ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 4

                                                        ПРОЕКТ

УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ
вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 21418809@mail.gov.ua
  
ХХ СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № ____________
 
«_____»____________2017 року                                                 смт. Глибока
                                                                                                     
 
Про Програму економічного і соціального
розвитку Глибоцького району на 2018 рік
-------------------------------------------------------
 
 
Керуючись п.16 ч.1 ст. 43 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради від «_____» _____________ 2017 р., районна рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити районну Програму економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2018 рік (додається).
 
  1. Райдержадміністрації, рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад та сільським головам, установам, організаціям і підприємствам району забезпечити виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2018 рік в повному обсязі.
 
 
 
        Голова Глибоцької районної ради                                          П.В.Панчук
 
ПРОЕКТ
 
«Затверджено»
 Рішенням сесії районної ради
 Від­ ­­­­­­­­­­­­­ ­­­­­­ ­­­­­­­_______________________    
 № ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­  ________________________
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Програма
економічного і соціального розвитку
Глибоцького району
 на 2018 рік
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Глибока
2017 р.

Структура програми економічного і соціального розвитку

 Глибоцького району на 2018 рік
 
Вступ
1. Аналіз економічного і соціального розвитку у 2017 році
1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу
1.2. Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери
2. Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку в 2018 році
2.1. Пріоритетні напрямки розвитку Глибоцького району на 2018 рік
3. Фінансові ресурси
3.1. Джерела фінансування та фінансування заходів
3.2. Фінансовий стан суб’єктів господарювання
4. Ринкові перетворення
4.1. Розвиток підприємництва та реалізація конкурентної політики
4.2. Розвиток ринкової інфраструктури
5. Механізми регулювання
5.1. Інвестиційна діяльність
5.2. Закупівля товарів, робіт, послуг для потреб району за державні кошти
5.3. Реалізація районних програм
6. Розвиток реального сектора економіки
6.1. Паливно-енергетичний комплекс
6.2. Промисловість
6.3. Агропромисловий комплекс
6.4. Транспорт і зв’язок
6.5. Виробництво споживчих товарів та послуг
7. Зовнішньоекономічна  діяльність, транскордонне співробітництво
7.1. Зовнішньоекономічна  діяльність
7.2. Транскордонне співробітництво
8. Соціальна сфера
8.1. Зайнятість населення та ринок праці
8.2. Грошові доходи населення та заробітна плата
8.3. Соціальне забезпечення
8.4. Житлово-комунальне господарство
8.5. Будівництво та газифікація
9. Гуманітарна сфера
9.1. Охорона здоров’я та демографічна ситуація
9.2. Освіта
9.3. Культура
9.4. Діти, сім’я та молодь
9.5. Фізкультура і спорт
9.6. Туристично-рекреаційна сфера
10. Природокористування та безпека життєдіяльності людини
10.1. Розвиток мінерально-сировинної бази
10.2. Охорона навколишнього природного середовища
10.3. Протипаводковий захист
10.4. Техногенна безпека
10.5. Охорона праці
11. Додатки
11.1. Роботи, які необхідно провести на об’єктах соціально-культурного призначення у 2018 році в розрізі об’єднаних територіальних громад та сільських рад району
 
Програма економічного і соціального розвитку
Глибоцького району на 2018 рік
ВСТУП
Програму економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2018 рік (далі  Програма) розроблено управлінням агропромислового комплексу та економічного розвитку             райдержадміністрації спільно із структурними підрозділами районної державної адміністрації, об’єднаними територіальними громадами та сільським радами, підприємствами, установами та організаціями відповідно до:
·Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” від 23 березня 2000 року № 1602-ІІІ;
·керуючись п. 1 ст. 17, ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»;
  • постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» (із змінами);
  • розпорядження голови обласної державної адміністрації № 898-р від 18.10.2017 «Про формування Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2018 рік».
 
1. Аналіз економічного і соціального розвитку у 2017 році
1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу
 
Впродовж 2017 року в районі здійснювалась політика в напрямку забезпечення економічного зростання та поліпшення життєвого рівня  населення краю, виконання завдань Президента України, Кабінету Міністрів, розпоряджень та доручень голови ОДА, а також Програми економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2017 рік.
З метою покращення економічної і соціальної ситуації в районі:
  • щокварталу на колегіях райдержадміністрації розглядали підсумки економічного та соціального розвитку району та приймали рішення, спрямовані на усунення наявних недоліків, забезпечення подальшого динамічного розвитку;
  • щокварталу на координаційній раді з питань розвитку підприємництва заслуховували проблемні питання, які стримують розвиток підприємництва в районі і пропонувалися напрямки їх вирішення.
Протягом року також проводили: наради, семінари, «круглі столи», прийом громадян, перевірки делегованих повноважень тощо. Працівники адміністрації брали участь у відповідних заходах, які проводились на рівні області.
За січень-листопад 2017 р. промисловими підприємствами реалізовано продукції на 86346,9 тис. грн., що на 13850,6 тис. грн., або на 19,2 % більше, порівняно з відповідним періодом 2016 р.
У всіх категоріях господарств зібрано ранніх зернових культур на площі 5,65 тис га та озимого ріпаку на площі 931 га. Валовий збір зерна становить 28,3 тис. тонн при урожайності 49, 7 ц/га, що на 1,2 ц/га більше ніж в минулому році; озимого ріпаку зібрано 1,9 тис. тонн при урожайності 19,8 ц/га. 
В агроформуваннях району завершено збір пізніх культур та посів озимих зернових культур під урожай 2018 року. Урожайність кукурудзи на зерно становить 46,9 ц/га, сої – 20,2 ц/га, соняшнику – 21,7 ц/га, картоплі -188 ц/га, овочів -180 ц/га. Урожайність яблук - біля 120 цнт/га.
Завершено посів озимих культур під урожай 2018 року на площі 1,93 тис.га. У всіх категоріях господарств посіяно 3900 га озимих зернових культур, в т.ч в сільськогосподарських підприємствах - 2349 га. Окрім того посіяно 753 га озимого ріпаку на зерно.
Станом на 1 грудня 2017 року по всіх категоріях господарств району нараховується 9268 голів великої рогатої худоби, в тому числі 5745 голів корів, 28946 голів свиней, 4556 голів овець та кіз, 672117 голів птиці та 907 голів коней.
 Валовий надій молока складає 32914,8 тон. Вироблено м’яса у живій вазі 9261 тону, що на 556,9 тон більше відповідного періоду минулого року. Валове виробництво яйця харчового складає 106,4 млн. штук, що на 15,7 млн. штук менше відповідного періоду минулого року.
 
За даними головного управління статистики у Чернівецькій області обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) по району станом на  01.10.2017р. становить 3040,9 тис.дол. США (на 01.10.2016р. – 2871,6 тис.дол. США). Темп зростання обсягу прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) – 111,4% до обсягу на початок року.
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) у розрахунку на одну особу населення наростаючим підсумком з початку інвестування – 41,0 дол. США.
За 9 місяців 2017 року показник експорту по району склав 3335,6 тис.дол. США, що становить 70,8% до показника за відповідний період 2016 року (4710,6 тис.дол. США). Зменшення експорту пов’язано із коливанням валютного курсу. За звітній період показник імпорту склав 2740,54 тис.дол. США, що на 63,7% більше, порівняно з показником за 9 місяців минулого року (1674,5 тис.дол. США).
 
Підприємствами району виконано будівельних робіт на 25251,0 тис.грн., що становить 3,8% до загальнообласного показника (671977,0 тис.грн.). Обсяг виконаних будівельних робіт у розрахунку на одну особу – 340,6 грн.,  що на 123,4 грн. більше, порівняно з показником за січень-вересень 2016 року.
 
Автомобільним транспортом перевезено (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) 95,0 тис.т вантажів (129,9% до січня-вересня 2016 р.), виконано вантажооборот в обсязі 50,8 млн.т/км. (110,7% до січня-вересня 2016 р.).
Пасажирським транспортом перевезено 887,1 тис. пасажирів (87,3% до січня-вересня 2016 р.), виконано пасажирооборот в обсязі 20,0 млн.пас./км. (92,0% до січня-вересня 2016 р.).
 
За 9 місяців 2017 року зареєструвалося 553 суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи та 29 юридичних осіб. За звітний період 2017 року, порівняно з відповідним періодом 2016 року, фізичних осіб зареєстровано на 325, а юридичних на 3 більше.
 
15 липня 2013 року в районі розпочав роботу Центр по наданню адміністративних послуг, яким надається понад 20 адміністративних послуг. За 9 місяців 2017 року надійшло 6900 звернень щодо надання адміністративних послуг. Левова частка (85%) – це звернення по земельних питаннях.
 
За даними фінансового управління, за січень-вересень 2017 року місцеві бюджети району виконані по доходах (разом з трансфертами) в сумі 384103,7 тис. грн., при річному уточненому плані  500 204,9 тис. грн., що складає 76,8 %, в тому числі по загальному фонду –  в сумі 376 332,5 тис. грн. (76,6 %) та по спеціальному фонду –  в сумі 7 771,2 тис. грн.  (86,5%).
До місцевих бюджетів району по загальному та спеціальному фондах (власних надходжень) за січень-вересень 2017 року надійшло 45 886,6 тис. грн., що становить 84,0% до річного плану, затвердженого місцевими радами з урахуванням змін (54 626,9 тис. грн.) та на 9 615,5 тис. грн. (+ 26,5 %) більше, ніж за відповідний період минулого року.
          Із 29 видів податків і зборів загального і спеціального фондів найбільшу питому вагу у надходженнях займає податок на доходи фізичних осіб – 43,9%. За звітний період його надійшло 17876,3 тис.грн., що становить 112,6 % або на 2004,4 тис.грн. більше плану та на 5231,9 тис.грн. (+41,4%) більше надходжень відповідного періоду минулого року.
 
За даними Глибоцького відділення Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області  за 9 місяців 2017 року мобілізовано збір до Зведеного бюджету в сумі 111817,6 тис. грн., що складає 108,7 %, до прогнозних передбачень. Зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 8906,4 тис. грн., що на 19600,1 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
Планові завдання збору до Державного бюджету виконано на 110,6%, при плані 34862,4 тис. грн., забезпечено 38563,4 тис. грн. зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 3701,0 тис. грн., що на 10092,1 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.
У розрізі основних джерел наповнення загального фонду Державного бюджету планові показники за 9 місяців 2017 року виконано з ПДВ - на 118,1 %, плати за спеціальне використання лісових ресурсів - на 112,5 %, податку на прибуток - на 86,7 %.
До місцевих бюджетів надійшло 73254,2 тис. грн., що складає 107,6 %, до прогнозних передбачень (прогноз 68048,7 тис. грн.) зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 5205,5 тис. грн., що на 9508,0 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.
 
Станом на 01.10.2017 року податковий борг до зведеного бюджету складає 4907,8
тис. грн., в т.ч. податковий борг до державного бюджету -1374,9 тис. грн., до місцевого
бюджету - 3532,9 тис. грн. В загальній сумі податкового боргу найбільшу питому вагу займають: ПДВ - 624 тис. грн., плата за землю - 2459,1 тис. грн. За січень - вересень 2017 року в рахунок погашення податкового боргу спрямовано до Зведеного бюджету 1121,3 тис. грн. в т.ч. до Державного бюджету 1019,4 тис. грн.
 
Рух робочої сили через центр зайнятості протягом січня - жовтня 2017 р. склав 1391 особу. Протягом 10 місяців 2017 року зареєстровано 665 вакансій, з яких 598 укомплектовано (89,9%). Глибоцький центр зайнятості сприяв працевлаштуванню 706 громадян (планове завдання – 700 осіб), з яких 204 – особи квотної категорії (учасники АТО, особи перед пенсійного віку, жінки, які мають дітей).  
За звітний період прийнято рішення про надання компенсації єдиного соціального внеску 16 роботодавцям, які працевлаштували на нові робочі місця 16 осіб з числа безробітних, що потребують додаткових соціальних гарантій у сприянні працевлаштуванню.
На професійне навчання направлено 303 безробітних (при плані 250). Всі особи, що пройшли професійне навчання працевлаштовані.
У 2017 році 192 особи залучені до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Профорієнтаційною роботою охоплено 1341 особи, які мають статус безробітних.
 
Станом на 01.09.2017 р. середньомісячна заробітна плата по району складає 4997,0 грн, середньооблікова чисельність штатних працівників – 5000 осіб, фонд заробітної плати – 24985,0 тис.грн.
 
Станом на 01.10.2017 р. управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проведено виплату  всіх видів державних соціальних допомог на загальну суму -  135289,000 тис. грн., в тому числі: допомога сім’ям з дітьми – 59579,700 тис. грн.;  тимчасова допомога замість аліментів – 1643,800  тис. грн.; державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – 61014,300 тис. грн.; державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 13792,700 тис.грн.; допомога будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям – 737,500 тис. грн.
 Здійснено 2071 обстеження житлово-побудових умов проживання сімей з виїздом на місце проживання заявників, в тому числі 1117 для оформлення субсидій. Станом на 01.11.2017 року призначено 14113 житлових субсидій  на суму -  50 005,95 тис. грн. В Управлінні праці на обліку перебувають 14367 пільговиків.
 
До початку нового 2017/2018 навчального року забезпечено функціонування 64 закладів освіти. З них: загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. – 18; І-ІІ ст. – 5;  І ступеня – 2; ліцеїв –  3; НВК – 11, (І-ІІІ ст. - 5; І-ІІ ст. – 4; І ст. – 2), позашкільних навчальних закладів – 3, дошкільних навчальних закладів – 22. У загальноосвітніх навчальних закладах функціонують 37 харчоблоків.
Забезпечено умови для безперешкодного доступу до загальноосвітніх навчальних закладів  осіб з обмеженими фізичними можливостями (обладнання пандусів) в усіх ЗНЗ району. Діючі внутрішні вбиральні наявні в усіх ЗНЗ. Для підвезення дітей та вчителів до школи та у зворотному напрямку наявні 10 шкільних автобусів на балансі управління освіти. До початку опалювального сезону стопроцентна потреба в паливі забезпечена.
В шкільних їдальнях проведений поточний ремонт приміщень, каналізаційних та водопровідних систем.
 
