ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ГЛИБОЦЬКА РАЙОННА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
60400, смт.Глибока, вул. Грушевського, 2а, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99
VII СЕСІЯ VIІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ №_______
___________2016 року смт. Глибока
Про затвердження Комплексної
програми «Власний дім» на 2016-2020 рр.
Керуючись п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, враховуючи висновки постійної комісії районної ради з питань економіки, бюджету та фінансів від __________ 2016 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити «Комплексну програму «Власний дім» на 2016-2020 роки» (далі – Програма, додається ).
2. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації при формуванні районних бюджетів на 2016-2020 роки, передбачати кошти, необхідні на виконання цієї Програми.
3. Головним розпорядником коштів даної Програми є Глибоцька районна рада, відповідальним виконавцем є Чернівецький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації В.К.Коломійця, заступника голови районної ради В.В. Гуменного та постійну комісію районної ради з питань економіки, бюджету та фінансів (Мігоряну Д.І.).
Голова районної ради П.В. Панчук
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
«Власний дім» на 2016- 2020 рр.
1.Загальні положення
В Україні підтримка індивідуального житлового будівництва на селі з 1998 року здійснюється за районними Комплексними програмами «Власний дім».
Комплексна програма «Власний дім» Глибоцького району розроблена на 2016-2020 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Указу Президента від 27 березня 1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанов Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 року № 1211 «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», від 5 жовтня 1998 року № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі», Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 385 та доручення Кабінету Міністрів України від 1 липня 2005 року № 34052/0/1-05 «До протоколу розширеного засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі від 24 червня 2005 року»., рішення сесії обласної ради «Про Регіональну програму «Власний дім» від 06.10.2005 року №151-22/05.
Програма розроблена з урахуванням цілей та завдань Стратегії економічного та соціального розвитку Чернівецької області на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 18 червня 2015 року № 63-31/15, відповідно до Стратегічної цілі 1. Розвиток підприємництва на інноваційній основі як основа сталого економічного розвитку, операційними цілями якої є:
- п. 1.2. Формування бренду області, залучення інвестицій, розвиток міст і сільських територій, завданням якої є п. 1.2.З. Розвиток міст і сільських територій;
- п. 1.4. Гармонійний розвиток провідних галузей економіки регіону (промисловий сектор, аграрний сектор, будівництво, наукоємні послуги та лісове господарство), завданням якої є п. 1.4.4. Стимулювання розвитку галузі будівництва та виробництва будівельних матеріалів, збільшення обсягів будівництва.
Впровадження Комплексної програми «Власний дім» здійснюється за сприяння районної державної адміністрації та районної ради. Її реалізацію здійснює Чернівецький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі - Фонд), який створено відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 13 вересня 2005 року № 427-р.
В Україні підтримка індивідуального житлового будівництва на селі з 1998 року здійснюється за обласними Комплексними програмами «Власний дім».
Програма спрямована на реалізацію державної політики України у галузі житлового будівництва, збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва, поліпшення інженерного забезпечення та благоустрою житла, підтримку молодих та багатодітних сімей, часткове розв’язання проблем зайнятості, зокрема в сільській місцевості, створення умов для збільшення доходів і підвищення економічної активності сільського населення шляхом надання селянам пільгових кредитів та залучення до цієї Програми різних джерел фінансування.
Комплексна Програма «Власний дім» є організаційно-економічним документом, який визначає можливість вирішення однієї з найважливіших проблем району – забезпечення житлом та підвищення рівня комфортності проживання у сільській місцевості.
Загальна характеристика Комплексної програми подана в Додатку 1.
