ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XXVII |
Скликання: | VII |
Вид: | В цілому |
Номер: | 5 |
Дата реєстрації: | 12.11.2018 |
Проголосовано: | 21.12.2018 11:23:58 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
24
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
1
- Відсутні
11
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 5
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
Глибоцька районна рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. М.Грушевського, 2а, смт.Глибока, 60400, тел.2-42-95, тел. «факс» 2-42-99, 21418809@mail.gov.ua
XXVII СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ № ____________
«_____»_____________2018 року смт. Глибока
Про Програму економічного і соціального
розвитку Глибоцького району на 2019 рік
Керуючись п.16 ч.1 ст. 43 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради від «_____» _____________ 2018 р., районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити районну Програму економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2019 рік (додається).
- Райдержадміністрації, рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад та сільським головам, установам, організаціям і підприємствам району забезпечити виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік в повному обсязі.
Голова Глибоцької районної ради П.В.Панчук
ПРОЕКТ «Затверджено» Рішенням сесії районної ради Від _______________________ № ________________________ Програма економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2019 рік Глибока 2018 р. |
Структура програми економічного і соціального розвитку
ВСТУП
1. Аналіз економічного і соціального розвитку у 2018 році
1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, наукового та трудового потенціалу
1.2. Головні проблеми розвитку Глибоцького району
2. Завдання, мета, цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку Глибоцького району у 2019 році
2.1. Пріоритетні напрямки розвитку Глибоцького району на 2019 рік
2.2. Пріоритетні напрямки ОТГ району
2.2.1. Волоківська сільська об’єднана територіальна громада
2.2.2. Глибоцька селищна об’єднана територіальна громада
2.2.3. Тереблеченська сільська об’єднана територіальна громада
3. Джерела фінансування заходів програми та реалізація районних програм
3.1. Фінансові ресурси і бюджетна політика
3.2. Реалізація районних програм
- Розвиток підприємництва, фінансовий стан суб’єктів господарювання. Розвиток ринкової інфраструктури, виробництво споживчих товарів і послуг
4.1. Розвиток малого та середнього підприємництва, як основи сталого економічного розвитку
4.2. Фінансовий стан суб’єктів господарювання
4.3. Виробництво споживчих товарів і послуг
4.4.Закупівля товарів, робіт, послуг для потреб району за державні кошти
5. Формування бренду району, залучення інвестицій, зовнішньоекономічна діяльність
5.1. Інвестиційна діяльність
5.2. Зовнішньоекономічна діяльність
5.3. Транскордонне співробітництво
6. Розвиток галузей економіки району ( промисловість, аграрний сектор, оптимізація транспортного сполучення, будівництво та газифікація, житлово-комунальне господарство
6.1. Промисловість
6.2. Агропромисловий комплекс
6.3.Оптимізація транспортного сполучення
6.4. Будівництво та газифікація
6.5. Житлово-комунальне господарство
7. Соціальна сфера
7.1. Зайнятість населення та ринок праці, доходи населення
7.2. Соціальний захист та пенсійне забезпечення
7.3. Охорона праці
8. Охорона здоров’я, освіта, культура та туристично-рекреаційна сфера
8.1 Охорона здоров’я
8.2. Освіта
8.3. Культура
8.4. Туристично-рекреаційна сфера
9. Підтримка дітей, сім’ї та молоді. Розвиток фізкультури та спорту
9.1. Підтримка дітей, сім’ї та молоді
9.2. Розвиток фізичної культури і спорту
10. Впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій. Природокористування та безпека життєдіяльності людини
10.1. Впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій
10.2. Охорона навколишнього природного середовища
10.3. Протипаводковий захист
10.4. Техногенна безпека
11.ДОДАТКИ
Програма економічного і соціального розвитку
Глибоцького району на 2019 рік
ВСТУП
Програму економічного і соціального розвитку Глибоцького району на 2019 рік (далі Програма) розроблено управлінням агропромислового комплексу та економічного розвитку райдержадміністрації спільно із структурними підрозділами районної державної адміністрації, об’єднаними територіальними громадами та сільським радами, підприємствами, установами та організаціями відповідно до:
·Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” від 23 березня 2000 року № 1602-ІІІ;
·керуючись п. 1 ст. 17, ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»;
- постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» (із змінами та доповненнями);
- розпорядження голови обласної державної адміністрації № 871-р від 21.08.2018 «Про формування проекту Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2019 рік».
Програму розроблено з урахуванням: Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року, Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, та відповідно до Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року і плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року.
1. Аналіз економічного і соціального розвитку у 2018 році
1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу
У 2018 році основні зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування спрямовувались на вирішення нагальних питань економічного і соціального розвитку, наповнення місцевих бюджетів, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, вчасне виконання зобов’язань соціального характеру і у першу чергу щодо надання підтримки учасникам антитерористичної операції, їх сім’ям і вимушеним переселенцям.
З метою покращення економічної і соціальної ситуації в районі:
- щокварталу на колегіях райдержадміністрації розглядали підсумки економічного та соціального розвитку району та приймали рішення, спрямовані на усунення наявних недоліків, забезпечення подальшого динамічного розвитку;
- на координаційній раді з питань розвитку підприємництва заслуховували проблемні питання, які стримують розвиток підприємництва в районі і пропонувалися напрямки їх вирішення.
Протягом року також проводили: наради, семінари, «круглі столи», прийом громадян, перевірки делегованих повноважень тощо. Працівники адміністрації брали участь у відповідних заходах, які проводились на рівні області.
Серед позитивних тенденцій слід відмітити зростання обсягів виробництва промислової продукції та обсягів валової продукції сільського господарства, збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, покращення фінансових результатів роботи господарюючих суб’єктів, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі.
За січень-вересень 2018 р. промисловими підприємствами реалізовано продукції на 103686,8 тис. грн., що на 35933,9 тис. грн., або на 53,0 % більше, порівняно з відповідним періодом 2017 р.
Загальна площа сільськогосподарських угідь у 2018 році по всіх категоріях господарств району становить 35 881 га, у тому числі: рілля - 28 939 га, багаторічні насадження – 1 317 га, сіножаті – 760 га, пасовища – 4 865 га. У 2018 році сільгосппідприємствами оброблялось 7,5 тис. га ріллі, що на 0,3 тис.га більш ніж у минулому році, особисто селянськими господарствами 21,4 тис. га.
В 2018 році у всіх категоріях господарств посіяно 3700 га озимих культур, а в сільськогосподарських підприємствах озимі культури займали 1270 га, в тому числі озима пшениця - 1159 га. Окрім того посіяно 668 га озимого ріпаку, ярих культур у всіх категоріях господарств - 17000 га. В сільгосппідприємствах посіви ярих культур займають 5576 га, з них 2700 га – це соя та 1960 га - соняшник.
У всіх категоріях господарств району зібрано ранніх зернових культур на площі 6,4 тис.га. Отримано 26,5 тис. тонн збіжжя при середній урожайності 42,5 цнт/га. Окрім того на площі 668 га зібрано 1,43 тис.тонн зерна озимого ріпаку при урожайності 21,4 цнт/га.
Станом на 16.10.2018 року у господарствах району завершено збір соняшнику, картоплі та овочів. Соя зібрана на 95 % посіяної площі, кукурудза на зерно на 98 %. З кожного гектару посіву соняшнику отримано по 28,0 цнт. зерна, картоплі по 190 цнт. та овочів по 180 цнт., сою збирають по 26 цнт/га, кукурудзи на зерно по 56 цнт/га. Садівничі господарства отримають у середньому по 150 цнт/га яблук.
На даний час в господарствах району під урожай 2019 року посіяно 5,2 тис.га озимих зернових культур, що становить 110 % від плану, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах посіяно 3,5 тис.га або 161 % запланованого. Також посіяно 860 га озимого ріпаку на зерно.
За 9 місяців 2018 року у всіх категоріях господарств району вироблено м'яса в живій вазі 6,35 тис. тонн, що на 0,5 тис. тонн більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, молока – 25,5 тис. тонн, що на рівні відповідного періоду минулого року , яєць – 68,8 млн. шт., що на 0,5 млн. шт. більше ніж у першому півріччі 2018 року.
У всіх категоріях господарств району станом на 01.10.2018 року нараховується 9,3 тис. голів ВРХ, в тому числі – 5,7 тис. голів корів, 25,5 тис. голів свиней, 446,3 тис. голів птиці та 4,5 тис. голів овець та кіз. З метою покращення племінних та продуктивних якостей сільськогосподарських тварин в районі функціонує 11 пунктів штучного осіменіння для сільськогосподарських тварин населення.
Особистими селянськими господарствами району створено 31 міні – ферм, де утримується 3 і більше голів корів.
У 2018 році розпочав роботу багатофункціональний сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Добрі газди», які займається заготівлею та переробкою молока від населення. В червні 2018 року в ТзОВ «Генетік інвест» введено в експлуатацію третю чергу тваринницького приміщення для утримання свиней на 4200 головомісць. Також сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом «Сирні традиції» в селі Турятка проводиться реконструкція приміщення для встановлення обладнання із заготівлі та переробки молока від особисто селянських господарств.
За сприяння Глибоцької райдержадміністрації з метою залучення інвестиційних ресурсів на розвиток інфраструктури, було прийнято участь у програмі фінансової допомоги «Кусаноне», яка проводиться Урядом Японії з початку 2018 року. На конкур було подано проект:
- модернізація медичного обладнання у Глибоцький ЦРКЛ для пологового відділення.
Загалом по Україні участь в програмі взяли більше як 500 проектів. В результаті конкурсного відбору перемогу здобув проект Глибоцького району. Адже в умовах реформування галузі охорони здоров’я велике значення приділяється підвищенню якості та ефективності медичної допомоги, яка значною мірою залежить від ресурсного забезпечення.
Даним проектом передбачено придбання медичного обладнання:
- інкубатор для новонароджених Dual Incu I
- апарат штучної вентиляції HAMILTON C1-NEO
- відкрита реанімаційна система BabyGuard W-1140
- фетальний монітор Overtone D65
- портативний медичний пульсоксиметр Storm 5000-01
- насос шприцевий Aitecs 2016
Орієнтовна вартість обладнання складає більш як 80,0 тис. дол. США
Глибоцькою районною радою розроблено інвестиційні проекти в рамках транскордонної співпраці, а саме:
- Покращення рівня надання медичних послуг населенню прикордонних регіонів України та Румунії (тип проекту – Hard);
- Транскордонна освітня мережа між Ботошанським повітом (Румунія) та Глибоцьким районом (Україна) (Тип проекту – Soft);
- Модернізація та забезпечення заходів реагування у випадку надзвичайних ситуацій у комуні Киндешти, Ботошанський повіт (тип проекту – Soft);
- Модернізація транспортної мережі транскордонного регіону (тип проекту – Hard).
Підприємствами району виконано будівельних робіт на 52123,0 тис.грн., що становить 5,9% до загальнообласного показника (898962,0 тис.грн.). Обсяг виконаних будівельних робіт у розрахунку на одну особу – 715,8 грн., що на 375,5 грн. більше, порівняно з показником за січень-вересень 2017 року.
Автомобільним транспортом перевезено (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) 432 тис.т вантажів (446,0% до січня-вересня 2017 р.), виконано вантажооборот в обсязі 67,6 млн.т/км. (132,9% до січня-вересня 2017 р.).
Пасажирським транспортом перевезено 1074,4 тис. пасажирів (121% до січня-вересня 2017 р.), виконано пасажирооборот в обсязі 28,1 млн.пас./км. (140,5% до січня-вересня 2017 р.).
За 9 місяців 2018 року зареєструвалося 318 суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи та 27 юридичних осіб. За звітний період 2018 року, порівняно з відповідним періодом 2017 року, фізичних осіб зареєстровано на 235, а юридичних на 2 менше.
За даними фінансового управління, по доходах загального та спеціального фондів за січень-вересень 2018 року до місцевих бюджетів при плані затвердженого розпису місцевими радами з урахуванням змін 51254,3 тис.грн., фактично надійшло 57617,0 тис.грн., що складає 112,4 відсотки до плану або перевиконання складає в сумі 6362,7 тис.грн. До відповідного періоду за минулий рік надійшло доходів більше на 11653,1 тис.грн., або темп приросту склав 125,4 відсотки.
Доходи загального фонду місцевих бюджетів району за січень-вересень 2018 року складають 50602,8 тис.грн., при плані затвердженого розпису місцевими радами з урахуванням змін 44990,2 тис.грн., що складає 112,5 відсотків або перевиконання складає в сумі 5612,6 тис.грн. До відповідного періоду за минулий рік надійшло доходів більше на 9763,1 тис.грн., або темп приросту склав 123,9 відсотків.
З 20 місцевих бюджетів району план загального фонду на січень-вересень 2018 року затвердженого розпису місцевими радами з урахуванням змін виконали 19 та 16 місцевих бюджети досягли рівня надходжень в порівнянні з відповідним періодом минулого року в умовах змін БКУ.
Найбільшу питому вагу у надходженнях загального фонду займає податок на доходи фізичних осіб (60 %) – 46,2% якого надійшло в сумі 23390,7 тис.грн., що становить 101,8 % або на 404,1 тис.грн. більше плану та на 5514,5 тис.грн. (+30,8%) більше надходжень відповідного періоду минулого року.
Другим джерелом наповнення доходної частини загального фонду є єдиний податок якого надійшло в сумі 10479,0 тис.грн. при плані затвердженого розпису 9963,9 тис.грн. або на 515,1 тис.грн. більше до плану (+5,2%) та на 1723,7 тис.грн. (+19,7%) більше аналогічного періоду попереднього року.
Згідно даних Глибоцького відділення Чернівецької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області за січень-вересень 2018 року мобілізовано збір до Зведеного бюджету в сумі 135423,7 тис. грн., що складає 118,8%, до прогнозних передбачень (прогноз 113985,8 тис. грн.) зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 21437,9 тис. грн., що на 23606,1 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.
Планові завдання збору до Державного бюджету виконано на 121,7%, при плані 38974,0 тис. грн., забезпечено 47414,0 тис. грн. зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 8440,0 тис. грн., що на 8850,6 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.
До місцевих бюджетів надійшло 88009,7 тис. грн., зверх плану забезпечено збір платежів в сумі 12997,9 тис. грн., що на 14755,5 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Виконання планової нормативної бази по податку з доходів фізичних осіб за 9 місяців 2018 року складає 113,7 (забезпечено 56364,1 тис. грн., при плані 49579,2 тис. грн.), що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 12099,3 тис. грн..
Станом на 01.10.2018р. кількість новостворених СГ становить 465, в тому числі юридичних осіб – 36, ФОП – 429. За 9 місяців 2018р. було легалізовано 2220 найманих працівників, за жовтень 2018р. – 670 працівників.
За даними Глибоцької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості протягом січня-вересня 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 1398 безробітних громадян. Рух робочої сили через службу зайнятості протягом січня-вересня склав 1152 безробітних осіб, що на 138 осіб менше в порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Із них - 533 жінки, 373 - молодь до 35 років.
Центр зайнятості сприяв працевлаштуванню 436 безробітних та 152 особи по обліковим карткам (це члени особистого селянського господарства), 2 учасниками АТО отримали одноразову виплату по безробіттю для організації підприємницької діяльності,
За 9 місяців 2018 року в громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 181 безробітний. На професійне навчання направлено 208 безробітних, з них працевлаштовані – 101. Протягом 9 місяців прийнято рішення про надання компенсації роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які працевлаштували на нові робочі місця 7 осіб з числа безробітних, що потребують додаткових соціальних гарантій у сприянні працевлаштуванню та 15 осіб до роботодавців, що працюють у сферах пріоритетних видів економічної діяльності, На виплату компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям відшкодовано 69,9 тис.грн.