          Станом на 1 жовтня 2017 року в Глибоцькому  управлінні обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на  перебувало  15854 одержувачів пенсій.
Впродовж   січня-вересня  2017 року спеціалісти відділу пенсійного забезпечення з питань призначення та перерахунку пенсій опрацювали, перевірили та направили до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області 7308 пенсійні справи.
За принципом «єдиного вікна» прийнято 6347  осіб, в тому числі надано роз'яснень щодо пенсійного законодавства 3495 особам та прийнято 2852 заяв з відповідними документами для призначення, перерахунку, продовження виплати пенсій та виплати допомоги на поховання.
Станом на 1 жовтня  2017 року у банках одержує 6345 пенсіонерів (40%). Обліковується 325 працюючих пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через підприємства поштового зв’язку.
            В ході проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення протягом 9 місяців 2017 року проведено 78 зустрічей, діють консультативні пункти в Глибоцькому Центрі зайнятості та Районній Раді ветеранів, куди вже звернулося близько 100 осіб.
В Волоківський та Тереблеченській об’єднаних територіальних громадах створено віддалені робочі місця. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на збільшення користувачів послуг з отримання консультацій в режимі Skype-зв’язку. В результаті проведеної роботи за 9 місяців поточного року звернулася 74 особи для отримання консультацій в режимі Skype-зв’язку.
 
За даними служби у справах дітей Глибоцької РДА станом на 07.11.2017 кількість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування становить 91 особа, з них 8 дітей-сиріт та 83 дітей, позбавлених батьківського піклування.
На місцевому обліку для усиновлення знаходиться 11 дітей. Протягом 2017 року на такий облік поставлено 4 дитини. Сформована база потенційних кандидатів в усиновителі, яка налічує 3 особи.
Станом на 07.11.2017 діє 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується  13дітей (8 рідних дітей та 5 прийомних) і 7 прийомних сімей, в яких виховується  12 дітей. Сімейними формами виховання охоплені 92,3 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 9 місяців 2017 року створено – 2 прийомні сім’ї, куди влаштовано 6 дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
З метою забезпечення доступності позашкільної освіти у районі функціонує 3 позашкільних навчальних заклади: Будинок творчості дітей та юнацтва, Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та дитяча юнацька спортивна школа. У 133 гуртках та творчих об’єднаннях займається понад 2 тис.  дітей, що становить 22 % від загальної кількості школярів району.
В районі діють 34 клубних, 37 бібліотечних установ, 4 музеї та 4 школи естетичного виховання, а саме: 3 музичні, 1 художня. 18 художніх колективів удостоєні почесного звання «народний» і представляють район на багатьох зарубіжних фестивалях та конкурсах.
 
В ході реформування сфери охорони здоров’я згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 р. № 211-р  створено Центральний госпітальний округ Чернівецької області до якого увійшли заклади, розміщені на території: м. Чернівців, Герцаївського, Глибоцького, Заставнівського та Кіцманського районів.
          Вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу населенню Глибоцького району надає Глибоцька центральна районна комунальна лікарня, яка у процесі реформування перетвориться у комунальне некомерційне підприємство. Сьогодні в закладі працюють: 121 лікар, 3 спеціалісти з вищою немедичною освітою, 1 зубний лікар, 287 середніх медичних працівників, 144 молодших медичних працівників та 82  - ін. працівники. Загалом в Глибоцькій ЦРКЛ працює 634 особи.
Медичні працівники обслуговують 74 159 чол., з них: 14 694 - діти, 2 701- підлітки, 56 764 - дорослих. У 2017 році на галузь охорони здоров’я Глибоцького району заплановано виділення коштів з загального фонду районного бюджету (з урахуваннями змін) у сумі 37 млн. 956,2 тис.грн. За 9 місяців поточного року касові видатки закладу склали 26 915,9 тис. грн., що становить  71 % від запланованої суми на рік, у т.ч.: видатки на медикаменти – 592,4 тис.грн. або 70,3 % від запланованої суми, видатки на харчування - 231,3 тис. грн. або  41,3 % від запланованого.
Матеріально-технічна база Глибоцької ЦРКЛ покращилася за рахунок благодійних внесків. Так,  у пологове відділення Глибоцької ЦРКЛ придбано акушерське ліжко КА-2 (типу Рахманова) вартістю 22,524 тис. грн.  У вигляді спонсорської допомоги Глибоцька ЦРКЛ отримала  стоматологічні матеріали   на  загальну суму  96 302 грн. та продукти харчування – 18 585 грн.
В умовах хронічного недофінансування галузі охорони здоров’я активно здійснюється робота по залученню позабюджетних коштів. Зокрема, за 9 місяців 2017 року надходження від здійснення медичних оглядів склали 428 853,14 грн., зубного протезування – 98 050,84 грн., стажування інтернів – 53 710,74 грн. Доходи закладу від надання нежитлових приміщень в оренду - 25 309,98 грн.
 
Первинну медико-санітарну допомогу надають комунальний заклад «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Центр первинної медико-санітарної допомоги Глибоцької селищної об’єднаної територіальної громади (ОТГ) та заклади охорони здоров’я Волоківської ОТГ. До складу первинної ланки Глибоцького району входять 21 лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) та 14 фельдшерсько-акушерських пункти.
З 02.01.2013 р. створений комунальний заклад «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входять 16 лікарських амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та 11 фельдшерсько-акушерських пунктів. В центрі ПМСД працюють 33 лікарів, всі спеціалісти з вищою медичною освітою, 91 середніх медичних працівників, 34 молодших медичних працівників та 45 - інших. Загалом в центрі ПМСД працює 203 особи.
В районі налічується 107 ліжок денного перебування хворого в стаціонарі при амбулаторно-поліклінічних закладах. За січень-вересень 2017 року проліковано 2648 хворих, що складає 41,3% від всіх пролікованих хворих в стаціонарних умовах, середнє перебування хворого в закладі – 9,3 дні.
За 9 місяців поточного року профінансовані видатки по центру склали 12408,918 тис. грн. що становить 75,2 % від запланованого обсягу фінансування. Видатки на медикаменти склали 293,34 тис.грн. – 60,3 % від запланованої суми.
Покращилась   матеріально-технічна   база   лікувально-профілактичних   закладів КЗ «Глибоцький районний центр ПМСД». За кошти державного бюджету проведено наступні роботи:
- проведено капітальний ремонт покрівлі  в Багринівській ЛА (170,0тис.грн.);
- в Старововчинецькій ЛА встановлено норві вікна (15,3 тис.грн.);
- проведено поточний ремонт даху в ЛА с. Б.Криниця (5,2тис.грн.);
- встановлено металопластикові вікна в Чагорській ЛА (20,7тис.грн.);
- придбано 2 котли для Кам’янської ЛА (35,0 тис. грн.);
- придбано холодильник для дберігання вакцин Станівецької ЛА (4,4 тис.грн.);
- проведено внутрішні ремонтні роботи, придбано бойлер для Карапчівської ЛА  (20,0 тис.грн.);
- придбано бойлер для Йорданештського ФАПу (3,0 тис.грн.);
- проведено поточний ремонт, придбано сітку для огорожі  Турятської ЛА (13,4 тис. грн.);
- замінено откоси в Станівецькій ЛА (4,5 тис.грн.);
- проведені поточні ремонти в Молодіївській ЛА та Тарашанській ЛА 
На балансі Глибоцького центру ПМСД є будівлі та споруди загальною вартістю 8067,8 тис.грн. Варто зазначити, що на будівлі вартістю 2 698,7 тис.грн. нарахований 100% знос, інші потребують поточного ремонту, заміни вікон, дахів. Обладнання та устаткування на 50% зношене є нагальна потреба його заміни на сучасне.
Станом на 1 січня 2017 р. чисельність наявного населення району складає 74159, станом на 01.10.2017 – 27201 осіб. Загальний приріст чисельності населення по району – 109 чол.
Природний рух населення по району у січні – серпні 2017 року характеризується наступними показниками: кількість живонароджених - 624, кількість померлих - 532 , природний приріст – 92 особи.
Загальний коефіцієнт смертності на 1 тис.осіб наявного населення по району у січні–серпні 2017 року – 10,8 проміле. Кількість живонароджених на 1 тис.осіб наявного населення у січні–серпні 2017 року -12,6 проміле.
 
Кількість облікованих кримінальних правопорушень по району за січень–вересень 2017 року (за даними Прокуратури Чернівецької області) – 411, що становить 101,7 % до показника за відповідний період 2016 року. Кількість правопорушень, скоєних малолітніми та неповнолітніми або за їх участю становить – 2, що суттєво менше ніж у 2016 році (10 порушень).
 
В сільських радах та громадах краю проведено низку робіт та заходів, що сприятимуть покращенню соціальної та економічної ситуації, підвищенню якості надання послуг, підвищенню рівня життя мешканців району в цілому.
Так, в Глибоцький ОТГ проведено капітальний ремонт приміщення корпусу №1 ДНЗ «Сонечко» (368,46 тис.грн.), поточний ремонт адміністративної будівлі Глибоцької селищної ради (191,0 тис. грн.), проведено капітальний ремонт приміщення (398 тис.грн.) та придбано металопластикові віконні блоки (155,4 тис. грн.) для Глибоцького ліцею. Також проведено капітальний ремонт даху та утеплення горища Глибоцької гімназії (781,4 тис.грн.),
 
В с. Привороки Тарашанської сільської раді завершено будівництво сільського стадіону, роздягальні, облаштовано спортивний майданчик; в с. Тарашани та Привроки побудовано дитячі майданчики; замінено покрівлю, утеплено фасад та горище в корпусі №1 ДДУ с. Тарашани, там же замінено огорожу (58,0 тис.грн); для потреб сільської ради  придбано трактор Т150 (бульдозер) для розчищення доріг від снігу, прибирання сміттєзвалищ.
В с. Чагор проведено капітальний ремонт огорожі кладовища (196,3 тис. грн.); проводиться капітальний ремонт будинку творчості та дозвілля молоді (1490,0 тис.грн); на суму 191,0 тис. грн., придбано звукову апаратуру та оргтехніку для потреб будинку творчості; розпочато будівництво сільського стадіону (кошторисна вартість - 10703,933 тис. грн.).
У Волоківській ОТГ проведено капітальний ремонт БНТД за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 1 млн.грн, завершено будівництво мініфутбольного майданчику із штучним покриттям (700,0 тис. грн. – кошти субвенції)
В Кам’янській сільській раді придбано новий автомобіль для пожежної команди. У Кам’янському ДНЗ проведено ремонт підлогового покриття, відремонтовано фасад (яслі-сад), придбано інвентар для ДНЗ (Фундоя).
В 2017 році у всіх сільських радах та громадах району здійснювався поточний та капітальний та ямковий ремонт доріг; проводились поточні та капітальні ремонти закладів освіти, культури, медицини та ін.,  роботи по благоустрою населених пунктів тощо.
 
1.2. Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери
Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери
Глибоцького району
На сьогоднішній день невирішеними  залишаються  ряд  проблемних питань, які перешкоджають розвитку району.
Так, одним з ключових стримуючих факторів є обмеженість фінансування, в тому числі з Державного бюджету, що спрямовується на виконання завдань в напрямку забезпечення стабільної ситуації та динамічного зростання показників соціально-економічного розвитку району. Як наслідок, заплановані заходи, в тому числі передбачені галузевими програмами, залишаються нереалізованими або здійснюються не в повному обсязі, тому проблемні питання тієї чи іншої сфери залишаються невирішеними.
В промисловому комплексі, як одному з пріоритетних напрямків економічного розвитку, проблемними питаннями є:  зниження попиту; підвищення цін на сировину, матеріли та паливно–мастильні матеріали; зростання тарифів на електроенергію та газ; коливання валютних курсів; невигідні умови кредитування; значний ступінь фізичного та морального зносу основних фондів їх енерго- та ресурсоємність; відсутність державної підтримки, зокрема програм, заходи яких спрямовувалися б  на підтримку промисловості, тощо.
Розвитку малого підприємництва перешкоджає відсутність дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки та державного стимулювання розвитку сфери малого та середнього бізнесу. Наслідком цього є безприбуткова діяльність підприємство, відсутність належної фінансової дисципліни, скорочення надходжень до бюджету, зростання чисельності безробітних тощо.
Головними проблемами розвитку агропромислового комплексу є недостатня державна фінансова підтримка виробництва основних видів сільгосппродукції, відсутність державної цінової політики та недосконалий механізм оновлення матеріально-технічної бази агропромислового комплексу, недостатній державний контроль за ефективним використанням земель сільськогосподарського призначення. Існують певні проблеми з проведення комплексу робіт з охорони земель та підвищення родючості ґрунтів, вилучення з обробітку деградованих та малопродуктивних земель, проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення. До того ж, суттєвою проблемою для місцевих сільгоспвиробників є відсутність сховищ для зберігання плодоовочевої продукції.
Низька інвестиційна активність суб’єктів господарювання та залучення інвестиційних ресурсів — наслідок недостатньої концентрації виробничих ресурсів та нерозвинутої інфраструктури району.
Щодо транскордонного співробітництва, як одного з пріоритетних напрямків розвитку, то тут стримуючими факторами є низький рівень залучення до транскордонного співробітництва недержавних установ та громадських організацій, відсутність системного і перспективного підходу до організації транскордонної співпраці, повільні темпи здійснення розбудови прикордонної інфраструктури, відсутність державного співфінансування реалізації транскордонних проектів тощо.
У зв’язку з обмеженими можливостями бюджету житлово-комунальне господарство не отримує належної державної підтримки, а саме: фінансування капітальних вкладень на реконструкцію, модернізацію, оновлення основних фондів комунального господарства, житлового фонду, обладнання, інженерних мереж тощо.
Серйозну стурбованість викликає робота каналізаційних очисних споруд в смт. Глибока, які на сьогоднішній день практично зруйновані, а стічні води напряму без будь-якої очистки надходять у водні об’єкти. Через обмеженість фінансових ресурсів впродовж кількох років невирішеним залишається питання завершення будівництва очисних споруд каналізації 800м.куб/добу (з виділенням 1-ї черги 400 м.куб/добу). Гостро постали питання необхідності оновлення та модернізації існуючого обладнання, устаткування, ремонту і заміни аварійних  водопровідних та каналізаційних мереж селища з впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій, а також проведення капітального ремонту водозабірної станції в селі Петричанка. 
Одним з ключових питань, яке потребує вирішення є завершення газифікації району. Не всі населені пункти Глибочини забезпечені природним газом, а в деяких газифікацію проведено частково. Потрібні кошти на будівництво газопроводів для забезпечення природним газом усіх населених пунктів краю.
Серед проблемних питань соціального розвитку слід відзначити:
  • недостатній рівень доходів громадян; 
- питання зайнятості на селі та молодіжного безробіття, значними є масштаби тіньової зайнятості, трудової міграції.
У сфері пенсійного забезпечення - неповне залучення платників до сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; високе демографічне навантаження на працездатне населення; наявність значних сум заборгованості з платежів до Пенсійного фонду економічно-активних  підприємств, тощо.
Головними проблемами у сфері туристично-рекреаційного розвитку є  недостатній рівень розвитку інфраструктури; низький рівень залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій у розвиток туризму; неналежний рівень облаштування туристичних маршрутів (брак обладнаних місць відпочинку); незадовільний стан доріг, тощо.
Недостатній рівень фінансування закладів охорони здоров’я є основною причиною низки проблемних питань в даній сфері, зокрема таких як: застарілість основних фондів, потреба проведення капітального ремонту в діючих та будівництво нових закладів охорони здоров’я; необхідність впровадження телемедичних технологій (доступ до телемедичної установки); забезпечення комп’ютерною технікою, необхідно придбати сучасне медичне обладнання, санітарний транспорт тощо.
 