2. Проблема, що підлягає розв’язанню
Поліпшення житлово-побутових умов сільського населення є одним з найактуальніших завдань подальшого соціально-економічного розвитку села. Більша частина сільського житлового фонду не відповідає сучасним вимогам через зношеність, застарілість архітектурно-планувальних рішень, низький рівень інженерної оснащеності: відсутність обладнання житлових будинків водопроводом, каналізацією, центральним опаленням, природним газом. Це створює неприйнятні умови проживання молоді в сільській місцевості. Велика кількість сільських жителів у найбільш активному молодому віці виїжджає в міста за кордон в пошуках роботи та нормальних умов проживання, що загострює проблему забезпеченості сільського господарства, яке відроджується, молодими кваліфікованими кадрами.
Обсяги будівництва житла на селі та його інженерного облаштування залишаються низькими головним чином через відсутність у селян необхідних грошових нагромаджень. Оплата праці в сільському господарстві вдвічі нижча від середньої в економіці, а доходи від особистих селянських господарств дозволяють задовольнити лише найнеобхідніші потреби в харчуванні, промислових товарах і послугах. Ті ж сім’ї, які бажають розширити свої власні господарства не можуть цього зробити через брак коштів на придбання худоби, технічних засобів виробництва, будівництво житлових приміщень.
За інформацією сільських та об’єднаних громад 820 сільських сімей отримали земельні ділянки під будівництво житлових будинків, розпочато та не завершено будівництво на 619 з них, серед яких 94 (або 15,2 %) мають високий рівень будівельної готовності. Багато з них бажають стати позичальниками по програмі «Власний дім», так як іншої можливості отримати державний пільговий кредит під 3% річних, а у випадку наявності трьох неповнолітніх дітей – безвідсотковий кредит, у сільського населення немає.
3. Мета та суть Програми
Метою Програми є:
- поліпшення житлово-побутових умов сільських жителів шляхом надання їм кредитів для будівництва, добудови та реконструкції житлових будинків і господарських приміщень, інженерних мереж (газифікації, електропостачання, водопостачання, водовідведення та іншого інженерного забезпечення), а також придбання незавершеного будівництвом чи готового житла у відповідності з чинним законодавством;
- сприяння забудовникам в підвищенні рівня їх доходів для своєчасного повернення державних кредитних коштів;
- збільшення самозайнятості сільського населення через кредитування спорудження господарських і надвірних підсобних приміщень;
- збільшення кола позичальників кредитів, включаючи все працююче населення, що проживає в селах та селищах міського типу;
- збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва;
- здешевлення вартості житла в сільській місцевості;
- підвищення рівня інженерної оснащеності будинків селян;
- покращення соціально-демографічної ситуації, стимулювання, закріплення і зростання чисельності молоді на селі через надання державних пільгових кредитів молодим сім’ям і молодим спеціалістам.
Суть Програми: фінансова, матеріальна, технічна допомога та організаційна підтримка індивідуальних забудовників району шляхом надання довгострокових кредитів під 3 % річних, а у випадку наявності трьох неповнолітніх дітей у позичальника на дату укладення угоди – безвідсоткового кредиту, за рахунок бюджетів усіх рівнів та додаткових джерел фінансування, дозволених чинним законодавством України.
4. Шляхи розв’язання проблеми
Головним засобом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, поліпшення житлово-побутових умов сільського населення за Програмою має бути формування механізму кредитування фізичних осіб для спорудження, завершення будівництва, реконструкції, придбання та інженерного облаштування індивідуальних житлових будинків, розвитку інженерної інфраструктури сіл та створення умов для розширення особистого селянського господарства, збільшення платоспроможності селян для повернення державних бюджетних коштів, наданих в кредит. З цією метою слід передбачити:
- істотне збільшення обсягів фінансування комплексної Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» з державного бюджету, обласного бюджету, районного бюджету;
- сприяння здешевленню вартості індивідуального житла шляхом організації спорудження інженерних мереж в районах масової забудови житла за рахунок коштів місцевих бюджетів;
- залучення до кредитування робіт з поліпшення житлово-побутових умов сільського населення частини субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам і державних капітальних вкладень, що виділяються для соціального розвитку села, коштів вітчизняних і закордонних фінансових організацій, банків і населення та інших джерел;
- здійснення забудови територій індивідуальними житловими будинками згідно з сучасними містобудівними, архітектурно-конструктивними рішеннями, за економічними проектами з використанням енергозберігаючих технологій, матеріалів та ефективного інженерного обладнання з максимальним переходом на енергоносії місцевого та вітчизняного походження (альтернативні види палива);
- сприяння місцевими органами влади швидшому оформленню документації для будівництва.