Станом на 01.10.2018 року середньомісячна заробітна плата по району складає 6321,0 грн., а по Чернівецькій області загалом – 6882,0 грн.
Станом на 01.10.2018 р. управлінням праці та соціального захисту населення Глибоцької РДА проведено виплату всіх видів державних соціальних допомог на загальну суму - 121415,6 тис. грн.; пільг ЖКП та твердого палива на суму 5758,7 тис. грн., субсидій ЖКП та твердого палива на суму 48837,1 тис. грн.
Здійснено 1507 обстеження житлово-побутових умов проживання сімей з виїздом на місце проживання заявників, в тому числі 821 для оформлення субсидій. Станом на 01.10.2018 року по житлових субсидіях звернулось 7271 особа, призначено субсидію 7025 особам; для отримання пільг звернулось 1020 осіб і всім, хто звернувся призначено пільги; для отримання державних соціальних допомог звернулось5093 особи, з них 4611 особам було призначено допомоги.
Станом на 1 жовтня 2018 року в Глибоцькому відділі обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на обліку перебувало 15548 одержувачів пенсій.
Прийом громадян проводиться за принципом “єдиного вікна ” де було прийнято 7571 осіб, в тому числі надано роз’яснень щодо пенсійного законодавства 2493 особам та прийнято 795 заяв з відповідними документами для призначення, перерахунку, продовження виплати пенсій та виплати допомоги на поховання.
За звітний період 2018 року у банках одержують пенсійні виплати 6586 пенсіонерів (42,4%). Це дає можливість суттєво зекономити гроші Пенсійного фонду України. Обліковується 327 працюючих пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через підприємства поштового зв’язку .
В ході проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення протягом 9 місяців 2018 року проведено в трудових колективах та з населенням 106 зустрічей,діють консультативні пункти в Глибоцькому Центрі зайнятості та Районній Раді ветеранів, куди вже звернулося близько 143 осіб.
До початку нового 2017/2018 навчального року забезпечено функціонування 64 закладів освіти. З них: загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. – 18; І-ІІ ст. – 5; І ступеня – 2; ліцеїв – 3; НВК – 11, (І-ІІІ ст. - 5; І-ІІ ст. – 4; І ст. – 2), позашкільних навчальних закладів – 3, дошкільних навчальних закладів – 22. У загальноосвітніх навчальних закладах функціонують 37 харчоблоків.
У 2018 році сесією Глибоцької районної ради прийнято рішення № 4-21/18 «Про створення комунальної установи «Інклюзивно – ресурсний центр» Глибоцької районної ради» та затверджено статут інклюзивно – ресурсного центру, який функціонуватиме при управлінні освіти Глибоцької райдержадміністрації.
Управлінням освіти використано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» на придбання: ноутбуків - 26 шт. на 273 520 грн.; принтерів – 24 шт. на 221 120 грн.; ламінаторів – 25 шт. на 153 150 грн. Придбано управлінням освіти шляхом співфінансування для 1-х класів закладів освіти меблів на 241,8 тис.грн., комп’ютерної техніки на 940,2 тис.грн.
Забезпечено механізм обов’язкового оприлюднення закладами загальної середньої освіти даних про всі кошти, які надходять з бюджету та інших джерел.
Створення умов для збереження здоров’я дітей, учнів навчальних закладів, забезпечення їх якісним, раціональним харчуванням є одним із пріоритетних завдань системи управління освіти району. Оновлено матеріальну базу шкільних харчоблоків, впроваджуються нові технології приготування їжі та форми обслуговування дітей.
Продовжується реалізація заходів щодо розвитку дошкільної освіти району. Результатом проведеної роботи є постійне зростання мережі дошкільних навчальних закладів, контингенту, показників охоплення дітей дошкільною освітою. За мережею на 2018-2019 навчальний рік дошкільною освітою охоплено 2253 дитини Глибоцького району.
Забезпечено умови для безперешкодного доступу до загальноосвітніх навчальних закладів осіб з обмеженими фізичними можливостями (обладнання пандусів) в усіх ЗНЗ району. Діючі внутрішні вбиральні наявні в усіх ЗНЗ. Для підвезення дітей та вчителів до школи та у зворотному напрямку наявні 10 шкільних автобусів на балансі управління освіти. До початку опалювального сезону стопроцентна потреба в паливі забезпечена.
В шкільних їдальнях проведений поточний ремонт приміщень, каналізаційних та водопровідних систем.
Станом на 25.10.2018 в районі проживає 17256 дітей віком до 18 років, з яких на обліку в службі у справах дітей знаходиться 107 дітей, в тому числі: 19 дітей-сиріт та 88 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них під опікою/піклуванням – 69 дітей.
Протягом 2018 року юридичний статус надано 24 дітям, встановлено 2 опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Станом на 25.10.2018 року в Глибоцькому районі налічується 5 прийомних сімей, в яких виховуються 10 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитячий будинок сімейного типу в якому виховуються 5 прийомних дітей.
На території Глибоцького району проживають 20 усиновлених дітей.
Протягом 2018 року було обстежено 34 сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах. За результатами перевірок сімей було взято на облік 16 дітей із 4 сімей.
З метою забезпечення доступності позашкільної освіти у районі функціонує 3 позашкільних навчальних заклади: Будинок творчості дітей та юнацтва, Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та дитяча юнацька спортивна школа.
В районі діють 34 клубних, 37 бібліотечних установ, 4 музеї та 4 школи естетичного виховання, а саме: 3 музичні, 1 художня. 18 художніх колективів удостоєні почесного звання «народний» і представляють район на багатьох зарубіжних фестивалях та конкурсах.
В ході реформування сфери охорони здоров’я згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 р. № 211-р створено Центральний госпітальний округ Чернівецької області до якого увійшли заклади, розміщені на території: м. Чернівців, Герцаївського, Глибоцького, Заставнівського та Кіцманського районів.
Вторинна медико-санітарна допомога: вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу населенню Глибоцького району надає КНП Глибоцька центральна районна лікарня, розгорнута на 250 ліжок. Сьогодні в закладі працюють 121 лікарів, 3 спеціаліста з вищою немедичною освітою, 1 зубний лікар, 287 середніх медичних працівників, 144 молодших медичних працівників та 82 – інших. Загалом в КНП Глибоцька ЦРЛ працюють 630 фізичних осіб.
Забезпеченість лікарями станом на 01.10.2018 р.
Штатніпосади | Зайнято | Фізичні особи | % укомплекто-ваності | Коефіцієнт сумісництва |
103,5 | 103,5 | 122 | 100,0 | 0,85 |
Забезпеченість середнім медичним персоналом на 01.10.2018 р.
Штатніпосади | Зайнято | Фізичні особи | % укомплекто- ваності | Коефіцієнт сумісництва |
203,25 | 203,25 | 286 | 100 | 0,71 |
Медична галузь району безвідмовно виконує свої обов’язки, медичні працівники обслуговують 74 266 чол., в тому чисті: 14 777 - діти, 2 554 підлітків та 56 935 дорослих.
За 9 місяців 2018 року виконано 62332 ліжко-днів (75,5 % від плану на рік) та проліковано 6322 хворих у стаціонарних відділеннях закладу. По денному стаціонару виконано 5652 ліжко-днів (86,1%) та виписано 627 хворих. Відвідування до лікарів поліклінічного відділення Глибоцької ЦРКЛ склали 123932 , стоматологічні відвідування – 59881.
За 9 місяців поточного року касові видатки закладу склали 34423,0 тис. грн., що становить 74 % від запланованої суми на рік, у т.ч. видатки на медикаменти – 1266,7 тис.грн. або 80,2 % від запланованої суми. Видатки на харчування склали 668,8 тис. грн. або 66,8 % від запланованого.
Матеріально-технічна база Глибоцької ЦРЛ покращилася за рахунок благодійних внесків. Так, у пологове відділення Глибоцької ЦРЛ придбано ліжка акушерськ для пологів в кількості 4 штуки на загальну суму 31,2тис. грн. , меблі медичні на суму 5,7 тис.грн. За бюджетні кошти капітальні видатки не здійснювалися.
Також у вигляді спонсорської допомоги Глибоцька ЦРЛ отримала стоматологічні матеріали на загальну суму 61,1 тис.грн. та продукти харчування – 27,4тис. грн.
В умовах хронічного недофінансування галузі охорони здоров’я активно здійснюється робота по залученню позабюджетних коштів. Зокрема, за 9 місяців 2018 року надходження від здійснення медичних оглядів склали 592,1тис. грн., зубного протезування – 134,0тис. грн., стажування інтернів – 80,1тис. грн. Доходи закладу від надання нежитлових приміщень в оренду склали 140,5 тис. грн.
Первинна медико-санітарна допомога: з 02.01.2013 р. створений комунальний заклад «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входять 16 лікарських амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 10 фельдшерсько-акушерських пунктів. В центрі ПМСД працюють 39 лікарів, всі спеціалісти з вищою медичною освітою, 91 середніх медичних працівників, 34 молодших медичних працівників та 45 – інших. Загалом в комунальному закладі центру ПМСД працюють 209 фізичних осіб.
Забезпеченість лікарями станом на 01.10.2018 р.
Штатніпосади | Зайнято | Фізичні особи | % укомплекто-ваності | Коефіцієнт сумісництва |
39 | 39 | 33 | 100,0 | 1,19 |
Забезпеченість середнім медичним персоналом на 01.10.2018 р.
Штатніпосади | Зайнято | Фізичні особи | % укомплекто- ваності | Коефіцієнт сумісництва |
114,0 | 114,0 | 91 | 100 | 1,25 |
Зі 33 лікарів - 9 лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, –8 першу та –7 другу. 91 середніх медичних працівників мають різні кваліфікаційні категорії , в тому числі –33 вищу, –23 першу, –15 другу. Тільки протягом січня-вересня 2018 року - 6 лікарів, -24 середніх медичних працівників пройшли курси підвищення кваліфікації.
Заклад надає кваліфіковані своєчасні та якісні медичні послуги. Медичними працівниками обслуговуються 49304 чол., з них 10315 дітей, 1289 підлітків та 37700 дорослих.
За 9 місяців 2018 року до медичних працівників АЗПСМ було 181103 відвідувань. Число відвідувань на одного лікаря складає 6036,7.
За 9 місяців поточного року профінансовані видатки по центру склали 12 408, 918,00 тис.грн. Видатки на медикаменти - 288,048 тис.грн.
За звітний період проведено наступні роботи:
- придбано вікна, проведено монтаж і демонтаж на суму – 180,0 тис.грн. в Коровійській АЗПСМ.
- встановлено пандус, проведено ремонт і будівництво шахтного колодязя та вигрібної ями в Коровійській АЗПСМ на суму - 280,0 тис.грн.
- виконано поточний ремонт в Йорданештскій АЗПСМ – 5,0 тис.грн.
- провелено поточний ремонт в приміщені котельні Турятській АЗПСМ на суму 20.0 тис. грн.
- придбано пільгові медикаменти на суму 323,6 тис.грн..
- витрати на невідкладну допомогу -288,4 тис.грн.
- придбано слухові апарати - 54,3 тис.грн.
- придбано дезінфікуючі засоби - 32,8тис.грн.
- доступні ліки на суму – 810,9 тис.грн.
- імуносупресори для хворих на суму- 215,6 тис.грн.
- придбано підгузників на суму –90,0 тис.грн.
- вакцини -12,3 тис.грн.
- автозапчастини для медичного транспорту Карапчівської ЛА- 2,6 тис.грн.
- надано послуг на суму -36,0 тис.грн.
- придбано господарські товари на суму 40,9 тис.грн.
Комп’ютерною технікою лікарські амбулаторії забезпечені на 50% .
Заплановані видатки на безоплатні та пільгові медикаменти по центру ПМСД на 2018 рік складають 323,680 тис.грн. Профінансовано за 9 місяців 2018 року – 323,565 тис.грн. ( 100 % від плану). Безоплатні рецепти за 9-ть місяців 2018 році отримали -356 особи на суму – 323,565 тис.грн. Особи пільгової категорії були забезпечені рецептами на 60 % від потреби, оскільки не всі лікарські засоби входять до переліку препаратів дозволених до виписки (згідно реєстру). Всі лікувальні заклади, що входять до складу КНП «Глибоцького центру ПМСД», забезпечені медикаментами для невідкладної допомоги тільки на 60%.
Станом на 1 вересня 2018 р. чисельність наявного населення району складає 74101 чол. Скорочення чисельності населення за січень-серпень 2018 року становить 100 чол.
Природний рух населення по району у січні – серпні 2018 року характеризується наступними показниками: кількість живонароджених - 545, кількість померлих - 588 , природне скорочення – 43 особи.
Загальний коефіцієнт смертності на 1 тис.осіб наявного населення по району у січні–серпні 2018 року – 11,9 проміле. Кількість живонароджених на 1 тис.осіб наявного населення у січні–серпні 2019 року -11,0 проміле.
За даними прокуратури Чернівецької області кількість облікованих кримінальних правопорушень по району за січень–вересень 2018 року складає 339, що становить 82,5 % до показника за відповідний період 2017 року, в тому числі: кількість облікованих тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень – 92 (57,2%), кількість правопорушень, скоєних малолітніми та неповнолітніми або за їх участю становить – 2 (на рівні 2017 року), кількість правопорушень скоєних групою осіб по району – 2 (33%), в стані алкогольного сп’яніння скоєно 4 порушення (44,4%), особами, які раніше вчиняли злочини по містах та районах повторно скоєно 17 злочинів (106,3%), по району скоєно 9 порушень (75% до показника 2017 року) у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення, у сфері господарської діяльності обліковано 7 кримінальних правопорушень (38,9%), у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг скоєно 18 порушень (94,7%).
Загалом по району виявлено 87 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення – 108,8 % до показника за січень-вересень 2017 року, а також виявлено 2 неповнолітніх особи, які вчинили кримінальні правопорушення.
В сільських радах та громадах краю проведено низку робіт та заходів, що сприятимуть покращенню соціальної та економічної ситуації, підвищенню якості надання послуг, підвищенню рівня життя мешканців району в цілому.
У 2018 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку реалізовувався «Реконструкція з добудовою корпусів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дошкільно-навчального закладу на 450 місць (350 учнівських та 100 місць дошкільного віку) в с. Кам’янка Глибоцького району». У 2018 році з ДФРР на реалізацію даного проекту було виділено 4990,0 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету – 850,0 тис. грн.
11 січня 2018 року відбулось урочисте відкриття загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня в с. Йорданешти Глибоцького району
Завершено реалізацію проекту «Добудова приміщень на 2 групи дитячого навчального закладу «Веселка» в с. Валя Кузьмина. У Валякузьмінськиій ЗОШ І-ІІ ступеня виконано капітальний ремонт фасаду, також завершено капітальний ремонт Волоцького ДНЗ; збудовано футбольний майданчик на території стадіону с. Воолока
У звітному періоді були завершені будівельні роботи лікарської амбулаторії по вул. Головна в с. Стерче.
Проведено капітальний ремонт приміщення Коровійського дошкільного навчального закладу; проведено будівництво майданчиків з твердим покриттям під сміттєві баки; розпочато роботи по будівництву багатофункціонального майданчика для відпочинку, також розпочато роботи по будівництву спортивного майданчика зі штучним покриттям.
