ПРОЕКТ
УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, raionarada07@bigmir.net
VII СЕСІЯ VIІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № ___
________ 2016 року смт. Глибока
Про звернення депутатів районної ради |
Керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада
ВИРІШИЛА:
1.Звернення депутатів Глибоцької районної ради затвердити та направити Голові Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовку Д.В.
2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, підприємництва та управління об’єктами спільної власності (Самушко В.К).
Голова районної ради _______________ П.В.Панчук
Голові Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сферах енергетики та комунальних послуг
Вовку Д.В.
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Глибоцької районної ради
Чернівецької області
Згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», передбачено, що середньозважене зростання тарифів становить 45,2%.
Однак, постановою не враховано інтереси жителів негазифікованих районів нашої держави.
Так, зокрема, у негазифікованих населених пунктах, норма потужності електроенергії розраховується на 40% більше ніж у районах де є природній газ. Це логічно, адже населення, яке немає підведеного природнього газу до власного помешкання, використовує мінімум на 40% більше електроенергії, ніж помешкання з підведеним природнім газом. Як відомо, на сьогоднішній день, енергопостачальні компанії взагалі не притримуються згаданого нормативу щодо забезпечення потужності на одне помешкання не- газифікованого населеного пункту. Тому, жителі негазифікованих сіл, де не дотримано мінімального нормативу в 14 кВт виділеної потужності на одне помешкання, змушені збільшувати потужність шляхом стандартного підключення, а це, як відомо, немалі кошти.
Також, не менш болючим питанням є друк рахунків на оплату електроенергії. До органів місцевого самоврядування надходять неодноразові скарги на розмір шрифту в квитанціях на оплату електроенергії, які невзмозі прочитати більшість людей похилого віку. На неодноразові звернення до енергопостачальних компаній було отримано відповідь, що розмір та форму квитанції затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тому, просимо Вас зобов’язати місцеві енергопостачальні компанії друкувати квитанції на оплату електроенергії шрифтом доступним до читання всім споживачам, а саме розміром шрифту не менше 14.
Щоб уникнути і до того непростої ситуації в суспільстві щодо підвищення тарифів на електроенергію просимо внести зміни до постанови від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» доповнивши пунктами такого змісту:
«1. В населених пунктах де відсутній природній газ встановити коефіцієнт 0,7 до діючого тарифу.
2. Для домогосподарств, квартир, в яких проживають 5 та більше осіб тарифи на електроенергію згідно підпункті 1.2 розділяються на такі межі
Від 0 до 300 кВт
Від 300 до 1200 кВт
Від 1200 і більше»
Звернення прийняте на ____ сесії районної ради VІI скликання.