          Так, станом на 01.10.2017 року сума нарахованого зносу склала понад 80 % вартості будівель, що знаходяться на балансі Глибоцької ЦРКЛ, у тому числі 100% зносу нараховано на інфекційне відділення та лікувальний корпус дитячого відділення.  Аналогічна ситуація з медичним обладнанням, що потребує заміни на сучасне. Не краща ситуація з автотранспортом.
Першочергові проблемні питання, що потребують вирішення: недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я; низький рівень забезпечення закладу сучасним медичним обладнанням, необхідним інвентарем; низький рівень оновлення автомобільного парку; недостатній рівень забезпечення медикаментами та невідповідність нормам харчування хворих; неналежний стан більшості споруд та приміщень медичних закладів району.
 
За даними Глибоцького центру первинної медико-санітарної допомоги ключовими проблемами є:
  • завершення будівництва Стерчанської ЛА;
  • вирішення питання про відкриття лікарської амбулаторії в с. Привороки;
  • вирішення питання щодо проведення ремонту або зміни місця розташування ФАП в с. Просіка;
  • забезпеченням спеціалізованим медичним автотранспортом ЛА в селах: Чагор, Турятка, Луківці;
  • проведення модернізації ЛА та ФАПів сіл Димка, Опришени, Йорданешти, Сучевени;
  •  запровадження телемедичних технологій для отримання доступу до телемедичної установки.
  • забезпечення лікарських амбулаторій та ФАПів комп’ютерною технікою (40 одиниць).
 
Ключовими проблемними питанням в освітній галузі є: недостатнє бюджетне фінансування для зміцнення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти; недостатній рівень інформатизації та комп’ютеризації освітніх закладів; застаріле чи взагалі відсутнє матеріально-технічне забезпечення для проведення практичних занять з навчальних предметів, для проведення занять у гуртках (географічні майданчики, лабораторії, майстерні, дослідні ділянки, та ін.); наявність в районі освітніх закладів, які потребують капітального ремонту, реконструкції та модернізації; відсутність дошкільних навчальних закладів у населених пунктах: Горбівці, Просикуряни, Кут Баїнськ, Опришени.
 
Проблемою в сфері культури є недостатнє бюджетне фінансування галузі, що не дає можливості провести ремонти закладів культури, систем опалення, впровадити енергозберігаючі технології, придбати музичні інструменти, технічні засоби, сценічні костюми, комп’ютерну техніку, укомплектувати книжкові фонди бібліотек, тощо.
Наслідком недостатнього фінансування сільських закладів культури стало значне погіршення технічного стану багатьох будівель, в яких розташовані культурно-освітні заклади (музичні та художні школи, бібліотеки). Вирішити проблему незадовільного технічного стану сільських закладів культури можна лише шляхом зміни механізмів формування сільських бюджетів, які сьогодні, у переважній більшості, не здатні утримувати їх у належному стані.
Існує низка проблемних питань щодо протипаводкового захисту, які пов’язані з існуючими загрозами підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії річок Малий Сірет та Сірет. Така ситуація вимагає: проведення робіт з укріплення берегів, будівництво захисних споруд,  відновлення берегоукріплюючих дамб, проведення руслоочисних та русло регулюючих робіт в селах Черепківці та Петричанка (район водозабору), проведення протизсувних заходів, тощо.
Ключовими проблемними питаннями у сфері охорони праці є: неналежне ставлення роботодавців до питань безпеки, незадовільний стан функціонування на окремих підприємствах системи управління охороною праці, низький рівень спеціальної підготовки щодо охорони праці роботодавців та відповідальних посадових осіб.
Серед інших проблемних питань, що стримують розвиток району та потребують вирішення, слід відзначити:
  • недостатній  розвиток  інфраструктури  та  неналежний  матеріально-технічний стан значної кількості об’єктів, причиною чого є обмеженість фінансування;
- наявність в районі об’єктів незавершеного будівництва;
- обмеженість бюджетних ресурсів, що спрямовуються на фінансування закладів освіти,  охорони здоров’я,  культури,  фізкультури і спорту, що є причинами  недостатнього  рівня  надання  населенню  послуг  в тій чи іншій галузі; повільні темпи будівництва, добудови, реконструкції, проведення капітальних та поточних ремонтів; низький  рівень матеріально-технічного забезпечення та оновлення основних фондів того чи іншого об’єкта   тощо;
- недофінансування напрямків молодіжної та сімейної політики, заходів, спрямованих на роботу з дітьми, результатом чого є високий рівень дитячої безпритульності та бездоглядності,  поши­рення соціального сирітства дітей.
 
  1. Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку у 2018році
Основними завданнями розвитку району у 2018 році є економічне зростання, активізація інвестиційної діяльності із закладанням інноваційного фундаменту подальшого розвитку, що стане передумовою для розв’язання соціальних проблем та поступового підвищення добробуту населення.
Метою Програми є стабілізація та покращення показників усіх секторів економіки району, підвищення  її конкурентоспроможності, як основи  для збалансованого економічного розвитку, що повинно стати передумовою для вирішення проблемних питань, сприяти зростанню добробуту  і  підвищенню  якості  життя населення  за  рахунок  забезпечення  позитивних  структурних  зрушень  в економіці.
Підґрунтям для досягнення поставленої мети є реалізація наступних цілей:
  • забезпечення економічної стабільності, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва;
  • посилення інноваційної складової розвитку;
  • залучення інвестицій та активізація транскордонного співробітництва;
  • технологічне оновлення та підвищення конкурентоспроможності промисловості;
  • активне використання в господарській діяльності ресурсо- та енергозберігаючих технологій;
  • перехід до високоефективного ведення сільського господарства;
  • забезпечення всіх складових людського розвитку.
На основі аналізу результатів економічного і соціального розвитку за 2017 рік та  окреслених проблем, визначено пріоритети економічного і соціального розвитку, показники  та завдання щодо їх реалізації у 2018 році. 
 
2.1. Пріоритетні напрямки розвитку Глибоцького району на 2018 рік
 

№ п/п

Пріоритетні напрями розвитку

Шляхи їх досягнення

Очікувані результати

1.

Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери

1.1. Завершення реконструкції очисних споруд каналізації потужністю 800 м3/добу в смт. Глибока.

1.2. Проведення капітального ремонту водозабірної станції смт. Глибока, що знаходиться в с. Петричанка.

1.3. Продовження будівництва підвідних газопроводів до ГРП № 2 смт. Глибока, Кам’янка – Старий Вовчинець, Глибока – Петричанка − Сучевени (2 черга), до сіл Турятка, Поляна, Синівці, Глибока – Карапчів – Йорданешти, Глибока – Слобідка – Опришени, Слобідка − Черепківці − Новий Вовчинець, Сучевени – Купка – Корчівці, Опришени – Стерче – Тереблече, ГРП-2 − с. Валя Кузьмина;

1.4. Проведення поточного ремонту вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах району с. Молодія  - 3,2 км, с. Купка – 4,02 км., с. Стерче – 1,0 км, с. Привороки – 1,5 км, с. Тарашани – 1,5 км, с.Карапчів – 2,0 км, с. Тереблече – 3,4 км, с. Волока – 1,5 км, с. Грушівка – 0,5 км, смт Глибока – 0,3 км, с. Йорданешти – 2,0 км, с. Кам’янка – 4,4 км, с. Старий Вовчинець – 3 км, с. Турятка – 3 км, с. Сучевени – 0,85, с. Просіка – 0,5 км, с. Просикуряни – 1,0 км, с. Петричанка – 1,0 км, с. Луківці – 1 км., с.Кут – 1,0 км.

Покращення санітарно-екологічної ситуації в районі, зменшення рівня забруднення р. Сірет та досягнення санітарно-епідеміологічних показників, що відповідають встановленим нормам.

Забезпечення безперебійної роботи водозабірної станції та забезпечення мешканців селища питною водою.

Забезпечення мешканців краю газопостачанням.

 
 

2.

Гармонійний розвиток провідних  галузей економіки району

2.1. Будівництво овочесховища з газовим середовищем ємністю 1200 тонн для зберігання плодоовочевої продукції в с. Червона Діброва на базі фермерського господарства «Дубрава».

2.2. Будівництво зерносушильного комплексу на базі ПП «Купа Бюлд +» (с. Кам´янка).

2.3. Будівництво на обладнання цеху для виробництва кормів на базі ТзОВ «Генетік-Інвест», яке займається вирощуванням свиней.

2.4. Відкриття цеху по переробці молока на базі  кооперативу «Добрі ґазди» в с. Михайлівна.

2.5. Забезпечення позитивної динаміки зростання обсягів реалізованої товарної продукції (ТзОВ «Техно плюс», ДП «Чернівецький лісгосп», ПП «Аперо», ФГ «Еком’ясо НІК»).

2.6. Створення цеху з виробництва клеєного щита, встановлення паркетної лінії та двох сушильних камер на базі цеху ДП «Чернівецьке лісове господарство».

Збільшення обсягів виробництва і реалізації промислової та сільськогосподарської продукції.

3.

Розвиток туристичного потенціалу

3.1. Завершення реставрації Свято – Успенського Собору старообрядництва в с. Біла Криниця та створення відповідної інфраструктури по обслуговуванню туристів в с. Біла Криниця.

3.2. Облаштування пункту пропуску «Біла Криниця».

3.3. Завершення ремонтних робіт приміщення краєзнавчого музею в смт. Глибока, облаштування внутрішньої вбиральні та благоустрій прилеглої території музею.

3.4. Облаштування прилеглої території (ремонт огорожі, колодязя) музею-садиби ім. О.Кобилянської в с.Димка.

Створення привабливого туристичного іміджу району, покращення надання туристичних послуг та розбудова туристичної інфраструктури.

4.

Розвиток транскордонного співробітництва

4.1. Реалізація транскордонного проекту «Завершення реконструкції з надбудовою будівлі кінотеатру «Буковина» у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна» 2014 – 2020.

4.2. Реалізація транскордонних проектів:

- «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) та благоустрій прилеглої території інфекційного корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»;

- «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) дитячого корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»;

- «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) харчоблоку Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області».

Створення музею історії південної Буковини. Сприяння культурному просвітництву молоді.

Забезпечення належних умов перебування хворих в медичному закладі, надання якісних медичних послуг, зменшення рівня дитячої захворюваності

5.

Розвиток культури і духовності

5.1. Придбання радіосвітлової апаратури та комплекту крісел для глядацької зали сільського клубу у с.Луковиця

5.2.  Придбання комплекту крісел для будинку культури с. Волока та музичного обладнання

5.3.  Капітальний ремонт будинку культури в с. Димка

5.4 Капітальний ремонт будинку творчості та дозвілля в с. Старий Вовчинець

5.5. Капітальний ремонт внутрішніх приміщень будинку творчості та дозвілля с. Черепківці

5.6. Капітальний ремонт приміщення дитячої бібліотеки в смт Глибока

Надання якісних культурних послуг.

6.

Розвиток науки та освіти

6.1. Завершення будівництва ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Йорданешти.

6.2. Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Чагор.

6.3. Завершення будівництва дитячої дошкільної установи на 4 групи в с. Опришени.

6.4. Добудова приміщення дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Валя Кузьмина для 2 додаткових груп.

6.5. Реконструкція системи опалення для використання відновлювальних джерел енергії ЗОШ І-ІІІ ст. у с.Сучевени.

6.6. Реконструкція з добудовою корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дошкільного навчального закладу на 450 місць в с. Кам'янка Глибоцького району Чернівецької області

6.7. Реконструкція Привороцької ЗОШ з прибудовою по вул. Шкільна,17,с. Привороки Глибоцького району

6.8. Заміна покрівлі та утеплення горища НВК в с. Димка Глибоцького району

6.9. Придбання комп’ютерної техніки для потреб навчальних закладів освіти району.

Покращення умов надання освітньо-виховних послуг.

7.

Розвиток системи соціального захисту населення, охорони здоров’я, спорту

7.1. Будівництво лікарської амбулаторії  в с. Стерче.

7.2. Завершення будівництва фельдшерсько-акушерського пункту в с. Грушівка.

7.3. Придбання комп’ютерної техніки для потреб Глибоцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги та центральної районної комунальної лікарні.

Покращення умов надання якісних медичних послуг.

8.

Формування ефективної системи управління розвитку регіону.

8.1. Придбання комп’ютерної техніки для потреб Димківської, Турятської, Кам’янської, Йорданештської, Купської, Чагорської, Тарашанської сільських рад та громад району.

Покращення умов надання якісних послуг для жителів сіл Димка, Турятка, Йорданешти, Купка, Чагор, Тарашани.