В 2018 році у всіх сільських радах та громадах району здійснювався поточний та капітальний та ямковий ремонт доріг; проводились поточні та капітальні ремонти закладів освіти, культури, медицини та ін., роботи по благоустрою населених пунктів тощо.
1.2. Головні проблеми розвитку Глибоцького району
На сьогоднішній день невирішеними залишається ряд проблемних питань, які стримують розвиток району. Ці процеси підсилюються нестабільною суспільно-політичною ситуацією, військовим конфліктом на сході країни, розбалансуванням фінансової системи, негативними настроями в суспільстві, вичікувальною позицією інвесторів, прискоренням інфляційних процесів через девальвацію гривні та підвищення тарифів на природний газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги.
Негативно вплинули на економічний потенціал району звуження внутрішнього попиту, обмеження кредитування із одночасним встановленням жорсткіших умов для отримання кредитів, незадовільна динаміка кредитування інвестиційних проектів через підвищення відсоткових ставок, зростання цін на сировину, відсутність замовлень на виготовлення продукції, погіршення кон’юнктури товарних ринках району тощо.
Основними проблемними питаннями промисловості району залишаються високі ціни на енергоносії і сировину; недостатність кваліфікованих робітників; низька конкурентоспроможність продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках через застаріле та енергоємне обладнання; значна потреба у внутрішніх та зовнішніх інвестиціях для відновлення і розвитку виробництв.
До ризиків, які можуть мати системний негативний вплив на розвиток економіки належать підвищення цін на енергоресурси, коливання курсу валют, недосконалість механізмів захисту прав власності, відсутність державно - правових гарантій захисту іноземних інвестицій.
На даний час не виділяються кошти з державного бюджету на проведення хімічної меліорації орних земель. Існують певні проблеми у проведенні комплексу робіт з охорони земель та підвищення родючості ґрунтів, проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.
Відсутність у селян коштів на придбання та утримання худоби, оновлення сільськогосподарської техніки, проблеми віддалених населених пунктів з реалізацією залишків продукції також стримують розвиток агропромислового комплексу. Недосконалість законодавства у сфері органічного виробництва негативно впливає на функціонування вітчизняного органічного ринку, відсутність сервісу для сертифікації с/г продукції для постачання на ринки ЄС.
Проблемами сфери лісового господарства залишаються: недостатність обігових коштів у підприємств лісового господарства для здійснення комплексу робіт із ведення лісового господарства, охорони і захисту лісів; відсутність в районі підприємств з достатніми виробничими потужностями для переробки низькосортної тонкомірної деревини та її відходів.
Недостатнє фінансування дорожнього господарства Глибоцького району, ремонту і будівництва доріг загального користування, негативно впливає на інтенсивність автоперевезень, безпеку дорожнього руху, технічний стан транспортних засобів. Проблемою дорожньої галузі залишається фізично і морально застаріла дорожня техніка.
У зв’язку з обмеженими можливостями місцевих бюджетів, житлово-комунальне господарство потребує бюджетної підтримки, фінансування капітальних вкладень на реконструкцію, модернізацію, оновлення основних фондів комунального господарства, житлового фонду, обладнання, інженерних мереж тощо.
Серйозну стурбованість викликає робота каналізаційних очисних споруд в смт. Глибока, які на сьогоднішній день практично зруйновані, а стічні води напряму без будь-якої очистки надходять у водні об’єкти. Через обмеженість фінансових ресурсів впродовж кількох років невирішеним залишається питання завершення будівництва очисних споруд каналізації 800м.куб/добу (з виділенням 1-ї черги 400 м.куб/добу).
Гостро постали питання необхідності оновлення та модернізації існуючого обладнання, устаткування, ремонту і заміни аварійних водопровідних та каналізаційних мереж селища з впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій, а також проведення капітального ремонту водозабірної станції в селі Петричанка.
Серед основних екологічних проблем району залишається стан поводження з побутовими та токсичними відходами. Недостатній контроль та низький відсоток повторного використання відходів, не впорядкованість сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів призводить до засмічення та забруднення землі і водних ресурсів у багатьох населених пунтах району .
В окремих населених пунктах Глибоччини, через відсутність належного фінансування, сільські сміттєзвалища не відповідають нормам екологічної безпеки.
Відсутність повноцінного сміттєпереробного заводу, недостатність сміттєсортувальних ліній, низька культура сортування сміття на території району зумовлюють необхідність комплексної рішення проблеми поводження з ТПВ.
Одним з ключових питань, яке потребує вирішення є завершення газифікації району. Не всі населені пункти Глибочини забезпечені природним газом, а в деяких газифікацію проведено частково. Потрібні кошти на будівництво газопроводів для забезпечення природним газом усіх населених пунктів краю.
Розвиток підприємництва стримують висока вартість позичкового капіталу, обмеженість довгострокового кредитування, нерозвиненість фінансового ринку, а також трудова міграція за межі району, у тому числі за кордон.
Відмічається нерівномірність розподілу іноземних інвестиційних ресурсів у галузевому та територіальному розрізі.
Повільними темпами розвивається і туристична галузь. Головними проблемами у сфері туристично-рекреаційного розвитку є недостатній рівень розвитку інфраструктури; низький рівень залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій у розвиток туризму; неналежний рівень облаштування туристичних маршрутів (брак обладнаних місць відпочинку); незадовільний стан доріг, тощо.
Серед проблемних питань соціального розвитку слід відзначити:
- недостатній рівень доходів громадян;
- питання зайнятості на селі та молодіжного безробіття, значними є масштаби тіньової зайнятості, трудової міграції.
- зберігається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, який поглиблюються через недостатні обсяги створення робочих місць, дефіцит кадрів робітничих професій необхідного кваліфікаційного рівня.
Ключовими проблемними питанням в освітній галузі є: недостатнє бюджетне фінансування для зміцнення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти; недостатній рівень інформатизації та комп’ютеризації освітніх закладів; застаріле чи взагалі відсутнє матеріально-технічне забезпечення для проведення практичних занять з навчальних предметів, для проведення занять у гуртках (географічні майданчики, лабораторії, майстерні, дослідні ділянки, та ін.); наявність в районі освітніх закладів, які потребують капітального ремонту, реконструкції та модернізації; відсутність дошкільних навчальних закладів у населених пунктах: Горбівці, Просикуряни, Кут Баїнськ, Опришени.
До основних причин, що зумовлюють дитячу безпритульність і бездоглядність, слід віднести такі: неспроможність батьків утримувати дітей, відсутність у них житла; жорстокі форми виховання дітей в сім’ях; психологічна криза стосунків батьків та дітей; неспроможність або небажання сім’ї виконувати виховні функції; перебування дітей під опікою матеріально неспроможних родичів (бабусь, дідусів), експлуатація батьками праці дітей, що призводить до послаблення будь-якої мотивації до продовження навчання тощо.
Недостатній рівень фінансування закладів охорони здоров’я є основною причиною низки проблемних питань в даній сфері, зокрема таких як: застарілість основних фондів, потреба проведення капітального ремонту в діючих та будівництво нових закладів охорони здоров’я; необхідність впровадження телемедичних технологій (доступ до телемедичної установки); забезпечення комп’ютерною технікою, необхідно придбати сучасне медичне обладнання, санітарний транспорт тощо.
На балансі КНП «Глибоцького центру ПМСД» є будівлі та споруди на загальну вартість 8 067,8 тис.грн., з них на будівлі вартістю 2 698,7 тис.грн. нарахований знос 100%, інші потребують поточного ремонту та заміни вікон, дахів.
Щодо обладнання та устаткування, наявного в КНП «Глибоцькому центрі ПМСД», на 50% зношене та потребує заміни на сучасне.
Проблемні питання, що потребують вирішення у першу чергу:
- будівництво нових амбулаторій в с.Опришени і в с. Чагор з дольовою участю в співфінансуванні.
- ремонт або заміна місця розташування Просіцького Фапу
- забезпечення спец. автотранспортом, Турятську Л.А., Луківецьку Л.А. Стерчанську Л.А. Коровіївську ЛА, Кам’янську Л.А. Вовчинецьку Л.А.
- провести реєструктуризацію в Л.А. ФАПів сіл,Опришени, Йорданешти:
- створити телемедичні технології, а саме: мати доступ до телемедичної установи
Проблемою в сфері культури є недостатнє бюджетне фінансування галузі, через що не в повній мірі вирішується питання матеріально-технічного забезпечення закладів культури, а саме: придбання транспорту, проведення ремонтів закладів культури та систем опалення, впровадження енергозберігаючих технологій, придбання музичних інструментів, технічних засобів, сценічних костюмів, комп’ютерної техніки, укомплектування книжкових фондів бібліотек, тощо.
Наслідком недостатнього фінансування сільських закладів культури стало значне погіршення технічного стану багатьох будівель, в яких розташовані культурно-освітні заклади (музичні та художні школи, бібліотеки). Вирішити проблему незадовільного технічного стану сільських закладів культури можна лише шляхом зміни механізмів формування сільських бюджетів, які сьогодні, у переважній більшості, не здатні утримувати їх у належному стані.
Існує низка проблемних питань щодо протипаводкового захисту, які пов’язані з існуючими загрозами підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії річок Малий Сірет та Сірет. Така ситуація вимагає: проведення робіт з укріплення берегів, будівництво захисних споруд, відновлення берегоукріплюючих дамб, проведення руслоочисних та русло регулюючих робіт в селах Черепківці та Петричанка (район водозабору), проведення протизсувних заходів, тощо.
Ключовими проблемними питаннями у сфері охорони праці є: неналежне ставлення роботодавців до питань безпеки, незадовільний стан функціонування на окремих підприємствах системи управління охороною праці, низький рівень спеціальної підготовки щодо охорони праці роботодавців та відповідальних посадових осіб.
Серед інших проблемних питань, що стримують розвиток району та потребують вирішення, слід відзначити:
- наявність в районі об’єктів незавершеного будівництва;
- обмеженість бюджетних ресурсів, що спрямовуються на фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, що є причинами недостатнього рівня надання населенню послуг в тій чи іншій галузі; повільні темпи будівництва, добудови, реконструкції, проведення капітальних та поточних ремонтів; низький рівень матеріально-технічного забезпечення та оновлення основних фондів того чи іншого об’єкта тощо;
- недофінансування напрямків молодіжної та сімейної політики, заходів, спрямованих на роботу з дітьми, результатом чого є високий рівень дитячої безпритульності та бездоглядності, поширення соціального сирітства дітей.
Проблемним питанням залишається стан пожежної безпеки об’єктів підвищеної поверховості, підприємств та установ, що фінансуються з бюджетів, зокрема, лікувальних установ та установ соціального захисту населення, навчальних закладів і підпорядкованих їм гуртожитків, об’єктів літнього відпочинку та оздоровлення дітей.
- Завдання, мета, цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку Глибоцького району у 2019 році
Основними завданнями розвитку району у 2019 році є економічне зростання, активізація інвестиційної діяльності із закладанням інноваційного фундаменту подальшого розвитку, що стане передумовою для розв’язання соціальних проблем та поступового підвищення добробуту населення.
Метою Програми є стабілізація та покращення показників усіх секторів економіки району, підвищення її конкурентоспроможності, як основи для збалансованого економічного розвитку, що повинно стати передумовою для вирішення проблемних питань, сприяти зростанню добробуту і підвищенню якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці.
Підґрунтям для досягнення поставленої мети є реалізація наступних цілей:
- забезпечення економічної стабільності, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва;
- посилення інноваційної складової розвитку;
- залучення інвестицій та активізація транскордонного співробітництва;
- залучення приватних інвестицій для розбудови інфраструктури на за садах державно-приватного партнерства;
- написання проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики.
- технологічне оновлення та підвищення конкурентоспроможності промисловості;
- активне використання в господарській діяльності ресурсо- та енергозберігаючих технологій;
- перехід до високоефективного ведення сільського господарства;
- забезпечення всіх складових людського розвитку.
На основі аналізу результатів економічного і соціального розвитку за 2018 рік та окреслених проблем, визначено пріоритети економічного і соціального розвитку, показники та завдання щодо їх реалізації у 2019 році.
