ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 2
У відповідності до п. 17 ч. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради Панчука П.В. про проведену роботу за звітний період, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ
Є час розкидати каміння і час його збирати…
Шановні депутати, керівники територіальних громад, установ та організацій району, друзі, колеги!
Час, який пройшов після попереднього звіту, невеликий, але завдяки злагодженій взаємодії, чіткій роботі команди, організованості голів постійних комісій та керівників фракцій, їх зацікавленості у результатах роботи, відсутності політичних амбіцій, тісній співпраці з головами ОТГ та сільськими головами, виконавчою владою, керівниками установ та організацій району нам вдалося успішно координувати та досягти значних результатів у всіх напрямках та багатьох важливих справах.
Впродовж звітного періоду організовано і проведено 6 сесій районної ради, на яких розглянуто 145 актуальних питань забезпечення життєдіяльності територіальних громад району, прийняті важливі рішення. Було затверджено 16 програм соціально-економічного спрямування.
Відзначимо також ефективну роботу п’яти постійних комісій районної ради, якими за звітний період проведено 12 засідань і розглянуто понад 150 питань. Засідання комісій відбувались регулярно згідно з планом роботи.
Зокрема, хочу відзначити позитивну роботу постійних комісій районної ради з питань економіки, бюджету та фінансів ( голова Мігоряну Д.І.) та з питань промисловості, підприємництва, та управління об’єктами спільної власності ( голова Самушко В.К.)
За звітний період оброблено та направлено за належністю 52 запити депутатів районної ради на 45 з яких вже отримані позитивні відповіді. Також було підготовлено та направлено за належністю 8 звернень районної ради, на які вже отримано відповідь.
До районної ради та до голови районної ради як посадової особи місцевого самоврядування надійшло всього 696 звернень громадян, з них 17- колективних.
Найбільше звернень стосуються питань соціального захисту. Жодне з подібних звернень не залишається поза увагою. 458-ом громадянам було виділено 723 тисячі 300 гривень у вигляді матеріальної допомоги, в тому числі 24 учасникам АТО – 119 тисяч гривень, 17 громадянам - 68 тис. гривень на відновлення господарств, в яких сталася пожежа.
В жовтні 2017 року управлінням західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області здійснено збір інформації з метою оцінки здійснення заходів, передбачених районною комплексною програмою соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота», цільового, законного та ефективного використання коштів. В ході аудиту рекомендовано розробити та затвердити Положення про надання матеріальної допомоги, яке виноситься на розгляд сесії сьогодні.
Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» надійшло 5 звернень, на які вчасно відреаговано та надано інформацію.
Певна робота проводилась і з документами, що надходили з різних інстанцій до районної ради. Всього за звітний період надійшло 1843 документи.
Продовжує плідно працювати Асоціація органів місцевого самоврядування, яка у звітному періоді провела 5 засідань. На засіданнях порушувалися нагальні питання, які стосувалися інтересів територіальних громад району. Зокрема, був повторно обговорений та затверджений Перспективний план об’єднання територіальних громад Глибоцького району та направлений в обласні керівні органи для врахування думки керівників органів місцевого самоврядування нашого району. Також підготували та направили ряд звернень до вищого керівництва держави з питань мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, недопущення тиску на бізнес та інше . Представники органів місцевого самоврядування відвідали Верховну раду України , місто Пятра-Нямц (Румунія) та м. Наріль (Польща).
Працівники апарату районної ради взяли участь у судових справах, а саме:
Господарському суді Чернівецької області 2 справи:
Глибоцькому районному суді Чернівецької області 3 справи:
Депутатам районної та сільських рад, сільським головам фахівцями районної ради надано роз'яснення щодо виготовлення електронного цифрового підпису та надані методичні рекомендації щодо заповнення електронних декларацій у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Проведено роботу стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, з метою дотримання Закону України «Про запобігання корупції».