5. Термін виконання програми
Термін дії Програми з 2016 по 2020 роки.
6.Завдання Програми
- залучення коштів на виконання Програми з існуючих та додаткових джерел фінансування;
- ефективне використання сформованих коштів для реалізації державної політики у сфері індивідуального житлового будівництва на селі.
7.Фінансове забезпечення
Потреба сільського населення в коштах для завершення всього розпочатого будівництва житлових будинків та спорудження нових на відведених земельних ділянках складає 5986 тис. грн. Виходячи із обмежених можливостей бюджетної підтримки Програми, Чернівецький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі ставить за мету забезпечити першочергову потребу сільського населення району в кредитах для будівництва, добудови, придбання та інженерного облаштування житла, що становить 2250 тис. грн.
Таким чином, для часткового задоволення потреб сільського населення в будівництві, завершенні будівництва, реконструкції, газифікації та придбанні житла необхідно здійснювати фінансування Програми у 2016-2020 рр. у таких обсягах:
- 1200 тис. грн. - з державного бюджету;
- 450 тис. грн. - з обласного бюджету;
- 600 тис. грн. - з районного бюджету;
Фінансування Програми здійснюється у відповідності з Положенням про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р. №1211, на підставі законів України про Державний бюджет України, рішень обласної ради, місцевих рад та відповідних розпоряджень голови облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій, селищних і сільських голів та з інших незаборонених законодавством джерел. Обсяги фінансування Програми визначаються щорічно, виходячи із можливостей відповідних бюджетів.
Головними джерелами фінансування Програми є:
- кошти державного бюджету, виділені для надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам;
- кошти місцевих бюджетів, передбачені для надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам;
- інші надходження, що не суперечать чинному законодавству України.
Додаткові розрахунки подані в Додатках 2-4 та Таблицях 2-7.
8. Очікувана ефективність виконання Програми
та результативні показники
Виконання Програми дасть змогу покращити житлові умови – збудувати, добудувати, реконструювати, газифікувати і придбати у сільській місцевості 52 сучасних житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями загальною площею приблизно 5400 м2. (Таблиця 7).
Завдяки добудові індивідуальних житлових будинків вартість введених в дію основних фондів як мінімум вдвічі перевищить обсяги наданих кредитів.
Реалізація програми дозволить:
- покращити житлові умови населення в сільській місцевості:
- поліпшити демографічну ситуацію та закріпити кадри в сільській місцевості:
- змінити структуру жителів села за віком (залишити молодь у сільській місцевості);
- створити нові робочі місця;
- значно збільшити виробництво сільськогосподарської продукції у підсобних та фермерських господарствах, що сприятиме зниженню її цін на ринках області;
- збільшити попит, розширити ринок збуту продукції будівельної індустрії, в цілому збільшити обсяги виробництва будівельних матеріалів в районі;
- збільшити обсяги оподаткування та надходження коштів до бюджетів області та району;
- підвищити авторитет місцевих органів влади серед населення.
До результативних показників Програми належить:
- показник продукту – кількість незавершених об’єктів будівництва, кількість об’єктів, що будуть збудовані за рахунок бюджетних коштів;
- показник ефективності – значне здешевлення вартості будівництва; на один квадратний метр житла в середньому 1212 грн. бюджетних коштів, у той час як ціна Держбуду на будівництво житла з 1.07.2015 року становить 6866 грн.