 
3. Фінансові ресурси
3.1. Джерела фінансування та фінансування заходів
 
Фінансування  заходів  Програми  у  2018  році  здійснюватиметься  за рахунок різних джерел: бюджетних коштів, коштів Фонду регіонального розвитку, кредитних ресурсів, власних  коштів  господарюючих  суб’єктів,  грантів,  міжнародної  технічної допомоги,  доходів  від  надання  платних  послуг  бюджетними  установами, благодійної,  гуманітарної  спонсорської  допомоги  та  інших  джерел  не заборонених чинним законодавством. 
Збереження соціальної спрямованості бюджету, підтримання позитивної динаміки зростання реальних доходів населення, включаючи зростання реальної заробітної плати і пенсії у поєднанні з покращенням соціально-економічного розвитку регіонів, є основною характеристикою бюджетної політики 2018 року.
 Головні проблеми:
  • недостатня урегульованість дохідної частини бюджету;
  • втрати податкових надходжень через значну кількість збиткових підприємств;
  • невідповідність прогнозованих показників місцевих бюджетів, які доведені  Міністерством фінансів щодо деяких видів податків;
  • наявність податкового боргу з платежів до бюджетів усіх рівнів.
Основні завдання:
  • посилення соціальної функції місцевих бюджетів, зростання частки соціальних витрат, інвестицій в людський капітал  — освіту, охорону здоров’я, соціальні компенсації;
  • підвищення рівня сплати податків шляхом застосування нових підходів до кожного платника та підвищення вимогливості до тих, хто ухиляється від оподаткування;
  • забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ;
  • виконання взятих на себе розпорядниками бюджетних коштів зобов’язань здійснювати видатки в межах асигнувань, затверджених бюджетом;
  • проведення роботи щодо погашення простроченої кредиторської та дебіторської бюджетної заборгованості;
  • впровадження нових видів банківського обслуговування з метою збільшення кількості клієнтів;
  • внести зміни у формульний метод розподілу видатків для сільських та селищного бюджетів, додатково коригуючи ці видатки в залежності від штатної чисельності працівників (планової чи розрахункової) особливо по закладах культури.
     Очікуваний результат:
  • своєчасне та повне фінансування бюджетних видатків;
  • збалансованість показників місцевих бюджетів; 
  •  недопущення бюджетної заборгованості по захищених статтях видатків;
  • недопущення зменшення частки видатків бюджету соціального спрямування;
  • посилення відповідальності головних розпорядників бюджетних коштів за витрачання коштів, передбачених Законом України про державний бюджет на відповідний рік, рішеннями відповідних рад;
  • збільшення надходжень до місцевих бюджетів району;
  • зменшення податкового боргу до бюджетів усіх рівнів;
  • підвищення рівня довіри населення до банківської системи;
  • збільшення обсягів надання короткотермінових кредитів.
 
3.2. Фінансовий стан суб’єктів господарювання
Головні проблеми:
  • низький рівень фінансової дисципліни; 
  • значна кількість збиткових підприємств; 
  • неналежне виконання повноважень органами, уповноваженими управляти державним майном боржника;
  • недостатній  рівень  відповідальності  арбітражних  керуючих  за  збитки заподіяні їх непрофесійними діями боржнику чи кредиторам.
Основні завдання:
  • вжиття заходів щодо підвищення платіжної дисципліни господарюючих суб’єктів;
  • виявлення підприємств, які займаються потенційно прибутковими видами економічної  діяльності,  але  звітують  про  наявність  збитків  та  вжиття заходів щодо поліпшення результатів їх діяльності;
  • зменшення кількості збиткових підприємств;
  • формування і ведення Єдиної бази даних про підприємства щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство та їх кредиторів;
  • активізація роботи щодо прискорення завершення процедур банкрутства, шляхом оптимізації заходів з виявлення активів боржників, їх оцінки та реалізації;
  • координація дій всіх учасників процедури банкрутства для забезпечення сплати боргів із заробітної плати та податків до бюджетів.
 Очікуваний результат:
  • зниження заборгованості підприємств та покращення стану розрахунків;
  • фінансове оздоровлення та відновлення платоспроможності підприємств;
  • скорочення кількості збиткових підприємств.
 
4. Ринкові перетворення

4.1. Розвиток підприємництва та реалізація конкурентної політики

Головні проблеми:

  • відсутність дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки розвитку підприємницької діяльності;
  • недостатній рівень професійних знань і досвіду починаючих підприємців щодо ведення підприємницької діяльності в сучасних умовах;
  • недосконалість інституційної інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва;
  • недостатня кількість закладів побутового обслуговування населення в сільській місцевості.
Основні завдання:
  •  забезпечення реалізації державної регуляторної політики;
  • створення спеціалізованих установ мікрокредитування (кредитних спілок, товариств взаємного кредитування, інших небанківських кредитних установ);
  • залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі в тендерах на закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти державного та місцевих бюджетів;             
  • підтримка розвитку підприємництва на селі, в тому числі селянських (фермерських) господарств;
  • активізація виставково-ярмаркової діяльності суб’єктів малого і середнього підприємництва;
  • забезпечення  гласності  у  процесі  підготовки  проектів  регуляторних актів,  що  впливають  на  ринкове  середовище, права та інтереси  підприємців;
  • проведення засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва стосовно питань провадження регуляторної політики та покращення бізнес середовища в районі.
          Очікуваний результат:
  • зниження рівня безробіття в районі;
  • насичення ринку товарами і послугами місцевих виробників;
  • збільшення кількості суб’єктів малого і середнього підприємництва на 5%;
  • вихід місцевих товаровиробників на нові ринки збуту продукції власного виробництва.
  • збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого і середнього підприємництва;
  • недопущення  прийняття  економічно  недоцільних  та  неефективних  регуляторних актів. 
 
4.2. Розвиток ринкової інфраструктури
Головні проблеми:
  • нерозвиненість фінансово-кредитної  інфраструктури (інвестиційні фонди та компанії, кредитні, страхові й гарантійні установи, кредитні спілки, фонди громадських об'єднань).
  • нерозвиненість інформаційно-аналітичної  інфраструктури ( інформаційні, консультативні, юридичні фірми, бізнес-центри і бізнес-інкубатори, аудиторські організації)
  • нерозвиненість інфраструктури підтримки підприємництва в районі.
Основні завдання:
  • сприяння та створення належних умов щодо розвитку ринкової інфраструктури підтримки підприємств малого і середнього бізнесу;
  • забезпечення розвитку сучасної телекомунікаційної інфраструктури.
  • створення  належних  умов  щодо  розвитку  елементів  ринкової інфраструктури.
Очікуваний результат:
  • розширення інфраструктури підтримки підприємництва малого та середнього бізнесу, забезпечення ефективного функціонування;
  • забезпечення  ефективного  функціонування  центру по наданню адміністративних послуг
  • стабільне функціонування інфраструктури аграрного ринку.
 
 
 5. Механізми регулювання
5.1. Інвестиційна діяльність
Головні проблеми:
  • неврегульованість  нормативно-правового  поля  у  сфері  залучення іноземного капіталу;
  • відсутність  економічних  стимулів  для  іноземних  інвесторів (оподаткування  технологічного  обладнання,  яке  ввозиться  іноземним  інвестором як внесок до статутного капіталу підприємства та відноситься до основних фондів);
  • відсутність механізму державного страхування іноземних інвестицій та неврегульованість  на  законодавчому  рівні  діяльності  приватних фінансових страхових компаній зі страхування іноземних інвестицій;
  • обмежені можливості доступу до фінансових ресурсів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках;
  • наявність ризиків дестабілізації на валютному ринку.
Основні завдання:
  • нарощення обсягів залучення інвестицій в економіку району, створення сприятливого інвестиційного клімату та іміджу району в Україні та за її межами;
  • забезпечення  інформаційної  й організаційної  підтримки вітчизняних та іноземних інвесторів;
  • поширення інформації щодо інвестиційного потенціалу та інвестиційної діяльності району через засоби масової інформації та мережу Інтернет;
  • постійне оновлення та розробка нових інвестиційних пропозицій, враховуючи пріоритетні напрямки розвитку району;
  • залучення інвестиційних ресурсів  для створення туристичної інфраструктури в с. Біла Криниця, облаштування пункту пропуску та будівництво готельного комплексу;
  • сприяння  підготовці  якісних  пропозицій  і  проектів,  створених  за міжнародними стандартами; 
  • сприяння  участі  місцевих  підприємств  та  організацій  у  міжнародних інвестиційних заходах як на державному так і на міжнародному рівнях;
  • підвищення  інвестиційної  привабливості  району  шляхом розробки та реалізації проектів транскордонного співробітництва;
  • проведення    інформаційно-роз’яснювальної  роботи  щодо  особливостей здійснення  державно-приватного  партнерства  та  можливості  його впровадження на території району;
  • забезпечення участі району в реалізації національних проектів;
  • залучення іноземних інвестицій у пріоритетні напрями розвитку району.
Очікуваний результат:
  • збільшення обсягів залучених іноземних та вітчизняних інвестиційних ресурсів;
  • підвищення інвестиційної привабливості району;
  •  збільшення кількості підприємств з іноземними інвестиціями;
  • нарощення інвестицій в туристичну сферу;
  • формування ефективної системи взаємодії органів влади, недержавних та громадських організацій з інвесторами.
 
5.2. Закупівля товарів, робіт, послуг для потреб району за державні кошти
Головні проблеми:
  •   неналежне дотримання розпорядниками всіх рівнів вимог законодавства щодо здійснення державних закупівель;
  • відсутність кадрового забезпечення системи ведення державних закупівель та брак достатньої професійної кваліфікації працівників, діяльність яких пов’язана із здійсненням державних закупівель;
Основні завдання:
  • постійне інформаційне забезпечення замовників, організаторів торгів щодо змін у законодавстві про державні закупівлі та надання їм методичної допомоги;
  • проведення моніторингу закупівель замовниками товарів, робіт і послуг та здійснення аналізу закупівельних цін з метою недопущення перевитрачання державних коштів;
  • забезпечення обліку державних закупівель шляхом ведення щоквартального звіту про проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти;
  • підвищення кваліфікації спеціалістів з питань організації та проведення  процедур  державних закупівель;
  • здійснення постійного контролю органами контрольно-ревізійної служби за дотриманням вимог законодавства у сфері державних закупівель.
Очікуваний результат:
  • забезпечення прозорості закупівельних процедур через вільний доступ до всієї інформації щодо державних закупівель, яка підлягає оприлюдненню;
  • досягнення оптимального і раціонального використання державних коштів;
  • підвищення професійної кваліфікації працівників, діяльність яких пов’язана із здійсненням державних закупівель;
  • зменшення економічних зловживань при здійсненні державних закупівель.
 
5.3.Реалізація районних програм
Головні проблеми:
  • недостатній  рівень  фінансового  забезпечення  програм у зв’язку з чим заходи, які передбачені програмами виконуються не в повному обсязі; 
Основні завдання:
  • оптимізація кількості діючих програм, уникнення дублювання в них заходів і завдань та укрупнення споріднених програм, відповідно до визначених пріоритетів;  
  • посилення  контролю  за  ефективністю  використання  коштів,  що виділяються з місцевих бюджетів на реалізацію програм.
Очікуваний результат:
  • ефективне використання бюджетних коштів;
  • прискорення розв’язання проблемних питань району соціального, економічного, екологічного характеру;
  • підвищення якісного рівня підготовки проектів програм.
 
6. Розвиток реального сектора економіки
6.1. Паливно-енергетичний комплекс
Головні проблеми:
  • низька якість електричної енергії;
  • значний знос основного обладнання: ліній електропередач та трансформаторних підстанцій;
  • низький темп впровадження енергозберігаючих технологій;
  • наявність боргів за спожиту електроенергію;
  • недостатнє фінансування проведення ремонтно-експлуатаційних робіт електромереж 0,4-10 кВт.
Основні завдання:
  • модернізація та реконструкція  електричних  мереж і трансформаторних підстанцій з впровадженням перспективного електроустаткування, автоматизованих систем керування виробництвом, систем релейного захисту та протиаварійної автоматики;
  • виконання заходів щодо зниження понаднормативних втрат електроенергії;
  • виявлення безоплатного споживання електроенергії та посилення претензійно-позовної роботи з боржниками.
Очікуваний результат:
  • забезпечення безперебійного енергопостачання району;
  • підвищення ефективності використання електричної енергії;
  • забезпечення  стовідсоткової оплати за спожиті енергоносії;
  • покращення технічного стану електромереж та трансформаторних підстанцій з урахуванням підготовки до безперебійної роботи в умовах повені,  гроз, підвищеної пожежонебезпеки.

6.2. Промисловість

Головні проблеми:
  • низький рівень реалізації промислової продукції на одну особу в порівнянні з іншими районами Чернівецької області;
  • високий ступінь фізичного та морального зносу основних фондів їх енерго- та ресурсоємність;
  • брак власних оборотних коштів для здійснення фінансово-господарської та інвестиційної діяльності підприємств;
  • висока конкуренція на ринках промислової продукції (ринок надання поліграфічних послуг, деревопереробки, виробництва продуктів харчування тощо), що часто є причиною зменшення замовлень і скорочення обсягів виробництва;
  • висока відсоткова ставка за користування банківським кредитом;
  •  недофінансування з державного бюджету промислових підприємств державної форми власності та відсутність спеціалізованих фондів підтримки промислових підприємств та державних програм підтримки інноваційного та інвестиційного розвитку промисловості;
  • на сьогоднішній день ключовою проблемою для підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність є коливання валютних курсів.
Основні завдання:
  • забезпечення позитивної динаміки виробництва та реалізації промислової продукції;
  • нарощення показників експорту;
  • створення нових робочих місць;
  • участь у виставках та ярмарках, що сприятиме популяризації продукції, розширенню ринків збуту та залучення інвестиційних ресурсів;
  • освоєння виробництва нових видів продукції, розширення асортименту тієї, яка вже виробляється та покращення її якісних характеристик;
Очікуваний результат:
  • забезпечення позитивної динаміки зростання обсягів реалізованої товарної продукції (ТзОВ «Техно плюс», ДП «Чернівецький лісгосп», ПП «Аперо», ФГ «Еком’ясо НІК»)
  • розширення асортименту продукції, покращення її характеристик, освоєння виробництва нових видів продукції, що сприятиме підвищенню її конкурентоздатності, збільшенню попиту на неї та розширенню ринків її збуту;
  • ведення чіткого обліку та контролю за відпуском деревини, попередження незаконних рубок.

