ОПИС ДОКУМЕНТУ

Дата:

15.11.2018

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 2
Про звіт голови Глибоцької районної ради

                                                                                                                               ПРОЕКТ 
 УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ
вул.М.Грушевського , 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 2141880@mail.gov.ua
  
ХХVII СЕСІЯ VII СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № ________


 

  «_____»____________ 2018 року                                              смт. Глибока
 
Про звіт голови Глибоцької районної ради
 
У відповідності до п. 17 ч. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради Панчука П.В. про проведену роботу за звітний період,  районна рада
 
В И Р І Ш И Л А:                                     
 
  1. Звіт голови Глибоцької районної ради Панчука П.В. про проведену роботу за звітний період взяти до відома.
  2. Голові районної ради Панчуку П.В.:

- продовжувати свою діяльність відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
 - спрямовувати роботу колегії, постійних комісій, виконавчого апарату, утворених радою органів на організацію виконання рішень районної ради, зокрема з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та соціального захисту населення.
 
 
 
 
Голова районної ради                                                                    П.В.Панчук                                                                  
 
 
 Шановні депутати, запрошені!
Характеризуючи роботу районної ради, хочу зазначити, що вищий представницький орган району працював стабільно та послідовно.
Разом з Вами ми прагнули організувати її так, що б якомога ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачаючи діючим законодавством, і головне, компетентно приймати відповідні рішення.
Впродовж звітного періоду організовано і проведено 6 сесій районної ради, на яких розглянуто понад 120 актуальних питань життєдіяльності територіальних громад району, з яких прийняті важливі рішення.  Було затверджено 5 програм соціально-економічного спрямування.
Депутатами Глибоцької районної ради подано 44  депутатських запитів та звернень.
Заслуговує  на увагу також робота п’яти постійних комісій районної ради, якими за звітний період проведено 8 засідань.
За звітний період до районної ради та до голови районної ради як посадової особи місцевого самоврядування надійшло 443 звернення громадян, з них   7 колективних. 
Найбільше звернень стосуються питань соціального захисту, кожне з яких не залишається поза увагою. 469 громадянам було виділено 446 тисяч 330 гривень у вигляді матеріальної допомоги, в тому числі  21 учаснику АТО – 42 тисячі гривень, та 12 громадянам  - 39 тисяч гривень на відновлення господарств, в яких сталася пожежа.
Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» надійшло 5 звернень, на які вчасно відреаговано та надано інформацію.
Продовжує плідно працювати і Асоціація органів місцевого самоврядування, яка у звітному періоді провела 7 засідань. На засіданнях порушувалися нагальні питання, які стосувалися інтересів територіальних громад району.  Зокрема, був повторно обговорений та затверджений Перспективний план об’єднання територіальних громад Глибоцького району та направлений в обласні керівні органи для врахування думки керівників органів місцевого самоврядування нашого району. Також підготували та направили ряд звернень до вищого керівництва держави.
Координаційним центром з допомоги учасникам АТО , який діє при Глибоцькій районній раді, у минулому році 12 разів відправлено допомогу військовим у зону АТО. Передано досить багато необхідних речей. Щоразу після чергової поїздки в районній газеті «Новий День» та офіційному веб-сайті Глибоцької районної ради публікується звіт про зібрані кошти і їх використання для потреб військовослужбовців. Кількість людей та організацій, які допомагають під час кожної поїздки є досить великою.
Активна громадянська позиція людей, їх особливі заслуги перед громадою не залишаються поза увагою районної ради. Так, на сесіях Глибоцької районної ради VII скликання рішеннями звання "Почесний громадянин Глибоччини" посмертно присвоєно трьом учасникам АТО Іліці Івану Миколайовичу, Анадимбу Володимиру Борисовичу, Іліці Івану Миколайовичу. Медаллю «За заслуги перед Глибоччиною» нагороджено Приказку Василя Івановича, Воробчука Кузуму Дмитровича, Соколюк Ольгу Георгіївну, Дутковича Івана Михайловича, Майщук Марію Сільвестрівну, Продана Юрія Михайловича, Столяра Дмитра Ілліча, Меглея Іллю Флоровича, Будей Наталію Василівну.
Працівники районної ради взяли участь  у кримінальному провадженні, відкритому Касаційним кримінальним судом Верховного суду  по  справі обвинувачення Куликовського Д.В. та Кожокаря Л.Г. у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених КК України. На користь обвинувачених Постановою Верховного Суду  України справу залишено без розгляду.
 
