ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 20
Про інформацію щодо реагування на депутатські запити, що внесені на попередніх сесіях районної ради та в міжсесійний період
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. М.Грушевського, 2а, смт. Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 21418809@mail.gov.ua
XXV СЕСІЯ VІI СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № _________
«___» _________ 2018 року смт. Глибока
Про інформацію щодо реагування на депутатські запити, що внесені на попередніх сесіях районної ради та в міжсесійний період |
Керуючись ст.43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.22 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад”, розглянувши інформацію щодо реагування на депутатські запити, що внесені на попередніх сесіях районної ради та в міжсесійний період, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію щодо реагування на депутатські запити, що внесені на попередніх сесіях районної ради та в міжсесійний період, взяти до відома (додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами районної ради Шмідта М.Д.
Голова районної ради П.В. Панчук
Додаток
до проекту рішення районної ради
№______________від__________2018 р.
Інформація
щодо реагування на депутатські запити, що
внесені на попередніх сесіях районної ради
та в міжсесійний період
1. Згідно запиту депутата районної ради Левицької О.М. № 50-23/18 щодо надання матеріальної допомоги на лікування Біленьку П.А., жителю с. Просекуряни рішенням сесії № 44-23/18 від 11.05.2018р. виділено матеріальну допомогу 1000 грн.
2. Згідно запиту депутата районної ради Лупуляк С.В. № 56-23/18 щодо проведення у належний стан сміттєзвалища у с. Тереблече Тереблеченська сільська рада Глибоцького району Чернівецької області повідомляє, що кожний рік сільська рада проводить обваловку всіх сміттєзвалищ, у тому числі і сміттєзвалище в сторону Станівці, в цьому році також у травні місяці було приведено в належний стан всі сміттєзвалища. Сільська рада зверталася до мешканців села, які межують неподалік з сміттєзвалищем про дотримання території в належному санітарному стані, тобто не створювати не санкціоновані смітники. Стосовно спалення сміття на сміттєзвалищах сільська рада вказівок не дає, так як це суперечить чинному законодавству.
3. Згідно запиту депутата районної ради Патраша В.Р. № 52-23/18 щодо виділення коштів для проведення ремонтних робіт автомобільної дороги в с. Багринівка фінансове управління Глибоцької райдержадміністрації повідомляє про наступне. Вирішити зазначене питання за рахунок коштів районного бюджету, наразі немає можливості, оскільки обсяг асигнувань, доведений на утримання установ районного бюджету в 2018 році обмежений та не забезпечує виконання вимог п.4 статті 77 Бюджетного кодексу України щодо передбачення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати та проведення розрахунків за електроенергію. Одночасно повідомляємо, що у разі перевиконання районного бюджету на протязі 2018 року можливість виділення коштів для проведення ремонтну автомобільних доріг буде розглянуто на засіданні бюджетної комісії та сесії районної ради.
4. Згідно запиту депутата районної ради Шапки М.А. № 51-23/18 щодо виділення коштів на утримання та виплату заробітної плати пожежникам МПО с. Йорданешти у сумі 150 тис. грн. фінансове управління Глибоцької райдержадміністрації повідомляє про наступне. Вирішити зазначене питання за рахунок коштів районного бюджету, наразі немає можливості, оскільки обсяг асигнувань, доведений на утримання установ районного бюджету в 2018 році обмежений та не забезпечує виконання вимог п.4 статті 77 Бюджетного кодексу України щодо передбачення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати та проведення розрахунків за енергоносії. Одночасно повідомляємо, що у разі перевиконання районного бюджету на протязі 2018 року можливість виділення додаткових коштів сільській раді на утримання місцевої пожежної охорони буде розглянуто на бюджетній комісії районної ради. Однак, звертаємо увагу відповідальних працівників сільської ради на недостатню роботу на протязі останніх років по вишукуванню власних доходів у сільському бюджеті на утримання місцевої пожежної охорони та налагодження співпраці із іншими сільськими радами щодо дольової участі у спів фінансуванні підрозділу пожежної безпеки.