6.3. Агропромисловий комплекс

Головні проблеми:
  • низькі закупівельні ціни на сільськогосподарські продукцію;
  • недостатній рівень залучення інвестиційних ресурсів в галузь тваринництва;
  • недостатність оновленого посівного матеріалу у приватному секторі;
  • низький рівень генетичного потенціалу та продуктивності сільськогосподарських тварин;
  • відсутність сховищ для зберігання плодоовочевої продукції та картоплі;
  • високі ціни на паливо-мастилні матеріали, міндобрива та хімічні засоби захисту   рослин;
  • недотримання сівозмін при вирощування сільгоспкультур підприємствами району;
 Основні завдання:
  • реконструкція приміщень колишнього тваринницького комплексу в с. Просіка, що в перспективі може використовуватись для вирощування індиків;
  • оптимізація  структур посівних площ сільськогосподарськими підприємствами району з метою дотримання сівозмін та підвищення родючості ґрунтів;
  • покращення роботи в напрямку сортооновлення сортів сільгоспкультур;
  • нарощування поголів’я худоби та птиці, підвищення їх продуктивності за рахунок залучення інвестиційних коштів для будівництва тваринницьких приміщень та вдосконалення організації та проведення селекційно-племінної роботи у тваринництві, ефективного ветеринарного обслуговування;
  • будівництво овочесховища з газовим середовищем ємністю 1200 тонн для зберігання плодоовочевої продукції в селі Червона Діброва на базі фермерського господарства «Дубрава».
  • будівництво зерносушильного комплексу на базі ПП «Купа Бюлд + » (с. Кам´янка);
  • будівництво на обладнання цеху для виробництва кормів на базі ТзОВ «Генетік-Інвест», яке займається вирощуванням свиней.
  • відкриття цеху по переробці молока на базі  кооперативу «Добрі ґазди» в с. Михайлівна.
  • збільшення орендної плати за використання земельних паїв орендарями;
Очікуваний результат:
  • зростання валової продукції сільського господарства у 2018 році, порівняно з 2017 роком;
  • підвищення продуктивності та збільшення чисельності худоби і птиці за рахунок роботи пунктів штучного осіменіння та підвищення генетичного потенціалу маточного поголів’я  в особистих селянських господарствах;
  • збільшення поголів’я великої рогатої худоби, свиней та овець в сільськогосподарських підприємствах та в приватному секторі;
  • створення належних умов для зберігання овочів та фруктів, що сприятиме продовженню терміну їх споживчої придатності, збільшення на ринку частки продукції місцевого виробництва;
 
6.4. Транспорт і зв’язок
Головні проблеми:
  • низький рівень інвестицій в модернізацію та розвиток інфраструктури транспорту та зв’язку;
  • малий обсяг коштів, який виділяється на ремонт автодоріг загального користування, невідповідність стану доріг технічним нормам;
  • недостатній рівень безпеки пасажирських перевезень;
  • недостатня кількість автобусних зупинок.
Основні завдання:
  • забезпечення належного розвитку дорожнього господарства комунальної та державної власності;
  • забезпечення контролю за виконанням перевізниками умов договору на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування шляхом проведення планових, позапланових рейдових перевірок;
  • влаштування та облаштування автобусних зупинок;
  • проведення капітального ремонту автодорожніх мостів с. Валя Кузьмина  та в с. Купка;
  • проведення капітального та поточного ремонту доріг в населених пунктах району;
  • забезпечення дотримання державної соціальної політики щодо пільгового перевезення громадян;
  • проведення поточних, капітальних ремонтів та оновлення телефонних мереж.
Очікуваний результат:
  • проведення капітального та поточного ремонту доріг в населених пунктах району;
  •  приведення в належний стан транспортного сполучення та підвищення рівня безпеки перевезення пасажирів та вантажів;
  • збільшення обсягів перевезень вантажів та пасажирів;
  • розширення телефонної мережі та покращення якості телефонного зв’язку;
  • збільшення ємності телефонних станцій та покращення швидкісного доступу до мережі “Інтернет”.
 
Завдання, які передбачено реалізувати впродовж 2018року по напрямку
 Проведення поточного ремонту вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах району:
с. Молодія  - 3,2 км, с. Купка – 4,02 км., с. Стерче – 1,0 км, с. Привороки – 1,5 км, с. Тарашани – 1,5 км, с.Карапчів – 2,0 км, с. Тереблече – 3,4 км, с. Волока – 1,5 км, с. Грушівка – 0,5 км, смт Глибока – 0,3 км, с. Йорданешти – 2,0 км, с. Кам’янка – 4,4 км, с. Старий Вовчинець – 3 км, с. Турятка – 3 км, с. Сучевени – 0,85, с. Просіка – 0,5 км, с. Просикуряни – 1,0 км, с. Петричанка – 1,0 км, с. Луківці – 1 км., с.Кут – 1,0 км.
 

6.5. Виробництво споживчих товарів та послуг

Головні проблеми:
  • низький платоспроможний попит населення;
  • наявність на ринку значної кількості товарів контрабандного та тіньового походження;
  • відсутність  цілісної  системи  законодавчого  регулювання  діяльності торговельної  галузі,  необхідність  її  гармонізації  з  міжнародними  та європейськими нормами і стандартами;  
  • нерівномірне розміщення торговельних об’єктів та об’єктів сфери побуту в сільській місцевості, що не дає змоги придбавати товари та отримувати побутові послуги першої необхідності за місцем проживання;
  • наявність стихійних ринків та торгівлі у невстановлених місцях;
  • недосконалість системи контролю за якістю і безпекою продукції та усіх видів робіт (послуг), яка б гарантувала споживачам придбання споживчих товарів належної якості;
  • низький рівень середньої заробітної плати штатного працівника у сфері торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку і діяльності готелів та ресторанів.
Основні завдання:
  • забезпечення стабільних умов розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів і побутових послуг;
  • розбудова торговельної інфраструктури здатної забезпечувати високий рівень торговельного обслуговування населення, створення сприятливого інвестиційного клімату у сфері внутрішньої торгівлі;
  • оновлення матеріально-технічної бази, переоснащення, запровадження нових форм обслуговування, ефективне використання сучасного торгово-технологічного обладнання, створення конкурентоспроможної торговельної мережі.
  •  сприяння розширенню мережі сучасних підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, залучення інвестицій у розвиток даної галузі;
  • здійснення заходів спрямованих на ліквідацію та запобігання виникненню стихійної торгівлі;
  •  запобігання надходженню на споживчий ринок незаконно ввезених (виготовлених), неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя і здоров’я людей товарів.;
Очікувані результати:
  • збільшення обсягів роздрібного товарообороту підприємств всіх форм власності;
  • нарощення  обсягів реалізації послуг;
  • збільшення кількості об’єктів роздрібної торгівлі та закладів ресторанного господарства;
  • підвищення ефективності державного захисту прав споживачів, посилення контролю за якістю і безпекою продукції та усіх видів робіт (послуг);
  • рентабельна  робота  підприємств  торгівлі;
  • забезпечення населення району товарами високої якості та послугами, що відповідають встановленим стандартам і нормам.
 

7. Зовнішньоекономічна  діяльність, транскордонне співробітництво

7.1. Зовнішньоекономічна діяльність

Головні проблеми:
  • недосконале нормативно-правове забезпечення зовнішньоекономічної діяльності;
  • недостатній рівень доступу продукції місцевих товаровиробників до зовнішніх ринків, низька товарна і географічна диверсифікація експорту;
  • значні коливання валютних курсів.
Основні завдання:
  • сприяння підвищенню конкурентоспроможності та якості продукції, що виробляється підприємствами району;
  •  всебічна підтримка та сприяння підприємствам та організаціям району у налагодженні співробітництва з іншими країнами світу шляхом надання консультативної та методичної допомоги з питань написання проектів, здійснення зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, пошуку нових ділових партнерів, підготовки зовнішньоекономічних договорів (контрактів), видачі документів дозвільного характеру тощо.
  •  нарощування експортного потенціалу суб’єктами господарювання, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність, в тому числі промисловими підприємствами ТзОВ «Техно плюс», ПП «Аперо», ДП «Чернівецький лісгосп», ПП «Труд»;
  • залучення підприємств, організацій та установ району до участі у міжнародних виставках, ярмарках та форумах.
 Очікуваний результат:
  • розробка та реалізація інвестиційних проектів, які сприятимуть вирішенню проблемних питань економічного та соціального характеру району;
  • нарощення обсягів експорту промислової продукції підприємствами основного кола та досягти темпу приросту на рівні 102,0 % (порівняно з 2017 роком);
  • розширення зовнішньоторговельних зв’язків та підписання договорів з іноземними партнерами на предмет поставки продукції.

7.2. Транскордонне співробітництво
Головні проблеми:
  • відсутність системного і перспективного підходу до організації транскордонної співпраці, в тому числі відсутність кваліфікованих кадрів, що володіють основами знань з практичного менеджменту, здатних самостійно готувати транскордонні проекти;
  • низький рівень залучення до транскордонного співробітництва недержавних установ та громадських організацій;
  • повільні темпи здійснення розбудови прикордонної інфраструктури, яка на даний час не відповідає європейським стандартам.
Основні завдання:
  • сприяння модернізації та розвитку існуючої транскордонної транспортної мережі для збільшення її пропускної спроможності;
  • сприяння розвитку транскордонної співпраці між органами місцевого самоврядування, педагогічними колективами, закладами культури та громадськими організаціями Глибоцького району та повітами Румунії;
  • проводити системну роботу з формування міжнародного іміджу району шляхом  проведення зустрічей та переговорів керівників місцевих органів влади, під­при­ємств і організацій з представниками ділових кіл країн Румунії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Польщі та ін.;
  • реалізація транскордонних проектів: «Завершення реконструкції з надбудовою будівлі кінотеатру «Буковина» у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна» 2014 – 2020; «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) та благоустрій прилеглої території інфекційного корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»; «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) дитячого корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»; «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) харчоблоку Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області».
  •  проводити роботу по пошуку партнерів, підготовці матеріалів для написання концептуальних нот.
            Очікувані результати:
  • розвиток транскордонного співробітництва, збільшення обсягу залучених в економіку та соціальну сферу району фінансових ресурсів;
  • збільшення обсягу залучених в економіку та соціальну сферу району фінансових ресурсів Європейського Союзу;
  • активізація участі органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій тощо у процесі реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
  • створення музею історії південної Буковини. Сприяння культурному просвітництву молоді;
  • забезпечення належних умов перебування хворих в медичному закладі, надання якісних медичних послуг, зменшення рівня дитячої захворюваності.
 
8. Соціальна сфера

8.1. Зайнятість населення та ринок праці

Головні проблеми:
  • значні масштаби тіньової зайнятості та оплати праці, нелегальної трудової міграції;
  • обмежені можливості працездатних сільських громадян отримати роботу в сільському господарстві;
  • недостатня мотивація до праці, значне відставання ціни робочої сили від її вартості;
  • дефіцит  кваліфікованої  робочої  сили  в  умовах  зростаючих  вимог  до професійного рівня працівників;
  • недосконалість  механізмів  державної  підтримки  підприємницької ініціативи  громадян  та  створення  сприятливого  підприємницького середовища;
  • недостатні обсяги створення нових робочих місць у галузях  економіки;
  • значне перевиробництво спеціалістів з окремих  професій (спеціальностей), що є наслідком дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією;
  • недосконалість  механізмів  державної  підтримки  підприємницької ініціативи  громадян  та  створення  сприятливого  підприємницького середовища.
 Основні завдання:
  • реалізація соціальних ініціатив, які вимагають впровадження нових інструментів та механізмів стимулювання зайнятості населення, особливо  вразливих категорій громадян;
  • працевлаштування за направленням служби зайнятості на новостворені робочі  місця незайнятих  громадян,  які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці    з виплатою компенсації роботодавцям ЄСВ  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • забезпечення  подальшого  зростання   обсягів   охоплення  активними заходами  політики зайнятості  безробітних та незайнятих  громадян (працевлаштування; залучення до участі в оплачуваних громадських та інших   роботах   тимчасового   характеру;   організація   професійного навчання, перенавчання, стажування та індивідуального навчання з перспективою майбутнього працевлаштування) з метою пом'якшення соціальних наслідків масового та довготривалого безробіття;
  • при наданні послуг роботодавцям забезпечення  індивідуального підходу   до кожного роботодавця, до його потреб, детального опрацювання замовлення послуг роботодавцям на 2018 рік та максимального задоволення потреб через заповнення  вакантних робочих місць;
  • реалізація  права громадян на підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями, тобто підтвердження своєї кваліфікації за певною професією, набутої в процесі життєвого досвіду.
Очікуваний результат:
  • створення в усіх сферах економічної діяльності  нових робочих місць;
  • збільшення чисельності працівників зайнятих економічною діяльністю;
  • надання одноразової допомоги для започаткування власної справи.
 
8.2. Грошові доходи населення та заробітна плата
Головні проблеми:
  • ймовірність зниження рівня заробітної плати на окремих підприємствах у зв’язку з скороченим режимом роботи;
  • значна  диференціація  в  оплаті  праці  за  видами  економічної  діяльності;
  • наявність нелегальних заробітків, виплата зарплати «в конвертах»;
  • порушення  міжпосадових  (міжкваліфікаційних)  співвідношень  в  оплаті праці, особливо на приватних підприємствах.
Основні завдання:
  • реалізація  заходів  щодо  забезпечення  захисту  прав  працівників  на своєчасне та в повному обсязі отримання заробітної плати; 
  • активізація контролю за дотриманням законодавства про працю та оплату праці,  зокрема,  щодо  стану  виплати  заробітної  плати,  її  компенсації  та індексації, оплати простою, дотримання гарантій в оплаті  праці,  міжпосадових  (міжкваліфікаційних)  співвідношень  та дотримання прав працівників під час скорочення працюючих; 
  • удосконалення  колективно-договірного  регулювання  соціально-трудових  відносин,  питань  оплати  праці,  посилення  контролю  за  дотриманням роботодавцями умов колективних договорів;
  • надання  освітньо-правової  допомоги  громадянам  у  питаннях  трудового законодавства;
  •  упровадження подальших заходів із легалізації трудових відносин, у тому числі в сфері малого бізнесу, та виплати заробітної плати.
 Очікуваний результат:
  • зростання рівня середньомісячної заробітної плати;
  • зростання реальних доходів населення;
  • забезпечення своєчасного та в повному обсязі отримання заробітної плати; 
  • легалізації трудових відносин, у тому числі в сфері малого бізнесу, та виплати заробітної плати.
 