2.1. Пріоритетні напрямки розвитку Глибоцького району на 2019 рік
№ п/п | Пріоритетні напрями розвитку | Шляхи їх досягнення | Очікувані результати |
1. | Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери | 1.1. Продовження будівництва підвідних газопроводів: Кам’янка – Старий Вовчинець, Глибока – Петричанка − Сучевени (2 черга), до сіл Турятка, Поляна, Синівці, Глибока – Карапчів – Йорданешти, Глибока – Слобідка – Опришени, Слобідка − Черепківці − Новий Вовчинець, Сучевени – Купка – Корчівці, Опришени – Стерче – Тереблече. | Покращення санітарно-екологічної ситуації в районі, зменшення рівня забруднення р. Сірет та досягнення санітарно-епідеміологічних показників, що відповідають встановленим нормам. Забезпечення безперебійної роботи водозабірної станції та забезпечення мешканців селища питною водою. Забезпечення мешканців краю газопостачанням. |
2. | Гармонійний розвиток провідних галузей економіки району | 2.1. Будівництво овочесховища з газовим середовищем ємністю 1200 тонн для зберігання плодоовочевої продукції в с. Червона Діброва на базі фермерського господарства «Дубрава». 2.2. Будівництво зерносушильного комплексу на базі ПП «Купа Бюлд +» (с. Кам´янка). 2.4. Забезпечення позитивної динаміки зростання обсягів реалізованої товарної продукції (ТзОВ «Техно плюс», ДП «Чернівецький лісгосп», ПП «Аперо», ФГ «Еком’ясо НІК», ТОВ «Лілак»). 2.5. Створення цеху з виробництва клеєного щита, встановлення паркетної лінії та двох сушильних камер на базі цеху ДП «Чернівецьке лісове господарство». | Збільшення обсягів виробництва і реалізації промислової та сільськогосподарської продукції. |
3. | Розвиток туристичного потенціалу | 3.1. Завершення реставрації Свято – Успенського Собору старообрядництва в с. Біла Криниця та створення відповідної інфраструктури по обслуговуванню туристів в с. Біла Криниця. 3.2. Облаштування пункту пропуску «Біла Криниця». 3.3. Завершення ремонтних робіт приміщення краєзнавчого музею в смт. Глибока, облаштування внутрішньої вбиральні та благоустрій прилеглої території музею. 3.4. Облаштування прилеглої території (ремонт огорожі, колодязя) музею-садиби ім. О.Кобилянської в с.Димка. | Створення привабливого туристичного іміджу району, покращення надання туристичних послуг та розбудова туристичної інфраструктури. |
4. | Розвиток транскордонного співробітництва | 4.1. Реалізація транскордонного проекту «Завершення реконструкції з надбудовою будівлі кінотеатру «Буковина» у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна» 2014 – 2020. 4.2. Реалізація транскордонних проектів: - «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) та благоустрій прилеглої території інфекційного корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»; - «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) дитячого корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»; - «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) харчоблоку Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області». | Створення музею історії південної Буковини. Сприяння культурному просвітництву молоді. Забезпечення належних умов перебування хворих в медичному закладі, надання якісних медичних послуг, зменшення рівня дитячої захворюваності |
5. | Розвиток культури і духовності | 5.1. Капітальний ремонт будинку культури в с. Димка 5.2. Капітальний ремонт будинку творчості та дозвілля в с. Старий Вовчинець 5.3. Капітальний ремонт внутрішніх приміщень будинку творчості та дозвілля с. Черепківці 5.4. Капітальний ремонт приміщення дитячої бібліотеки в смт Глибока | Надання якісних культурних послуг. |
6. | Розвиток науки та освіти | 6.1. Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Чагор. 6.2. Будівництво дитячого дошкільного закладу на 150 місць по вул. О.Кобилянської в с. Чагор 6.3. Завершення будівництва дитячої дошкільної установи на 4 групи в с. Опришени. 6.4. Реконструкція системи опалення для використання відновлювальних джерел енергії ЗОШ І-ІІІ ст. у с. Сучевени. 6.5. Реконтструкція з добудовою корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дошкільного навчального закладу на 450 місць в с. Кам'янка Глибоцького району Чернівецької області 6.6. Реконструкція Привороцької ЗОШ з прибудовою по вул. Шкільна,17,с. Привороки Глибоцького району 6.7. Заміна покрівлі та утеплення горища НВК в с. Димка Глибоцького району 6.8. Придбання комп’ютерної техніки для потреб навчальних закладів освіти району. | Покращення умов надання освітньо-виховних послуг. |
7. | Розвиток системи соціального захисту населення, охорони здоров’я, спорту | 7.1. Будівництво сільського стадіону в с. Чагор 7.2. Реконструкція дитячого майданчика під спортивний зі штучним покриттям по вул. Олімпійська в с. Чагор 7.3. Придбання комп’ютерної техніки для потреб Глибоцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги та центральної районної комунальної лікарні. | Покращення умов надання якісних медичних послуг; розвиток спорту |
2.2. Пріоритетні напрямки ОТГ району
2.2.1. Волоківська сільська об’єднана територіальна громада
№ з/п | Пріоритетні напрями розвитку | Шляхи їх досягнення | Очікувані результати |
1. | Розвиток малого та середнього бізнесу на інноваційній основі | 1.1. Добудова третього поверху Волоківської АЗПСМ для приміщень під центр надання адмінпослуг та структурні підрозділи ОТГ. | Покращення надання адміністративних послуг. |
2. | Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери | 2.1. Проведення реконструкції очисних споруд каналізації потужністю 150 м3/добу в с. Волока. 2.2. Будівництво підвідного газопроводу до с. Волока, Грушівка, Валя Кузьмина. | Покращення санітарно-екологічної ситуації в с. Волока, зменшення рівня забруднення р. Бородач. Газифікація 3-х населених пунктів. |
3. | Розвиток культури і духовності | 3.1. Завершення ремонтних робіт приміщення Волоківського сільського музею, благоустрій прилеглої території музею. 3.2. Ремонт Меморіалу загиблим воїнам першої світової війни в с. Валя Кузьмина. 3.3. Капітальний ремонт парадних сходів БНТД с. Волока. 3.4. Придбання акустичної системи для БНТД с. Волока. | Надання якісних культурних послуг. |
4. | Розвиток науки та освіти | 4.1. Реорганізація закладів освіти. 4.2. Добудова учбового корпусу, спортивної зали Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 4.3. Придбання комп’ютерної техніки для потреб закладів освіти Волоківської ОТГ. | Покращення умов надання освітньо-виховних послуг. |
5. | Розвиток системи соціального захисту населення, охорони здоров’я, спорту | 5.1. Здача в експлуатацію пункту здоров'я в с. Грушівка. 5.2. Придбання комп’ютерної техніки для потреб Волоківської, Валякузьминської амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги. 5.3.Будівництво стадіону в с. В. Кузьмін. | Покращення умов надання якісних медичних послуг, розвитку спорту. |
6. | Удосконалення управління регіональним розвитком | 6.1. Придбання комп’ютерної техніки для потреб сільської ради Волоківської ОТГ. | Покращення умов надання якісних послуг для жителів ОТГ. |
2.2.2. Глибоцька селищна об’єднана територіальна громада
№ з/п | Пріоритетні напрями розвитку | Шляхи їх досягнення | Очікувані результати |
1. | Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери |
| Забезпечення безперебійної роботи водозабірної станції та забезпечення мешканців питною водою. Забезпечення мешканців газопостачанням. Покращення якості дорожнього покриття. |
2.2.3. Тереблеченська сільська об’єднана територіальна громада
№ з/п | Пріоритетні напрями розвитку | Шляхи їх досягнення | Очікувані результати |
1. | Розвиток малого та середнього бізнесу на інноваційній основі. | 1.1. Проведення тренінгів з підприємливими мешканцями 1.2. Залучення інвесторів в громаду для будівництва логістичного центру, фотоелектричної станції та розробки кар’єру глини для виробництва кахлю та цегли | Збільшення надходжень до бюджету. Створення нових робочих місць. |
2. | Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери | 2.1. Капітальний ремонт частини дороги від перехрестя М19 до села 2.2. Завершення ремонту дороги від с. Стерче до КПП «Порубне» | Забезпечення належного стану доріг, підвищення рівня безпеки перевезення пасажирів та вантажів. |
3. | Розвиток науки та освіти | 3.1. Залучення коштів МТД для розвитку природничих наук (проект на конкурс «Україна-Румунія 2014-2020») 3.2.Можливе створення опорної школи | Покращення умов надання освітньо-виховних послуг. |
4. | Розвиток системи соціального захисту населення, охорони здоров’я, спорту | 4.1. Будівництво спортивного майданчика в с. Нижні Синівці | Забезпечення фізичного розвитку та здоров’я школярів і жителів села |
3. Джерела фінансування заходів програми та реалізація районних програм
Фінансування заходів Програми у 2019 році здійснюватиметься за рахунок різних джерел: бюджетних коштів, коштів Державного Фонду регіонального розвитку, кредитних ресурсів, власних коштів господарюючих суб’єктів, грантів, міжнародної технічної допомоги, доходів від надання платних послуг бюджетними установами, благодійної, гуманітарної спонсорської допомоги та інших джерел не заборонених чинним законодавством.
Збереження соціальної спрямованості бюджету, підтримання позитивної динаміки зростання реальних доходів населення, включаючи зростання реальної заробітної плати і пенсії у поєднанні з покращенням соціально-економічного розвитку регіонів, є основною характеристикою бюджетної політики 2019 року.
3.1. Фінансові ресурси і бюджетна політика
Головні проблеми:
- відсутність контролю з боку органів місцевого самоврядування щодо збільшення доходної частини бюджету;
- втрати податкових надходжень через значну кількість підприємців, які закрили свою діяльність;
- наявність податкового боргу з платежів до бюджетів усіх рівнів.
Основні завдання:
- посилення соціальної функції місцевих бюджетів, зростання частки соціальних витрат, інвестицій в людський капітал — освіту, охорону здоров’я, соціальні компенсації;
- підвищення рівня сплати податків шляхом застосування нових підходів до кожного платника та підвищення вимогливості до тих, хто ухиляється від оподаткування;
- забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ;
- виконання взятих на себе розпорядниками бюджетних коштів зобов’язань здійснювати видатки в межах асигнувань, затверджених бюджетом;
- проведення роботи щодо погашення простроченої кредиторської та дебіторської бюджетної заборгованості;
- впровадження нових видів банківського обслуговування з метою збільшення кількості клієнтів;
Очікуваний результат:
- своєчасне та повне фінансування бюджетних видатків;
- збалансованість показників місцевих бюджетів;
- недопущення бюджетної заборгованості по захищених статтях видатків;
- недопущення зменшення частки видатків бюджету соціального спрямування;
- посилення відповідальності головних розпорядників бюджетних коштів за витрачання коштів, передбачених Законом України про державний бюджет на відповідний рік, рішеннями відповідних рад;
- збільшення надходжень до місцевих бюджетів району;
- зменшення податкового боргу до бюджетів усіх рівнів;
- підвищення рівня довіри населення до банківської системи;
- збільшення обсягів надання короткотермінових кредитів.
3.2. Реалізація районних програм
Головні проблеми:
- недостатній рівень фінансового забезпечення програм у зв’язку з чим заходи, які передбачені програмами виконуються не в повному обсязі;
Основні завдання:
- оптимізація кількості діючих програм, уникнення дублювання в них заходів і завдань та укрупнення споріднених програм, відповідно до визначених пріоритетів;
- посилення контролю за ефективністю використання коштів, що виділяються з місцевих бюджетів на реалізацію програм.
Очікуваний результат:
- ефективне використання бюджетних коштів;
- прискорення розв’язання проблемних питань району соціального, економічного, екологічного характеру;
- підвищення якісного рівня підготовки проектів програм.
- Розвиток підприємництва, фінансовий стан суб’єктів господарювання.
Розвиток ринкової інфраструктури, виробництво споживчих товарів і послуг
3.1. Розвиток малого та середнього підприємництва, як основи
сталого економічного розвитку
Головні проблеми:
- відсутність доступних фінансово-кредитних ресурсів для започаткування малого бізнесу та його розвитку, висока вартість позичкового капіталу, обмеженість довгострокового кредитування, нерозвиненість фінансового ринку;
- нестабільність та непередбачуваність змін законодавства у частині оподаткування та господарської діяльності підприємницьких структур;
- значна галузева та територіальна нерівномірність розвитку малого і середнього бізнесу;
- низький рівень впровадження інноваційної продукції та технологій у малому бізнесі;
- зростання тарифів на енергоресурси;
- недостатня ефективність роботи об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва з питань надання правової, інформаційно-консультативної, освітньої та фінансової допомоги підприємцям;
- трудова міграція за межі району, у тому числі за кордон; недостатній рівень фахової підготовки підприємців з питань сучасних методів та форм організації господарювання;
Основні завдання:
- забезпечення реалізації заходів Районної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Глибоцькому районі на 2019-2010 роки;
- забезпечення виконання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування вимог чинного законодавства України з питань державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності;
- організація тренінгів та практикумів з підвищення кваліфікації розробників проектів регуляторних актів;
- розширення можливостей доступу суб’єктів малого і середнього підприємництва до фінансових ресурсів шляхом часткового відшкодування відсоткових ставок за користування банківськими кредитами, залученими для реалізації проектів у пріоритетних напрямках розвитку району;
- сприяння доступності послуг для суб’єктів малого і середнього підприємництва у сільській місцевості, в тому числі дорадчих послуг;
- залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі у міжнародних форумах, семінарах, конференціях, виставках, ярмарках;
- сприяння підвищенню іміджу підприємця шляхом організації та проведення Дня підприємця з відзначенням кращих суб’єктів підприємницької діяльності району;
- проведення навчання незайнятого населення основам підприємницької діяльності;
- підтримка розвитку молодіжного підприємництва, стартапів;
- інформування суб’єктів малого і середнього підприємництва про наявні програми навчання та стажування працівників з метою підвищення їх компетенцій та кваліфікації;
Очікуваний результат:
- збільшення кількості малих і середніх підприємств на 6% до 3655 одиниць;
- збільшення кількості малих і середніх підприємств на 10 тис. осіб наявного населення на 7,9% до 41 одиниці;
- активізація інвестиційно-інноваційної діяльності, збільшення кількості малих і середніх підприємств, що впроваджують інновації, енерго- та ресурсозберігаючі, а також екологічно чисті технології;
- збільшення обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малими та середніми підприємствами; збільшення кількості зайнятих працівників на підприємствах МСП та ФОП;
- збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого і середнього підприємництва на 15,4%;
- недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів;
- підвищення ефективності функціонування Центрів надання адміністративних послуг.
4.2. Фінансовий стан суб’єктів господарювання
Головні проблеми:
- низький рівень фінансової дисципліни;
- значна кількість збиткових підприємств;
- неналежне виконання повноважень органами, уповноваженими управляти державним майном боржника;
- недостатній рівень відповідальності арбітражних керуючих за збитки заподіяні їх непрофесійними діями боржнику чи кредиторам.
Основні завдання:
- вжиття заходів щодо підвищення платіжної дисципліни господарюючих суб’єктів;
- виявлення підприємств, які займаються потенційно прибутковими видами економічної діяльності, але звітують про наявність збитків та вжиття заходів щодо поліпшення результатів їх діяльності;
- зменшення кількості збиткових підприємств;
- формування і ведення Єдиної бази даних про підприємства щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство та їх кредиторів;
- активізація роботи щодо прискорення завершення процедур банкрутства, шляхом оптимізації заходів з виявлення активів боржників, їх оцінки та реалізації;
- координація дій всіх учасників процедури банкрутства для забезпечення сплати боргів із заробітної плати та податків до бюджетів.
Очікуваний результат:
- зниження заборгованості підприємств та покращення стану розрахунків;
- фінансове оздоровлення та відновлення платоспроможності підприємств;
- скорочення кількості збиткових підприємств.
4.3. Виробництво споживчих товарів і послуг
Головні проблеми:
- недостатній розвиток фірмової торгівлі місцевих товаровиробників;
- наявність осередків стихійної торгівлі та нелегалізованих надавачів послуг;
- нерівномірне розміщення торговельних об’єктів та об’єктів сфери побуту в сільській місцевості;
- наявність на ринку значної кількості товарів контрабандного та тіньового походження;
- недосконалість системи контролю за якістю і безпекою харчової продукції та усіх видів робіт (послуг), що призводить до порушення прав споживачів;
- низький рівень офіційної заробітної плати штатного працівника у сферах оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів та діяльності з тимчасового розміщування й організації харчування.
Основні завдання:
- збереження позитивної динаміки розвитку споживчого ринку;
- сприяння насиченості споживчого ринку району широким асортиментом якісних товарів, в першу чергу, місцевого виробництва;
- продовження роботи з формування ефективної мережі підприємств торгівлі та побуту для більш повного задоволення потреб населення;
- залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій у розбудову мережі та оновлення матеріально-технічної бази підприємств торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та ринків;
- забезпечення реалізації державної політики у сфері послуг, спрямованої на вдосконалення торговельного та побутового обслуговування населення;
- сприяння у підвищенні професійної майстерності фахівців у сфері надання послуг та розповсюдженні передового досвіду шляхом участі та проведення конкурсів з кулінарного, перукарського мистецтва, тощо;
- сприяння проведенню ярмарків та виставок з метою реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, насамперед місцевого виробництва;
- активізація заходів щодо протидії несанкціонованій та стихійній торгівлі у невстановлених місцях;
- забезпечення державного нагляду за якістю товарів і послуг, дотриманням правил торгівлі;
- вжиття заходів щодо запобігання надходженню на споживчий ринок незаконно ввезених (виготовлених), неякісних, фальсифікованих, контрафактних, небезпечних для життя і здоров’я людей товарів.
Очікуваний результат:
- зростання обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту юридичних і фізичних осіб) ;
- збільшення мережі підприємств роздрібної торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг;
- посилення контролю за якістю і безпекою продукції (товарів, робіт та послуг);
- покращення якості торговельного обслуговування населення та захисту прав споживачів.
5.Закупівля товарів, робіт, послуг для потреб району за державні кошти
Головні проблеми:
- неналежне дотримання розпорядниками всіх рівнів вимог законодавства щодо здійснення державних закупівель;
- відсутність кадрового забезпечення системи ведення державних закупівель та брак достатньої професійної кваліфікації працівників, діяльність яких пов’язана із здійсненням державних закупівель;
Основні завдання:
- постійне інформаційне забезпечення замовників, організаторів торгів щодо змін у законодавстві про державні закупівлі та надання їм методичної допомоги;
- проведення моніторингу закупівель замовниками товарів, робіт і послуг та здійснення аналізу закупівельних цін з метою недопущення перевитрачання державних коштів;
- забезпечення обліку державних закупівель шляхом ведення щоквартального звіту про проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти;
- підвищення кваліфікації спеціалістів з питань організації та проведення процедур державних закупівель;
- здійснення постійного контролю органами контрольно-ревізійної служби за дотриманням вимог законодавства у сфері державних закупівель.