- показники якості:
- кількість будинків, які введено в експлуатацію за рахунок бюджетних коштів;
- кількість інженерно оснащених будинків;
- кількість сімей, що покращили житлові умови;
9.Напрями діяльності і заходи Програми
Напрямами виконання Програми є:
- надання фінансової підтримки індивідуальним забудовникам житла на селі – довгострокових пільгових кредитів у розмірах, що визначаються із розрахунку кошторисної вартості будинку, для будівництва, добудови та реконструкції індивідуальних житлових будинків та господарських приміщень, інженерних мереж (газифікації, водопостачання, електропостачання, водовідведення та іншого інженерного забезпечення), а також придбання незавершеного будівництвом чи готового житла у відповідності з чинним законодавством;
- надання разом з місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування практичної допомоги індивідуальним сільським забудовникам у вирішенні питань вибору та оформлення земельних ділянок, проектів будівель, забезпечення будівельними матеріалами та супутніми товарами, укладення договорів з підрядними організаціями та контролю за виконанням ними обумовлених термінів завершення робіт згідно з етапами будівництва та умов інженерного забезпечення, а також технічний нагляд за будівництвом житла та інженерних мереж;
- складання розрахунків потреб у коштах, які виділяються на фінансування індивідуального житлового будівництва та подання їх для узагальнення до Мінрегіонбуду;
- здійснення контролю за цільовим використанням коштів, які виділяються на фінансування будівництва житла та інженерних мереж;
Заходи щодо впровадження та виконання Програми «Власний дім» подані в Додатку 4.
10. Контроль за виконанням Програми
Програма виконується шляхом здійснення її заходів і завдань виконавцями, що несуть відповідальність за її виконання, передбаченими в Додатку 4.
Безпосередній контроль за виконанням заходів і завдань Програми здійснює відповідальний виконавець – Чернівецький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, цільовим та ефективним використанням коштів – головний розпорядник коштів Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Зовнішній контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів здійснюють:
- спостережна рада Фонду шляхом проведення засідань не рідше одного разу на рік;
- районна рада – заслуховування звітів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі про виконання Програми на сесії один раз на рік;
- координаційна рада районного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі подає узагальнену інформацію про стан та результати виконання Програми управлінню економіки райдержадміністрації до 1 березня щорічно впродовж періоду виконання даної Програми.
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Таблиця 1
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми «Власний дім»
на 2016 – 2020 рр.»
Незавершене індивідуальне будівництво у Глибоцькому районі
станом на 01.06.2015 року
кількість
№ п.п. |
Назва району |
Відведено земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості |
Розпочато будівництво індивідуальних житлових будинків в сільській місцевості |
У тому числі виконано за конструктивами |
Індивідуальні житлові будинки в сільській місцевості, що потребують газифікації |
|||
зведено фундамент |
зведено стіни |
зведено дах |
ведуться опоряджувальні роботи |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
1 |
Глибоцький |
820 |
619 |
209 |
216 |
100 |
94 |
50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього по району |
820 |
619 |
209 |
216 |
100 |
94 |
50 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Таблиця 2
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми «Власний дім» на 2016-2020 рр.»
Розрахунок кредитування
згідно Комплексної програми «Власний дім» на 2016 -2020 рр.
тис. грн.
Роки |
Кредитування придбання житла |
Кредитування новобудов |
Кредитування добудови житла |
Кредитування реконструкції житла |
Кредитування інженерного оснащення житла (газифікація, електрифікація, водо постач. та водовідведення) |
Разом |
|
2016 |
Кількість будинків |
1 |
2 |
2 |
2 |
1 |
8 |
Сума кредиту |
40,0 |
85,0 |
60,0 |
45,0 |
20,0 |
250,0 |
|
2017 |
Кількість будинків |
1 |
2 |
2 |
3 |
1 |
9 |
Сума кредиту |
45,0 |
90,0 |
65,0 |
50,0 |
25,0 |
275,0 |
|
2018 |
Кількість будинків |
2 |
1 |
2 |
3 |
2 |
10 |
Сума кредиту |
75,0 |
120,0 |
95,0 |
80,0 |
55,0 |
425,0 |
|
2019 |
Кількість будинків |
2 |
1 |
3 |
3 |
3 |
12 |
Сума кредиту |
110,0 |
155,0 |
130,0 |
115,0 |
90,0 |
600,0 |
|
2020 |
Кількість будинків |
2 |
1 |
3 |
3 |
4 |
13 |
Сума кредиту |
130,0
|
175,0 |
150,0 |
1350 |
110,0 |
700,0 |
Керуючий Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Таблиця 3
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми «Власний дім» на 2012-2015 рр.»