Чернівецьким обласним військоматом у Глибоцькій районній раді проведено перевірку щодо стану ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних. До Глибоцької районної ради у цьому році зауважень немає. Надано методичні рекомендації щодо дотримання Законів України: «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», постанови КМУ «Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних».
Комісією Глибоцької районної ради з питань поновлення прав реабілітованих розглянуто три звернення громадян щодо підтвердження факту їх реабілітації та їх батьків, які були реабілітовані. Надано роз’яснення щодо надання статусу реабілітованим дітям, які були народжені в місцях заслання чи вислання репресованих батьків, також роз’яснено питання надання пільг реабілітованим згідно ст.3 та ст.1, які передбачені Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Розвиток транскордонного співробітництва розглядається як один із векторів руху України у напрямку європейської інтеграції, а також як можливість для економічного, соціального та культурологічного зростання прикордонних територій та регіонів. Транскордонне співробітництво є пріоритетним напрямом діяльності Глибоцької районної ради.
На даний час залишаються діючими угоди про співпрацю Глибоцького району з Волочиським районом Хмельницької області (Україна), Уманським районом Черкаської області, містом Гура-Гуморулуй, Ботошанським повітом, містом Сірет (Румунія), Орхейським районом (Молдова), містом та гміною Нароль (Польща).
Крім того, протягом останнього року було підписано або поновлено угоди про співпрацю з Дубенським районом Рівненської області, Добропільським районом Донецької області (Україна), містом Пятра Нямц (Румунія).
Одним з пріоритетів діяльності районної ради є пошук та участь у різних грантових проектах з метою залучення додаткових інвестицій. Протягом 2017 року було підготовлено та надіслано на конкурси грантів близько 20 проектних пропозицій.
У рамках реалізації операційної програми Румунія-Україна 2014-2020 протягом року у м. Сірет (Румунія) та у смт.Глибока неодноразово проводились робочі зустрічі з мером міста Сірет Адріаном Попою, радником мера Віорелом Хаюрою та менеджером міської лікарні Сірету Соріном Гарасимюком щодо написання спільного транскордонного проекту у галузі охорони здоров’я. Сьогодні Глибоцька ЦРКЛ отримає можливість проведення ремонту у відділеннях лікарні, ремонту та закупівлі нового ліфта, придбання медичного обладнання та медичних автомобілів.
З метою поглиблення транскордонної співпраці, налагодження партнерських відносин, пошуку грантових проектів та їх спільної реалізації делегація органів місцевого самоврядування Глибоцького району побувала в робочих відрядженнях у містах Пятра Нямц (Румунія) та Наролі (Польща).
Глибоцька районна рада не залишається осторонь процесу добровільного об’єднання територіальних громад району. Так, протягом 2017 року проведено 3 наради з сільськими головами з питань добровільного об’єднання територіальних громад району, за результатами яких було підготовлено та направлено листи до вищого керівництва держави, Чернівецької обласної ради та державної адміністрації, депутатів обласної ради, для врахування думки громадян району. За цей період особисто я та мій заступник були присутніми на всіх зборах громад району з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Дане питання на постійному контролі керівництва району. На сесіях Чернівецької обласної ради, зокрема, під час затвердження змін до перспективного плану формування територіальних громад Чернівецької області за моїм наполяганням було внесено правку до проекту змін у частині формування Кам’янської ОТГ.
Одним з основних напрямків роботи відділу по управлінню об'єктами спільної власності, територіальних громад селища та сіл району, з питань приватизації та захисту прав споживачів є ефективне використання об’єктів спільної власності району, вжиття заходів щодо ремонту вказаного майна, забезпечення найбільш повного його використання для збільшення надходжень надходжень до районного бюджету.
Станом на 01.01.2018 року до спільної власності територіальних громад району входить 28 об'єктів нерухомості загальною площею біля 28,7 тис. м2, з них передано в оренду 46 суб’єктам господарювання 2711,93 м2 (9,4% від загальної площі). З усієї кількості орендованих площ 1404,98 м2 або 51,8 % займають бюджетні установи та комунальні підприємства.
