і хвороби Ньюкасла птиці тощо.

В районній державній лабораторії ветеринарної медицини проводиться діагностика хвороб тварин, оцінка якості та безпечності продуктів тваринного, а на ринках – і рослинного походження . завдяки чому в районі недопущено виникнення гостроінфекційних та інвазійних захворювань. В тому числі спільних для тварин та людей.

Незабезпечення вчасного проведення лікувально-профілактичних, лабораторно-діагностичних, ветеринарно-санітарних заходів на території Глибоцького району призведе до виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань та значних економічних збитків на їх ліквідацію.

1. 5. 1 Ресурсне забезпечення Програми


















































Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання

Програми
Роки Всього витрат на виконання Програми

тис. грн.
2017 2018 2019  
1 2 3 4 5
Обсяг ресурсів всього , в т.ч. 200,0 200,0 200,0 600,0
Державний бюджет - - - -
Районний бюджет, сільські бюджети, бюджети об’єднаних територіальних громад, та

інші джерела, не заборонені законодавством
200,0 200,0 200,0 600,0
Кошти не бюджетних джерел - - - -

 



1.5.2 Прогнозовані показники продукти протиепізоотичної програми

захисту життя і здоров’я тварин від інфекційних, інвазійних та

зооантропонозних захворювань в Глибоцькому районі на 2017-2019 р. р.
















































































































п/п
Назва показника Од. вимір. 2015р. (факт) Роки (прогноз) Всього за період дії програми
2017 2018 2019
1 2 3 4 5 6 7 8
  Показники продукту програми
1 Щеплення Лікувально – профілактична обробка тис. голово-обробок 670,839 472,430 472,230 472,230 2087,729
  Діагностичні дослідження
1 Клінічно тис. голово-обробок 7,0 5,0 5,0 5,0 22,0
2 Лабораторно тис. голово-обробок 2,286 1,868 1,705 1,705 7,564
3 Серологічно тис. голово-обробок 16,569 13,535 13,377 13,377 56,858
4 Вірусологічно тис. голово-обробок 0,02 0,02 0,02 0,02 0,08
5 Алергічно тис. голово-обробок 17,2 15,900 15,800 15,800 64,700

                                  

 

 

1.5.3. Ветеринарно-санітарні роботи 2017-2109 р.р.

 



































1 Вимушена дезінфекція К-сть об»єктів

тис. м.кв
В залежності від

епізоотичної ситуації

2017
В залежності від

епізоотичної ситуації

2018
В залежності від

епізоотичної ситуації

2019
2 Профілактична

дезінфекція
К-сть об»єктів

тис. м.кв
52/28,0 52/28,0 52/28,0
3 Вимушена дезінфекція К-сть об»єктів

тис. м.кв
4/0,8 4/0,8 4/0,8
4 Дератизація К-сть об»єктів

тис. м.кв
8/0,8 8/0,8 8/0,8

 

Прогнозовані показники ефективності протиепізоотичної програми

захисту життя і здоров»я тварин від  інфекційних, інвазійних та

зооантропонозних захворювань в Глибоцькому районі на 2017-2019 р. р.

 
























































































п/п
Назва показника Од. виміру 2015р.

(факт)
Роки (прогноз) Всього за період з 2015-2018рр
2016

(за 10 міс.)/до кінця року
2017 2018
1 2 3 4 5 6 7 8
  Одержання коштів (всього) Тис. грн. 388,506 211,653

/260,0
310,0 350,0 1260,159
1 Лікувальна робота Тис. грн. 15,001 17,538 25,0 30,0 87,539
2 Профілактична робота Тис. грн. 200,034 118,043 150,0 175,0 643,077
3 Проведення ВСЕ Тис. грн. 28,485 27,827 35,0 40,0 131,312
4 Проведення лабораторних д-нь Тис. грн. 56,247 28,928 50,0 55,0 190,175
5 Інші послуги Тис. грн. 88,739 19,317 50,0 50,0 208056

 

1.5.4. Прогнозовані показники якості протиепізоотичної програми

захисту життя і здоров»я тварин від  інфекційних, інвазійних та

зооантропонозних захворювань в Глибоцькому районі на 2017-2019 р. р.