5. Згідно запиту депутата районної ради Будей М.І. № 54-23/18 щодо надання матеріальної допомоги Кузьменюк Ріті Михайлівні, жительці с. фінансове управління Глибоцької райдержадміністрації повідомляє про наступне. В 2018 році обсяг асигнувань на утримання бюджетних установ районного бюджету не забезпечує виконання вимог пункту 4 ст. 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення в повному обсязі захищених статей. Дане питання буде розглянуто в разі перевиконання доходів районного бюджету на 105 і більше відсотків до кінця 2018 року.
6. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина Прокуратура Чернівецької області відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» надіслала звернення по суті, яке надійшло з Генеральної прокуратури України. Про результати розгляду заявника буде повідомлено у передбачений законодавством термін. Одночасно заявнику повідомляють, що Верховною Радою України 02.06.2016 прийнято Закон України «Про внесення змін до Конституції (щодо правосуддя)», який набрав чинності з 30.09.2016 року. Вказаним Законом у статті 131-1 Конституції України визначено наступні функції прокуратури: підтримання публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку; представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом. Відповідно до ч.3 ст. 2 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру не можуть покладатися функції, не передбачені Конституцією України.
7. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина Адміністрацією Президента України надіслано для розгляду згідно з компетенцією та вжиття заходів реагування до Кабінету Міністрів України, який поінформує про результати.
8. На звернення депутатів районної ради № 46-23/18 щодо порушення Конституційного ладу в Україні Управління Служби безпеки України і Чернівецькій області розглянуто і опрацьовано у межах компетенції регіонального органу СБ України. Проведеною перевіркою викладених у зверненні обставин, не встановлено фактичних даних (діяння), які можуть свідчити про наявність у діяннях окремих осіб ознак кримінальних правопорушень, віднесених Кримінальним кодексом України (Розділ I Особливої частини) до злочинів проти основ національної безпеки України, розслідування яких, відповідно до ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України, а також виявлення, припинення та розкриття, згідно п.3 ч.1 ст. 24 Закону України «Про Службу безпеки України» віднесено законодавством до компетенції СБ України та її регіонального органу. Роз’яснюємо, що Управління СБ України в Чернівецькій області здійснює свою діяльність у відповідності до вимог Конституції України, Законів України «Про Службу безпеки України», «Про оперативно-розшукову діяльність» та інших нормативно-правових актів України, якими визначено завдання, повноваження та обов’язки СБУ та її регіональних органів. Викладена у зверненні інформація прийнята до уваги для використання під час оперативно-службової діяльності, а Управління завжди готове негайно реагувати, у відповідності до чинного законодавства, у разі надходження на нашу адресу заяв та звернень про протиправні дії, виявлення, попередження та припинення яких віднесено до компетенції СБ України, у межах визначених законодавством повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Одночасно, відповідно до ст. 16 Закону України «Про звернення громадян» повідомляємо, що оскарження дій чи рішень органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об’єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи, не позбавляє права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а у разі відсутності такого органу, або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням – безпосередньо до суду. Крім того роз’яснюємо, що ст. 55 Конституції України визначає, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом та гарантує право оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
9. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області на виконання листа прокуратури Чернівецької області від 07.06.2018 № 19р-18 інформує, що 07 травня 2018 року о 21 год. 20 хв. На ПЗЧ ДПРЧ-14 Управління ДСНС у Чернівецькій області надійшло телефонне повідомлення від диспетчера оперативно-координаційного центру Управління про несанкціоноване захоронення курячих туш в с. Валя Кузьмина Глибоцького району. По даному факту було повідомлено чергового Глибоцького ВП, Держпродспоживслужбу Глибоцького району та заступника голови Глибоцької РДА Лупуляка І.К., голову протиепізоотичної комісії при Глибоцькій РДА. 08 травня 2018 року Держпродспоживслужбою Глибоцького району було відібрано проби на пташиний грип та хворобу Н’юкасла. На даний час наборними дослідженнями встановлено, що птиця померла своєю смертю і ніяких вірусних захворювань не має. Також 11.05.2018 року Чернівецькою обласною екологічною інспекцією на даному могильнику відібрано проби повітря та води. Станом на 18.06.2016 року згідно з договором Чернівецької птахофабрики та утилізаційного заводу в м. Хмельницькому роботи з утилізації даного могильника в с. Валя Кузьмина Глибоцького району завершено та вивезено 4 спеціалізовані автомобілі курячих туш.