У 2017 році до районного бюджету від оренди майна спільної власності територіальних громад селища та сіл району надійшло 339193,0 грн., з яких до загального фонду – 110330,0 грн. або 9194,2 грн. в середньому на місяць.
З метою збільшення грошових надходжень до районного бюджету та балансоутримувачів об'єктів нерухомості, протягом 2017 року за результатами попереднього вивчення попиту та проведення незалежної оцінки на об’єкти оренди, укладено 13 договорів оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад селища та сіл району.
Принагідно зазначити, що на сьогодні діють 20 підприємств, установ та закладів, які належать до спільної власності територіальних громад селища та сіл району. Окрім цього, враховуючи умови реформи освітянської галузі, яку наразі розпочато, планується створити ще одну комунальну установу, а саме, Інклюзивно-ресурсний центр Глибоцької районної ради, основною метою роботи якого буде забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.
За період, що аналізується, з метою вирішення питань, що входять до компетенції відділу, підготовлено та затверджено на сесіях районної ради ряд важливих рішень, з яких: «Про звіти керівників підприємств, установ, організацій, що належать до спільної власності територіальних громад селища та сіл Глибоцького району», «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради», «Про внесення змін до Положень, що регламентують питання орендних відносин нерухомого майна спільної власності територіальних громад селища та сіл Глибоцького району», тощо.
Окрім цього, на 6 засіданнях постійної комісії районної ради з питань промисловості, підприємництва та управління об'єктами спільної власності, які відбулись в 2017 році було заслухано більш ніж 30 питань, за результатами розгляду яких надано відповідні рекомендації.
В результаті здійснення в державі децентралізації, та у зв’язку із утворенням на території Глибоцького району Тереблеченської об’єднаної територіальної громади, районною радою прийнято ряд рішень, спрямованих на забезпечення нормального функціонування даної громади, зокрема: «Про передачу будівель, споруд Тереблеченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, а також інших закладів соціально-культурної сфери у комунальну власність Тереблеченської об’єднаної територіальної громади», «Про передачу майна з балансу комунального закладу «Глибоцький центр первинної медико-санітарної допомоги» на баланс Тереблеченської сільської ради» та інші.
Станом на 01.01.2018 року виготовлено інвентарні справи та видано свідоцтва про право власності на 23 об'єкти спільної власності територіальних громад селища та сіл району, що становить 82 % від загальної їх кількості. На вищезазначену дату оформлено правовстановлюючі документи на 21 одній земельній ділянці під такими об’єктами.
З метою завершення оформлення правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомості та земельні ділянки під ними та понесення інших витрат, необхідних для виконання функцій з управлінням комунальним майном, по Програмі розвитку місцевого самоврядування району та забезпечення повноважень щодо управління комунальним майном на 2018-2019 роки, затвердженої рішенням районної ради від 20.12.2017 року, на вказані цілі закладено коштів в загальній сумі 45,0 тис. гривень.
За 2017 рік за співпраці районної ради із Народними депутатами України Тімішем Г.І. та Амельченком В.В., райдержадміністрацією, головами об’єднаних територіальних громад та сільськими головами району у 2017 році відкрито, реконструйовано та проведено капітальний ремонт ряду соціальних об’єктів району:
Координаційним центром з допомоги учасникам АТО , який діє при Глибоцькій районній раді, у минулому році 12 разів відправлено допомогу військовим у зону АТО. Передано досить багато необхідних речей, а саме: генератори, автозапчастини, медикаменти, будматеріали, військові форми, інструменти, продукти харчування, апарат штучного дихання, квадрокоптер та інше. Щоразу після чергової поїздки в районній газеті «Новий День» та офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради публікується звіт про зібрані кошти і їх використання для потреб військовослужбовців. Кількість людей та організацій, які допомагають під час кожної поїздки є досить великою.
