ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XXI |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 17 |
Дата реєстрації: | 28.08.2017 |
Проголосовано: | 02.03.2018 12:44:29 |
Автор: | Герман М.В. – депутат районної ради |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
26
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
10
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 17
УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99,21418809@mail.gov.ua
![]() |
XXI СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № ________
«_____»____________ 2018 року смт. Глибока
Про звернення депутатів районної ради щодо врегулювання норм чинного законодавства в боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та зловживання ними |
Керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», враховуючи ініціативу депутата районної ради Германа М.В. та рекомендації постійних комісій районної ради від _______ 2018 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернення депутатів Глибоцької районної ради щодо врегулювання норм чинного законодавства в боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та зловживання ними затвердити та направити Президенту України Порошенку П. О., Прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., Голові Верховної Ради України Парубію А. В. (текст звернення додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної ради Гуменного В.В. та постійну комісію районної ради з питань регламенту, етики, законності, контролю за виконанням рішень ради та делегованих радою повноважень (Левицька О. М.).
Голова районної ради П.В.Панчук
Президенту України
Порошенку Петру Олексійовичу
Прем’єр-міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу
Голові Верховної Ради України
Парубію Андрію Володимировичу
Порошенку Петру Олексійовичу
Прем’єр-міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу
Голові Верховної Ради України
Парубію Андрію Володимировичу
Звернення депутатів Глибоцької районної ради Чернівецької області
щодо врегулювання норм чинного законодавства в боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та зловживання ними
Наркоманія зачіпає всі сфери людської життєдіяльності, перешкоджає духовному, емоційному, інтелектуальному розвитку. Вживання наркотичних засобів та психотропних речовин не за медичним призначенням становить одну з найсерйозніших медико-соціальних проблем (жорстоке та недбале ставлення до дітей, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, зростання злочинності, нещасних випадків на виробництві, зниження продуктивності праці), призводить до погіршення здоров’я населення, підвищення рівня захворюваності на соціально-небезпечні хвороби, зокрема ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз та створює безпосередню загрозу національній безпеці держави.
Відповідно Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» медичний огляд проводиться за направленням поліцейських, а медичне обстеження - за направленням лікаря-нарколога. Особа, яка ухиляється від медичного огляду чи медичного обстеження, підлягає приводу до наркологічного закладу органом Національної поліції. Ухилення осіб від медичного огляду або медичного обстеження тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.
Спільним наказом Міністерств охорони здоров’я, внутрішніх справ, Генеральної прокуратури та міністерства юстиції України N 306/680/21/66/5 від 10.10.1997 року затвердженна Інструкція про порядок виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно зловживають наркотичні засоби або психотропні речовини, в якому прописана процедура виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, порядок взаємодії органів внутрішніх справ, виправно-трудових закладів та органів охорони здоров'я по забезпеченню всеохопності та повноти обліку споживачів наркотичних засобів і психотропних речовин.
Виявлення, огляд та лікування осіб, з розладами психіки та поведінки внаслідок вживання наркотичних засобів, без їх добровільної згоди - це довгий та забюрократизований процес. Складнощі даної процедури призводять до того, що зростає кількість споживачів наркотиків. З іншої сторони, суспільство повинно забезпечити захист прав наркозалежних осіб, адже основним об’єктом уваги правоохоронців і досі залишаються споживачі наркотиків, а не їх реалізатори. Національне антинаркотичне законодавство та практичні заходи, що вживаються з метою протидії наркоманії та незаконному обігу наркотиків, в основному, носять репресивний, а не профілактичний характер.
Пропонуємо переглянути існуючі нормативні акти, що стосуються врегулювання норм чинного законодавства в боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів та зловживання ними, звернути більшу увагу на виявлення та лікування наркозалежних осіб. Також необхідно посилити інформаційно-освітню роботу, спрямовану на профілактику подальшого поширення наркоманії, з питань, пов’язаних з уживанням наркотиків, роз'яснення та пропагування наявних методів та можливостей лікування наркоманії, залучивши до виконання цієї роботи заклади системи охорони здоров'я, освіти, соціальних служб для молоді, усі види засобів масової інформації тощо.
Звернення прийняте на ____ сесії районної ради VІI скликання.