8.3. Соціальне забезпечення
Головні проблеми:   
  • недостатній обсяг фінансування установ, що забезпечують надання послуг соціального  захисту  населення; 
  • постійне  скорочення  чисельності  активного  населення,  що  працює,  і зростання чисельності населення, яке потребує соціального захисту;
  • недостатність коштів у місцевих бюджетах для забезпечення створення сприятливих  умов  життєдіяльності  осіб  з  обмеженими  фізичними можливостями.
Основні завдання:
  • реалізація  заходів щодо реформування системи соціальної підтримки та надання соціальних пільг;
  • залучення осіб з обмеженими фізичними та розумовими можливостями до групових  і  масових  інформаційних  заходів,  що  проводяться  центрами зайнятості, семінарських занять та тренінгів для їх адаптації до умов ринку праці, навчання ефективному пошуку роботи;
  •   підтримка  місцевих  ініціатив  реформування  системи  соціальних  послуг  з метою переходу їх на економічну основу;
  •   залучення  благодійної  допомоги  для  вирішення  проблем  найбільш незахищених верств населення;
  • удосконалення  механізму  надання  реабілітаційних  послуг,  зокрема соціальних, психологічних, з професійної реабілітації, медичного супроводу тощо;
  • забезпечення  належного  рівня  соціальної  підтримки  сімей  з  дітьми  та малозабезпечених сімей;
  • подальше вдосконалення електронного обміну інформацією між районними управліннями праці та соціального захисту населення і надавачами послуг для проведення розрахунків за надані пільги;
  •   посилення  контролю  за  своєчасністю  нарахування  та  виплати  усіх  видів допомог.
Очікуваний результат: 
  • підвищення рівня соціального захисту населення;
  • покращення соціально-побутового обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • спрощення процедури та скорочення термінів оформлення документів для отримання соціальних допомог;
  • підвищення  рівня  поінформованості  населення  щодо  можливості отримання державних соціальних допомог.
 

8.4. Житлово-комунальне господарство

Головні проблеми:
  • недостатній  рівень  фінансування  заходів  Загальнодержавних  та регіональних програм у сфері житлово-комунального господарства;
  • відсутність фінансування з державного бюджету на завершення будівництва очисних споруд каналізації 800 м.куб./добу (з виділенням 1-ї черги 400 м.куб./добу);
  • незадовільний стан каналізаційних очисних споруд в смт. Глибока, водозабірної станції в селі Петричанка;
  • необхідність оновлення та модернізації існуючого обладнання та устаткування із впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій;
  • проведення робіт з освітлення вулиць сіл та об’єднаних територіальних громад.
Основні завдання:
  • при формуванні бюджету селищної ради на 2018 рік передбачити видатки для покриття різниці в тарифах на водопостатання та водовідведення як за минулі роки так і в поточному році;
  • провести комісійне обстеження цеху по сортуванню ТПВ в смт. Глибока, визначити необхідні матеріальні та фінансові ресурси необхідні для його добудови та введення в експлуатація;
  • будівництво І-ї черги каналізаційно-очисних споруд потужністю 400м.куб/добу смт. Глибока;
  • розпочати ремонтні роботи згідно робочого проекту на водозабірній станції в с. Петричанка;
  • проводити роботи з поетапної заміни зношених каналізаційних та водопровідних мереж в смт. Глибока та прокладання нових;
  • приведення в належний стан дорожнього покриття об’єднаної територіальної громади, проведення капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг;
  • придбання автомобільної та тракторної технік, а також засобів малої механізації для виробничих потреб (піскорозкидувач).
Очікуваний результат:
  • підвищення якості наданих  житлово-комунальних послуг;
  • забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;
  • покращення санітарно - екологічної ситуації в районі, зменшення рівня забруднення р. Сірет та досягнення санітарно – епідеміологічних показників, що відповідають встановленим нормам;
  • забезпечення мешканців смт. Глибока якісною водою та налагодження безперебійного її постачання.
  • покращення стану розрахунків за надані житлово-комунальні послуги, скорочення простроченої заборгованості;
  • забезпечення стабільної та безперебійної роботи водопровідних та каналізаційних мереж, зменшення ризиків аварійних поривів селищних мереж водопостачання та водовідведення, розширення кількості користувачів послуг ВУЖКГ.

8.5. Будівництво та газифікація

Головні проблеми:
  • наявність в районі об’єктів незавершеного будівництва, в тому числі соціальної сфери;
  • наявність об’єктів соціально-культурної сфери, які експлуатуються тривалий період і на даний час потребують проведення капітального ремонту та реконструкції;
  • подорожчання вартості будівельних матеріалів;
  • не газифіковані частина селища Глибока та переважна більшість сіл району;
  • обмеженість бюджетних асигнувань усіх рівнів на нове будівництво;
  • недостатність фінансово-кредитних механізмів залучення коштів населення, господарюючих суб’єктів та довготермінових банківських кредитів у будівництво.
Основні завдання:
  • будівництво об’єктів соціальної сфери, скорочення кількості об’єктів незавершеного будівництва;
  • реалізація комплексних  програм  житлового  будівництва «Власний дім», забезпечення молоді житлом, програми доступного житла та  здешевлення  вартості  іпотечних  кредитів  для  забезпечення  житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
  • забезпечення проведення капітального ремонту та реконструкції об’єктів соціальної сфери, житлово-комунального господарства, доріг та мостів, які фінансуються за рахунок усіх джерел фінансування; будівництво газопроводів:
Будівництво газопроводів:
- будівництво підвідного газопроводу до ГРП № 2 смт. Глибока;
- будівництво підвідного газопроводу  Кам’янка – Старий Вовчинець;
- будівництво газопроводу  Глибока – Петричанка - Сучевени (2 черга);
- будівництво підвідного газопроводу  до сіл Турятка, Поляна, Синівці;
- будівництво підвідного газопроводу  Глибока – Карапчів – Йорданешти;
- будівництво підвідного газопроводу  - ГРП-2  смт. Глибока до с. Валя-Кузьмин;
- будівництво підвідного газопроводу  Глибока – Слобідка - Опришени;
- будівництво підвідного газопроводу Слобідка - Черепківці - Новий Вовчинець;
- будівництво підвідного газопроводу  Сучевени – Купка - Корчівці;
- будівництво підвідного газопроводу  Опришени – Стерче - Тереблече;
  • реалізації проектів, які передбачені Планом заходів з реалізації у 2018-2020 роках стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року
Очікуваний результат:
  • збільшення обсягів введення в експлуатацію житла за рахунок усіх джерел фінансування, в тому числі за рахунок реконструкції та капітального ремонту наявного житлового фонду;
  • покращення умов проживання мешканців району;
  • покращення існуючих та введення в експлуатацію нових об’єктів соціальної інфраструктури, створення належних умов для навчально-виховного процесу, покращення надання медичних послуг;
  • газифікація району сприятиме економії паливно-енергетичних ресурсів та коштів.
 
9. Гуманітарна сфера

9.1 Охорона здоров’я

Головні проблеми:
  • недостатнє фінансування галузі;
  • низький рівень забезпечення закладів охорони здоров’я сучасним медичним обладнанням та інвентарем;
  • низький рівень оновлення автомобільного парку медичних установ, сільських лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини;
  •  недостатній рівень забезпечення медикаментами пільгових категорій населення та невідповідність нормам харчування хворих;
  • наявність об’єктів незавершеного будівництва;
  • неналежний стан більшості споруд та приміщень медичних закладів району;
  • відсутність фінансування для запровадження телемедичних технологій, що передбачає доступ до телемедичної установки
Основні завдання:
  • Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) дитячого корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області
  • Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) та благоустрій прилеглої території інфекційного корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області
  • завершення будівництва Стерчанської ЛА;
  • завершення будівництва фельдшерсько-акушерського пункту в с. Грушівка;
  • вирішення питання про відкриття лікарської амбулаторії в с. Привороки;
  • вирішення питання щодо проведення ремонту або зміни місця розташування ФАП в с. Просіка;
  • забезпеченням спеціалізованим медичним автотранспортом ЛА в селах: Чагор, Турятка, Луківці;
  • провести модернізацію в ЛА та ФАПів сіл: Димка, Опришени, Йорданешти, Сучевени;
  • профілактика захворюваності, запобігання поширенню інфекційних хвороб;
  • оновлення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних установ;
  • проведення енергозберігаючих заходів;
  •  оснащення лікувальних установ новою апаратурою, придбання сучасного діагностичного обладнання, електрокардіографів, тонометрів, стоматологічних установок та ін. (згідно табеля оснащення);
  •  забезпечення пріоритетного розвитку охорони материнства та дитинства, зниження малюкової смертності;
  •  збільшення обсягів видатків на забезпечення лікувально-профілактичних закладів первинної медико-санітарної допомоги медикаментами та технічними засобами за рахунок бюджетних коштів і централізованих надходжень;
  • придбання сучасного медичного обладнання та забезпечення комп’ютерною технікою;
Очікувані результати:
  • покращення стану здоров’я населення району, зниження рівня захворюваності і смертності;
  • зростання відсотку попередження захворювань на ранніх стадіях та надання сучасної медичної допомоги;
  • підвищення якості та доступності медико-соціальної допомоги;
  • покращення матеріально-технічної бази закладів;
  • забезпечення  належних побутових та санітарно-гігієнічних умов перебування хворих;
  • можливість  надання  вчасної  невідкладної медичної допомоги  населенню;
  • створення належних умов для забезпечення якісного медичного обслуговування населення.
 

9.2. Освіта

Головні проблеми:
  • недостатнє бюджетне фінансування для зміцнення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти;
  • недостатній рівень інформатизації та комп’ютеризації освітніх закладів;
  • застаріле чи взагалі відсутнє матеріально-технічне забезпечення для проведення практичних занять з навчальних предметів, для проведення занять у гуртках (географічні майданчики, лабораторії, майстерні, дослідні ділянки, та ін.);
  • наявність в районі освітніх закладів, які потребують капітального ремонту, реконструкції та модернізації;
  • відсутність дошкільних навчальних закладів у населених пунктах: Горбівці, Просикуряни, Кут Баїнськ, Привороки, Опришени.
Основні завдання, які заплановано реалізувати протягом 2018 року:
  • проведення робіт по утепленню стін та горищ в освітніх закладах району;
  • будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Чагор;
  • завершення будівництво дитячої дошкільної установи на 4 групи в с. Опришени;
  • заміна покрівлі та утеплення горища НВК в с. Димка;
  • реконструкція Привороцької ЗОШ з прибудовою додаткового корпусу по вул. Шкільна,17;
  • добудова приміщення дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Валя Кузьмин для 2х додаткових груп;
  • реконструкція системи опалення для використання відновлювальних джерел енергії ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сучевени;

·реконструкція з добудовою корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дошкільного навчального закладу на 450 місць в с. Кам'янка;

  • ремонт фасаду, заміна вікон та облаштування території Луковицької ЗОШ І-ІІІ ступенів;
  • облаштування водовідводу та провести ремонт фасаду Кутбаїнської ЗОШ І-ІІІ ст.;

·реконструкція Привороцької ЗОШ з прибудовою по вул. Шкільна,17,с. Привороки Глибоцького району;

  • придбання комп’ютерної техніки для потреб навчальних закладів освіти району.

·оздоровлених дітей в стаціонарних та пришкільних таборах;

·придбання нової комп’ютерної техніки для ЗНЗ району.

Очікуваний результат:
  • покращення матеріально-технічної та навчальної бази закладів освіти, створення належних умов для підвищення якості навчання учнів та роботи працівників освіти;
  • збільшення показників охоплення дітей дошкільною освітою;

·збільшення кількості оздоровлених дітей в стаціонарних та пришкільних таборах; 

·збільшення частки використання інформаційно-комунікаційних технологій в системі освіти;

  • покращення якості роботи котелень, дотримання екологічного законодавства, покращення температурного режиму, санітарного стану та створення належних умов для навчання учнів та роботи педагогічних працівників;
  • підвищення якісного рівня проведення навчально - виховного процесу;

·зменшення витрат на  оплату  енергоносіїв;

  • покращення матеріально технічної бази.
 

9.3. Культура

Головні проблеми:
  • недостатній рівень фінансування сільських закладів культури, в тому числі на проведення їх ремонту, відновлення роботи котелень тощо;
    • недостатній рівень запровадження та використання в закладах культури (бібліотеки) нових інформаційних технологій;
  • низький відсоток матеріально-технічного забезпечення закладів культури, а саме: придбання меблів для музеїв, придбання транспорту, сценічного одягу, костюмів, літератури, музичних інструментів для творчих колективів народного аматорського театру та клубних закладів району, інструментарію для мистецьких шкіл;
  • відсутність державних стандартів у сфері культурних послуг і визначення фінансових нормативів на забезпечення гарантованих соціально-культурних послуг;
  • недостатній рівень забезпечення кіномережі району матеріально-технічною базою;
  • незадовільний стан приміщень закладів культур  району.
Основні завдання:
  • капітальний ремонт приміщень дитячої бібліотеки в смт. Глибока;
  • капітальний ремонт приміщень районного краєзнавчого музею в смт. Глибока;
  • капітальний ремонт будинку культури с. Димка;
  • капітальний ремонт внутрішніх приміщень будинку творчості та дозвілля в с. Черепківці;
  • капітальний ремонт будинку творчості та дозвілля с. Старий Вовчинець;
  • капітальний ремонт будинку культури в с. Карапчів;
  • капітальний ремонт даху РК БТД (районний комунальний будинок творчості та дозвілля) в смт Глибока Глибоцького району та реконструкція горища під мансардне приміщення для відкриття нового танцювального залу;
  • придбання радіоосвітлювальної апаратури та комплексу крісел для глядацької зали сільського клубу с. Луковиця
  • придбання музичної апаратури та комплексу крісел для будинку культури с. Волока;
  • проведення опалення із встановлення опалення в приміщенні будинку культури та сільської бібліотеки;
    • забезпечення поетапного проведення капітальних та поточних ремонтів клубних та бібліотечних установ району;
    • облаштування внутрішніх вбиралень в районній бібліотеці та в районному краєзнавчому музеї;
    • покращення матеріальної бази клубних установ: оновлення звукопідсилювальної апаратури, інструментарію, технічних засобів, придбання сценічного одягу, костюмів для хору працівників культури району, літератури, музичних інструментів, поновлення фондів музеїв новими експонатами, збереження та реставрація наявних експонатів;
    • збереження та розвиток мережі закладів культури, проведення моніторингу ефективності їх діяльності;
    • підтримка професійної та аматорської мистецької творчості, покращення театрально-концертної діяльності в сільській місцевості;
  • сприяння розвитку мережі філій та класів дитячих мистецьких шкіл з метою створення рівних соціальних умов у здобутті початкової мистецької освіти між дітьми, що проживають у містах та сільській місцевості.
  • проведення новорічно-різдвяних свят та культурно-мистецьких заходів за участю місцевих колективів та колективів Молдови, Румунії, Польщі та ін.
Очікуваний результат:
  • створення привабливого туристичного іміджу району, покращення надання туристичних послуг та розбудова туристичної інфраструктури;
    • повноцінне функціонування діючої мережі закладів культури;
    • підвищення рівня культурно - дозвіллєвого обслуговування громадян, забезпечення їх доступу до культурних надбань, розширення надання культурно - дозвіллєвих послуг населенню;
    • відродження та збереження традиційної української культури та культури національних меншин;
    • збільшення обсягу та якості надання послуг.
 