Активна громадянська позиція людей, їх особливі заслуги перед громадою не залишаються поза увагою районної ради. Так, на XVIII сесії Глибоцької районної ради VII скликання рішенням № 92-18/17 від 22 вересня 2017 року звання "Почесний громадянин Глибоччини" присвоєно депутату районної ради, головному лікарю Глибоцької ЦРКЛ Шкробанцю Івану Васильовичу та ветерану місцевого самоврядування, колишньому Чагорському сільському голові Ткачук Вікторії Іванівні. Медаллю «За заслуги перед Глибоччиною» нагороджено Григораша Івана Георгійовича одного із засновників Турятського музею та учня Кам’янської ЗОШ Цибуляка Івана Сергійовича, який врятував життя двом дітям.
Ефективність роботи районної ради і її керівника, була б недостатньою без професійної роботи нашого виконавчого апарату. Тому численні організаційні і методичні питання нам вдавалось вирішувати оперативно і якісно. А все, що зроблено за звітний період - це результат нашої з вами злагодженої взаємодії та співпраці, тож дозвольте мені щиро подякувати всім, хто з нами співпрацює. Знаю, що і надалі наша спільна робота буде результативною. Сьогодні я впевнено констатую, що районна рада VII скликання – це успішна команда фахівців, патріотів рідного краю, людей щиро зацікавлених в успіху спільної справи. Тож бажаю нам залишатись згуртованими, єдиними, професійними та чесними перед собою, громадою, Богом і Україною.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. М.Грушевського , 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 2141880@mail.gov.ua
ХХІ СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ №
__________ 2018 року смт. Глибока
Про звіт голови Глибоцької районної радиРІШЕННЯ №
__________ 2018 року смт. Глибока
У відповідності до п. 17 ч. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради Панчука П.В. про проведену роботу за звітний період, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- Звіт голови Глибоцької районної ради Панчука П.В. про проведену роботу за звітний період взяти до відома.
- Голові районної ради Панчуку П.В.:
- продовжувати свою діяльність відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
- спрямовувати роботу колегії, постійних комісій, виконавчого апарату, утворених радою органів на організацію виконання рішень районної ради, зокрема з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та соціального захисту населення.
Голова районної ради П.В.Панчук
ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ
Є час розкидати каміння і час його збирати…
Шановні депутати, керівники територіальних громад, установ та організацій району, друзі, колеги!
Час, який пройшов після попереднього звіту, невеликий, але завдяки злагодженій взаємодії, чіткій роботі команди, організованості голів постійних комісій та керівників фракцій, їх зацікавленості у результатах роботи, відсутності політичних амбіцій, тісній співпраці з головами ОТГ та сільськими головами, виконавчою владою, керівниками установ та організацій району нам вдалося успішно координувати та досягти значних результатів у всіх напрямках та багатьох важливих справах.
Впродовж звітного періоду організовано і проведено 6 сесій районної ради, на яких розглянуто 145 актуальних питань забезпечення життєдіяльності територіальних громад району, прийняті важливі рішення. Було затверджено 16 програм соціально-економічного спрямування.
Відзначимо також ефективну роботу п’яти постійних комісій районної ради, якими за звітний період проведено 12 засідань і розглянуто понад 150 питань. Засідання комісій відбувались регулярно згідно з планом роботи.
Зокрема, хочу відзначити позитивну роботу постійних комісій районної ради з питань економіки, бюджету та фінансів ( голова Мігоряну Д.І.) та з питань промисловості, підприємництва, та управління об’єктами спільної власності ( голова Самушко В.К.)
За звітний період оброблено та направлено за належністю 52 запити депутатів районної ради на 45 з яких вже отримані позитивні відповіді. Також було підготовлено та направлено за належністю 8 звернень районної ради, на які вже отримано відповідь.
До районної ради та до голови районної ради як посадової особи місцевого самоврядування надійшло всього 696 звернень громадян, з них 17- колективних.
Найбільше звернень стосуються питань соціального захисту. Жодне з подібних звернень не залишається поза увагою. 458-ом громадянам було виділено 723 тисячі 300 гривень у вигляді матеріальної допомоги, в тому числі 24 учасникам АТО – 119 тисяч гривень, 17 громадянам - 68 тис. гривень на відновлення господарств, в яких сталася пожежа.