10. На звернення депутатів районної ради № 46-23/18 щодо ситуації яка склалася довкола процесу формування Перспективного плану територій громад Чернівецької області в частині Глибоцького району Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє. Основні засади процесу об’єднання територіальних громад визначаються Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон). Відповідно до статті 11 Закону перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області розробляється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією, схвалюється відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою та затверджується Кабінетом Міністрів України. В процесі підготовки та схвалення перспективного плану формування територій громад, відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015р. № 214 (далі – Методика), основну роль відведено органам влади регіонального рівня – обласним державним адміністраціям та обласним радам. Відповідно до абзацу 2 пункту 14 Методики у разі схвалення Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною обласною радою змін до перспективного плану, проект акта Кабінету Міністрів України про внесення таких змін до перспективного плану вноситься на розгляд Кабінету Міністрів України Радою міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрацією в установленому порядку. Таким чином питання внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області відповідно до Закону та Методики належить до компетенції Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецької обласної ради. У разі надходження до Мінрегіону проекту акту щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області його буде розглянуто в установленому порядку. У цьому зв’язку слід також зазначити, що відповідно до п. 2 розширеної урядової наради у м. Вінниця від 05.04.2018 та п. 7 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 18 обласним державним адміністраціям доручено подати на розгляд обласних рад проекти рішень про внесення змін до перспективних планів формування територій громад, передбачивши охоплення ними усієї території областей, а також утриматися від подання пропозицій щодо внесення змін до перспективних планів формування територій громад областей, затверджених Кабінетом Міністрів України, у зв’язку з об’єднанням громад, утворених без урахування вимог Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015р. № 214.
11. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина Державна екологічна інспекція у Чернівецькій області на виконання листа прокуратури Чернівецької області від 07.06.2018 № 19р-18 повідомляє, що ідентичне звернення 10.05.2018 року надійшло до Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області від жителів с. Валя Кузьмина Глибоцького району. З метою оперативного реагування, працівниками Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області 11.05.2018 року було здійснено позапланову перевірку фактів, викладених у вищезазначеному зверненні. Так, встановлено, що Філія «Чернівецька Птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» займається вирощуванням птиці для отримання курячого яйця в с. Валя Кузьмина Глибоцького району. Для утилізації побічних продуктів тваринного походження (трупи загиблих тварин, боєнські відходи та ін.) птахофабрикою заключено договір № 53 ХМЕ/16/У/38621599/2016 від 25.05.2016 з Хмельницькою філією ДП «УКРВЕТСАНЗАВОД». При виїзді на місце, відділом інструментально-лабораторного контролю відібрані проби ґрунтів на орендованій земельній ділянці Філії «Чернівецька Птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард». Так, внаслідок зберіганні побічних продуктів тваринного походження (рештки тушок загиблих курей), виявлено 3 (три) забруднені земельні ділянки (амонійним обмінним, нітратами, фосфором (загал.), марганцем (рух. форма)), що є порушенням вимог ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 96 Земельного кодексу України, ст. 35 Закону України «Про охорону земель». За виявлені правопорушення, керівника підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 52 КУпАП. Збитки завдані державі внаслідок забруднення земельних ділянок підраховуються.
12. На звернення депутатів районної ради № 16-21/18 щодо врегулювання норм чинного законодавства в боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та зловживання ними Міністерство охорони здоров’я України на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П. від 12.04.2018 № 11812/2/1-18 розглянуло звернення Першого заступника Голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України від 29.03.2018 № 04-18/11-590 та в межах компетенції повідомляє. Відповідно до 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства МОЗ України 26 квітня 2018 року було оприлюднено для громадського обговорення проект наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України від 10 жовтня 1997 року № 306/680/21/66/5 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05 листопада 1997 року за № 534/2338 та проект наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 16 червня 1998 року № 158/417», яким скасовується наказ Міністерства хорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 16 червня 1998 року № 158/417 «Про затвердження Порядку проведення медичного огляду та медичного обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами або психотропними речовинами» зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 липня 1998 року за № 482/2922.
13. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина Міністерство екології та природних ресурсів України доручило Державній екологічній інспекції України опрацювати питання, порушене у зверненні та вжити заходів в межах чинного законодавства. Державна екологічна інспекція України в межах повноважень повідомляє. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно статті 20² Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та пунктів 1 та 7 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 275, Держекоінспекція є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) Філії «Чернівецька Птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» займається вирощуванням птиці для отримання курячого яйця в с Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області. Для здійснення господарської діяльності використовується земельна ділянка, площею 17, 8573 га за адресою: вул. Трудова, 10, с. Валя Кузьмина, Глибоцький район, Чернівецька область на підставі договору оренди землі з Глибоцькою районною державною адміністрацією від 25.10.2005, укладено на 49 років, який зареєстрований у Чернівецькій регіональній філії ДП «Центр ДЗК» від 11.11.2005 за №010581200001. Для утилізації побічних продуктів тваринного походження (трупи загиблих тварин, боєнські відходи та ін.) птахофабрика заключено договір № 53 ХМЕ/16/У/38621599/2016 від 25.05.2016 з Хмельницькою філією ДП «Укрветсанзавод». Відповідно до актів здачі-приймання робіт (надання – послуг утилізація відходів птахівництва) від 31.01.2018 № 83, 28.02.2018 № 169, від 27.04.2018 № 358, від 08.05.2018 № 365, птахофабрикою передано 25,874 т протягом 2018 року. На орендованій земельній ділянці Філії «Чернівецька Птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» виявлено 3 забруднені земельні ділянки (амонійним обмінним, нітратами, фосфором (загал.), марганцем (рух. форма), загальною площею 213,9 м², що є порушенням вимог статті 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 96 Земельного кодексу України, статті 35 Закону України «Про охорону земель». Відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Чернівецької області відібрані проби ґрунтів на предмет можливого забруднення земельної ділянки забруднюючими речовинами, про що складено акт відбору проб ґрунтів від 11.05.2018 № 11-05-17. За виявлені правопорушення, керівника підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На даний час, збитки завдані державі внаслідок забруднення земельних ділянок підраховуються.
14. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина відповідно до доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 02.06.2018 № 9123/0/2-18 та на виконання резолюції заступника Міністра аграрної політики та продовольства від 04.06.2018 № Рез-2018-10779 Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомляє. За інформацією, наданою Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області (далі – Головне управління), в період із 08 по 11 травня 2018 року здійснено епізоотичне розслідування випадків загибелі птиці в господарстві філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард». В процесі розслідування відібрані зразки трупів птиці та направлено до Чернівецької регіональної державної лабораторії Дерпродспоживслужби. За результатами проведених лабораторних досліджень інфекційних захворювань птиці не виявлено. 08 травня 2018 року трупи птиці, які були виявлені на гноєсховищі (15 тонн), завантажені на автомобіль та відправлені для утилізації до Хмельницької філії Державного підприємства «Укрветсанзавод», за адресою с. Нижні Волківці хмельницького району Хмельницької області (акт здачі-прийняття робіт від 08 травня 2018 року № 371) та 11 травня 2018 року ще два автомобілі (38 тонн) були направлені на цю ж потужність (акт здачі-прийняття робіт від 11 травня 2018 року № 373-374). Місце видалення трупів очищено та продезінфіковано (акт про проведення дезінфекції від 11 травня 2018 року). З метою забезпечення контролю за усуненням виявлених порушень ветеринарно-санітарних вимог захоронення трупів птиці у невстановленому місці, Глибоцьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області складено припис від 08 травня 2018 року № 4. На посадову особу філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» складено протокол від 08 травня 2018 року № 111 щодо скоєння адміністративного правопорушення та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення від 11 травня 2018 року № 22/381. З метою недопущення подібних випадків керівництвом філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» розроблені та затверджені заходи щодо своєчасної утилізації птиці та вивезення гною для біометричного знезараження відповідно до діючих вимог. Матеріали щодо захоронення загиблої птиці на території гноєсховища філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» (с. Валя Кузьміна Глибоцького району) направлені до Глибоцького відділу поліції Сторожинецького відділення поліції у Чернівецькій області для розгляду та вжиття заходів згідно із чинним законодавством.
15. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина за відповідним дорученням прокуратури Чернівецької області, розглянуто Головним управлінням Держгеокадастру у Чернівецькій області та повідомляє наступне. На підставі наявних документів (матеріалів, інформації) встановлено, що між Глибоцькою районною державною адміністрацією та ЗАТ «Чернівецька птахофабрика» укладено договір оренди землі від 25.10.2005р. щодо платного користування земельною ділянкою за адресою вул. Трудова, в с. Валя Кузміна Глибоцького району Чернівецької області. В оренду передано земельну ділянку із кадастровим номером 7321080500:01:002:0058, площею - 17,8573 га для товарного сільськогосподарського виробництва (обслуговування будівель та споруд птахофабрики), із них : під господарськими будівлями і дворами – 10,2217 га та 7,6356 га інші (згідно проектної документації – відстійники). Вищезгаданий договір укладено терміном на 49 років. Відповідно до додаткової угоди № 1 про внесення змін до договору оренди землі від 25.10.2015р. п. 1 за взаємним волевиявленням (заяви орендаря від 15.09.2015р. № 71); додаткової угоди № 2 про внесення змін до договору оренди землі від 25.10.2015р. від 17.10.2016р. внесено зміни в частині того, що орендарем даної земельної ділянки являється ПАТ «Агрохолдинг Авангард» в особі директора філії «Чернівецька птахофабрика» Пат «Агрохолдинг Авангард» Услистого Ю.В. в ході розгляду листа із виїздом на місцевість за участю представників органу місцевого самоврядування встановлено, що філія «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» використовує вищезгадану земельну ділянку відповідно до умов визначених договором оренди землі від 25.10.2015р. та додатковими угодами, порушень земельного законодавства не встановлено.
16. Згідно запиту депутата районної ради Будей М.І. № 55-23/18 щодо надання проведення асфальтування в с. Стерче Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області інформує наступне. Зазначена ділянка дороги співпадає з автомобільною дорогою загального користування місцевого значення О26040 /М-19/ - Стерче протяжністю 2,7 км з гравійним покриттям. Згідно з вимогами Галузевих будівельних норм України переведення гравійного покриття в асфальтобетонне може бути виконано при капітальному ремонті. На 2018 рік кошти на капітальний ремонт цієї дороги Службі автодоріг не виділені. До переліку доріг, ремонт яких виконується за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році і був сформований за пропозиціями райдержадміністрацій, автомобільна дорога О26040 /М-19/ - Стерче не ввійшла. У проїжджому стані зазначена дорога утримується Глибоцьким райавтодором в межах ліміту коштів субвенцій, виділених з державного бюджету місцевим бюджетам на експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення району.
17. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина за Управлінням взаємодії з Національною поліцією Міністерства внутрішніх справ України за дорученням керівництва МВС спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною екологічною інспекцією України, Національною поліцією України та Чернівецькою обласною державною адміністрацією у межах компетенції розглянуто дане звернення, яке надійшло листом з Секретаріату Кабінету Міністрів України. За інформаціями Міністерства аграрної політики та продовольства України, державної екологічної інспекції України та Чернівецької обласної державної адміністрації, повідомляє таке. 11 травня 2018 року працівниками Держаної екологічної інспекції у Чернівецькій області здійснено позапланову перевірку відомостей, викладених у зверненні депутатів Глибоцької районної ради Чернівецької області. Установлено, філія «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» займається вирощуванням птиці для отримання курячого яйця. На орендованій земельній ділянці філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» виявлено 3 забруднені земельні ділянки площею 213,9 кв.м., що є порушенням вимог статті 55 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», статті 96 Земельного кодексу України та статті 35 Закону України «Про охорону земель». За виявлені правопорушення, керівнику підприємства надано обов’язковий для виконання припис від 21.05.2018 № 02/40 та притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу на загальну суму 1 700 грн. Крім того, вказаному підприємству підраховано і пред’явлено претензію на добровільне відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок забруднення земельних ділянок. Головним управлінням Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба) проведено розслідування випадків загибелі птиці в господарстві філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард», під час якого відібрано паталогічний матеріал з місць захоронення птиці та пташників птахофабрики, який направлено до Чернівецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами проведених лабораторних досліджень інфекційних захворювань птиці не виявлено. Глибоцьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби складено припис