 






























































п/п
Назва показника Од. виміру 2015р.

(факт)
Роки (прогноз) Всього за період дії програми
2016

(за 10 міс.) *
2017 2018
1 2 3 4 5 6 1 2
  Аналіз виконання плану
1 Щеплення та лікувально-профілактичні заходи % виконання 100 41 100 100 341
2 Діагностичні дослідження % виконання 100 51 100 100 351
3 Ветеринарно- санітарні роботи % виконання 100 100 100 100 400

 

* План протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин по Глибоцькому районі за 2016 р. виконаний не в повному обсязі через відсутність  вакцин та коштів.

 

1.6. Напрями діяльності та заходи Програми

 













































п/п
Заходи щодо виконання Програми   2017 рік 2018 рік 2019

 рік
1 Придбання матеріально-технічних засобів та матеріалів для проведення протиепізоотичних заходів (інвентар, обладнання, інструментарій, спец. одяг та інше) Грн. 83630,0 80000,0 80000,0
2 Придбання засобів та обладнання для проведення дезінфекцій Грн. 33370,00 20000,00 20000,00
3 Придбання паливно-мастильних матеріалів Грн. 83000,00 100000,00 100000,00
  Всього Грн. 200000,00 200000,00 200000,00

 



Перелік матеріалів та обладнання згідно кошторису витрат на 2017 рік:

 

















































































































1. костюм ПВХ (протичумний) 24шт. 11280,00 грн.
2. Чоботи гумові 24пар. 7000,00 грн.
3. Респіратор 20шт. 4760,00 грн.
4. Рукавиці латексні 100пар. 3800,00 грн.
5. Рушники вафельні 40шт. 800,00 грн.
6. Фартух прогумований 20шт. 2360,00 грн.
7. Окуляри захисні, закриті ЕТ-49А 20шт. 1800,00 грн.
8. Костюм захисний 30шт. 4800,00 грн.
9. Бідони 40л. 3шт. 630,00 грн.
10. Бензопила 2шт. 6500,00 грн.
11. Формалін 100л. 1720,00 грн.
12. Диз. Паливо 1500л. 33000,00 грн.
13. Бензин 2000л. 50000,00 грн.
14. Бензооприскувач 3шт. 15000,00 грн.
15. Електрочайник 3шт. 750,00 грн.
16. Сокири 4шт. 1000,00 грн.
17. Світловідбивні жилети 20шт. 1200,00 грн.
18. Кружки мірні 4шт. 100,00 грн.
19. Ліхтарики налобні 20шт. 700,00 грн.
20. Ліхтарі 4шт. 1800,00 грн.
21. Спец. костюми з світло відбивними полосами 20шт. 7000,00 грн.
22. Апарат для гуманного забою

тварин
2 44000,0 грн

 

 



1.7. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ

ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 

Контроль за ходом виконання Програми покладається на Управління агропромислового комплексу та економічного розвитку Глибоцької районної державної адміністрації, яке забезпечує та несе відповідальність за реалізації. Її заходів. Відповідальним виконавцем програми є Глибоцька районна державна лікарня ветеринарної медицини.

Зміни до Комплексної програми вносяться згідно Порядку формування, фінансування і моніторингу виконання районних Програм.

Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації інформує про хід виконання Програми до 25 грудня та 5 числа щоквартально Управлінню агропромислового комплексу та економічного розвитку Глибоцької районної державної адміністрації, та звітує про її виконання на сесії або на засіданні профільної комісії районної ради.

 

 

 

 

 

 

Керуючий справами районної ради                                        М. Шмідт