В жовтні 2017 року управлінням західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області здійснено збір інформації з метою оцінки здійснення заходів, передбачених районною комплексною програмою соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота», цільового, законного та ефективного використання коштів. В ході аудиту рекомендовано розробити та затвердити Положення про надання матеріальної допомоги, яке виноситься на розгляд сесії сьогодні.
Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» надійшло 5 звернень, на які вчасно відреаговано та надано інформацію.
Певна робота проводилась і з документами, що надходили з різних інстанцій до районної ради. Всього за звітний період надійшло 1843 документи.
Продовжує плідно працювати Асоціація органів місцевого самоврядування, яка у звітному періоді провела 5 засідань. На засіданнях порушувалися нагальні питання, які стосувалися інтересів територіальних громад району. Зокрема, був повторно обговорений та затверджений Перспективний план об’єднання територіальних громад Глибоцького району та направлений в обласні керівні органи для врахування думки керівників органів місцевого самоврядування нашого району. Також підготували та направили ряд звернень до вищого керівництва держави з питань мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, недопущення тиску на бізнес та інше . Представники органів місцевого самоврядування відвідали Верховну раду України , місто Пятра-Нямц (Румунія) та м. Наріль (Польща).
Працівники апарату районної ради взяли участь у судових справах, а саме:
Господарському суді Чернівецької області 2 справи:
- Про стягнення заборгованості.
- Про визнання недійсним договору оренди нежитлового приміщення та звільнення приміщення.
Глибоцькому районному суді Чернівецької області 3 справи:
- адміністративна справа Про визнання незаконним та скасування рішення Глибоцької районної ради Чернівецької області № 11-2/15 від 11.12.2015 «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с.Валя Кузьмина Валякузьминської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області», де в позовних вимогах відмовлено.
- цивільна справа Про визнання недійсним договору оренди нежитлового приміщення та звільнення приміщення.
- кримінальна справа за звинуваченням у вчиненні злочину, де Глибоцька районна рада виступала як потерпіла сторона.
Депутатам районної та сільських рад, сільським головам фахівцями районної ради надано роз'яснення щодо виготовлення електронного цифрового підпису та надані методичні рекомендації щодо заповнення електронних декларацій у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Проведено роботу стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, з метою дотримання Закону України «Про запобігання корупції».
Чернівецьким обласним військоматом у Глибоцькій районній раді проведено перевірку щодо стану ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних. До Глибоцької районної ради у цьому році зауважень немає. Надано методичні рекомендації щодо дотримання Законів України: «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», постанови КМУ «Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних».
Комісією Глибоцької районної ради з питань поновлення прав реабілітованих розглянуто три звернення громадян щодо підтвердження факту їх реабілітації та їх батьків, які були реабілітовані. Надано роз’яснення щодо надання статусу реабілітованим дітям, які були народжені в місцях заслання чи вислання репресованих батьків, також роз’яснено питання надання пільг реабілітованим згідно ст.3 та ст.1, які передбачені Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Розвиток транскордонного співробітництва розглядається як один із векторів руху України у напрямку європейської інтеграції, а також як можливість для економічного, соціального та культурологічного зростання прикордонних територій та регіонів. Транскордонне співробітництво є пріоритетним напрямом діяльності Глибоцької районної ради.
На даний час залишаються діючими угоди про співпрацю Глибоцького району з Волочиським районом Хмельницької області (Україна), Уманським районом Черкаської області, містом Гура-Гуморулуй, Ботошанським повітом, містом Сірет (Румунія), Орхейським районом (Молдова), містом та гміною Нароль (Польща).
Крім того, протягом останнього року було підписано або поновлено угоди про співпрацю з Дубенським районом Рівненської області, Добропільським районом Донецької області (Україна), містом Пятра Нямц (Румунія).