9.4. Діти, сім’я та молодь
Головні проблеми:
Причини, які призводять до виникнення такого явища, як дитяча безпритульність і бездоглядність, поши­рення соціального сирітства дітей, порушення прав дитини. Зокрема, до основних причин, що зумовлюють дитячу безпритульність і бездогляд­ність, слід віднести такі:
  • неспроможність батьків утримувати дітей, відсутність у них житла;
  • жорстокі форми виховання дітей в сім’ях;
  • психологічна криза стосунків батьків та дітей;
  • неспроможність або небажання сім’ї виконувати виховні функції;
  • перебування дітей під опікою матеріально неспроможних родичів (ба­бусь, дідусів);
  • експлуатація батьками праці дітей, що призводить до послаблення будь-якої моти­вації до продовження навчання;
  • нездатність державної інтернатної системи забезпечити соціалізацію ви­хованців з урахуванням їх потреб та умов розвитку суспільства;
  • низький рівень співпраці сільських рад зі службою у справах дітей;
  • недостатнє матеріальне забезпечення для здійснення виїздів у сім’ї опікунів/піклувальників, проблемні сім’ї, по заявах і повідомленнях громадян та інше з метою захисту прав та інтересів дітей згідно чинного законодавства.
Основні завдання
  • розроблення та запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції, та забезпечення за­хисту прав дітей, які вихо­вуються в таких сім’ях;
  • застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебу­вають у складних життєвих обставинах;
  • ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбав­лених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
  • запровадження ефективних форм і методів роботи з дітьми, які перебу­вають у закладах соціального захисту;
Очікуваний результат
  • Зменшення кількості безпритульних і бездоглядних ді­тей;
  • Запобіганні сирітству, створення умов для всебічного розвитку та ви­ховання дітей, збільшення кількості дітей, охоплених сімейними формами виховання (ДБСТ, ПС, у сім’ях опікунів);
  • Зменшення кількості дітей шкільного віку, які своєчасно не приступили до навчання;
  • Зниження рівня дитячої злочинності;
  • Збільшення кількості дітей, яким буде надано соціальні послуги, пройдуть соціальну реабілітацію, отримають інші види соціально-психологічної допомоги;
  • Збільшення кількості сімей, які бажають усиновити дитину, взяти у сім’ю під опіку, утворити ДБСТ, ПС.
 
9.5. Фізична культура і спорт
 Головні проблеми:
  • обмеженість обсягів фінансування сфери фізичної культури і спорту, що перешкоджає проведенню районних та участь в обласних змаганнях з більшості видів спорту;
  • в районі немає жодного басейну;
  • недостатня кількість спортивних споруд, особливо в сільській місцевості, що відповідають сучасним вимогам та стандартам;
  • майже всі спортивні об’єкти району потребують капітального ремонту та реконструкції;
  • низький відсоток населення, яке веде здоровий спосіб життя;
  • незадовільний стан здоров’я більшості вікових груп населення, особливо дітей шкільного віку.
Основні завдання:
  • збереження та подальший розвиток мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
  • створення належних умов для поступового задоволення потреб населення у підвищенні рівня здоров’я та фізичного розвитку за допомогою засобів фізичної культури і спорту;
  • залучення до занять фізичною культурою і спортом (на пільгових умовах) дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей;
  • збільшити обсяги фінансування на придбання спортивної форми та інвентарю;
  •  проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах району, за місцем проживання і у місцях масового відпочинку громадян;
  •  підвищення рівня нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового та інформаційного забезпечення;
  • запровадити доступні, якісні та різноманітні форми оздоровчих, рекреаційних, реабілітаційних та спортивних послуг для різних груп населення;
  • ремонт Кам`янської ДЮСШ, Волоцької ДЮСШ;
  • провести капітальний ремонт стадіону в селі Біла Криниця;
  • проведення масових фізкультурно-спортивних заходів;
  • посилити медичний контроль за станом здоров’я учнів, особливо тих, які займаються в спортивних секціях, спортивних клубах та ДЮСШ;
Очікуваний результат:
  • збільшення частки молоді та населення загалом, залученого до фізкультурно-оздоровчих занять;
  • впровадження принципів здорового способу життя серед дітей та дорослого населення району;
  • проведення на належному рівні районних та забезпечення участі спортсменів району в обласних змаганнях.

9.6. Туристично-рекреаційна сфера

Головні проблеми:
  • недостатній рівень розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури;
  • нерозвиненість  сільського зеленого туризму;
  • відсутність фінансування реставраційних робіт історичних та природних пам’яток;
  • недостатній рівень залучення зовнішніх інвестицій, а також державних і недержавних коштів у розвиток туризму;
  • неналежний рівень облаштування туристичних маршрутів (брак обладнаних місць відпочинку).
Основні завдання:
  • завершення реставрації Свято – Успенського Собору старообрядництва в с. Біла Криниця та створення відповідної інфраструктури по обслуговуванню туристів в с. Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету);
  • завершення ремонтних робіт приміщення краєзнавчого музею в смт. Глибока,  облаштування внутрішньої вбиральні та благоустрій прилеглої території музею;
  • облаштування прилеглої території (ремонт огорожі, колодязя) музею-садиби ім. О.Кобилянської в с.Димка (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з обласного бюджету);
  • встановлення сигналізації та облаштування прилеглої території  музейного комплексу старообрядництва в с.Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету);
  • підвищення іміджу Глибоцького району на обласному, всеукраїнському та міжнародному туристичних ринках, шляхом представлення туристичного потенціалу на виставково-ярмаркових заходах, а саме: участь в Буковинському туристичному ярмарку, Петрівському ярмарку,  а також закордоном в містах: Пятра-Нямц, Сучава (Румунія), Орхей (Республіка Молдова), а також в Польщі;
  • видання якісної рекламної продукції щодо туристичного потенціалу району: рекламні проспекти туристич­них маршрутів, рекламні буклети за профілем відвідування (релігійні об’єкти, музеї, рибальство, мисливство тощо);
  • сприяння розвитку внутрішнього, у тому числі сільського зеленого туризму, шляхом проведення семінарів-навчань в кожному населеному пункту району, надання консультативної допомоги тощо;
  • участь у міжобласному фестивалі «Маланок» в м. Чернівці та проведення щорічного фестивалю «Маланка» в районі;
  • підтримка розвитку культурно-етнічного, релігійного, сільського, екологічного, екстремального та спортивного, багатопрофільного літнього і зимового спортивного туризму;

Очікуваний результат:

·забезпечення сталого розвитку туристичної галузі та підвищення її частки в основних показниках економічного і соціального розвитку району;

·збільшення частки доходів від туристичної галузі в районному бюджеті;

·зростання внутрішнього туризму, підвищення туристичного іміджу Глибоцького району;

  • відродження традицій та обрядів, розвиток культурно-етнічного туризму;
  • нарощення інвестицій в розвиток туристичної інфраструктури;
  • збільшення обсягу надання туристичних послуг;
  • введення в експлуатацію нових туристичних комплексів.

10. Природокористування та безпека життєдіяльності людини

10.1. Розвиток мінерально-сировинної бази

Головні проблеми:
  • недостатній рівень використання ефективних технологій видобутку та переробки мінеральної сировини;
  • наявність фактів користування надрами без відповідних дозвільних документів (ліцензій, проектів розробки родовищ, земельних та гірничих відводів, визначених запасів корисних копалин),
  • відсутність експертної оцінки природно-лікувальних ресурсів території.
Основні завдання:
  • забезпечення санкціонованої діяльності підприємств - надрокористувачів у відповідності до виданих дозвільних документів та вимог природоохоронного законодавства;
  • обґрунтоване використання надр у відповідності до встановлених норм природокористування;
  • попередження виникнення небезпечних ситуацій геолого-екологічного характеру;
  • забезпечення екологічно безпечних умов господарської діяльності;
  • створення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх забруднення та недопущення засмічення водоохоронних зон, проведення очистки стічних вод;
  • запобігання шкідливої дії води, ліквідації її наслідків, впровадження протипаводкових заходів в районі;
  • забезпечення контролю за законністю експлуатації мінеральних родовищ, контроль за якістю питної води, що реалізується на території району.

Очікуваний результат:

  • ефективне використання мінерально-сировинної бази району;
  • відкриття нових родовищ корисних копалин, пошук і розвідка мінеральної сировини, альтернативної до дефіцитних видів корисних копалин (як приклад: видобування піску та вапняку замість вибору з русел річок гравійно-піщаної суміші);
  • забезпечення сприятливих умов щодо використання незадіяних промислових потужностей із залученням у видобувну галузь трудових ресурсів.
  • недопущення випадків незаконного видобування корисних копалин.
 
10.2. Охорона навколишнього природного середовища
Головні проблеми:
  • забруднення водних об’єктів стічними водами та порушення режиму водоохоронних зон і прибережних смуг;
  • наявність сміттєзвалищ, які експлуатуються без дотримання відповідних норм, не виконуються заходи щодо належного їх улаштування і утримання;
  • порушення природоохоронного законодавства України при експлуатації сміттєзвалищ;
  • деградація земель, зсувні процеси, зниження родючості с/г угідь;
  • порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами.
Основні завдання:
  • вжити заходи щодо належного улаштування і утримання сміттєзвалищ, які знаходяться на території району у відповідності до Законів України «Про відходи», «Про благоустрій населених пунктів», Державних санітарних правил улаштування і утримання полігонів твердих побутових відходів № 2811-83;
  • впорядкування сміттєзвалищ у відповідності до технологічних вимог;
  • реалізація заходів щодо зменшення викидів забруднюючих речовин у водні та інші об’єкти;
  • забезпечення ефективного використання коштів, що спрямовуються на збереження та відновлення природних ресурсів;
  • збільшення обсягу фінансування на здійснення природоохоронних заходів;
  •  відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушення природоохоронного законодавства та спрямування коштів на зміцнення місцевих фондів охорони навколишнього середовища;
  • завершення будівництва очисних споруд та реконструкції каналізаційних насосних станцій;
  • забезпечення мешканців краю якісною питною водою;
  • оновлення обладнання та заміна водопровідних мереж водозабору в смт. Глибока;
  • розробка проектів в рамках транскордонного співробітництва, спрямованих на покращення екологічної ситуації та охорону навколишнього середовища;
  • впровадження ґрунтозахисних технологій обробітку ґрунту та проведення протиерозійних заходів;
  • упорядкування забору гравійно-піщаної суміші на річках Сірет та Малий Сірет.
Очікуваний результат:
  • зниження обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
  • зменшення обсягів скидів неочищених та недостатньо очищених вод;
  • збільшення перевірок дотримання природоохоронного законодавства;
  • покращення екологічної ситуації в районі.
 
10.3. Протипаводковий захист
Головні проблеми:
  • недостатній обсяг фінансування на проведення протипаводкового захисту в басейні річки Сірет;
  • відсутність фінансування заходів з відведення і винесення в натуру водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об’єктів;
  •  існують загрози підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії паводкових вод р. Малий Сірет та р. Сірет;
  • наявність фактів забудови територій можливого затоплення без погодження з дозвільними органами;
  • неефективність існуючої системи контролю за дотриманням водоохоронного законодавства;
  •  відсутність автоматичных гідрометричних станцій з передачею даних щодо формування високих вод;
  •  невиконання експлуатаційних заходів на внутрішньогосподарській меліоративній мережі.
Основні завдання:
  • захист населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії паводкових вод та підготовки водогосподарських об’єктів до безаварійного пропуску паводків;
  • встановлення автоматичних гідрометричних станцій з передачею даних щодо формування високих вод;
  • проведення паспортизації потенційно-небезпечних об’єктів, створення на них локальних систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій, встановлення системи оповіщення персоналу зазначених об’єктів та населення у зонах можливого ураження.
Очікуваний результат:
  • зменшення ймовірності підтоплення у зонах р. Сірет та р. Малий Сірет;
  • захист від шкідливої дії вод населених пунктів та сільськогосподарських угідь;
  • мінімізація розміру збитків, які спричинені шкідливою дією паводкових вод.
 
10.4. Техногенна безпека

 Головні проблеми:

  • підвищений рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру (відповідно до паспорту ризику - очисні споруди Глибоцького ВУЖКГ;
  • недостатній обсяг фінансування заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
  • наявність на території району значної кількості зсувонебезпечних ділянок, їх активізація та недостатнє фінансування протизсувних заходів;
  • недостатнє фінансування створення матеріального резерву;
  • недосконала система оповіщення керівного складу цивільної оборони та населення;
Основні завдання:
  • здійснення дієвих заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та пожеж;
  • створення та накопичення матеріального резерву, спрямованого на запобігання і ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • проведення роз’яснювальної роботи на підприємствах, в установах та організаціях району щодо попередження можливості виникнення надзвичайних ситуацій та дій при цьому;
  • проведення протизсувних заходів на зсувонебезпечних ділянках.
  • підвищення готовності органів та підрозділів цивільного захисту до дій за призначенням та поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення.
Очікуваний результат:
  • зниження рівня негативного впливу надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру та їх наслідків на території району;
  • забезпечення високого рівня готовності усіх служб до виникнення надзвичайних ситуацій.
10.5. Охорона праці
  Головні проблеми:
  • незадовільний стан функціонування на системи управління охороною праці;
  • недостатній рівень фінансування заходів з охорони праці на підприємствах, установах та організаціях району;
  • приховування нещасних випадків на виробництві у сфері малого підприємництва;
  • високий рівень зносу основних засобів виробництва, зокрема в енергетиці та будівельній галузі;
  • недостатній рівень спеціальної підготовки з питань охорони праці роботодавців та відповідальних посадових осіб.
Основні завдання:
  • здійснення в установленому порядку державного нагляду за промисловою безпекою, охороною праці, дотриманням  роботодавцями  вимог чинного законодавства у сфері промислової безпеки та охорони праці;
  • організація спеціальних розслідувань аварій, групових нещасних випадків та нещасних випадків із смертельними наслідками на виробництві, аварій на виробництві, технічних розслідувань, смертельних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті,  ведення обліку аварій і нещасних випадків на виробництві, пов’язаних з безпечним веденням робіт, аналіз їх причин, розробка пропозицій щодо запобігання таким випадкам;
  • заборона, обмеження або призупинення роботи підприємств, окремих цехів, виробництв дільниць, експлуатацію будівель, споруд, приміщень,  машин та механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів  виробництва, виконання певних видів робіт у разі грубих порушень нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці;
  • підвищення ефективності проведення технічної експертизи та діагностики обладнання (особливо обладнання, що відпрацювало свій ресурс) для визначення можливості його подальшої безпечної експлуатації.
Очікуваний результат:
  • зменшення кількості випадків виробничого травматизму, збереження життя та здоров’я працюючих;
  • створення належних та безпечних умов праці.
 