Пропозиції газифікації будинків
згідно Комплексної програми «Власний дім» у 2016 – 2020 рр.
Кількість будинків та необхідні кошти |
РОКИ |
Всього за період дії програми |
||||
2016 |
2017 |
2018 |
2019 |
2020 |
||
Кількість будинків од. |
1 |
1 |
2 |
3 |
4 |
7 |
Необхідно коштів тис. грн. |
20,0 |
25,0
|
55,0 |
90,0 |
110,0 |
300,0 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Таблиця 4
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми «Власний дім» на 2016-2020 рр.»
Загальна потреба кредитних коштів на будівництво, добудову, реконструкцію, придбання житла
та інженерне оснащення будинків за Комплексною програмою «Власний дім» на 2016-2020 рр.
тис. грн.
Напрями кредитування |
РОКИ |
Всього за 2016- 2020 роки |
||||
2016 |
2017 |
2018 |
2019 |
2020 |
||
Нове будівництво житла |
85,0 |
90,0 |
120,0 |
155,0 |
175,0 |
625,0 |
Добудова житла |
60,0 |
65,0 |
95,0 |
130,0 |
150,0 |
500,0 |
Реконструкція житла |
45,0 |
50,0 |
80,0 |
115,0 |
135,0 |
425,0 |
Придбання житла |
40,0 |
45,0 |
75,0 |
110,0 |
130,0 |
400,0 |
Інженерне оснащення житла (газифікація, електрифікація, водопостачання та водовідведення) |
20,0 |
25,0 |
55,0 |
90,0 |
110,0 |
300,0 |
Разом |
250,0 |
275,0 |
425,0 |
600,0 |
700,0 |
2250,0 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Таблиця 5
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми «Власний дім» на 2016-2020рр.»
Кількість коштів, необхідних для фінансування Комплексної програми
«Власний дім» на 2016 - 2020 рр.
тис. грн.
Джерела фінансування |
РОКИ |
Всього за 2016- 2020 роки |
||||
2016 |
2017 |
2018 |
2019 |
2020 |
||
Державний бюджет |
100,0 |
125,0 |
225,0 |
350,0 |
400,0 |
1200,0 |
Обласний бюджет |
75,0 |
75,0 |
75,0 |
100,0 |
125,0 |
450,0 |
Районний бюджет |
75,0 |
75,0 |
125,0 |
150,0 |
175,0 |
600,0 |
Разом |
250,0 |
275,0 |
425,0 |
600,0 |
700,0 |
2250,0 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Таблиця 6
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми «Власний дім» на 2016-2020 рр.»
Кошти забудовників, що планується задіяти для будівництва будинків у відповідності до Комплексної програми «Власний дім» у 2016 – 2020 рр.
тис. грн.
Кількість будинків та необхідні кошти |
РОКИ |
Всього за 2016- 2020 роки |
||||
2016 |
2017 |
2018 |
2019 |
2020 |
||
Кількість будинків, шт. |
8 |
9 |
10 |
12 |
13 |
52 |
Сума коштів, тис. грн. |
250,0 |
275,0 |
425,0 |
600,0 |
700,0 |
2250,0 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Таблиця 7
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми
«Власний дім» на 2016 – 2020 рр.»
Кількість житла, яке вводитиметься за рахунок
виконання Комплексної програми «Власний дім» у 2016 – 2020 рр.
кв. м.