Одним з пріоритетів діяльності районної ради є пошук та участь у різних грантових проектах з метою залучення додаткових інвестицій. Протягом 2017 року було підготовлено та надіслано на конкурси грантів близько 20 проектних пропозицій.
У рамках реалізації операційної програми Румунія-Україна 2014-2020 протягом року у м. Сірет (Румунія) та у смт.Глибока неодноразово проводились робочі зустрічі з мером міста Сірет Адріаном Попою, радником мера Віорелом Хаюрою та менеджером міської лікарні Сірету Соріном Гарасимюком щодо написання спільного транскордонного проекту у галузі охорони здоров’я. Сьогодні Глибоцька ЦРКЛ отримає можливість проведення ремонту у відділеннях лікарні, ремонту та закупівлі нового ліфта, придбання медичного обладнання та медичних автомобілів.
З метою поглиблення транскордонної співпраці, налагодження партнерських відносин, пошуку грантових проектів та їх спільної реалізації делегація органів місцевого самоврядування Глибоцького району побувала в робочих відрядженнях у містах Пятра Нямц (Румунія) та Наролі (Польща).
Глибоцька районна рада не залишається осторонь процесу добровільного об’єднання територіальних громад району. Так, протягом 2017 року проведено 3 наради з сільськими головами з питань добровільного об’єднання територіальних громад району, за результатами яких було підготовлено та направлено листи до вищого керівництва держави, Чернівецької обласної ради та державної адміністрації, депутатів обласної ради, для врахування думки громадян району. За цей період особисто я та мій заступник були присутніми на всіх зборах громад району з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Дане питання на постійному контролі керівництва району. На сесіях Чернівецької обласної ради, зокрема, під час затвердження змін до перспективного плану формування територіальних громад Чернівецької області за моїм наполяганням було внесено правку до проекту змін у частині формування Кам’янської ОТГ.
Одним з основних напрямків роботи відділу по управлінню об'єктами спільної власності, територіальних громад селища та сіл району, з питань приватизації та захисту прав споживачів є ефективне використання об’єктів спільної власності району, вжиття заходів щодо ремонту вказаного майна, забезпечення найбільш повного його використання для збільшення надходжень надходжень до районного бюджету.
Станом на 01.01.2018 року до спільної власності територіальних громад району входить 28 об'єктів нерухомості загальною площею біля 28,7 тис. м2, з них передано в оренду 46 суб’єктам господарювання 2711,93 м2 (9,4% від загальної площі). З усієї кількості орендованих площ 1404,98 м2 або 51,8 % займають бюджетні установи та комунальні підприємства.
У 2017 році до районного бюджету від оренди майна спільної власності територіальних громад селища та сіл району надійшло 339193,0 грн., з яких до загального фонду – 110330,0 грн. або 9194,2 грн. в середньому на місяць.
З метою збільшення грошових надходжень до районного бюджету та балансоутримувачів об'єктів нерухомості, протягом 2017 року за результатами попереднього вивчення попиту та проведення незалежної оцінки на об’єкти оренди, укладено 13 договорів оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад селища та сіл району.
Принагідно зазначити, що на сьогодні діють 20 підприємств, установ та закладів, які належать до спільної власності територіальних громад селища та сіл району. Окрім цього, враховуючи умови реформи освітянської галузі, яку наразі розпочато, планується створити ще одну комунальну установу, а саме, Інклюзивно-ресурсний центр Глибоцької районної ради, основною метою роботи якого буде забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.
За період, що аналізується, з метою вирішення питань, що входять до компетенції відділу, підготовлено та затверджено на сесіях районної ради ряд важливих рішень, з яких: «Про звіти керівників підприємств, установ, організацій, що належать до спільної власності територіальних громад селища та сіл Глибоцького району», «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради», «Про внесення змін до Положень, що регламентують питання орендних відносин нерухомого майна спільної власності територіальних громад селища та сіл Глибоцького району», тощо.
