ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XV

Скликання:

VII

Вид:

В цілому

Номер:

20

Дата реєстрації:

06.03.2017

Проголосовано:

07.04.2017 12:02:48

Автор:

Шмідт М.Д. –керуючий справами районнаї ради

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    27
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    9

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 20



ПРОЕКТ                                     



                                 УКРАЇНА                                   

Глибоцька районна рада

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 21418809@mail.gov.ua

  

ХV СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ № _____________

 









Про звернення депутатів районної ради

        

         Керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради від  __ ______  2017 року, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Звернення депутатів Глибоцької районної ради щодо недопущення зубожіння населення затвердити (додається) та направити  Президенту України Порошенку П. О., Прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., Голові Верховної Ради України Парубію А. В., Голові міжфракційного об’єднання «Буковина» Продан О.  П., Народним депутатам України: Тімішу Г.  І., Рибаку І. П., Бурбаку М.  Ю., Федоруку М.  Т., обласним радам України, районним радам України,  Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовку Д.В. для  розгляду.

         2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, етики, законності, контролю за виконанням рішень ради та делегованих радою повноважень  (Левицька О. М.).

 

 

 

 

         Голова районної ради                                                         П.В.Панчук

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Президенту України

Порошенку Петру Олексійовичу

 

Прем’єр-міністру України

Гройсману Володимиру Борисовичу

 

Голові Верховної Ради України Парубію Андрію Володимировичу

 

Голові міжфракційного об’єднання «Буковина»

Продан Оксані  Петрівні

 

Народним депутатам України:

Тімішу Григорію  Івановичу

Рибаку Івану Петровичу

Бурбаку Максиму  Юрійовичу

Федоруку Миколі  Трохимовичу

 

Обласним радам України

 

Районним радам України

 

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Вовку Д.В.

 

      

 
ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Глибоцької районної ради

Чернівецької області

 

 

           На сьогодні Україна переживає одні з найважчих часів свого становлення.  В час, коли країна виснажена російсько-українською війною, коли люди «затягли паски» і мобілізували усі свої ресурси щодо захисту своєї землі, «внутрішній ворог» завдав чергового удару у спину – збільшивши ціну на газ в рази. З 1 травня 2016р. уряд запровадив єдину ціну на споживання газу для промисловості та населення – 6879грн. за тисячу куб.м. Відтак, 5 травня Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила, що з 1 липня 2016 року тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення підвищаться в середньому в країні на 75-90%.

Заграючи з МВФ та на догоду місцевим олігархам, уряд продовжує заганяти український народ в тарифну утопію! На даний час суми в квитанціях вже перевищують розмір прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії а інодімінімальної заробітної плати! Якщо порівняти ціну на газ з рівнем доходів населення, то ціна на газ в Україні становить найвищу частку в доходах населення порівняно з іншими країнами ЄС, оскільки в Україні найнижчий в Європі рівень зарплат.

За останні 2,5 роки тарифи на опалення зросли в 5,5-10 разів. Від зростання тарифів виграють тільки власники приватних газорозподільних компаній та фактичні управителі державних кампаній, які збільшать свої надприбутки, за умови продовження існуючих непрозорих схем формування тарифу та корупційних схем, пов’язаних з відсутністю тотального обліку енергоносіїв.Простих же громадян годують милостинею уряду у вигляді субсидій, які тим самим в рази збільшують видаткову частину держбюджету,спонукають населення до збільшення споживання наддорогого газу шляхом надання субсидій та викачки грошей з бюджету таким чином. Окрім того, різке підвищення тарифів на газ для населення – це фактично запровадження ще одного податку, за яким і так бідне населення сплачуватиме субсидії для громадян, для яких такі тарифи на газ є взагалі непосильними. Підвищення ціни на газ до європейського рівня можливе лише у разі пропорційного збільшення доходів громадян до європейського рівня. В той же час, коли підвищення тарифу на газ і тепло в 2014-16 рр. відбулося в кілька разів, реальні доходи населення зросли не більше 20%.!!!

Більшість українського газу видобувається державною компанією "Укргазвидобування". Керівництво компанії визнавало, що для прибуткової роботи достатня ціна 3500 грн за кубометр. За даними Інституту енергетичних стратегій, в ціні 3500 грн за 1 тис. куб. м близько 600 грн — інвестиційна складова. Цього вистачає, щоб бурити нові розвідувальні свердловини і облаштовувати видобуток. Отже, ціна українського газу, навіть у разі включення в нього інвестиційної складової на розширення видобутку, є нижчою, ніж імпортного.

               Ми, депутати Глибоцької районної ради вимагаємо знизити ціни на газ для населення України та вимагаємо від Верховної ради України і Президента України, не допустити чергового знущання над народом України, шляхом запровадження наступних пріоритетів:



1. Встановити роздрібну ціну на газ для населення на рівні 3500,00 грн за за 1 тис. куб. м



2. Розробити, внести та ухвалити законопроект щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України. Проектом Закону передбачити встановлення першочергового використання природного газу українського видобутку, для потреб населення України, теплогенеруючих та теплопостачальних організацій, бюджетних установ та організацій.



3. Запровадження прозорості формування тарифів під контролем суспільства.



4. Запровадження тотального обліку газу та інших енергоносіїв.



5. Запровадження тарифної політики, яка стимулюватиме енергозбереження:



- чим більші обсяги споживання, тим вищий розмір тарифу має бути встановлений.



- субсидія має бути надана громадянам в грошовому виразі  на енергозбереження.



Лише впровадження цих складових частково врятує народ України від тотального зубожіння а також поверне довіру громадян.



 


Звернення прийняте на ____ сесії районної ради VІI скликання.