№ п/п |
Назва району |
РОКИ |
Разом за 2016 – 2020 роки |
||||
|
2016 |
2017 |
2018 |
2019 |
2020 |
||
1 |
Глибоцький |
840 |
960 |
1080 |
1200 |
1320 |
5400 |
Всього по району |
840 |
960 |
1080 |
1200 |
1320 |
5400 |
|
Кількість будинків, введених в експлуатацію |
8 |
9 |
10 |
12 |
13 |
52 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Додаток № 1
до рішення сесії
районної ради
«Про затвердження Комплексної
програми «Власний дім»
на 2016 – 2020 рр.»
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ
«Власний дім» на 2016 – 2020 рр.
назва програми
1 |
Ініціатор розроблення програми |
Чернівецький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі |
2 |
Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення програми |
Указ Президента від 27.03.1998 р. № 222/98; Розпорядження голови Чернівецької ОДА від 13.09.2005 № 427-р; Рішення сесії обласної ради «Про Стратегію розвитку Чернівецької області на період до 2020 року» від 18.06.2015р. №63-31/15 Рішення сесії районної ради «Про затвердження комплексної Програми «Власний дім» від 12.02.2012 № 6-9/12; |
3 |
Розробник програми |
Глибоцька районна державна адміністрація |
4 |
Співрозробники програми |
- |
5 |
Відповідальний виконавець програми |
Чернівецький обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі |
6 |
Учасники програми |
Глибоцька районна державна адміністрація; Глибоцька районна рада; |
7 |
Термін реалізації програми |
2016-2020 роки |
7.1 |
Етапи виконання програми |
1-й етап – 2016 рік; 2-й етап – 2017 рік; 3-й етап – 2018 рік; 4-й етап – 2019 рік; 5-й етап – 2020 рік; |
8 |
Перелік місцевих бюджетів, які приймають участь у виконанні програми |
обласний бюджет, районний бюджет. |
9 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації програми, всього |
2250,0 тис. грн. |
|
з них коштів: районного бюджету |
600,0 тис. грн. |
|
обласного бюджету |
450,0 тис. грн. |
|
державного бюджету |
1200,0 тис. грн. |
10 |
Основні джерела фінансування програми |
державний бюджет обласний бюджет, районний бюджет |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Додаток № 2
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми
«Власний дім» на 2016 – 2020 рр.»
Ресурсне забезпечення Комплексної програми «Власний дім» на 2016 – 2020 рр.
тис. грн.
Орієнтовані обсяги коштів, які пропонується залучити до виконання Програми |
2016 р. |
2017 р. |
2018 р. |
2019р. |
2020 р. |
Всього витрат на виконання Програми |
Обсяг ресурсів всього, в тому числі: |
250,0 |
275,0 |
425,0 |
600,0 |
700,0 |
2250,0 |
державний бюджет |
100,0 |
125,0 |
225,0 |
350,0 |
400,0 |
1200,0 |
обласний бюджет |
75,0 |
75,0 |
75,0 |
100,0 |
125,0 |
450,0 |
районний бюджет |
75,0 |
75,0 |
125,0 |
150,0 |
175,0 |
600,0 |
кошти небюджетних джерел |
- |
- |
- |
|
- |
- |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Додаток № 3
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження
Комплексної програми «Власний дім»
на 2016 – 2020 рр.»
Показники продукту Комплексної програми «Власний дім» на 2016 – 2020 рр.