Окрім цього, на 6 засіданнях постійної комісії районної ради з питань промисловості, підприємництва та управління об'єктами спільної власності, які відбулись в 2017 році було заслухано більш ніж 30 питань, за результатами розгляду яких надано відповідні рекомендації.
В результаті здійснення в державі децентралізації, та у зв’язку із утворенням на території Глибоцького району Тереблеченської об’єднаної територіальної громади, районною радою прийнято ряд рішень, спрямованих на забезпечення нормального функціонування даної громади, зокрема: «Про передачу будівель, споруд Тереблеченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, а також інших закладів соціально-культурної сфери у комунальну власність Тереблеченської об’єднаної територіальної громади», «Про передачу майна з балансу комунального закладу «Глибоцький центр первинної медико-санітарної допомоги» на баланс Тереблеченської сільської ради» та інші.
Станом на 01.01.2018 року виготовлено інвентарні справи та видано свідоцтва про право власності на 23 об'єкти спільної власності територіальних громад селища та сіл району, що становить 82 % від загальної їх кількості. На вищезазначену дату оформлено правовстановлюючі документи на 21 одній земельній ділянці під такими об’єктами.
З метою завершення оформлення правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомості та земельні ділянки під ними та понесення інших витрат, необхідних для виконання функцій з управлінням комунальним майном, по Програмі розвитку місцевого самоврядування району та забезпечення повноважень щодо управління комунальним майном на 2018-2019 роки, затвердженої рішенням районної ради від 20.12.2017 року, на вказані цілі закладено коштів в загальній сумі 45,0 тис. гривень.
За 2017 рік за співпраці районної ради із Народними депутатами України Тімішем Г.І. та Амельченком В.В., райдержадміністрацією, головами об’єднаних територіальних громад та сільськими головами району у 2017 році відкрито, реконструйовано та проведено капітальний ремонт ряду соціальних об’єктів району:
- 25.01.2017р. – відкрито Глибоцький центр первинної медико-санітарної допомоги в смт. Глибока (Глибоцька ОТГ). Даний центр є першим ліцензованим центром, що створений в ОТГ. Населення, яке обслуговують медичні працівники Глибоцького Центру ПМСД, складає 10628 чол., з них жителі селища – 9323 чол., сільські жителі – 1305 чол.
- 09.05.2017р. – відкрито багатофункціональний спортивний майданчик в с. Купка (кошторисна вартість – 1,320 тис. грн.)
- 01.06.2017р. – відкрито (в Міжнародний день захисту дітей) Кам’янський ДНЗ № 3, де функціонуватиме 2 групи на 60 дітей (вартість 1,3077 тис. грн., з них на технагляд – 22,194 тис. грн. та на капремонт – 1285, 504 тис грн.). Повноцінне функціонування розпочате наприкінці 2017 року.
- 15.08.2017р. - відкрито новий корпус Коровійської ДНЗ на дві групи (60 дітей)
- 23.08.2017р. – відкрито в смт. Глибока багатофункціональний спортивний майданчик зі штучним покриттям дитячої юнацько-спортивної школи (вартість об’єкту 750 тис. грн.)
- 11.10.2017р. – в селі Купка відкрито пам’ятний хрест та знак загиблим учасникам ОУН-УПА у бою із спецпідрозділом НКВС (бій відбувся 18.02.1945р.)
- 04.11.2017р. – відкрито в селі Сучевени багатофункціональний спортивний майданчик із штучним покриттям (вартість робіт складає 750 тис. грн.)
- виконано робіт на загальну суму 1 млн. 820 тис. грн по завершенню будівництва Йорданештської ЗОШ та придбанні обладнання (парти, стільці, кухонний інвентар). Урочисте відкриття відбулось 11 січня 2018 року за участі Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, Міністра закордонних справ Румунії Теодора-Віорела Мелешкану, Міністра національного виховання Румунії Лівіу-Маріана Поп.