Очікуваний результат:
- забезпечення прозорості закупівельних процедур через вільний доступ до всієї інформації щодо державних закупівель, яка підлягає оприлюдненню;
- досягнення оптимального і раціонального використання державних коштів;
- підвищення професійної кваліфікації працівників, діяльність яких пов’язана із здійсненням державних закупівель;
- зменшення економічних зловживань при здійсненні державних закупівель.
6. Формування бренду району, залучення інвестицій, зовнішньоекономічна діяльність
6.1. Інвестиційна діяльність
Головні проблеми:
- недостатність економічних стимулів для інвесторів та відсутність механізму страхування інвестицій;
- збереження ризиків дестабілізації ситуації на валютному ринку;
- недостатність інвестиційних ресурсів для модернізації та технологічного оновлення виробництва, зростання інвестиційних ризиків для потенційних інвесторів;
- виділення коштів субвенцій з бюджетів усіх рівнів у другому півріччі календарного року, що практично унеможливлює повне їх використання до кінця поточного року;
- недостатній рівень розбудови інфраструктури району, що впливає на інвестиційну привабливість;
- нерівномірність розподілу інвестиційних ресурсів у територіальному розрізі.
Основні завдання:
- надання консультативної допомоги інвесторам відповідно до законодавства України та забезпечення супроводу інвестиційних проектів, які реалізовуються на території району;
- своєчасна підготовка проектів для відбору та оцінки інвестиційних проектів, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку;
- забезпечення підготовки та подання для конкурсного відбору Мінрегіону проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів секторальної бюджетної підтримки ЄС;
- поширення інформації про ділові та інвестиційні можливості району шляхом висвітлення інвестиційних пропозицій підприємств та організацій району під час виставково-ярмаркових заходів, презентацій, візитів іноземних делегацій тощо;
- постійне оновлення та розробка нових інвестиційних пропозицій підприємств району;
- здійснення постійного моніторингу інвестиційних можливостей Глибоцького району;
- сприяння підготовці якісних проектів і пропозицій за міжнародними стандартами;
- проведення для голів сільських рад, громад району, підприємств, установ та організацій району семінарів, тренінгів, навчань з питань інвестиційного забезпечення розвитку за участю представників Чернівецької ОДА, фахівцями з інших регіонів.
Очікуваний результат:
- підвищення інвестиційної привабливості району;
- збільшення обсягу капітальних та прямих іноземних інвестицій.
- збільшення обсягів залучених іноземних та вітчизняних інвестиційних ресурсів;
- збільшення кількості підприємств з іноземними інвестиціями;
- нарощення інвестицій в туристичну сферу;
- формування ефективної системи взаємодії органів влади, недержавних та громадських організацій з інвесторами.
6.2. Зовнішньоекономічна діяльність
Головні проблеми:
- недосконале нормативно-правове забезпечення зовнішньоекономічної діяльності;
- недостатній рівень доступу продукції місцевих товаровиробників до зовнішніх ринків, низька товарна і географічна диверсифікація експорту;
- значні коливання валютних курсів.
Основні завдання:
- сприяння підвищенню конкурентоспроможності та якості продукції, що виробляється підприємствами району;
- всебічна підтримка та сприяння підприємствам та організаціям району у налагодженні співробітництва з іншими країнами світу шляхом надання консультативної та методичної допомоги з питань написання проектів, здійснення зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, пошуку нових ділових партнерів, підготовки зовнішньоекономічних договорів (контрактів), видачі документів дозвільного характеру тощо.
- нарощування експортного потенціалу суб’єктами господарювання, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність, в тому числі промисловими підприємствами ТзОВ «Техно плюс», ПП «Аперо», ДП «Чернівецький лісгосп», ПП «Труд»;
- залучення підприємств, організацій та установ району до участі у міжнародних виставках, ярмарках та форумах.
Очікуваний результат:
- розробка та реалізація інвестиційних проектів, які сприятимуть вирішенню проблемних питань економічного та соціального характеру району;
- нарощення обсягів експорту промислової продукції підприємствами основного кола та досягти темпу приросту на рівні 102,0 % (порівняно з 2017 роком);
- розширення зовнішньоторговельних зв’язків та підписання договорів з іноземними партнерами на предмет поставки продукції.
6.3. Транскордонне співробітництво
Головні проблеми:
- відсутність системного і перспективного підходу до організації транскордонної співпраці, в тому числі відсутність кваліфікованих кадрів, що володіють основами знань з практичного менеджменту, здатних самостійно готувати транскордонні проекти;
- низький рівень залучення до транскордонного співробітництва недержавних установ та громадських організацій;
- повільні темпи здійснення розбудови прикордонної інфраструктури, яка на даний час не відповідає європейським стандартам.
Основні завдання:
- сприяння модернізації та розвитку існуючої транскордонної транспортної мережі для збільшення її пропускної спроможності;
- сприяння розвитку транскордонної співпраці між органами місцевого самоврядування, педагогічними колективами, закладами культури та громадськими організаціями Глибоцького району та повітами Румунії;
- проводити системну роботу з формування міжнародного іміджу району шляхом проведення зустрічей та переговорів керівників місцевих органів влади, підприємств і організацій з представниками ділових кіл країн Румунії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Польщі та ін.;
- реалізація транскордонних проектів: «Завершення реконструкції з надбудовою будівлі кінотеатру «Буковина» у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна» 2014 – 2020; «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) та благоустрій прилеглої території інфекційного корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»; «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) дитячого корпусу Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області»; «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень (з підвальними приміщеннями) харчоблоку Глибоцької Центральної районної комунальної лікарні Чернівецької області».
- проводити роботу по пошуку партнерів, підготовці матеріалів для написання концептуальних нот.
Очікувані результати:
- розвиток транскордонного співробітництва, збільшення обсягу залучених в економіку та соціальну сферу району фінансових ресурсів;
- збільшення обсягу залучених в економіку та соціальну сферу району фінансових ресурсів Європейського Союзу;
- активізація участі органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій тощо у процесі реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
- створення музею історії південної Буковини. Сприяння культурному просвітництву молоді;
- забезпечення належних умов перебування хворих в медичному закладі, надання якісних медичних послуг, зменшення рівня дитячої захворюваності.
6. Розвиток галузей економіки району ( промисловість, аграрний сектор, оптимізація транспортного сполучення, будівництво та газифікація, житлово-комунальне господарство)
6.1. Промисловість
Головні проблеми:
- низький рівень реалізації промислової продукції на одну особу в порівнянні з іншими районами Чернівецької області;
- високий ступінь фізичного та морального зносу основних фондів їх енерго- та ресурсоємність;
- брак власних оборотних коштів для здійснення фінансово-господарської та інвестиційної діяльності підприємств;
- висока конкуренція на ринках промислової продукції (ринок надання поліграфічних послуг, деревопереробки, виробництва продуктів харчування тощо), що часто є причиною зменшення замовлень і скорочення обсягів виробництва;
- висока відсоткова ставка за користування банківським кредитом;
- недофінансування з державного бюджету промислових підприємств державної форми власності та відсутність спеціалізованих фондів підтримки промислових підприємств та державних програм підтримки інноваційного та інвестиційного розвитку промисловості;
- на сьогоднішній день ключовою проблемою для підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність є коливання валютних курсів.
Основні завдання:
- розширення основного кола, шляхом включення промислових підприємств;
- забезпечення позитивної динаміки виробництва та реалізації промислової продукції;
- нарощення показників експорту та розширення ринку збуту;
- створення нових робочих місць;
- участь у виставках та ярмарках, що сприятиме популяризації продукції, розширенню ринків збуту та залучення інвестиційних ресурсів;
- освоєння виробництва нових видів продукції, розширення асортименту тієї, яка вже виробляється та покращення її якісних характеристик;
- придбання ДП «Чернівецьке лісове господарство» основних засобів (трелювального трактора) та проведення капітального ремонту цеху лісопереробки в смт. Глибока та в Садгорі
- ремонт забійного цеху ФГ «Еком’ясо НІК»відно до сертифікації системи харчової безпеки ХАССП, який розміщений в с. Хряцка (Герцаївский район)
Очікуваний результат:
- забезпечення позитивної динаміки зростання обсягів реалізованої товарної продукції;
- розширення асортименту продукції, покращення її характеристик, освоєння виробництва нових видів продукції, що сприятиме підвищенню її конкурентоздатності, збільшенню попиту на неї та розширенню ринків її збуту;
- ведення чіткого обліку та контролю за відпуском деревини, попередження незаконних рубок;
- нарощення показників експорту;
- оновлення та модернізація виробничого процессу;
- створення нових виробничих потужностей.
6.2. Агропромисловий комплекс
Головні проблеми:
- низькі закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію;
- недостатній рівень залучення інвестиційних ресурсів в галузь тваринництва;
- недостатність оновленого посівного матеріалу у приватному секторі;
- низький рівень генетичного потенціалу та продуктивності сільськогосподарських тварин;
- відсутність сховищ для зберігання плодоовочевої продукції та картоплі;
- високі ціни на паливо-мастильні матеріали, міндобрива та хімічні засоби захисту рослин;
Основні завдання:
- оптимізація структур посівних площ сільськогосподарськими підприємствами району з метою дотримання сівозмін та підвищення родючості ґрунтів;
- покращення роботи в напрямку сортооновлення сортів сільгоспкультур;
- нарощування поголів’я худоби та птиці, підвищення їх продуктивності за рахунок залучення інвестиційних коштів для будівництва тваринницьких приміщень та вдосконалення організації та проведення селекційно-племінної роботи у тваринництві, ефективного ветеринарного обслуговування;
- будівництво овочесховища з газовим середовищем ємністю 1200 тонн для зберігання плодоовочевої продукції в селі Червона Діброва на базі фермерського господарства «Дубрава».
- проведення ремонту забійного цеху, санітарного пункту, приміщення для миття харчової тари та котельні на ФГ «Еком’ясо НІК»;
- будівництво зерносушильного комплексу на базі ПП «Купа Бюлд + » (с. Кам´янка);
Очікуваний результат:
- зростання валової продукції сільського господарства у 2019 році, порівняно з 2018 роком;
- підвищення продуктивності та збільшення чисельності худоби і птиці за рахунок роботи пунктів штучного осіменіння та підвищення генетичного потенціалу маточного поголів’я в особистих селянських господарствах;
- збільшення поголів’я великої рогатої худоби, свиней та овець в сільськогосподарських підприємствах та в приватному секторі;
- створення належних умов для зберігання овочів та фруктів, що сприятиме продовженню терміну їх споживчої придатності;
- збільшення на ринку частки продукції місцевого виробництва.
6.3. Оптимізація транспортного сполучення
Головні проблеми:
- недостатні обсяги інвестицій для модернізації, оновлення рухомого складу підприємств транспорту і зв’язку;
- необхідність оновлення рухомого складу автобусів, що здійснюють перевезення пасажирів у звичайному режимі руху;
- дисбаланс між платоспроможним попитом на послуги пасажирського автомобільного транспорту загального користування та обсягом витрат на їх надання;
- наявність на ринку пасажирських перевезень власників та користувачів транспортних засобів, які здійснюють перевезення всупереч чинного законодавства.
- малий обсяг коштів, який виділяється на ремонт автодоріг загального користування, невідповідність стану доріг технічним нормам;
- недостатній рівень безпеки пасажирських перевезень;
- недостатня кількість автобусних зупинок
Основні завдання:
- визначення автомобільних перевізників на маршрутах районного сполучення виключно на конкурсних засадах, за бальною системою та основними показниками;
- оптимізація мережі автобусних районних маршрутів та забезпечення їх належного функціонування;
- забезпечення стабільної роботи всіх видів транспорту, збільшення обсягів перевезення вантажів та пасажирів;
- продовження роботи щодо забезпечення транспортним обслуговуванням осіб з обмеженими фізичними можливостями шляхом використання автобусів спеціалізованого призначення;
- посилення безпеки пасажирських перевезень;
- підвищення якості та культури обслуговування пасажирів.
- забезпечення належного розвитку дорожнього господарства комунальної та державної власності;
- забезпечення контролю за виконанням перевізниками умов договору на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування шляхом проведення планових, позапланових рейдових перевірок;
- влаштування та облаштування автобусних зупинок;
- проведення капітального та поточного ремонту автодорожніх мостів та доріг в населених пунктах району;
- забезпечення дотримання державної соціальної політики щодо пільгового перевезення громадян;
- проведення поточних, капітальних ремонтів та оновлення телефонних мереж.
Очікуваний результат:
- зростання обсягу перевезених вантажів автомобільним транспортом ;
- зростання кількості перевезених пасажирів автомобільним транспортом на;
- зростання вантажообороту автомобільного транспорту;
- зростання пасажирообороту автомобільного транспорту ;
- підвищення рівня безпеки перевезень.
6.4. Будівництво та газифікація
Головні проблеми:
- наявність в районі об’єктів незавершеного будівництва, в тому числі соціальної сфери;
- наявність об’єктів соціально-культурної сфери, які експлуатуються тривалий період і на даний час потребують проведення капітального ремонту та реконструкції;
- подорожчання вартості будівельних матеріалів;
- не газифіковані частина селища Глибока та переважна більшість сіл району;
- обмеженість бюджетних асигнувань усіх рівнів на нове будівництво;
- недостатність фінансово-кредитних механізмів залучення коштів населення, господарюючих суб’єктів та довготермінових банківських кредитів у будівництво.
Основні завдання:
- будівництво об’єктів соціальної сфери, скорочення кількості об’єктів незавершеного будівництва;
- реалізація комплексних програм житлового будівництва «Власний дім», забезпечення молоді житлом, програми доступного житла та здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
- забезпечення проведення капітального ремонту та реконструкції об’єктів соціальної сфери, житлово-комунального господарства, доріг та мостів, які фінансуються за рахунок усіх джерел фінансування; будівництво газопроводів:
Будівництво газопроводів:
- будівництво підвідного газопроводу до ГРП № 2 смт. Глибока;
- будівництво підвідного газопроводу Кам’янка – Старий Вовчинець;
- будівництво газопроводу Глибока – Петричанка - Сучевени (2 черга);
- будівництво підвідного газопроводу до сіл Турятка, Поляна, Синівці;
- будівництво підвідного газопроводу Глибока – Карапчів – Йорданешти;
- будівництво підвідного газопроводу - ГРП-2 смт. Глибока до с. Валя-Кузьмин;
- будівництво підвідного газопроводу Глибока – Слобідка - Опришени;
- будівництво підвідного газопроводу Слобідка - Черепківці - Новий Вовчинець;
- будівництво підвідного газопроводу Сучевени – Купка - Корчівці;
- будівництво підвідного газопроводу Опришени – Стерче - Тереблече;
- реалізації проектів, які передбачені Планом заходів з реалізації у 2018-2020 роках стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року
Очікуваний результат:
- збільшення обсягів введення в експлуатацію житла за рахунок усіх джерел фінансування, в тому числі за рахунок реконструкції та капітального ремонту наявного житлового фонду;
- покращення умов проживання мешканців району;
- покращення існуючих та введення в експлуатацію нових об’єктів соціальної інфраструктури, створення належних умов для навчально-виховного процесу, покращення надання медичних послуг;
- газифікація району сприятиме економії паливно-енергетичних ресурсів та коштів.