 
Проведено роботу стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, з метою дотримання Закону України «Про запобігання корупції».
Розвиток транскордонного співробітництва розглядається як один із векторів руху України у напрямку європейської інтеграції, а також як можливість для економічного, соціального та культурологічного зростання прикордонних територій та регіонів. Cаме тому транскордонне співробітництво є пріоритетним напрямом діяльності Глибоцької районної ради. 
На даний час залишаються діючими угоди про співпрацю Глибоцького району з Добропільським районом Донецької області (Україна), Ботошанським повітом, містом Сірет (Румунія), Орхейським районом (Молдова), містом та гміною Нароль (Польща).
Крім того, протягом останнього року було підписано або поновлено угоди про співпрацю з Дубенським районом Рівненської області.
З метою залучення інвестицій протягом 2018 року було підготовлено та надіслано на конкурси грантів близько 14 проектних пропозицій. Також, Глибоцька районна рада в ролі партнера з м. Сірет, Ботошанською повітовою радою, комуною Киндешть, комуною Белкеуць подали чотири проекти до Спільної операційної програми Румунія-Україна.
Протягом року у м. Сірет (Румунія) та у смт. Глибока неодноразово проводились робочі зустрічі з мером міста Сірет Адріаном Попою, радником мера Віорелом Хаюрою та менеджером міської лікарні Сірету Соріном Гарасимюком щодо написання спільного транскордонного проекту у галузі охорони здоров’я, завдяки чому КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня»  отримає можливість проведення ремонту у відділеннях лікарні, ремонту та закупівлі нового ліфта, придбання медичного обладнання та медичних автомобілів.
Також Глибоцький район взяв участь у програмі фінансової допомоги «Кусаноне», яка проводиться Урядом Японії. На конкурс було подано проект: Модернізація медичного обладнання у Глибоцький ЦРКЛ для пологового відділення. Загалом по Україні участь в програмі взяли більше як 500 проектів. В результаті конкурсного відбору перемогу здобув проект Глибоцького району.
Два рази Глибоцький район відвідувала делегація Ботошанської повітової ради. На цих зустрічах обговорювалось подання спільної проектної заявки до Спільної операційної програми Румунія-Україна.
Працівники районної ради брали участь у транскордонних тренінгах з написання проектів, участі у конкурсі пропозицій Спільної Операційної Програми Румунія-Україна, у місті Сучава.
З метою поглиблення транскордонної співпраці та налагодження партнерських відносин делегація органів місцевого самоврядування Глибоцького району побувала в робочих відрядженнях у містах Сірет та П’ятра Нямц (Румунія) та Наролі (Польща).
Глибоцька районна рада не залишається осторонь процесу добровільного об’єднання територіальних громад району. Так, протягом  2018 року проведено 3 наради з сільськими головами з питань добровільного об’єднання територіальних громад району, за результатами яких було підготовлено та направлено листи до вищого керівництва держави, Чернівецької обласної ради та державної адміністрації, депутатів обласної ради, для врахування думки громадян району. За цей період особисто я та мій заступник були присутніми на всіх зборах громад району з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Дане питання на постійному контролі керівництва району. На сесіях Чернівецької обласної ради, зокрема, під час затвердження змін до перспективного плану формування територіальних громад Чернівецької області за моїм наполяганням було внесено правку до проекту змін у частині формування Чагорської ОТГ та враховано позицію жителів району. 
Одним з основних напрямків роботи відділу по управлінню об'єктами спільної власності, територіальних громад селища та сіл району, з питань приватизації та захисту прав споживачів (надалі – Відділ) є ефективне використання об’єктів спільної власності району, вжиття заходів щодо ремонту вказаного майна, забезпечення найбільш повного його використання або балансоутримувачами майна на відповідні потреби або надання його в орендне користування, збільшивши цим самим надходження до районного бюджету.
Так, станом на 15.12.2018 року до спільної власності територіальних громад району входить 26 об'єктів нерухомості загальною площею біля 34,7 тис. м2, з них передано в оренду 46 суб’єктам господарювання 2780,6 м2 (8,0% від загальної площі). З усієї кількості орендованих площ 1421,95м2 або 51,1 % займають бюджетні установи та комунальні підприємства.
Протягом завершеного періоду 2018 року до районного бюджету від оренди майна спільної власності територіальних громад селища та сіл району надійшло 370998,11 грн., з яких до загального фонду – 116312,93 грн. або 9692,74 грн. в середньому на місяць.
З метою збільшення грошових надходжень до районного бюджету та балансоутримувачів об'єктів нерухомості, протягом завершеного періоду 2018 року за результатами попереднього вивчення попиту та проведення незалежної оцінки на об’єкти оренди, укладено 9 договорів оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад селища та сіл району.