- у Черепковецькій ЗОШ I-IIIст. Та Старовочинецькому ліцеї встановлено спортивні майданчики за результатами всеукраїнського конкурсу «Клич друзів – граймо разом!» оголошеного Фондом Кличко
- продовжуються роботи по добудові приміщень на дві групи ДНЗ «Веселка» в с. Валя Кузьмина (кошторисна вартість об’єкта становить 3,5 млн. грн.).
- здійснюється будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям в с. Волока (кошторисна вартість об’єкта 1 млн. 491 тис. грн.).
- проводиться реконструкція Луковицького ДНЗ з прибудовою приміщень дошкільної групи та музичної зали (вартість робіт у 2017р. – 250 тис. грн.).
- проведено капітальний ремонт підвального приміщення (пристосування для тиру) Коровійської ЗОШ I-III ст. на суму 250 тис. грн.
- здійснено капітальні ремонти Кам’янського ДНЗ (загальна сума 1 млн. 496 тис. грн.), Турятського НВК (загальна сума 1 млн. 495 тис. грн.), Тарашанського ДНЗ на суму 547 тис. грн.
- продовжується реконструкція незавершеного будівництва лазні під сільський клуб з бібліотекою та відділенням пошти в с. Просіка (у 2017р. профінансовано 290 тис. грн.).
- здійснено капітальний ремонт будівлі Будинку творчості та дозвілля молоді с. Чагор на суму 1 млн. 490 тис. грн. та придбано звукову апаратуру та оргтехніку на суму 191 тис. грн.
- завершено будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям в селі Тереблече.
- ведуться роботи по будівництву сільського стадіону в с. Чагор, вартість робіт складає 500 тис. грн.
- розпочато будівництво спортивного майданчика із штучним покриттям в с. Старий Вовчинець (вартість робіт у 2017р. – 600 тис. грн.).
- здійснено поточні ремонти та закуплено необхідне обладнання для лікарських амбулаторій населених пунктів району на загальну суму 360 тис. грн.
Координаційним центром з допомоги учасникам АТО , який діє при Глибоцькій районній раді, у минулому році 12 разів відправлено допомогу військовим у зону АТО. Передано досить багато необхідних речей, а саме: генератори, автозапчастини, медикаменти, будматеріали, військові форми, інструменти, продукти харчування, апарат штучного дихання, квадрокоптер та інше. Щоразу після чергової поїздки в районній газеті «Новий День» та офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради публікується звіт про зібрані кошти і їх використання для потреб військовослужбовців. Кількість людей та організацій, які допомагають під час кожної поїздки є досить великою.
Активна громадянська позиція людей, їх особливі заслуги перед громадою не залишаються поза увагою районної ради. Так, на XVIII сесії Глибоцької районної ради VII скликання рішенням № 92-18/17 від 22 вересня 2017 року звання "Почесний громадянин Глибоччини" присвоєно депутату районної ради, головному лікарю Глибоцької ЦРКЛ Шкробанцю Івану Васильовичу та ветерану місцевого самоврядування, колишньому Чагорському сільському голові Ткачук Вікторії Іванівні. Медаллю «За заслуги перед Глибоччиною» нагороджено Григораша Івана Георгійовича одного із засновників Турятського музею та учня Кам’янської ЗОШ Цибуляка Івана Сергійовича, який врятував життя двом дітям.
Ефективність роботи районної ради і її керівника, була б недостатньою без професійної роботи нашого виконавчого апарату. Тому численні організаційні і методичні питання нам вдавалось вирішувати оперативно і якісно. А все, що зроблено за звітний період - це результат нашої з вами злагодженої взаємодії та співпраці, тож дозвольте мені щиро подякувати всім, хто з нами співпрацює. Знаю, що і надалі наша спільна робота буде результативною. Сьогодні я впевнено констатую, що районна рада VII скликання – це успішна команда фахівців, патріотів рідного краю, людей щиро зацікавлених в успіху спільної справи. Тож бажаю нам залишатись згуртованими, єдиними, професійними та чесними перед собою, громадою, Богом і Україною.