6.5. Житлово-комунальне господарство
Головні проблеми:
- недостатній рівень фінансування заходів Загальнодержавних та регіональних програм у сфері житлово-комунального господарства;
- відсутність фінансування з державного бюджету на завершення будівництва очисних споруд каналізації 800 м.куб./добу (з виділенням 1-ї черги 400 м.куб./добу);
- незадовільний стан каналізаційних очисних споруд в смт. Глибока, водозабірної станції в селі Петричанка;
- необхідність оновлення та модернізації існуючого обладнання та устаткування із впровадженням сучасних енергозберігаючих технологій;
- проведення робіт з освітлення вулиць сіл та об’єднаних територіальних громад.
Основні завдання:
- провести комісійне обстеження цеху по сортуванню ТПВ в смт. Глибока, визначити необхідні матеріальні та фінансові ресурси необхідні для його добудови та введення в експлуатація;
- будівництво І-ї черги каналізаційно-очисних споруд потужністю 400м.куб/добу смт. Глибока;
- розпочати ремонтні роботи згідно робочого проекту на водозабірній станції в с. Петричанка;
- проводити роботи з поетапної заміни зношених каналізаційних та водопровідних мереж в смт. Глибока та прокладання нових;
- придбання автомобільної та тракторної техніки, а також засобів малої механізації для виробничих потреб (піскорозкидувач).
Очікуваний результат:
- підвищення якості наданих житлово-комунальних послуг;
- забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;
- покращення санітарно - екологічної ситуації в районі, зменшення рівня забруднення р. Сірет та досягнення санітарно – епідеміологічних показників, що відповідають встановленим нормам;
- забезпечення мешканців смт. Глибока якісною водою та налагодження безперебійного її постачання.
- покращення стану розрахунків за надані житлово-комунальні послуги, скорочення простроченої заборгованості;
- забезпечення стабільної та безперебійної роботи водопровідних та каналізаційних мереж, зменшення ризиків аварійних поривів селищних мереж водопостачання та водовідведення, розширення кількості користувачів послуг ВУЖКГ.
7. Соціальна сфера
7.1. Зайнятість населення та ринок праці, доходи населення
Головні проблеми:
- недостатні обсяги створення нових робочих місць та значна кількість ліквідованих;
- наявність тіньової зайнятості та оплати праці;
- зменшення чисельності застрахованих осіб, які сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- регіональна диспропорція між чисельністю безробітних та вакансіями (більше 60% від всіх вакансій знаходиться на підприємствах, в установах та організаціях м.Чернівці);
- професійно-кваліфікаційна диспропорція між попитом та пропозицією робочої сили;
- значні обсяги не облікової трудової міграції;
- певний дисбаланс попиту та пропозицій робочої сили;
- значна питома вага працівників, які повністю відпрацювали місячну норму часу та мали нарахування в межах мінімальної заробітної плати;
- наявність фактів неналежного оформлення трудових відносин.
- значне перевиробництво спеціалістів з окремих професій (спеціальностей), що є наслідком дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією;
- недосконалість механізмів державної підтримки підприємницької ініціативи громадян та створення сприятливого підприємницького середовища.
- значна диференціація в оплаті праці за видами економічної діяльності;
- наявність нелегальних заробітків, виплата зарплати «в конвертах»;
- порушення міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці, особливо на приватних підприємствах.
Основні завдання:
- реалізація заходів щодо створення сприятливої кон’юнктури на регіональному ринку праці, зменшення регіональної диференціації у сфері зайнятості населення, підвищення рівня зайнятості населення, легалізації трудових відносин та зниження рівня безробіття відповідно до програми зайнятості населення;
- розширення та вдосконалення форм соціальної підтримки безробітних, зокрема внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, покращення їх якості, використання індивідуального підходу та надання адресних послуг;
- сприяння зайнятості соціально-вразливих категорій населення, у тому числі осіб з інвалідністю, учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, в першу чергу шляхом адресного та індивідуального підходу до кожної особи, враховуючи їх професійний досвід, попит на робочу силу в регіоні;
- підвищення результативності співпраці з роботодавцями щодо кількісного зростання та якісного наповнення бази вакансій та забезпечення їх потреб в укомплектуванні вільних робочих місць;
- організація професійного навчання зареєстрованих безробітних з урахуванням пріоритетів розвитку Глибоцького району та потреб роботодавців у робочій силі;
- подальше розгортання громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру з метою повернення безробітних та інших категорій громадян до продуктивної праці, враховуючи суспільну корисність цих робіт;
- проведення профорієнтаційної роботи з молоддю щодо орієнтації на вибір та оволодіння робітничими професіями;
- надання інформаційно-роз’яснювальних послуг з метою співпраці із соціальними партнерами задля повернення безробітних до активної зайнятості, мотивації населення до легальної зайнятості та виконання суспільно важливих програм та проектів.
- постійний контроль за дотриманням законодавства про працю, зокрема, щодо стану виплати заробітної плати, її компенсації та індексації, дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці, міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень;
- проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо легалізації оплати праці.
Очікуваний результат:
- збільшення чисельності осіб, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації;
- зростання рівня середньомісячної заробітної плати;
- скорочення заборгованості із виплати заробітної плати;
- створення в усіх сферах економічної діяльності нових робочих місць;
- збільшення чисельності працівників зайнятих економічною діяльністю.
- створення в усіх сферах економічної діяльності нових робочих місць;
- збільшення чисельності працівників зайнятих економічною діяльністю;
- надання одноразової допомоги для започаткування власної справи.
7.2. Соціальний захист та пенсійне забезпечення
Головні проблеми:
- недостатня ефективність програм соціальної підтримки населення та її вплив на зменшення масштабів бідності;
- недостатність коштів у місцевих бюджетах для забезпечення створення сприятливих умов життєдіяльності громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та м.Севастополя і з районів проведення антитерористичної операції на тимчасове перебування в Глибоцькому районі та осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- недостатнє фінансування територіальних центрів соціального обслуговування громадян за рахунок поєднання коштів районних бюджетів та відповідних внесків ОТГ;
- значне уповільнення темпів забезпеченості потреби на виплату пенсій та грошової допомоги через диспропорції між чисельністю працюючих та пенсіонерів;
- «тіньова» зайнятість громадян, з доходу яких не здійснюється перерахування податкових платежів та втрата ними права на соціальний захист;
- наявність боргу підприємств, установ та організацій зі сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду;
- недостатній обсяг фінансування установ, що забезпечують надання послуг соціального захисту населення;
- постійне скорочення чисельності активного населення, що працює, і зростання чисельності населення, яке потребує соціального захисту;
- недостатність коштів у місцевих бюджетах для забезпечення створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Основні завдання:
- реалізація заходів комплексної соціальної програми підтримки учасників антитерористичної операції (учасників бойових дій) та членів їх сімей на 2017-2019 роки;
- забезпечення адресного та своєчасного надання усіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг та компенсацій населенню району та внутрішньо переміщеним з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;
- забезпечення соціального захисту ветеранів, інвалідів війни, осіб, які брали участь в АТО та учасників бойових дій, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- опрацювання єдиного підходу до визначення потреб населення у соціальних послугах;
- реалізація заходів комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота», залучення благодійної допомоги для вирішення проблем найбільш незахищених верств населення;
- співпраця з підприємствам УТОГ та УТОС з метою сприяння інвалідам та людям з обмеженими фізичними можливостями у пошуку роботи громадським організаціям інвалідів,
- забезпечення дієвого контролю за своєчасністю нарахування та виплатою усіх видів допомог;
- реалізація основних завдань пенсійної реформи;
- забезпечення своєчасного фінансування виплати пенсій та грошової допомоги, перерахунків їх розмірів;
- забезпечення цільового та ефективного використання коштів загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
- продовження взаємодії органів Пенсійного фонду України з місцевими органами виконавчої влади, соціальними партнерами, органами державної виконавчої служби та правоохоронними органами для погашення заборгованості зі сплати страхових внесків та відшкодування підприємствами, установами і організаціями витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах;
- продовження інформування населення щодо змін у пенсійному законодавстві та щодо залежності страхового стажу і розміру пенсії від легальної зайнятості через skype-зв'язок, web-сайт головного управління Пенсійного фонду України та засоби масової інформації.
- реалізація заходів щодо реформування системи соціальної підтримки та надання соціальних пільг;
- залучення осіб з обмеженими фізичними та розумовими можливостями до групових і масових інформаційних заходів, що проводяться центрами зайнятості, семінарських занять та тренінгів для їх адаптації до умов ринку праці, навчання ефективному пошуку роботи;
- підтримка місцевих ініціатив реформування системи соціальних послуг з метою переходу їх на економічну основу;
- залучення благодійної допомоги для вирішення проблем найбільш незахищених верств населення;
- удосконалення механізму надання реабілітаційних послуг, зокрема соціальних, психологічних, з професійної реабілітації, медичного супроводу тощо;
- забезпечення належного рівня соціальної підтримки сімей з дітьми та малозабезпечених сімей;
- подальше вдосконалення електронного обміну інформацією між районними управліннями праці та соціального захисту населення і надавачами послуг для проведення розрахунків за надані пільги;
посилення контролю за своєчасністю нарахування та виплати усіх видів допомог.
Очікуваний результат:
- підвищення рівня соціального захисту населення;
- покращення соціально-побутового обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій, тимчасово-переміщених осіб;
- підвищення рівня поінформованості населення щодо можливості отримання державних соціальних допомог, субсидій та компенсацій;
- збереження здоров’я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- збільшення середньорічного розміру виплати на одного пенсіонера ;
- зменшення заборгованості страхувальників зі сплати страхових внесків, пені та штрафних санкцій, у тому числі недоїмки зі сплати страхових внесків;
- підвищення рівня соціального захисту населення;
- покращення соціально-побутового обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями;
- спрощення процедури та скорочення термінів оформлення документів для отримання соціальних допомог;
- підвищення рівня поінформованості населення щодо можливості отримання державних соціальних допомог.
7.3 Охорона праці
Головні проблеми:
- незадовільний стан функціонування на системи управління охороною праці;
- недостатній рівень фінансування заходів з охорони праці на підприємствах, установах та організаціях району;
- приховування нещасних випадків на виробництві у сфері малого підприємництва;
- високий рівень зносу основних засобів виробництва, зокрема в енергетиці та будівельній галузі;
- недостатній рівень спеціальної підготовки з питань охорони праці роботодавців та відповідальних посадових осіб.
Основні завдання:
- здійснення в установленому порядку державного нагляду за промисловою безпекою, охороною праці, дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства у сфері промислової безпеки та охорони праці;
- організація спеціальних розслідувань аварій, групових нещасних випадків та нещасних випадків із смертельними наслідками на виробництві, аварій на виробництві, технічних розслідувань, смертельних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, ведення обліку аварій і нещасних випадків на виробництві, пов’язаних з безпечним веденням робіт, аналіз їх причин, розробка пропозицій щодо запобігання таким випадкам;
- заборона, обмеження або призупинення роботи підприємств, окремих цехів, виробництв дільниць, експлуатацію будівель, споруд, приміщень, машин та механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва, виконання певних видів робіт у разі грубих порушень нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці;
- підвищення ефективності проведення технічної експертизи та діагностики обладнання (особливо обладнання, що відпрацювало свій ресурс) для визначення можливості його подальшої безпечної експлуатації.
Очікуваний результат:
- зменшення кількості випадків виробничого травматизму, збереження життя та здоров’я працюючих;
- створення належних та безпечних умов праці.
8. Охорона здоров’я, освіта, культура та туристично-рекреаційна сфера
8.1 Охорона здоров’я
Головні проблеми:
- недостатнє фінансування галузі;
- низький рівень забезпечення закладів охорони здоров’я сучасним медичним обладнанням та інвентарем;
- низький рівень оновлення автомобільного парку;
- недостатній рівень забезпечення медикаментами пільгових категорій населення та невідповідність нормам харчування хворих;
- неналежний стан більшості споруд та приміщень медичних закладів району;
Проблемні питання комунального закладу «Глибоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги»:
- будівництво нових амбулаторій в с. Опришени і в с. Чагор з дольовою участю в спів фінансуванні;
- ремонт або заміна місця розташування Просіцького ФАПу;
- забезпечення спец. автотранспортом лікарських амбулаторій: Турятської, Луківецької, Стерченської, Коровійвської, Кам’янської та Вовчинецької;
- провести реструктуризацію в ЛА ФАПів сіл Опришени, Йорданешти:
- створити телемедичні технології, з метою отримання доступу до телемедичної установки.
Основні завдання:
- профілактика захворюваності, запобігання поширенню інфекційних хвороб;
- забезпечення пріоритетного розвитку охорони материнства та дитинства, зниження малюкової смертності;
- покращення якості надання медичної допомоги населенню Глибоцького району;
- проведення капітального ремонту дитячого відділення, інфекційного відділення та харчоблоку Глибоцької ЦРЛ, у тому числі за рахунок залучення додаткових позабюджетних джерел фінансування;
- заміна лікарняних ліфтів (орієнтовно 2 млн.грн.)
- оновлення матеріально-технічної бази установи, зокрема шляхом придбання сучасного медичного обладнання, лікарняних меблів, м’якого інвентарю, забезпечення комп’ютерною технікою і т.п.;
- проведення енергозберігаючих заходів, у тому числі заміна віконних та дверних блоків;
- придбання санітарного транспорту за рахунок централізованих коштів та місцевого бюджету.
Основні завдання, які заплановано реалізувати КНП «Глибоцького районного центру ПМСД» протягом 2018 року:
- профілактика захворюваності, запобігання поширенню інфекційних хвороб;
- недопущення випадків материнської смертності;
- зниження рівня малькової смертності;
- оновлення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних установ;
- постійно проводити організаційну роботу по залученню позабюджетних коштів для виконання найнеобхідніших ремонтних робіт, пов’язаних з підготовкою установ до роботи в осінньо-зимовий період;
- проведення енергозберігаючих заходів, зокрема здійснення робіт із заміни вікон;
- залучення додаткових позабюджетних джерел фінансування;
- пріоритетне укладання угод із місцевими фермерськими господарствами та виробниками з метою підтримки розвитку підприємництва в районі;
- створення необхідних умов роботи і проживання в сільській місцевості (надання житла, виплата стимулюючих надбавок);
- забезпечити в межах видатків, передбачених у фінансовому плані на відповідний рік, належне виконання заходів з медичної та соціального забезпечення, санаторне –курортного лікування, адаптації і психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції;
- підвищення кваліфікації працівників;
- висвітлення діяльності у місцевих засобах інформації.
Очікувані результати:
- покращення стану здоров’я населення району, зниження рівня захворюваності і смертності;
- зростання відсотку попередження захворювань на ранніх стадіях та надання сучасної медичної допомоги;
- підвищення якості та доступності медико-соціальної допомоги;
- покращення матеріально-технічної бази закладів;
- забезпечення належних побутових та санітарно-гігієнічних умов перебування хворих;
- можливість надання вчасної невідкладної медичної допомоги населенню;
- створення належних умов для забезпечення якісного медичного обслуговування населення.