№ п.п. |
Назва показника |
Оди-ниця виміру |
2016р. |
2017р. |
2018 р. |
2019р. |
2020р. |
Всього за період дії програми |
І |
Показники продукти Програми |
|
||||||
1 |
Кількість незавершених об’єктів будівництва |
од. |
820 |
816 |
812 |
809 |
805 |
801 |
2 |
Кількість об’єктів, що будуть збудовані під час дії Програми |
од. |
4 |
4 |
3 |
4 |
4 |
19 |
ІІ |
Показники ефективності Програми |
|
||||||
1 |
Вартість будівництва одного метра квадратного (Держбуд) та прогнозна вартість на 2016-2020 рр. |
грн. |
7300 |
7700 |
8100 |
8500 |
8900 |
Середня вартість 8100 |
2 |
Витрачено бюджетних коштів на 1 кв. м. житла згідно Програми |
грн. |
1225 |
1184 |
1230 |
1215 |
1205 |
Середня вартість 1212 |
ІІІ |
Показники якості Програми |
|
||||||
1 |
Кількість введених в експлуатацію житлових будинків |
од. |
2 |
2 |
4 |
3 |
3 |
14 |
2 |
Кількість газифікованих житлових будинків |
од. |
1 |
1 |
2 |
3 |
4 |
7 |
3 |
Кількість сімей, що покращать житлові умови |
од. |
20 |
20 |
40 |
40 |
45 |
165 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт
Додаток № 4
до проекту рішення сесії районної ради
«Про затвердження Комплексної програми «Власний дім» на 2016 – 2020 рр.»
Напрями діяльності та заходи Комплексної програми «Власний дім» на 2016 – 2020 рр.
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) |
Перелік заходів Програми |
Термін вико-нання заходу |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн. |
Очікуваний результат |
||||
1-й етап – 2016 р. |
2-й етап – 2017 р. |
3-й етап – 2018 р. |
4-й етап – 2019р. |
5-й етап – 2020 р. |
||||||
Залучення коштів на виконання програми «Власний дім» |
Складання розрахунків потреб у коштах, які виділяються на фінансування індивідуального житлового будівництва та подання їх для узагальнення до Мінрегіонбуду |
2016-2020 рр. |
Мінрегіонбуд Фонд |
Державний бюджет |
Всього: 1200,0 тис. грн. |
|
||||
2016 р. |
2017 р. |
2018 р. |
2019 р. |
2020 р. |
||||||
100,0 |
125,0 |
225,0 |
350,0 |
400,0 |
||||||
Передбачити щорічно фінансування з обласного бюджету для кредитування сільських забудовників |
2016-2020 рр. |
Фонд Департамент агропромислового розвитку |
Обласний бюджет |
Всього: 450,0 тис. грн. |
||||||
2016 р. |
2017 р. |
2018 р. |
2019 р. |
2020 р. |
||||||
75,0 |
75,0 |
75,0 |
100,0 |
125,0 |
||||||
Затвердити комплексні програми «Власний дім» на 2016-2020 роки в розрізі районів та передбачити фінансування з районних бюджетів згідно затверджених програм |
2016-2020 рр. |
Голови РДА, РайРади Фонд |
Районний бюджет |
Всього: 600,0 тис. грн. |
||||||
2016 р. |
2017 р. |
2018 р. |
2019 р. |
2020 р. |
||||||
75,0 |
75,0 |
125,0 |
150,0 |
175,0 |
||||||
Залучення інших джерел фінансування |
2016-2020 рр. |
Фонд |
Нетрадиційні джерела |
Всього: |
||||||
2016 р. |
2017 р. |
2018 р. |
2019 р. |
2020 р. |
||||||
- |
- |
- |
- |
- |
||||||
Ефективне використання сформованих коштів для реалізації держ. політики у сфері індивідуального житлового будівництва на селі |
Надання державних пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам на:
|
2016-2020 рр. |
Фонд |
Державний, обласний, районні бюджети; повернення кредитних коштів позичальника-ми; інші джерела. |
Всього: 2250,0 тис. грн. |
|||||
2016 р. |
2017 р. |
2018 р. |
2019 р. |
2020 р. |
||||||
2 |
2 |
1 |
1 |
1 |
||||||
2 |
2 |
2 |
3 |
3 |
||||||
2 |
3 |
3 |
3 |
3 |
||||||
1 |
1 |
2 |
2 |
2 |
||||||
1 |
1 |
2 |
3 |
4 |
Керуючий справами районної ради М.Д. Шмідт