 
 
11. Додатки
 
11.1. Роботи, які необхідно провести на об’єктах соціально-культурного призначення у 2018 році в розрізі об’єднаних територіальних громад та сільських рад району
 
  Населений пункт Роботи, які необхідно провести для вирішення проблемних питань економічного та соціального характеру
Глибоцька об’єднана тариторіальна громада Глибока
  • завершення реконструкції очисних споруд каналізації потужністю 800 м3/добу в смт. Глибока (за умови виділення коштів з державного бюджету);
  • капітальний ремонт водогону від водозабірної станції с. Петричанка до водопровідних резервуарів чистої води смт. Глибока (за умови виділення коштів з державного бюджету);
  • будівництво підвідного газопроводу в смт. Глибока;
  • розробка генеральних планів сіл громади;
- поточний ремонт доріг смт. Глибока;
- капітальний ремонт приміщень дитячої бібліотеки в смт. Глибока
- капітальний ремонт приміщень районного краєзнавчого музею в смт. Глибока;
- капітальний ремонт даху РК БТД (районний комунальний будинок творчості та дозвілля) в смт Глибока Глибоцького району та реконструкція горища під мансардне приміщення для відкриття нового танцювального залу;
Михайлівка
  • проведення поточного ремонту доріг в с. Михайлівка;
 
Червона Діброва
  • проведення поточного ремонту доріг в с. Червона Діброва
Багринівка - заміна вікон в лікарській амбулаторії;
- капітальний ремонт центральної вулиці населеного пункту;
- обладнання спортивного майданчика у Багринівській ЗОШ;
- капітальний ремонт фасаду клубу і заміна вікон;
- капітальний ремонт і заміна покрівлі у Багринівській ЗОШ
Волоцька об’єднана територіальна громада Валя Кузьмина - завершення будівництва нового корпусу ДНЗ «Веселка»;
- утеплення фасаду СЗОШ;
- ремонт та утеплення фасаду амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ);
- встановлення водостічних труб даху, укріплення фундаменту та ремонт криниці АЗПСМ
- ремонт центральної дороги по вул. Головній;
- капітальний ремонт приміщення корпусу №2 СЗОШ;
- реконструкція шкільного стадіону;
- будівництво гаража для шкільного автобуса;
- придбання меблів для СЗОШ;
- встановлення вуличного освітлення;
- облаштування автобусних зупинок;
- огородження шкільного сільського стадіону по вул. Головній.
 
 
 
 
амбулаторія загальної  практики сімейної медицини
Волока - реконструкція будівлі лікарської амбулаторії з надбудовою приміщень з надання адміністративних послуг;
- ремонт теплотраси Волоцької середньої загальноосвітньої школи;
- капітальний ремонт моста через річку Бородач по вул. Асакі в с.Волока;
- ремонт доріг  с. Волока;
- встановлення вуличного освітлення;
- придбання театральних стільців для будинку культури с. Волока 
  Грушівка - завершення будівництва амбулаторії загальної  практики сімейної медицини;
- капітальний ремонт дороги с.Грушівка (О26041);
- капітальний ремонт моста по дорозі (О26041);
- встановлення вуличного освітлення.
Димка - будівництво підвідного газопроводу та газифікація села Димка;
- завершення капітального ремонту будинку культури (ремонт стелі, заміна електропроводки, ремонт підлоги у глядацькому залі та  ремонт фасаду);
- будівництво стадіону і спортивного залу з  відповідною інфраструктурою;
-  проведення поточного ремонту доріг комунальної форми власності;
- заміна опалювальної системи Димківського НВК;
- капітальний ремонт покрівлі, утеплення горища та заміна вікон в НВК;
- облаштування 2-х автобусних зупинок автомобільної дороги Т-2606 в с. Димка;
- реконструкція  музею-садиби О.Кобилянської;
- капітальний ремонт вуличного освітлення
Йорданешти
  • введення в експлуатацію Йорданештської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
  • заміна вікон в ЗОШ №2
  • завершення будівництва захисної дамби через р. Сірет;
  • проведення поточного ремонту гравійних доріг;
  • освітлення вулиць;
  • будівництво газопроводу  Глибока – Карапчів — Йорданешти;
  • встановлення огорожі довкола сміттєзвалища;
  • асфальтування вул. Головної протяжністю 1 км.;
  • заміна покрівлі дошкільного навчального закладу та ФАПу, що знаходяться в одному приміщенні;
  • заміна покрівлі будинку культури;
  • заміна 2-х трансформаторних підстанцій
Кам'янка - придбання матеріалів та проведення робіт із встановлення опалення в приміщенні будинку культури та сільської бібліотеки;
- проведення робіт для облаштування освітлення вулиць села;
- капітальний та поточний ремонти  комунальних доріг з гравійним та асфальтним покриттям;
- реконструкція з добудовою корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та дошкільного навчального закладу на 450 місць (350 учнівських та 100 місць дошкільного віку) в с. Кам'янка Глибоцького району Чернівецької області;
- проведення робіт щодо забезпечення Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів питною водою;
- розробка плану зміни меж населеного пункту;
- розробка детального плану території  для будівництва та обслуговування земельних ділянок;
- розробка технічного звіту щодо ґрунтового обстеження території;
- оновлення нормативно-правової оцінки населеного пункту с. Кам’янка;
-  благоустрій території ДНЗ №3 (Кут Фундоя);
- облаштування огорожі навколо будинку культури;
- облаштування території в центрі села Кам’янка для паркування автомобілів;
 - облаштування огорожі навколо сміттєзвалища;
- ліквідація суховерхих дерев (спилювання), які досягли граничного віку;
- зміна русла річки Сірет
Карапчів
  • капітальний ремонт фасаду старого приміщення лікарської амбулаторії;
  • заміна вікон в сільському клубі;
  • будівництво нового сільського стадіону;
- заміна покрівлі та вікон в ДНЗ;
- капітальний ремонт вул. Центральної;
- санітарна очистка території дендрологічного парку та створення належних умов для відпочинку;
- капітальний ремонт будинку культури в с. Карапчів Глибоцького району
 
Коровія - капітальний ремонт лікарської амбулаторії в с. Коровія;
- встановлення альтфатерів;
- ремонт харчоблоку ЗОШ с. Коровія;
- поточний ремонт приміщення бібліотеки;
- облаштування колодязя ЛА с. Коровія;
- освітлення вулиць села;
- встановлення та облаштування танцювального майданчика для проведення культурно-масових заходів;
- виготовлення генерального плану населеного пункту
Корчівці - проведення поточного ремонту доріг;
- облаштування вуличного освітлення;
- проведення ремонту вул. Інтернаціональної;
- капітальний ремонт приміщення для облаштування гаража на 2 місця (для шкільного автобуса та пожежної машини);
- капітальний ремонт покрівлі в ЗОШ;
- капітальний ремонт 2-х мостів через річку Корчаска.
 
Купка - виготовлення проектно - кошторисної документації для будівництва  спортивного залу в Купському НВК №2;
- заміна вікон у приміщенні Купського НВК;
- проведення освітлення вулиць в с. Купка;
- завершення ремонту  центральної дороги сполученням Купка – Корчівці;
- будівництво складських приміщень для ЛА с. Купка
Луковиця
  • будівництво спортивного майданчика;
  •  асфальтування центральної дороги населених пунктів Луковицької сільської ради;
  • ремонт фасаду, заміна вікон та облаштування території Луковицької ЗОШ  І-ІІІ ст.;
  • водовідвід та ремонт фасаду Кут-Баїнської ЗОШ І ст.
Молодія - капітальний ремонт вулиці Головної та сільських доріг;
- капітальний ремонт будинку культури та сільської бібліотеки;
- добудова корпусу Молодійського ДНЗ;
- проведення капітального ремонту та проведення сантехнічних робіт у Молодійській ЛА ЗПСМ;
- реставрація та заміна  електроопор ЛЕП;
- завершення газифікації будинку культури в с. Молодія;
- добудова корпусу ДНЗ
Опришени
  • проведення поточного ремонту вулиць в с. Опришени та в с. Слобідка;
  • монтаж вуличного освітлення;
  • заміна огорожі сільського стадіону;
  • будівництво дитячої установи на 80 місць в с. Опришени;
  • капітальний ремонт фасаду та заміна вікон в ЗОШ с.Слобідка;
  • капітальний ремонт та заміна вікон в ЗОШ с. Опришени;
  • проведення поточного ремонту фасаду музею в с. Опришени
Станівці
  • провести ремонт асфальтного покриття центральної дороги (1460 м);
  • заміна покрівлі та проведення ремонту фасаду в ЛА;
  • будівництво спортивного майданчика в ЗОШ;
  • поточний ремонт будівлі місцевої пожежної охорони
Старий Вовчинець - реконструкція котельні під 4-у групу Старововчинецького ДНЗ;
- асфальтування та освітлення вулиць с.Старий Вовчинець та Біла Криниця;
- проведення ремонту дороги до пам’ятника воїнам-односельчанам;
- оновлення генеральних планів с. Старий Вовчинець та с. Біла Криниця;
- завершення капітального ремонту центру з надання соціальних послуг населенню (ремонт фасаду);
- капітальний ремонт каналізаційної мережі Старововчинецького ДНЗ;
- ремонт фасаду музею в с.Старий Вовчинець;
- завершення капітального ремонту БНТД в с. Старий Вовчинець;
- будівництво спортивного майданчика з твердим покриттям в Старововчинецькому ліцеї
Стерче - завершення будівництва лікарської амбулаторії;
Сучевени - капітальний ремонт вул. Мічуріна в с. Сучевени;
- капітальний ремонт вул. Центральна в с. Просикуряни;
- завершення реконструкції  лазні під сільський клуб та  бібліотеку в с. Просіка;
- капітальний ремонт сільського клубу в с. Петричанка;
- капітальний ремонт сільського клубу в с. Сучевени;
- заміна та реконструкція котелень в Сучевенській ЗОШ;
- будівництво нового павільйону для дитячої дошкільної установи в с. Сучевени
Тарашани   - завершити роботу щодо вуличного освітлення;
  - заміна вікон та вхідних дверей в сільському клубі села Тарашани;
  -  заміна вікон у Тарашанській ЛАЗПСМ;
  - заміна вікон та дверей у Привороцькій ЗОШ І-ІІ ст.;
  - розпочати будівництво  нового корпусу  Привороцької ЗОШ 1- ІІ ст.;
- провести роботи у старому корпусі школи для відкриття дитячої дошкільної установи;
  - провести капітальний ремонт дороги комунального значення в селі Привороки по вул.Садовій;
- провести капітальний ремонт  дороги комунального значення в селі Тарашани (вулиця Буковинський льон);
 - будівництво гаражів для утримання  автомашин та трактора, які знаходяться на балансі сільської ради;
 - будівництво  вбиральні  в сільському клубі села Тарашани;
 - привести в належний стан сільський парк села Привороки (облаштування тротуарів, встановлення  лавочок, освітлення  тощо);
 - будівництво спортивного майданчика з штучним покриттям в селі Привороки
 
Тереблеченська об’єднана територіальна громада - капітальний ремонт зупинки по вул. Ємінеску;
- капітальний ремонт приміщень та системи опалення Тереблеченської ЗОШ;
- капітальний ремонт Синівецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ);
- капітальний ремонт Тереблеченської АЗПСМ;
- капітальний ремонт сільської дороги сполученням Тереблече – Горбівці;
- освітлення вулиць Головної та Буковинської в с. Верхні Синівці;
- освітлення вулиці Головної в с. Верхні Синівці
 
 
-ремонт гравійної дороги сполученням Тереблече-Турятка;
-ремонт гравійної дороги  сполученням Тереблече-Станівці;
-капітальний ремонт дороги від вул. Головної,2  в с. Тереблече до траси М19;
-ремонт будівлі сільської ради с. Буківка;
-ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Буківка;
-капітальний ремонт будівлі для створення ЦНАПу;
-закупівля техніки та контейнерів для збору сміття;
-ремонт клубу в с. Верхні Синівці;
-будівництво дитячого садочка в с. Горбівці;
-облаштування території біля клубу в с. Тереблече
Турятка - проведення поточного ремонту дороги по вул. Буковинській та пров. Шевченка;
  • проведення ремонту дороги сполученням Маршинці-Турятка-Глибока, що проходить через Глибоцький район;
 - проведення поточного ремонту дороги по пров. Польовому в с. Поляна;
- облаштування вуличного освітлення в с. Турятка;
- капітальний ремонт клубу в с. Поляна
 
Чагор
  • продовження будівництва нового приміщення Чагорської ЗОШ І-ІІІ ст. по вул. Олімпійській;
  • добудова сільського стадіону по вул. Олімпійській;
  • благоустрій території зони відпочинку (сільського парку);
- провести реконструкцію будинку творчості та дозвілля по вул. Незалежності,
73;
- будівництво нового дошкільного закладу (рішення сесії Чагорської сільської ради);
– реконструкція дитячого майданчика під спортивний майданчик зі штучним покриттям;
- капітальний та поточний ремонти вулиць населеного пункту
Черепківці
  • проведення ямкового ремонту асфальтного покриття державних доріг;
  • проведення протипаводкових заходів та укріплення берегів р.Сірет на території с.Черепківці та Новий Вовчинець;
  • оновлення генеральних планів с.Черепківка  та с. Н.Вовчинець;
  • заміна вікон і дверей в Черепковецький ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • капітальний ремонт ДНЗ;
  • облаштування огорожі в ДНЗ;
  •  капітальний ремонт бібліотеки і початкової школи в с. Новий Вовчинець