- зниження захворюваності та смертності;
- підвищення якості та доступності медико-соціальної допомоги;
- покращення матеріально-технічної бази закладів;
- забезпечення належних побутових та санітарно-гігієнічних умов перебування хворих;
- можливість надання вчасної невідкладної медичної допомоги населенню;
- створення належних умов для забезпечення якісного медичного обслуговування населення.
8.2. Освіта
Головні проблеми:
- недостатнє бюджетне фінансування для зміцнення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти;
- недостатній рівень інформатизації та комп’ютеризації освітніх закладів;
- застаріле чи взагалі відсутнє матеріально-технічне забезпечення для проведення практичних занять з навчальних предметів, для проведення занять у гуртках (географічні майданчики, лабораторії, майстерні, дослідні ділянки, та ін.);
- наявність в районі освітніх закладів, які потребують капітального ремонту, реконструкції та модернізації;
- відсутність дошкільних навчальних закладів у населених пунктах: Горбівці, Просикуряни, Кут Баїнськ, Привороки, Опришени.
Основні завдання, які заплановано реалізувати протягом 2018 року:
- проведення робіт по утепленню стін та горищ в освітніх закладах району;
- будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Чагор;
- завершення будівництва дитячої дошкільної установи на 4 групи в с. Опришени;
- заміна покрівлі та утеплення горища НВК в с. Димка;
- реконструкція системи опалення для використання відновлювальних джерел енергії ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сучевени;
- реконструкція з добудовою корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дошкільного навчального закладу на 450 місць в с. Кам'янка;
- облаштування водовідводу та провести ремонт фасаду Кутбаїнської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- придбання комп’ютерної техніки для потреб навчальних закладів освіти району;
- реконструкція Привороцької ЗОШ з прибудовою по вул. Шкільна,17,с. Привороки Глибоцького району;
- реконструкція нежитлової будівлі дошкільного навчального закладу з прибудовою приміщень дошкільної групи та музичної зали по вул. Колгоспній, 5 в с. Луковиця;
- оздоровлених дітей в стаціонарних та пришкільних таборах
Очікуваний результат:
- покращення матеріально-технічної та навчальної бази закладів освіти, створення належних умов для підвищення якості навчання учнів та роботи працівників освіти;
- збільшення показників охоплення дітей дошкільною освітою;
- збільшення кількості оздоровлених дітей в стаціонарних та пришкільних таборах;
- збільшення частки використання інформаційно-комунікаційних технологій в системі освіти;
- покращення якості роботи котелень, дотримання екологічного законодавства, покращення температурного режиму, санітарного стану та створення належних умов для навчання учнів та роботи педагогічних працівників;
- підвищення якісного рівня проведення навчально - виховного процесу;
- зменшення витрат на оплату енергоносіїв;
- покращення матеріально технічної бази.
8.3. Культура
Головні проблеми:
- недостатній рівень фінансування сільських закладів культури, в тому числі на проведення їх ремонту, відновлення роботи котелень тощо;
- недостатній рівень запровадження та використання в закладах культури (бібліотеки) нових інформаційних технологій;
- низький відсоток матеріально-технічного забезпечення закладів культури, а саме: придбання меблів для музеїв, придбання транспорту, сценічного одягу, костюмів, літератури, музичних інструментів для творчих колективів народного аматорського театру та клубних закладів району, інструментарію для мистецьких шкіл;
- відсутність державних стандартів у сфері культурних послуг і визначення фінансових нормативів на забезпечення гарантованих соціально-культурних послуг;
- недостатній рівень забезпечення кіномережі району матеріально-технічною базою;
- незадовільний стан приміщень закладів культур району.
Основні завдання:
- капітальний ремонт приміщень дитячої бібліотеки в смт. Глибока;
- капітальний ремонт приміщень районного краєзнавчого музею в смт. Глибока;
- капітальний ремонт будинку культури с. Димка;
- капітальний ремонт внутрішніх приміщень будинку творчості та дозвілля в с. Черепківці;
- капітальний ремонт будинку культури в с. Карапчів;
- придбання радіоосвітлювальної апаратури та комплексу крісел для глядацької зали сільського клубу с. Луковиця
- придбання музичної апаратури для будинку культури с. Волока;
- проведення опалення в приміщенні будинку культури та сільської бібліотеки в с. Йорданешти;
- забезпечення поетапного проведення капітальних та поточних ремонтів клубних та бібліотечних установ району;
- облаштування внутрішніх вбиралень в районній бібліотеці та в районному краєзнавчому музеї;
- покращення матеріальної бази клубних установ: оновлення звукопідсилювальної апаратури, інструментарію, технічних засобів, придбання сценічного одягу, костюмів для хору працівників культури району, літератури, музичних інструментів, поновлення фондів музеїв новими експонатами, збереження та реставрація наявних експонатів;
- збереження та розвиток мережі закладів культури, проведення моніторингу ефективності їх діяльності;
- підтримка професійної та аматорської мистецької творчості, покращення театрально-концертної діяльності в сільській місцевості;
- сприяння розвитку мережі філій та класів дитячих мистецьких шкіл з метою створення рівних соціальних умов у здобутті початкової мистецької освіти між дітьми, що проживають у містах та сільській місцевості.
- проведення новорічно-різдвяних свят та культурно-мистецьких заходів за участю місцевих колективів та колективів Молдови, Румунії, Польщі та ін.
Очікуваний результат:
- створення привабливого туристичного іміджу району, покращення надання туристичних послуг та розбудова туристичної інфраструктури;
- повноцінне функціонування діючої мережі закладів культури;
- підвищення рівня культурно - дозвіллєвого обслуговування громадян, забезпечення їх доступу до культурних надбань, розширення надання культурно - дозвіллєвих послуг населенню;
- відродження та збереження традиційної української культури та культури національних меншин;
- збільшення обсягу та якості надання послуг.
8.4. Туристично-рекреаційна сфера
Головні проблеми:
- недостатній рівень розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури;
- нерозвиненість сільського зеленого туризму;
- відсутність фінансування реставраційних робіт історичних та природних пам’яток;
- недостатній рівень залучення зовнішніх інвестицій, а також державних і недержавних коштів у розвиток туризму;
- неналежний рівень облаштування туристичних маршрутів (брак обладнаних місць відпочинку).
Основні завдання:
- завершення реставрації Свято – Успенського Собору старообрядництва в с. Біла Криниця та створення відповідної інфраструктури по обслуговуванню туристів в с. Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету);
- завершення ремонтних робіт приміщення краєзнавчого музею в смт. Глибока, облаштування внутрішньої вбиральні та благоустрій прилеглої території музею;
- облаштування прилеглої території (ремонт огорожі, колодязя) музею-садиби ім. О.Кобилянської в с.Димка (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з обласного бюджету);
- встановлення сигналізації та облаштування прилеглої території музейного комплексу старообрядництва в с.Біла Криниця (при наявності відповідної дозвільної та технічної документації та за умови виділення коштів з державного бюджету);
- підвищення іміджу Глибоцького району на обласному, всеукраїнському та міжнародному туристичних ринках, шляхом представлення туристичного потенціалу на виставково-ярмаркових заходах, а саме: участь в Буковинському туристичному ярмарку, Петрівському ярмарку, а також закордоном в містах: Пятра-Нямц, Сучава (Румунія), Орхей (Республіка Молдова), а також в Польщі;
- видання якісної рекламної продукції щодо туристичного потенціалу району: рекламні проспекти туристичних маршрутів, рекламні буклети за профілем відвідування (релігійні об’єкти, музеї, рибальство, мисливство тощо);
- сприяння розвитку внутрішнього, у тому числі сільського зеленого туризму, шляхом проведення семінарів-навчань в кожному населеному пункту району, надання консультативної допомоги тощо;
- участь у міжобласному фестивалі «Маланок» в м. Чернівці та проведення щорічного фестивалю «Маланка» в районі;
- підтримка розвитку культурно-етнічного, релігійного, сільського, екологічного, екстремального та спортивного, багатопрофільного літнього і зимового спортивного туризму;
Очікуваний результат:
·забезпечення сталого розвитку туристичної галузі та підвищення її частки в основних показниках економічного і соціального розвитку району;
·збільшення частки доходів від туристичної галузі в районному бюджеті;
·зростання внутрішнього туризму, підвищення туристичного іміджу Глибоцького району;
- відродження традицій та обрядів, розвиток культурно-етнічного туризму;
- нарощення інвестицій в розвиток туристичної інфраструктури;
- збільшення обсягу надання туристичних послуг;
- введення в експлуатацію нових туристичних комплексів.
9. Підтримка дітей, сім’ї та молоді. Розвиток фізкультури та спорту
9.1. Підтримка дітей, сім’ї та молоді
Головні проблеми:
- низький рівень зайнятості молоді на ринку праці за обраною професією;
- невисокий рівень обізнаності та практичних знань молоді щодо можливостей підприємницької діяльності, написання бізнес–планів;
- низький рівень залучення молоді до неформальної освіти;
- слабка інтегрованість української молоді у європейське молодіжне співтовариство;
- обмеженість обсягів фінансування для притулку дітей–сиріт;
- відсутність центру соціально-психологічної реабілітації дітей;
- відсутність соціального гуртожитку для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа;
- відсутність коштів в бюджетах районів для створення дитячих будинків сімейного типу.
Причини, які призводять до виникнення такого явища, як дитяча безпритульність і бездоглядність, поширення соціального сирітства дітей, порушення прав дитини. Зокрема, до основних причин, що зумовлюють дитячу безпритульність і бездоглядність, слід віднести такі:
- неспроможність батьків утримувати дітей, відсутність у них житла;
- жорстокі форми виховання дітей в сім’ях;
- психологічна криза стосунків батьків та дітей;
- неспроможність або небажання сім’ї виконувати виховні функції;
- перебування дітей під опікою матеріально неспроможних родичів (бабусь, дідусів);
- експлуатація батьками праці дітей, що призводить до послаблення будь-якої мотивації до продовження навчання;
- нездатність державної інтернатної системи забезпечити соціалізацію вихованців з урахуванням їх потреб та умов розвитку суспільства;
- низький рівень співпраці сільських рад зі службою у справах дітей;
- недостатнє матеріальне забезпечення для здійснення виїздів у сім’ї опікунів/піклувальників, проблемні сім’ї, по заявах і повідомленнях громадян та інше з метою захисту прав та інтересів дітей згідно чинного законодавства.
Основні завдання
- реалізація заходів із виховання молодих людей на засадах патріотизму, духовності та загальнолюдських моральних цінностей;
- забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у дитячих оздоровчих закладах, співпраця з громадськими, релігійними організаціями, благодійними фондами щодо оздоровлення дітей і молоді, організація наметових оздоровчих таборів;
- створення ефективної, постійно діючої системи професійної орієнтації молоді;
- підтримка розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- розроблення та запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції, та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім’ях;
- застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
- запровадження ефективних форм і методів роботи з дітьми, які перебувають у закладах соціального захисту;
Очікуваний результат
- зменшення кількості безпритульних і бездоглядних дітей;
- запобіганні сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, збільшення кількості дітей, охоплених сімейними формами виховання (ДБСТ, ПС, у сім’ях опікунів);
- зменшення кількості дітей шкільного віку, які своєчасно не приступили до навчання;
- зниження рівня дитячої злочинності;
- збільшення кількості дітей, яким буде надано соціальні послуги, пройдуть соціальну реабілітацію, отримають інші види соціально-психологічної допомоги;
- збільшення кількості сімей, які бажають усиновити дитину, взяти у сім’ю під опіку, утворити ДБСТ, ПС;
- збільшення кількості оздоровлених дітей;
- влаштування до сімейних форм виховання не менше 95% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- влаштування в сім’ї усиновлювачів не менше 15% від загальної кількості дітей, яким у 2018 році надано статус дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
- своєчасне виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, влаштування їх на виховання в заклади сімейного типу та соціального захисту
9.2. Розвиток фізичної культури і спорту
Головні проблеми:
- обмеженість обсягів фінансування сфери фізичної культури і спорту, що перешкоджає проведенню районних та участь в обласних змаганнях з більшості видів спорту;
- в районі немає жодного басейну;
- недостатня кількість спортивних споруд, особливо в сільській місцевості, що відповідають сучасним вимогам та стандартам;
- майже всі спортивні об’єкти району потребують капітального ремонту та реконструкції;
- низький відсоток населення, яке веде здоровий спосіб життя;
- незадовільний стан здоров’я більшості вікових груп населення, особливо дітей шкільного віку.
Основні завдання:
- збереження та подальший розвиток мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
- створення належних умов для поступового задоволення потреб населення у підвищенні рівня здоров’я та фізичного розвитку за допомогою засобів фізичної культури і спорту;
- залучення до занять фізичною культурою і спортом (на пільгових умовах) дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей;
- збільшити обсяги фінансування на придбання спортивної форми та інвентарю;
- проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах району, за місцем проживання і у місцях масового відпочинку громадян;
- підвищення рівня нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового та інформаційного забезпечення;
- запровадити доступні, якісні та різноманітні форми оздоровчих, рекреаційних, реабілітаційних та спортивних послуг для різних груп населення;
- завершення будівництва сільського стадіону в с. Чагор Глибоцького району;
- реконструкція дитячого майданчика під спортивний майданчик зі штучним покриттям по вулю Олімпійська в с.Чагор Глибоцького району;
- будівництво багатофункціонального майданчика для відпочинку в. Коровія Глибоцького району;
- проведення масових фізкультурно-спортивних заходів;
- посилити медичний контроль за станом здоров’я учнів, особливо тих, які займаються в спортивних секціях, спортивних клубах та ДЮСШ;
Очікуваний результат:
- збільшення частки молоді та населення загалом, залученого до фізкультурно-оздоровчих занять;
- впровадження принципів здорового способу життя серед дітей та дорослого населення району;
- проведення на належному рівні районних та забезпечення участі спортсменів району в обласних змаганнях.
11. Впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій. Природокористування та безпека життєдіяльності людини
11.1. Впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій
Головні проблеми:
- низька ефективність та зношеність котелень у системах теплогенерації;
- відсутність системного підходу до споживання енергоресурсів в побуті;
- надмірне споживання газу та електроенергії населенням у побуті в багатоквартирних будинках та приватних домогосподарствах.
Основні завдання:
- запровадження сучасних систем моніторингу та контролю споживання енергоресурсів, особливо в бюджетній сфері;
- здійснення розрахунків за спожиті енергоресурси виключно за показами приладів обліку для всіх категорій споживачів;
- переведення бюджетних установ на опалення альтернативними видами палива;
- застосування енергоефективних технологій на комунальних підприємствах та в бюджетних установах територіальних громад;
- проведення інформаційних компаній серед населення про доцільність та економічну ефективність застосування енергозберігаючих технологій;
- встановлення сонячних панелей в приватних домогосподарствах району;
- встановлення систем опалення та підігріву води в закладах бюджетної сфери, які працюють на відновлювальних джерелах енергії та альтернативних видах палива;
- розробка та реалізація проектів виробництва енергії з відновлювальних джерел;
- реалізація проекту «Встановлення сонячної електростанції в с. Просіка Глибоцького району»
Очікуваний результат:
- збільшення кількості котелень на альтернативному паливі;
- збільшення рівня розрахунку за спожиті енергоресурси;
- щорічне зменшення споживання природного газу;
- енергозабезпечення альтернативними джерелами електроенергії
10.2. Охорона навколишнього природного середовища
Головні проблеми:
- забруднення водних об’єктів стічними водами та порушення режиму водоохоронних зон і прибережних смуг;
- наявність сміттєзвалищ, які експлуатуються без дотримання відповідних норм, не виконуються заходи щодо належного їх улаштування і утримання;
- деградація земель, зсувні процеси, зниження родючості с/г угідь;
- порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами;
- відсутність заводу із переробки твердих побутових відходів
- низький відсоток повторного використання твердих побутових відходів, не впорядковані сміттєзвалища та полігони твердих побутових відходів відповідно до вимог природоохоронного законодавства у багатьох населених пунктах району.