від 08.05.2018 № 4, яким керівництво філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» зобов’язано терміново відвантажити загиблу птицю на Хмельницьку філію ДП «Укрветсанзавод» для утилізації, згідно з укладеним договором. На посадову особу філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» складено протокол від 08 травня 2018 року № 111 щодо скоєння адміністративного правопорушення та винесено постанову про накладання адміністративного стягнення від 11 травня 2018 року № 22/381. З метою недопущення подібних порушень, керівництвом філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» розроблено та затверджено заходи щодо своєчасної утилізації загиблої птиці та вивезення гною для біометричного знезараження відповідно до діючих вимог. За інформацією Національної поліції України, повідомляємо, що слідчим відділенням Глибоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області проводилось досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом забруднення або псування земель. За результатами досудового розслідування слідчим указаного слідчого підрозділу це кримінальне провадження закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 (Закриття кримінального провадження та провадження щодо юридичної особи) Кримінального процесуального кодексу України.
18. На звернення депутатів районної ради № 46-23/18 щодо ситуації яка склалася довкола процесу формування Перспективного плану територій громад Чернівецької області в частині Глибоцького району Департамент з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянувши дане звернення, що надійшло з листом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування від 10.07.2018 № 04-14/11-1165, та в межах компетенції повідомляє. Відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад, регулює Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон). Відповідно до статті 11 Закону та пункту 5 Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 214 (далі – Методика), перспективний план формування територій громад областей розробляється обласною державною адміністрацією згідно з Методикою, із залученням представників органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та громадськості відповідних адміністративно-територіальних одиниць, та схвалюється обласною радою для подальшого внесення на розгляд Кабінету Міністрів України. Варто відмітити, що перспективний план формування територій громад не є фактом об’єднання громад, а є лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області. Розглядаючи питання повноважень учасників процесу добровільного об’єднання територіальних громад, слід зазначити, що згідно із частиною третьою статті 9 Закону Мінрегіон здійснює методичне забезпечення добровільного об’єднання територіальних громад та приєднання до об’єднаних територіальних громад, визначає обсягу та форми підтримки зазначених процесів і не наділений повноваженнями щодо розробки та/або внесення змін до проектів перспективних планів формування територій громад. У разі надходження до Мінрегіону проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області», підготовленого з дотриманням вимог Закону та Методики, Міністерство опрацює його в установленому порядку. В свою чергу, до повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня норми Закону віднесли ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, визначення кола його учасників, визначення адміністративного центру майбутньої об’єднаної територіальної громади та інші питання процесу добровільного об’єднання, та удосконалення питань здійснення місцевого самоврядування із максимальним залученням до всіх процесів членів територіальних громад, інших зацікавлених сторін. З вищевикладеного слідує, що громади наділені всім комплексом повноважень щодо процесу формування об’єднаної територіальної громади. Підсумовуючи, зазначимо,що органи місцевого самоврядування разом з органами виконавчої влади повинні посилювати свою взаємодію в напрямку формування самодостатніх громад та спроможного місцевого самоврядування, як основи в побудові сильної європейської держави.
19. На звернення депутатів районної ради № 53-23/18 щодо ситуації яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області з ПрАТ «Чернівецька птахофабрика», яка несе реальну загрозу життю та здоров’ю жителів села Валя Кузьмина керівництвом ГУНП в Чернівецькій області розглянуто в межах компетенції Національної поліції України. Встановлено, що слідчим відділенням Глибоцького відділення поліції Сторожинецького відділу поліції Головного відділення поліції в Чернівецькій області, за вказаним фактом 08.05.2018 внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018260080000251 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України. Після проведення всіх необхідних слідчих (розшукових) дій, 28.06.2018 року на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України зазначене кримінальне провадження було закрито у зв’язку із встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.
Керуючий справами районної ради Шмідт М.Д.