Відділом постійно проводиться узагальнення та аналіз отриманої інформації про результати діяльності підприємств установ, організацій, що належать до спільної власності територіальних громад селища та сіл району. Так, кожного місяця керівники підприємств, установ, організацій надають узагальнену інформацію про результати їхньої фінансово-господарської діяльності за звітний місяць, щокварталу – статистичну звітність (Баланс та Звіт про фінансові результати). На сьогодні діють 27 підприємства, установи та  заклади, які належать до спільної власності територіальних громад селища та сіл району. Принагідно зазначити, що в поточному році створено ще одну комунальну установу - Інклюзивно-ресурсний центр Глибоцької районної ради, основною метою роботи якого є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Також, у зв’язку із реформуванням медичної галузі держави, в 2018 році проведено реорганізацію двох установ, а саме: Глибоцької центральної районної комунальної лікарні на комунальне некомерційне підприємство «Глибоцька центральна районна лікарня» та комунальної установи «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на  комунальне некомерційне підприємство «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».
За період, що аналізується з метою вирішення питань, що входять до компетенції відділу, підготовлено та затверджено на сесіях районної ради ряд важливих рішень, з яких: «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради», «Про внесення змін до Положень, що регламентують питання орендних відносин нерухомого майна спільної власності територіальних громад селища та сіл Глибоцького району», тощо.
Окрім цього, на 4 засіданнях постійної комісії районної ради з питань промисловості, підприємництва та управління об'єктами спільної власності, які відбулись протягом завершеного періоду 2018 року було заслухано більш ніж 60 питань, за результатами чого надано відповідні рекомендації.
В результаті проведенням в державі процесів децентралізації та утворення, у зв’язку із цим, на території Глибоцького району Тереблеченської, Волоцької  сільських та Глибоцької селищної об’єднаних територіальних громад, а також їх розширенням, районною радою прийнято ряд рішень, спрямованих на забезпечення нормального функціонування даних громад, зокрема: «Про передачу будівлі Павільйону тихих ігор у комунальну власність Глибоцької селищної об’єднаної територіальної громади», «Про передачу майна з балансу комунального некомерційного підприємства «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та зміну його структури», тощо.
За станом на 15.12.2018 року виготовлено інвентарні справи та видано свідоцтва про право власності на 22 об'єкти спільної власності територіальних громад селища та сіл району, що становить 92 % від загальної їх кількості. На вищезазначену дату оформлено правовстановлюючі документи на 20-ти земельних ділянках під такими об’єктами.
З метою ефективного виконання функцій з управлінням комунальним майном, по Програмі розвитку місцевого самоврядування району та забезпечення повноважень щодо управління комунальним майном на 2018-2019 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22.12.2017 року, на вказані цілі на 2019 рік закладено коштів в сумі 20,0 тис. гривень.
Роль місцевих депутатів у владі зростає, адже жодне будівництво, відкриття садків, шкіл, спортивних майданчиків чи інша добра справа не можлива без погодження з місцевими радами. Рік розпочався з приємного. Завдячуючи  рішенням районної ради вдалося  винайти кошти на завершення будівництва Йорданештської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Протягом року, спільним стараннями, вдалося завершити будівництво Стерченської амбулаторії, замінити дах в районному будинку культури та розпочато роботи по заміні даху в КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня». В рамках транскордонної співпраці подано спільний проект, що має додатково залучити близько 20 млн.грн. на розвиток КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня». Також, ми взяли участь у програмі фінансової допомоги «Кусаноне», яка проводиться Урядом Японії. На конкурс було подано проект: Модернізація медичного обладнання у Глибоцький ЦРКЛ для пологового відділення. Загалом по Україні участь в програмі взяли більше як 500 проектів. В результаті конкурсного відбору перемогу здобув проект Глибоцького району.  За нашим наполяганням та за підтримки депутатського корпусу внесено до програми державного фонду регіонального розвитку та розпочато добудову нового корпусу з дитячим садком Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Закінчення року ознаменувалося початком будівництва нових лікарських амбулаторій в селах Опришени та Чагор. Не будемо продовжувати перелік зробленого бо за останній час у районних ЗМІ всі вони були детально висвітлені. Зазначу, що жодне із цих досягнень не могло би бути реалізованим, якби не було підтримки місцевих рад.      
Підсумовуючи зазначу, що тільки тісна співпраця усіх гілок влади, спільно з депутатами усіх рівнів, дає реальні результати соціально-економічного розвитку нашого району. І за кожною важливою справою-рішення сесій, робота комісій, дебати, голосування, чітка злагоджена робота та взаємодія виконавчого апарату районної ради і депутатів, адже за будь-яких обставин для представника народу, депутата, лідера, обраного людьми, найважливіше - бути патріотом, дбати про захист інтересів людей і не зраджувати їх. Так працювала Глибоцька районна рада, так працюватиме і надалі доти, доки її служіння буде потрібно людям і Україні.
Все буде добре,
СЛАВА УКРАЇНІ!