Основні завдання:
- реалізація проекту «Поліпшення санітарних умов в на території Глибоцького району»;
- впорядкування сміттєзвалищ у відповідності до технологічних вимог;
- реалізація заходів щодо зменшення викидів забруднюючих речовин у водні та інші об’єкти;
- забезпечення ефективного використання коштів, що спрямовуються на збереження та відновлення природних ресурсів;
- збільшення обсягу фінансування на здійснення природоохоронних заходів;
- відшкодування збитків заподіяних внаслідок порушення природоохоронного законодавства та спрямування коштів на зміцнення місцевих фондів охорони навколишнього середовища;
- завершення будівництва очисних споруд та реконструкції каналізаційних насосних станцій;
- забезпечення мешканців краю якісною питною водою;
- оновлення обладнання та заміна водопровідних мереж водозабору в смт. Глибока;
- розробка проектів в рамках транскордонного співробітництва, спрямованих на покращення екологічної ситуації та охорону навколишнього середовища;
- впровадження ґрунтозахисних технологій обробітку ґрунту та проведення протиерозійних заходів;
- упорядкування забору гравійно-піщаної суміші на річках Сірет та Малий Сірет.
Очікуваний результат:
- створення належних умов для поліпшення екологічного стану Глибоцького району;
- організація швидкого видалення та надійного знешкодження ТПВ шляхом запровадження системи роздільного збирання сміття;
- зниження обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;
- зменшення обсягів скидів неочищених та недостатньо очищених вод;
- збільшення перевірок дотримання природоохоронного законодавства;
- покращення екологічної ситуації в районі.
10.3. Протипаводковий захист
Головні проблеми:
- недостатній обсяг фінансування на проведення протипаводкового захисту в басейні річки Сірет;
- відсутність фінансування заходів з відведення і винесення в натуру водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об’єктів;
- існують загрози підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії паводкових вод р. Малий Сірет та р. Сірет;
- наявність фактів забудови територій можливого затоплення без погодження з дозвільними органами;
- неефективність існуючої системи контролю за дотриманням водоохоронного законодавства;
- невиконання експлуатаційних заходів на внутрішньогосподарській меліоративній мережі.
Основні завдання:
- захист населених пунктів, сільськогосподарських угідь та народногосподарських об’єктів від руйнівної дії паводкових вод та підготовки водогосподарських об’єктів до безаварійного пропуску паводків;
- встановлення автоматичних гідрометричних станцій з передачею даних щодо формування високих вод;
- проведення паспортизації потенційно-небезпечних об’єктів, створення на них локальних систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій, встановлення системи оповіщення персоналу зазначених об’єктів та населення у зонах можливого ураження.
Очікуваний результат:
- зменшення ймовірності підтоплення у зонах р. Сірет та р. Малий Сірет;
- захист від шкідливої дії вод населених пунктів та сільськогосподарських угідь;
- мінімізація розміру збитків, які спричинені шкідливою дією паводкових вод.
10.4. Техногенна безпека
Головні проблеми:
- підвищений рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру (відповідно до паспорту ризику - очисні споруди Глибоцького ВУЖКГ;
- недостатній обсяг фінансування заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
- наявність на території району значної кількості зсувонебезпечних ділянок, їх активізація та недостатнє фінансування протизсувних заходів;
- недостатнє фінансування створення матеріального резерву;
- недосконала система оповіщення керівного складу цивільної оборони та населення;
Основні завдання:
- здійснення дієвих заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та пожеж;
- створення та накопичення матеріального резерву, спрямованого на запобігання і ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- проведення роз’яснювальної роботи на підприємствах, в установах та організаціях району щодо попередження можливості виникнення надзвичайних ситуацій та дій при цьому;
- проведення протизсувних заходів на зсувонебезпечних ділянках.
- підвищення готовності органів та підрозділів цивільного захисту до дій за призначенням та поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення.
Очікуваний результат:
- зниження рівня негативного впливу надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру та їх наслідків на території району;
- забезпечення високого рівня готовності усіх служб до виникнення надзвичайних ситуацій.
11. Додатки
11.1. Роботи, які необхідно провести на об’єктах соціально-культурного призначення у 2019 році в розрізі об’єднаних територіальних громад та сільських рад району
Населений пункт | Роботи, які необхідно провести для вирішення проблемних питань економічного та соціального характеру | |
Глибоцька об’єднана територіальна громада | Глибока | - завершення реконструкції очисних споруд каналізації потужністю 800 м3/добу з виділенням І-ї черги − 400 м3/добу в смт. Глибока; - проведення капітального ремонту водогону від водозабірної станції с.Петричанка до водопровідних резервуарів чистої води смт Глибока; - продовження будівництва підвідного газопроводу в смт Глибока; - проведення поточного середнього ремонту автомобільних доріг місцевого значення О26044 Чернівці - Глибока на ділянці км 17+804-км 21+680; О26035 Михайлівка - Червона Діброва на ділянці км 0+000-км 3+200; О26039 Тарашани – Михайлівка - Димка на ділянці км 0+000 - км 2+400; О26039 Тарашани – Михайлівка - Димка на ділянці км 2+400 - км 4+000. |
Михайлівка |
| |
Червона Діброва |
| |
Багринівка | - - заміна вікон в лікарській амбулаторії; - - капітальний ремонт центральної вулиці населеного пункту; - - обладнання спортивного майданчика у Багринівській ЗОШ; - капітальний ремонт фасаду клубу і заміна вікон; - капітальний ремонт і заміна покрівлі у Багринівській ЗОШ; - провести ремонт вулиць населеного пункту (5 км) та вулиці Центральна (тверде покриття) | |
Волоцька об’єднана територіальна громада | Розвиток малого та середнього бізнесу на інноваційній основі: - добудова третього поверху Волоківської АЗПСМ для приміщень під центр надання адмінпослуг та структурні підрозділи ОТГ. Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери: - проведення реконструкції очисних споруд каналізації потужністю 150 м3/добу в с. Волока; - будівництво підвідного газопроводу до с. Волока, Грушівка, Валя Кузьмина; - капітальний ремонт автомобільної дороги №О26041 сполучення с. Волока – Грушівка протяжністю 4 км. - будівництво мостового переходу через річку "Бородач" Розвиток культури і духовності: - завершення ремонтних робіт приміщення Волоківського сільського музею, благоустрій прилеглої території музею; - ремонт Меморіалу загиблим воїнам першої світової війни в с. Валя Кузьмина; - капітальний ремонт парадних сходів БНТД с. Волока; - придбання акустичної системи для БНТД с. Волока; будівництво клубу для аматорських колективів у с. Грушівка Розвиток науки, освіти та культури: - капітальний ремонт системи опалення Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів навчання; - капітальний ремонт даху Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів навчання; - капітальний ремонт даху ДНЗ Волоківської с/р; - капітальний ремонт даху та сходів БНТД Волоківської с/р; - будівництво гаражу для шкільного автобусу у с. В. Кузьмин - реорганізація закладів освіти; - добудова учбового корпусу, спортивної зали Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів; - придбання комп’ютерної техніки для потреб закладів освіти Волоківської ОТГ; - капітальний ремонт спортивної зали Валякузьминської ЗОШ 1-111 ступенів навчання; - капітальний ремонт даху Грушівського НВК Волоківської с/р Розвиток системи соціального захисту населення, охорони здоров’я, спорту: - здача в експлуатацію пункту здоров'я в с. Грушівка; - капітальний ремонт Валякузьминської сільської амбулаторії АЗПСМ, в тому числі капітальний ремонт даху - придбання комп’ютерної техніки для потреб Волоківської, Валякузьминської амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги. - будівництво стадіону в с. В. Кузьмін. - будівництво стадіону у с. В. Кузьмин Удосконалення управління регіональним розвитком:
Інше: - придбання нової пожежної машини - будівництво "Центру безпеки" для розміщення двох підрозділів пожежних команд с. Волока та с. Валякузьмін у одне приміщення також в цій будівлі розмістити патрульну поліцію та дільничного інспектора а в подальшому створити і розмістити швидку допомогу яка-б обслуговувала Волоківську громаду та сусідні села. | |
Димка | - будівництво підвідного газопроводу та газифікація села Димка; - завершення капітального ремонту будинку культури (ремонт стелі, заміна електропроводки, ремонт підлоги у глядацькому залі та ремонт фасаду); - будівництво стадіону і спортивного залу з відповідною інфраструктурою; - проведення поточного ремонту доріг комунальної форми власності; - заміна опалювальної системи Димківського НВК; - капітальний ремонт покрівлі, утеплення горища та заміна вікон в НВК; - облаштування 2-х автобусних зупинок автомобільної дороги Т-2606 в с. Димка; - реконструкція музею-садиби О.Кобилянської; - капітальний ремонт вуличного освітлення | |
Йорданешти |
| |
Кам'янка | - придбання матеріалів та проведення робіт із встановлення опалення в приміщенні будинку культури та сільської бібліотеки; - проведення робіт для облаштування освітлення вулиць села; - капітальний та поточний ремонти комунальних доріг з гравійним та асфальтним покриттям; - реконструкція з добудовою корпусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та дошкільного навчального закладу на 450 місць (350 учнівських та 100 місць дошкільного віку) в с. Кам'янка Глибоцького району Чернівецької області; - продовження проведення робіт щодо забезпечення Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів питною водою; - продовження розробки плану зміни меж населеного пункту; - продовження розробки детального плану території для будівництва та обслуговування земельних ділянок; - розробка технічного звіту щодо ґрунтового обстеження території; - облаштування огорожі навколо будинку культури; - зміна русла річки Сірет | |
Карапчів |
- заміна покрівлі та вікон в ДНЗ; - продовження капітального ремонту вул. Центральної; - санітарна очистка території дендрологічного парку та створення належних умов для відпочинку; - капітальний ремонт будинку культури в с. Карапчів | |
Коровія | - будівництво багатофункціонального майданчика для відпочинку в с. Коровія Глибоцького району Чернівецької області - капітальний ремонт дороги по вул. Перемоги (встановлення бруківки); - проведення капітальний ремонт дороги по вул. В. Івасюка; - замовлення технічних умов для освітлення вулиць сула Коровія - поточний ремонт приміщення бібліотеки; - виготовлення генерального плану населеного пункту | |
Корчівці | - проведення поточного ремонту доріг; - облаштування вуличного освітлення; - проведення ремонту дороги по вул. Інтернаціональна; - капітальний ремонт приміщення для облаштування гаража на 2 місця (для шкільного автобуса та пожежної машини); - капітальний ремонт покрівлі в ЗОШ; - капітальний ремонт 2-х мостів через річку Корчаска. | |
Купка | - виготовлення проектно - кошторисної документації для будівництва спортивного залу в Купському НВК №2; - заміна вікон у приміщенні Купського НВК; - продовження проведення освітлення вулиць в с. Купка; - завершення ремонту центральної дороги сполученням Купка – Корчівці; - будівництво складських приміщень для ЛА с. Купка | |
Луковиця |
| |
Молодія | - капітальний ремонт вулиці Головна та сільських доріг; - капітальний ремонт будинку культури та сільської бібліотеки; - добудова корпусу Молодійського ДНЗ; - проведення капітального ремонту та проведення сантехнічних робіт у Молодійській ЛА ЗПСМ; - продовження реставрації та заміни електроопор ЛЕП; - добудова корпусу ДНЗ; - капітальний ремонт даху адмінприміщення с. Молодія. | |
Опришени |
| |
Станівці |
| |
Старий Вовчинець |
| |
Стерче | - | |
Сучевени | - капітальний ремонт вул. Мічуріна в с. Сучевени; - капітальний ремонт вул. Центральна в с. Просикуряни; - завершення реконструкції лазні під сільський клуб та бібліотеку в с. Просіка; - капітальний ремонт сільського клубу в с. Петричанка; - капітальний ремонт сільського клубу в с. Сучевени; - заміна та реконструкція котелень в Сучевенській ЗОШ; - будівництво нового павільйону для дитячої дошкільної установи в с. Сучевени | |
Тарашани | - розпочати будівництво нового корпусу Привороцької ЗОШ І- ІІ ст.; - провести роботи у старому корпусі школи для відкриття дитячої дошкільної установи; - провести капітальний ремонт дороги комунального значення в селі Привороки по вул.Садовій; - проведення вуличного освітлення пров. Буковинський льон, по вул. Церковна та вул. Поштова в с. Тарашани - провести капітальний ремонт дороги комунального значення в селі Тарашани (вулиця Буковинський льон); - будівництво гаражів для утримання автомашин та трактора, які знаходяться на балансі сільської ради; - буд ЛА ЗПСМ с. Тарашани - будівництво вбиральні в сільському клубі села Тарашани; - привести в належний стан сільський парк села Привороки (облаштування тротуарів, встановлення лавочок, освітлення тощо); - будівництво спортивного майданчика з штучним покриттям в селі Привороки | |
Тереблеченська об’єднана територіальна громада | - проведення тренінгів з підприємливими мешканцями; - залучення інвесторів в громаду для будівництва логістичного центру, фотоелектричної станції та розробки кар’єру глини для виробництва кахлю та цегли; - завершення ремонту дороги від с. Стерче до КПП «Порубне»; - залучення коштів МТД для розвитку природничих наук в Тереблеченській ЗОШ І-ІІІст. №1(проект на конкурс «Україна-Румунія 2014-2020»; - будівництво спортивного майданчика в с. Нижні Синівці - проведення тренінгів з підприємливими мешканцями; - залучення інвесторів в громаду для будівництва логістичного центру, фотоелектричної станції та розробки кар’єру глини для виробництва кахлю та цегли; - капітальний ремонт частини дороги від перехрестя М19 до села; - завершення ремонту дороги від с. Стерче до КПП «Порубне»; - залучення коштів МТД для розвитку природничих наук в Тереблеченській ЗОШ І-ІІІст №1 (проект на конкурс «Україна-Румунія 2014-2020») ; - можливе створення опорної школи; - будівництво спортивного майданчика в с. Нижні Синівці - ремонт гравійної дороги сполученням Тереблече-Турятка; - ремонт гравійної дороги сполученням Тереблече-Станівці; - капітальний ремонт дороги від вул. Головної,2 в с. Тереблече до траси М19; - ремонт будівлі сільської ради с. Буківка; - ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Буківка; - капітальний ремонт будівлі для створення ЦНАПу; - закупівля техніки та контейнерів для збору сміття; - ремонт клубу в с. Верхні Синівці; - будівництво дитячого садочка в с. Горбівці; - облаштування території біля клубу в с. Тереблече | |
Турятка | - проведення поточного ремонту дороги по вул. Буковинській та пров. Шевченка;
- проведення поточного ремонту дороги по пров. Польовому в с. Поляна; - облаштування вуличного освітлення в с. Турятка; - капітальний ремонт клубу в с. Поляна | |
Чагор |
- реконструкція дитячого майданчика під спортивний майданчик зі штучним покриттям по вулю Олімпійська. | |
Черепківці |
|